Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 90   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pálinkás jó reggelt!  (Megtekintve 223480 alkalommal)
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #615 Dátum: 2012. Október 01. - 21:43:27 »

Mert senki sem tudott annyit fizetni Somának, hogy érdemes lett volna megvenni a licenszet!  Ördög

Sajnos már hamisítják! Oszt csodálkoznak, hogy ilyen sok a mérgezés!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #616 Dátum: 2012. Október 01. - 21:44:09 »

Pedig semmi titok nincs a receptben. 1 tonna gyümölcshöz tesz egy szelet gumicsizmát. Vagy fordítva? Fejvakarás Röhög
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #617 Dátum: 2012. Október 02. - 08:48:45 »

Tudom, hogy az italok királyának főzésében, igen jártas mesteremberek vannak itt a fórumon, de én csak fogyasztani szeretem eme fenséges nedűt, még készítésig nem jutottam el, de találtam egy kis tananyagot, kérem szépen véleményezni.
http://czidro.eu/wessling/palinka_keszites/

Jó ez az anyag, csak az a baj vele, hogy egy kezdőnek már az elolvasáskor elveszi a kedvét az egésztől. Magozógép, gyümölcsdaráló meg gyümölcshűtő, meg PH érték mérő műszer, meg hiperszuper főzőketyere.
A kisüsti házipálinka készítéséhez az itt leírt technika jelentős része mellőzhető, vagy sokkal egyszerűbb eszközökkel, trükkökkel kiváltható. 3 mázsa kajszit négyen, egy délután kimagoztunk, lecefréztünk. Meleg volt, letettük pár órára a kocsiszerelő aknába. A körte, alma tökéletesen felaprítható a mg-i boltban vásárolható kb. 8 e Ft-os répadarálóval. Egy délután 2 mázsa körtét egyedül aprítottam le vele, még a cefrézés is belefért az estébe.
Egyszóval egy jó házipálinkához vezető út azért nem ennyire rögös és drága, mint ahogy itt olvasható.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #618 Dátum: 2012. Október 02. - 14:25:00 »

Egyszóval egy jó házipálinkához vezető út azért nem ennyire rögös és drága, mint ahogy itt olvasható.
Kedves Lajos-Bátyám!
Köszönöm a biztató szavakat, én is erre gondoltam, mert lehet tudományosan gumicsizmaízű szeszesitalt főzni, meg egyszerű, ( Fejvakarás józan) paraszt ésszel csodálatos pálinkát is főzni. Piál
Mindenkinek kívánok nagyon jó kihozatalt a főzéshez, és jó társaságot a jó magyar PÁLINKA fogyasztásához !!
 Koccint Egészségetekre: Laci
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #619 Dátum: 2012. Október 02. - 18:21:19 »

Kedves Lajos-Bátyám!
Köszönöm a biztató szavakat, én is erre gondoltam, mert lehet tudományosan gumicsizmaízű szeszesitalt főzni, meg egyszerű, ( Fejvakarás józan) paraszt ésszel csodálatos pálinkát is főzni. Piál
Mindenkinek kívánok nagyon jó kihozatalt a főzéshez, és jó társaságot a jó magyar PÁLINKA fogyasztásához !!
 Koccint Egészségetekre: Laci


És lehet csodálatos ízű pálinkát főzni gumicsizmából, egyszerű részeg tudományos paraszt ésszel!
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
bird0
Tudásra éhes, tanuló Vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 927



« Új üzenet #620 Dátum: 2012. Október 03. - 08:10:06 »

És lehet csodálatos ízű pálinkát főzni gumicsizmából, egyszerű részeg tudományos paraszt ésszel!
Hogy ez a desztilláció mikre nem képes? Stoel
Naplózva

"..különleges nyelven szól a természet. Igazi csodáival nem bőkezűsködik,... Azokat inkább.., négyszemközti, bizalmas találkára tartogatja. Ezért van, hogy egyedül járó vadász találkozik leginkább az Úristennel is, aki –minden ellenkező híreszteléssel szemben– még manapság is gyakran járja az erdőt"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #621 Dátum: 2012. Október 11. - 17:37:19 »

Hát mit is mondjak?! Csodákra képes!!!!!! Taps Táncol Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #622 Dátum: 2012. Október 12. - 13:51:51 »

A témában jártas Fórumtársak segítségét szeretném kérni édesapám két kérdését tolmácsolva:

1. Ha borpárlatot készítünk hibás (barna töréses) borból, akkor azt elég egy menetben lefőzni, vagy többször kell? Hogy megy ez szakszerűen, biztonságosan?

2. Mi a jelentősége a rozslisztenk a főző karbantartásában? Tömít, tisztít..?

A válaszokat előre is köszönöm!

 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #623 Dátum: 2012. Október 12. - 16:53:31 »

A témában jártas Fórumtársak segítségét szeretném kérni édesapám két kérdését tolmácsolva:

1. Ha borpárlatot készítünk hibás (barna töréses) borból, akkor azt elég egy menetben lefőzni, vagy többször kell? Hogy megy ez szakszerűen, biztonságosan?

2. Mi a jelentősége a rozslisztenk a főző karbantartásában? Tömít, tisztít..?

A válaszokat előre is köszönöm!

 Emelem

1. A bort lefőződ éppen úgy mintha cefrét főznél, akkor megkapod az alszeszt, majd egy újabb főzés során finomítod, és hipp-hopp készen is a pálesz! Piál

2. A rozslisztet lepárlás közben a hajadra kell szórni, de felhasználják vizzel elegyítve tömités gyanánt is! Ördög
Naplózva
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #624 Dátum: 2012. Október 13. - 07:32:22 »

1. A bort lefőződ éppen úgy mintha cefrét főznél, akkor megkapod az alszeszt, majd egy újabb főzés során finomítod, és hipp-hopp készen is a pálesz! Piál

2. A rozslisztet lepárlás közben a hajadra kell szórni, de felhasználják vizzel elegyítve tömités gyanánt is! Ördög

Köszönöm, pontosan a leírtak szerint fogunk eljárni!  Ördög
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #625 Dátum: 2012. Október 15. - 08:21:08 »


2. Mi a jelentősége a rozslisztnek a főző karbantartásában? Tömít, tisztít..?


Az üst és a púp ill. sisak közötti illesztést szokták rozsliszttel szigetelni, megakadályozandó a szeszgőz elszökését.
Aránylag működőképes a dolog, de nem válik hasznára a párlatnak. Újabb készítésű kisüstökben inkább vizet használnak szigetelésként, az teljesen semleges. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #626 Dátum: 2012. Október 15. - 08:39:46 »


Köszönöm!
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
bartos sandor
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Új üzenet #627 Dátum: 2012. November 24. - 22:11:37 »

Új látogató vagyok, mindenkit köszöntök.

Uckuruc, vagy berkenye, mint pálinka alapanyag.
Kevesen ismerik ezt az elfeledett, jellegzetes zamatú fanyar, de mégis édeskés vad gyümölcsöt.
Fáról szedve a kis körte éretlenül a fanyar íze  és keménysége miatt szinte ehetetlen, de ha szép barnára, szotykosra érik, akkor igazi csemege.
Néhány hete egy fa alja terítve volt a lehullott érett gyümölccsel, sajnáltam ott hagyni, összeszedtem, megmostam, becefréztem. Erjedés végén tart, igaz, hogy szinte semmi leve nincs, így főzés előtt hígítani kell.
Csináltam egy próbafőzést, 20 liternyi cefréből egy fél liter isteni 50 fokos nedűt nyertem, aminek jellegzetes aromája nagyon sokáig érezhető és visszaköszön a szájban. Tökéletesen átment a gyümölcs a párlatba.
Megérte, ajánlom a kipróbálását.
bs.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #628 Dátum: 2012. November 25. - 15:46:45 »

Új látogató vagyok, mindenkit köszöntök.


Egy kis pektinbontó a cefrébe sokat javít a levesességen is, a szeszkihozatalon is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #629 Dátum: 2012. November 26. - 07:52:01 »

Uckuruc, vagy berkenye, mint pálinka alapanyag.

Melyik berkenye?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Oldalak: 1 ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... 90   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: