Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196731 alkalommal)
vakrepulo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #750 Dátum: 2020. Június 11. - 22:34:36 »


a kártya telekom
ha itt "Milyen szolgáltatóra van programozva a kamera?" az stmp beállításokat érted, akkor: manual; other; other; apn:internet;üres;üres;    server setting gamil-es; smtp.gmail.com; 465

de szerintem már az smtp előtt elbukik a dolog, mert miért nem kapja meg az sms-eket a kártya, csak ha átrakom egy másik eszközbe?  (na jó nem akarok én okos lenni, mivel nem értek hozzá, inkább csak empirikusan haladok)

sziasztok
sikerült megreparálni a kamerát
mostmár működik
sms-el tudom is vezényelni, hogy készítsen képet az sd-re
amit még nem tudok, ogy abból email legyen
addig már eljutottam, hogy az sms küldés után a gmail bejelez, hogy 'valami idegen, kis biztonságú eszköz be akar épni a gmail fiókomba' és ott (beállítások -> átirányítások pop/imap) probálgattam is ezt-azt állítgatni de még nem jött össze
szóval már nagyon közel vagyok, de valami gmailes beállítás hiányzik
mi lehet a titok?
mit mondjak a beállításokról, hogy könnyebb legyen válaszólni?
köszi
vakrep
Naplózva
vakrepulo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #751 Dátum: 2020. Június 11. - 23:06:29 »

sziasztok
sikerült megreparálni a kamerát
mostmár működik
sms-el tudom is vezényelni, hogy készítsen képet az sd-re
amit még nem tudok, ogy abból email legyen
addig már eljutottam, hogy az sms küldés után a gmail bejelez, hogy 'valami idegen, kis biztonságú eszköz be akar épni a gmail fiókomba' és ott (beállítások -> átirányítások pop/imap) probálgattam is ezt-azt állítgatni de még nem jött össze
szóval már nagyon közel vagyok, de valami gmailes beállítás hiányzik
mi lehet a titok?
mit mondjak a beállításokról, hogy könnyebb legyen válaszólni?
köszi
vakrep
jelnelgi kamera baállítások:
smtp: on
smtp mode: manual
country: other
operator: other
apn: internet  (telekomos kártya)
account: üres
password: üres
server setting
type: gmail
ssl
server: smtp.gmail.com
port: 465
email: ahonnét küldöm és  ahová küldöm a képet
password: az email cím passwordje
email1: ahonnét küldöm és  ahová küldöm a képet
+1 a menu tabon az interval: probáltam 1 secondummal és 5 percel is

gamail beállítások pop/imapban:
- pop protokol engedélyezése minden levélre
- impap engedélyezése
- Automatikus megsemmisítés kikapcsolva - Várakozás a kliensre a szerver frissítéséhez
- Ne legyen korlátozva az IMAP-mappákban lévő üzenetek száma (alapértelmezett)
Naplózva
vakrepulo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #752 Dátum: 2020. Június 11. - 23:23:07 »

jelnelgi kamera baállítások:
smtp: on
smtp mode: manual
country: other
operator: other
apn: internet  (telekomos kártya)
account: üres
password: üres
server setting
type: gmail
ssl
server: smtp.gmail.com
port: 465
email: ahonnét küldöm és  ahová küldöm a képet
password: az email cím passwordje
email1: ahonnét küldöm és  ahová küldöm a képet
+1 a menu tabon az interval: probáltam 1 secondummal és 5 percel is

gamail beállítások pop/imapban:
- pop protokol engedélyezése minden levélre
- impap engedélyezése
- Automatikus megsemmisítés kikapcsolva - Várakozás a kliensre a szerver frissítéséhez
- Ne legyen korlátozva az IMAP-mappákban lévő üzenetek száma (alapértelmezett)


még az is eszembe jutott, hogy talán a firmware-t kell frissíteni (bár nem hiszem ezt már csak kínomban szenvedem) jelenlegi verzió, mintha 20190308-5647-es lenne
Naplózva
vakrepulo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #753 Dátum: 2020. Június 11. - 23:47:38 »

még az is eszembe jutott, hogy talán a firmware-t kell frissíteni (bár nem hiszem ezt már csak kínomban szenvedem) jelenlegi verzió, mintha 20190308-5647-es lenne
és a gamail fiókomban a "kevésbé biztonságos eszközök" is be vannak kapcsolva, de lassan feladom, tudásom és az internet végére jutottam
 Stoel
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #754 Dátum: 2020. Június 12. - 00:20:58 »

és a gamail fiókomban a "kevésbé biztonságos eszközök" is be vannak kapcsolva, de lassan feladom, tudásom és az internet végére jutottam
 Stoel
Leiras szerint mukodnie kellene.  10 percre aramtalanitsd a kamerat majd probald ujra. Neha ezeknek a x.roknak az sem mindegy hogy milyen opredszerbol irod a kartyat.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #755 Dátum: 2020. Június 12. - 00:35:10 »

Leiras szerint mukodnie kellene.  10 percre aramtalanitsd a kamerat majd probald ujra. Neha ezeknek a x.roknak az sem mindegy hogy milyen opredszerbol irod a kartyat.
Tedd 1 percre vagy 5 percre. Es estleg probalj egy 25-os portot. Esetleg tsl 587 port.
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
vakrepulo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #756 Dátum: 2020. Június 12. - 09:47:35 »

Tedd 1 percre vagy 5 percre. Es estleg probalj egy 25-os portot. Esetleg tsl 587 port.

kezdem feladni, ez vagy egy ipari hulladék alapból, vagy ami hozzám került az az
a beállításokon nem piszkálgatva egyetlen egyszer kb 20 sms-ből átjött az email, meg se érinte a kamerát , semmihez nem nyúlva többet nem küldött át
az 500-as sms-re stabilan elsüti a képet, de nem küldi tovább, 520-as sms-re (check battery státusz) nem csinál semmit

arra gondolsz, hogy minden változatlan beállítás mellett csak a port számot írjam át?
Naplózva
vakrepulo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #757 Dátum: 2020. Június 12. - 10:36:04 »

kezdem feladni, ez vagy egy ipari hulladék alapból, vagy ami hozzám került az az
a beállításokon nem piszkálgatva egyetlen egyszer kb 20 sms-ből átjött az email, meg se érinte a kamerát , semmihez nem nyúlva többet nem küldött át
az 500-as sms-re stabilan elsüti a képet, de nem küldi tovább, 520-as sms-re (check battery státusz) nem csinál semmit

arra gondolsz, hogy minden változatlan beállítás mellett csak a port számot írjam át?

belevágom a kukába, ez 1 szar
tök véletlen megint jött egy email, kb 10-15 perc késéssel
ezek után azt hittem, hogy a gamail szűrvlamit ki, regisztráltam hotmailes címet is, azzal sem ment
befejeztem, nem spamelek itt tovább, azért még visszajövök elolvasni, hogy jött-e valami ötlet a problémára, deproaktív már nem leszek
köszi az eddigieket is!
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #758 Dátum: 2020. Június 12. - 11:18:59 »

SIKERÜLT?

Beszéltem velük, megpróbálnak segíteni.
Naplózva
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #759 Dátum: 2020. Június 12. - 12:37:37 »

Jól. A szolgáltató nevének meg kell jelenni akkor jelentkezett fel a hálózatra.  Emelem
Próba, kikapcs-bekapcs. teszt módba kb 30-60 mp meg kell jelennie, ha nem akkor újra. ha 10-ből 10x nem jelenik, akkor dobd ki a pi.sába  Emelem

Okos Figyelmes olvasás
Én szóltam!  Ördög
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Rospe
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Új üzenet #760 Dátum: 2020. Június 18. - 12:19:49 »

és a gamail fiókomban a "kevésbé biztonságos eszközök" is be vannak kapcsolva, de lassan feladom, tudásom és az internet végére jutottam
 Stoel

Hali.
Na ezt még egyszer ellenőrizd.
Mert hülye a megfogalmazás, az alap beállítás ellentettyét állítsd be. Ha nem okés, csinálj egy új gmailos fiókot és azon állítsd be.
Nagyon sokat küszködtem én is eleinte ezzel a fajtával, de aztán nem volt gond.
Naplózva
vakrepulo
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11


« Új üzenet #761 Dátum: 2020. Június 18. - 13:55:50 »

Hali.
Na ezt még egyszer ellenőrizd.
Mert hülye a megfogalmazás, az alap beállítás ellentettyét állítsd be. Ha nem okés, csinálj egy új gmailos fiókot és azon állítsd be.
Nagyon sokat küszködtem én is eleinte ezzel a fajtával, de aztán nem volt gond.

és neked is volt olyan problémád, hogy nem minden sms-re válaszól? mert engem ez zavar legjobban és erre nem tudok értelmes magyarázatot adni
ha pl most ráküldenék 10 sms-t, akkor  kb 1 re kapnák emailt, de arra is jó eséllyel nem azonnal, hanem 3-15 perc késésssel
és ez a működés annyira logikátlan nekem, hogy lefagytam
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #762 Dátum: 2020. Július 13. - 12:37:13 »

és neked is volt olyan problémád, hogy nem minden sms-re válaszól? mert engem ez zavar legjobban és erre nem tudok értelmes magyarázatot adni
ha pl most ráküldenék 10 sms-t, akkor  kb 1 re kapnák emailt, de arra is jó eséllyel nem azonnal, hanem 3-15 perc késésssel
és ez a működés annyira logikátlan nekem, hogy lefagytam

A kamera nem készít valami hibanaplót? (error_log.txt vagy hasonló)
Nekem a HC800LTE készít, és látszik is benne, hogy kapott SMS-t ami alapján készít képet, és megpróbálja elküldeni.

Ebből legalább az kiderülne, hogy az SMS kézbesítése sikeres-e. Erre viszont semmi garanciát nem vállalnak a szolgáltatók.
Naplózva
Fekusz
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Új üzenet #763 Dátum: 2020. Július 20. - 18:08:10 »

Üdv.
Valaki használ bolyguard mg984g-36m kamerát ? A kérdés, hogy mennyi méterről érzékeli a mozgást, mert ha 1.5 m magasságra felteszem ( este ) kb. 5 méterre kell megközelítenem hogy fényképezzen, a paraméterei szerint ez 30 m lenne ( gondolom valami ideállis esetben ), de akkor sem 5 m nek kellene lenni. Jó ez így vagy rossz a gép és reklamáljak? Ja az érzékenységét állítottam, de akkor sem jobb.
Naplózva
csvarasdy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 84


« Új üzenet #764 Dátum: 2020. Július 20. - 22:27:56 »

Üdv.
Valaki használ bolyguard mg984g-36m kamerát ? A kérdés, hogy mennyi méterről érzékeli a mozgást, mert ha 1.5 m magasságra felteszem ( este ) kb. 5 méterre kell megközelítenem hogy fényképezzen, a paraméterei szerint ez 30 m lenne ( gondolom valami ideállis esetben ), de akkor sem 5 m nek kellene lenni. Jó ez így vagy rossz a gép és reklamáljak? Ja az érzékenységét állítottam, de akkor sem jobb.

Szerintem a PIR (mozgásérzékelő) hatótávolsága nagyobb, mint a vakué. A vaku hatótávolsága ~15-20m, ennyit simán kéne tudnia a mozgásérzékelőnek is.
Én reklamálnék. Az 5m az vicc...
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: