Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 55   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Apróvad vadászata  (Megtekintve 224462 alkalommal)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #60 Dátum: 2010. Február 07. - 16:00:09 »

Vadászkarácsony.   

A mai napot bízvást nevezhetem apróvadas vadászéletem Vadászkarácsonyának, legalábbis fácán vadászat tekintetében. A reggel még úgy indult, mint máskor. Kávéfőzés közben felélesztettem a tüzet a kandallóban és álmosan, ráérősen készülődtem, pedig rohamosan közeledett a gyülekező ideje, utolsó pillanatban értem oda. Itthon mindig vadkakasokra vadásztunk,(kosárból röptetettre nem is fogok fegyvert) így átlagos lövőként arra az egy-két kakasra, friss levegőre, kellemesen fárasztó gyaloglásra számítottam ezen a vasárnapon is. Egy tyúkot lőttem ez idáig, a kezdetek kezdetén napnak szembe, egy kis bíztatás és azután annál nagyobb ováció kíséretében.  Mondanom sem kell, ez az egyet szeretném is beosztani hátralévő életemre. Egy szó, mint száz, elsőnek egy elhagyatott, gazos temető kertet jártunk át a falu alatt, kevés eredménnyel. Azután a csatorna menti nádfoltok jöttek. Senkinek nem akaródzott a hóteher alatt pihenő nádast meglábalni, hát én bementem egy hajtóval és a kutyákkal. Amolyan idény végi családias hangulatú bokrászó fácánvadászat volt ez a csatornák mentén. Egy hó nyomásos részen a lábam előtt kelt fel az első hosszúfarkú a nádasban. Lövésemre kiesett a Kígyós partra, de el is lábalt. Szerencsére a kutya begyűjtötte. A következő kakas az asszonynép bokrétájában kelt előttem szárnyra. Balra csavarodva emelkedett fel és amint kiért a megfelelő távra zupp, ez is kapta a beosztását, szaladt érte a kutya, mert szárnyas volt. Aztán egy kisebb bodzásnál fogtam még egy kakast, majd a sásos ér mentén esett még egy madár, amire ketten is lőttünk, ezt a szomszédomnak szavaztam. Boldogan gyalogoltam a következő fogáshoz, közben jókedvűen beszélgettünk, előkerültek a régi közös vadászélmények ugratások. Fehérboros üvegbe töltött savanyúság lé, csoki mázba és szaloncukros papírba csomagolt radírgumi és a többi kalandos eset, szépen telt a nap. Túlságosan elégedetten, egy előrébb, távolabb kelő fácánkakast elhibáztam, de aztán érkezett egy valódi toronyfácán. A leállók előtt felriasztott kakas jókora magasságot nyert a jegenyenyarak felett és széltől hajtva érkezett felém a nádasos füzek felett. Le sem merem írni, magam sem hiszem mennyit kellett elébe lendíteni, de az ütem jó volt és a toronykakas röpte megtört, böggyel előre zuhant a csatornapartra jócskán hátra, mögém. Na „ezért érdemes megszületni” érzés bizsereg ilyenkor az ereimben. Mivel egy róka és egy megzavarodott őz kevergett a nádasban, előre keltek a madarak a soron következő sűrűnél. Kihúzódtam balra, egy elhagyott major épületet kerültem, hogy az oldalra kicsúszó madarak elé érjek, amikor díszes bokréta kapott szárnyra előttem a kerítés mellől. Itt is megtört egy kakas röpte. Közel húsz lőszerem lehetett az elején, de egyre ürült az övem, pedig nem szokott. Menet közben két sebzetten a fejem felett átsikló kakast én is megbillentettem, de elvesztek. A róka kiszökött sebzetten a hajtásból, indultunk is visszafelé a kocsikhoz. Mivel én jócskán a szélen voltam, gyorsan felhívtam a vadászmestert nem jönne e velem valaki, mert beszállt elém egy tanya mögötti sűrűbe egy csapat madár. Nem jött senki, így egyedül törtem a havat. A kazlakat elérve felburrant előttem egy újabb rézlovag a levegőbe, de sikerült leemelnem. A hajtás végére felkerült a korona is a vadásznapra. A puszta közepén álló tanya mögötti bokorcsoportból nagybokréta fácán kapott szárnyra előttem. Kiválasztottam egy balra húzó, magasra emelkedő fácánkakast, amely a lövésemre berregve függőleges gyertyába felemelkedett az égbe, és ahogy megtört a röpte fejjel zuhant vissza elém a hóba.   Az utolsó patront zsebre vágva gyalogoltam a kocsikig, gyönyörű havas téli vadásznap volt.
 Hasonló vadásznapokat kívánok másnak is az elkövetkezendő évre!

Vadászüdvözlettel: Csincsák Róbert

2010-02-07
Utóirat: Sajnos mindenkinek jutott végül vadászrészül egy-egy kutyák fogta tyúkocska is! Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #61 Dátum: 2010. Február 07. - 16:39:26 »

Gratulálok  Igen Emelem
Nagyon jó kis tőrténet, jó volt olvasni  Igen Mosolyog
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #62 Dátum: 2010. Február 07. - 19:26:12 »

Godena gratulálok a tagsághoz!  Legyen nagyon sok szép vadászélményed! Emelem Emelem

Godena és Robi!  Emelem Emelem


Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
cz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 39


« Új üzenet #63 Dátum: 2010. Február 07. - 20:05:24 »

Godena  Emelem
Robi Emelem
Naplózva
Sziju
Vendég
« Új üzenet #64 Dátum: 2010. Február 07. - 20:11:44 »

Godena és Robi! Emelem Emelem
Naplózva
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #65 Dátum: 2010. Február 07. - 22:27:06 »

Judit, Ádi, Cz! Köszönöm, hogy együtt örültök velem!!!  Vigyorog

Robi!  Emelem Nagy élmény lehetett!!!
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #66 Dátum: 2010. Február 07. - 23:44:52 »

 Emelem
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #67 Dátum: 2010. Február 08. - 08:53:04 »

Robi, Godena   Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #68 Dátum: 2010. Február 20. - 21:26:29 »

Ma megtörtént a vadászidény utolsó fácánhajtása battai vt-nál.
A tegnap esti rendkívül kedvezőtlen időjárás nem sok jóval kecsegtetett mára. Reggelre azonban elállt az eső. A szél viszont erőteljesen fújt. Sajnos mindössze 8-an (valamint 3 kutya)képviseltettük magunkat. A többiek mentségére legyen mondva, hogy jópáran igazoltan voltak távol, hiszen a horgászegyesületünk is most tartotta éves értékelő és tisztújító közgyűlését.
4 területet hajtottunk meg. Már rögtön az első, a vadászház környékén történő is ékesen bizonyította, hogy egy jól kivitelezett hajtás az alacsony létszám ellenére is eredményes lehet. Oldalsó hajtóként mentem, sikerült egy kakast kiugrasztanom, de elhibáztam.  Szomorú Aztán megérzésből végigcsörtettem egy bokorsoron, ahonnan felvertem két tyúkot, majd egy kakast. Én nem tudtam lőni, de a mellettem hajtó vadásztársamnak pont jól jöttek, így puskavégre került a nap első madara.
A második területen eljött az én időm: Oldalsó hajtóként a vasúti töltés mellé szorultam, de nem bántam meg. Egy kutyák által felriasztott fácán repült elém. Sajnos nem tudtam azonnal lőni, mert egy oszlop megakadályozott benne, de aztán durr... A feles csővel még hibáztam, de a teljes szűkítésűvel sikerült leemelnem.
Aztán kanyarodtunk egyet, összeszűkült a hajtás. A fák szélénél mentem, amikor jött a kiáltás: "Kakas!!! Kakas!!!" A vadőrünk duplázott rá elsőként, de elhibázta a szél miatt hiperűrsebességgel repülő fácánt. Így szépen elém került. A lövésem megtörte a lendületét. Azonnal jött a gratuláció: "Szééép!"
Azután visszafordultunk és meghajtottuk az utolsó fás, bokros részt. Eléggé sűrű részen kelt fel egy madár, a mellettem hajtó vadásztársam elhibázta, aztán elsőre én is. Majd egyszerre lőttünk: a fácánkakas lezuhant. Természetesen azonnal átengedtem neki, hiszen ő még nem lőtt aznap. Jó érzés volt látni az örömét.
A harmadik hajtás a volt tehenészet területén történt. Nagyon üres volt, mindössze egyetlen tyúkocskát riasztott fel vadőrünk labradorja. De legalább megnéztük a kihelyezett Larsen-csapdákat...
Az utolsó vadászat a TEHAG halastavainál volt. A nagy revír ellenére eredményesen hajtottunk, de ha máshol nem, itt aztán bebizonyosodott, hogy az igazi gond mindig a fegyver végén van. Egyik hibázás a másik után történt... Ördög
A terítékről sajnos nem készítettem fotót, mert a gép a kocsimban maradt, így csak otthon villogtathattam a vakut a kompetenciára.

A lurkóim...


A fácánomnak gyönyörű sarkantyúi voltak:






Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #69 Dátum: 2010. Március 03. - 10:17:26 »

Egy kis érdekesség Rííí Rííí

"A fácán tömege 8-17 kg"

http://www.haziallat.hu/madar/disztyukok/madar-facan-vadaszfacan/2588/
Naplózva

Üdv End
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #70 Dátum: 2010. Március 03. - 10:42:51 »

És én még 10-es söréttel vadászom rájuk! Kész életveszély... Nyihi Nyihi Nyihi
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #71 Dátum: 2010. Március 03. - 15:40:58 »

Ólomfácán! Kicsi, de tömör! Vigyorog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #72 Dátum: 2010. Március 03. - 17:05:29 »

Ma megtörtént a vadászidény utolsó fácánhajtása battai vt-nál.
A tegnap esti rendkívül kedvezőtlen időjárás nem sok jóval kecsegtetett mára. Reggelre azonban elállt az eső. A szél viszont erőteljesen fújt. Sajnos mindössze 8-an (valamint 3 kutya)képviseltettük magunkat. A többiek mentségére legyen mondva, hogy jópáran igazoltan voltak távol, hiszen a horgászegyesületünk is most tartotta éves értékelő és tisztújító közgyűlését.
4 területet hajtottunk meg. Már rögtön az első, a vadászház környékén történő is ékesen bizonyította, hogy egy jól kivitelezett hajtás az alacsony létszám ellenére is eredményes lehet. Oldalsó hajtóként mentem, sikerült egy kakast kiugrasztanom, de elhibáztam.  Szomorú Aztán megérzésből végigcsörtettem egy bokorsoron, ahonnan felvertem két tyúkot, majd egy kakast. Én nem tudtam lőni, de a mellettem hajtó vadásztársamnak pont jól jöttek, így puskavégre került a nap első madara.
A második területen eljött az én időm: Oldalsó hajtóként a vasúti töltés mellé szorultam, de nem bántam meg. Egy kutyák által felriasztott fácán repült elém. Sajnos nem tudtam azonnal lőni, mert egy oszlop megakadályozott benne, de aztán durr... A feles csővel még hibáztam, de a teljes szűkítésűvel sikerült leemelnem.
Aztán kanyarodtunk egyet, összeszűkült a hajtás. A fák szélénél mentem, amikor jött a kiáltás: "Kakas!!! Kakas!!!" A vadőrünk duplázott rá elsőként, de elhibázta a szél miatt hiperűrsebességgel repülő fácánt. Így szépen elém került. A lövésem megtörte a lendületét. Azonnal jött a gratuláció: "Szééép!"
Azután visszafordultunk és meghajtottuk az utolsó fás, bokros részt. Eléggé sűrű részen kelt fel egy madár, a mellettem hajtó vadásztársam elhibázta, aztán elsőre én is. Majd egyszerre lőttünk: a fácánkakas lezuhant. Természetesen azonnal átengedtem neki, hiszen ő még nem lőtt aznap. Jó érzés volt látni az örömét.
A harmadik hajtás a volt tehenészet területén történt. Nagyon üres volt, mindössze egyetlen tyúkocskát riasztott fel vadőrünk labradorja. De legalább megnéztük a kihelyezett Larsen-csapdákat...
Az utolsó vadászat a TEHAG halastavainál volt. A nagy revír ellenére eredményesen hajtottunk, de ha máshol nem, itt aztán bebizonyosodott, hogy az igazi gond mindig a fegyver végén van. Egyik hibázás a másik után történt... Ördög
A terítékről sajnos nem készítettem fotót, mert a gép a kocsimban maradt, így csak otthon villogtathattam a vakut a kompetenciára.

A lurkóim...



 Igen Igen
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 03. - 18:17:53 írta wetzlar » Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #73 Dátum: 2010. Március 03. - 17:06:33 »

Egy kis érdekesség Rííí Rííí

"A fácán tömege 8-17 kg"

http://www.haziallat.hu/madar/disztyukok/madar-facan-vadaszfacan/2588/


Ha egy fácán ennyi, akkor egy nyúl hány kiló? 20-25?  Ördög Ördög
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #74 Dátum: 2010. Március 03. - 17:13:14 »

Ha egy fácán ennyi, akkor egy nyúl hány kiló? 20-25?  Ördög Ördög

Micsoda kompetencija!!!  Vigyorog
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 55   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: