Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 57   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Vadkamerák  (Megtekintve 196725 alkalommal)
Sam6
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1732



WWW
« Új üzenet #180 Dátum: 2015. Március 09. - 17:47:20 »

Az egyik ltl 6210MG-t áruló hazai honlapon föntvolt a letölthető beállító software egy ideig, de már nem
található meg. Így máshonnan töltöttem le a Version 1.2.022 őt, amivel látszólag megcsinálható
az SMTP beállítás, de mégse fog működni.
Aztán rátaláltam a valami ronsbury weboldalra és ott kihámoztam, hogy itt lehet a kutya elásva.
Ezen oldal segítségével meglett a Version 1.2.020 és ezzel beállítva most működik.
Viszont ez a Hungary-nál csak Voda vagy Pannon közül enged választani.
Innentől egyszerű volt.

Még azt is leírják ezen az oldalon, hogy a vadkamera software verziója megnézhető, ha egy általa

csinált képre jobb egérrel kattintasz és a Tulajdonságok-on belül megnézed. Majd így következtethető,
 hogy melyik Version szükséges az SMTP beállításhoz, de pontosan nem értettem meg csak tettem
egy próbát a szerintem régebbi 1.2.020-val és jó.

Mivel eredetileg most t-mobilos web SIM-el szerettük volna, hogy működjön gyanítom egy software
frissítést kellene csinálni a vadkamerán, hogy az 1.2.022-es beállító felület segítségével az SMTP

beállításon belül ki lehessen választani a T-MOBILE-t, de a leírás a weboldalon figyelmeztet, hogy

árthatunk a kamerának, ha rosszul csináljuk. Így lett telenorossal.
Esetleg Auto módban is megtalálhatja a T-MOBILE-t, de most működik és nem variálok tovább.
Üdv: KÁ

(nem tudom mennyire érthető, de ha van kérdés szívesen válaszolok)

 Igen  Köszi! Emelem
Naplózva

"A vadászat számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság"
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #181 Dátum: 2015. Március 09. - 17:52:35 »

Ez lemaradt:

Naplózva
ikovacs
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #182 Dátum: 2015. Március 14. - 08:54:42 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, ugyanis nem tudom eldönteni, hogy 850nm-es vagy 940-es vadkamerát vegyek. Vadmegfigyelésre szeretném a kamerát felszerelni egy szóró mellé.
Azért vagyok tanácstalan, mert van olyan oldal/vélemény, ahol azt írják, hogy a 850-es erre a célra tökéletesen megfelel (sőt azt tudjuk, hogy jobb képeket készít sötétben), de van olyan is, ahol azt mondják, hogy az a kis vörös fény is zavarhatja a vadat ezért a 940-es javasolják.
Nektek mi a tapasztalatotok?

Köszönettel,
Koko
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #183 Dátum: 2015. Március 14. - 09:06:57 »

de van olyan is, ahol azt mondják, hogy az a kis vörös fény is zavarhatja a vadat ezért a 940-es javasolják.
Nektek mi a tapasztalatotok?
Nekem az, hogy az a kis vörös fény semmit sem zavar.
Két éve használok ilyen kamerát, készített már jó pár ezer képet.
Néha előfordul, hogy a második képbe belebámul a szarvas (tehát érzékeli és figyeli a vörös fényt), de azt követően még mindig ott eszeget a szórón.
Őz és dám ritkábban szemez vele, disznó szinte soha, csak ha térdmagasságban helyezem el.
2 méteres magasságban már nem foglalkozik vele szinte semmilyen vad.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #184 Dátum: 2015. Március 14. - 09:16:17 »

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, ugyanis nem tudom eldönteni, hogy 850nm-es vagy 940-es vadkamerát vegyek. Vadmegfigyelésre szeretném a kamerát felszerelni egy szóró mellé.
Azért vagyok tanácstalan, mert van olyan oldal/vélemény, ahol azt írják, hogy a 850-es erre a célra tökéletesen megfelel (sőt azt tudjuk, hogy jobb képeket készít sötétben), de van olyan is, ahol azt mondják, hogy az a kis vörös fény is zavarhatja a vadat ezért a 940-es javasolják.
Nektek mi a tapasztalatotok?

Köszönettel,
Koko

Szia!
 Nekem volt ilyen is olyan is. Ha szóróra teszed és van legalább 2 méteres fa a közelben, akkor oda kellene tenni, olyan szögbe beállítva, hogy rálásson a területre. Ekkor 99 százalék, hogy nem fog zavarni. Ha fényképezésről van szó az csak egy villanás, ha video módban használod pl. 10 mp-ig akkor lehet, hogy közelebbről kiszúrja, de mivel nem társul veszéllyel nem ugrasztja el. Max. a minden hájjal megkent egyedeket.
A 940 es a kétlábon járóktól képes megóvni a kamerát!
Még azt is át kell gondolnod mi cél.
Én jelenleg próbálok eladni egy vadkamerát és kipróbálásra kölcsön adtam. Nem kelt el, mert nem csinált éjszaka olyan képet amin a megjelenő bakot el lehetett volna bírálni (úgy gondolom egy 35e-s kamera ezt nem kell, hogy tudja).
Szóval ha elég az, hogy megtudd disznó, borz, őz, gím vagy dám jár és van a fején agancs ill. kan-e akkor az észrevehetetlenség miatt 940.
Ha minden részlet fontos és illetéktelenekre nem kell számítani, akik azután, hogy meglátják a villanást, már hónuk alatt cipelik a leszerelt cuccot, akkor 850.
Naplózva
ikovacs
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #185 Dátum: 2015. Március 14. - 09:23:57 »

Köszi a gyors választ!
Naplózva
ikovacs
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #186 Dátum: 2015. Március 14. - 09:31:32 »

Még egy kérdés: olvastam olyan javaslatot, hogy lehetőleg tegyük fel a kamerát olyan magasra, hogy csak létrával lehessen elérni, így nappal is nagyobb biztonságban lehet. Nektek erről mi a véleményetek, és ebben az esetben a 850 vagy a 940 a jobb választás?

Köszönettel,
Koko
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #187 Dátum: 2015. Március 14. - 10:25:46 »

Soha és sehol nem lesz biztonságban.
Sajnos ez egy ilyen műfaj és egy ilyen társadalom Stoel
Még a száraz fa kérge alá telepített kamerát is lenyúlták.
Ha kell, felmásznak érte, vagy kivágják a fát.
Akárcsak a villanypásztor napelemekért.
Ne foglalkozz vele, mert csak feleslegesen idegesíted magad miatta.
Vagy ellopják, vagy nem.
Legyen szerencséd Vigyorog
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #188 Dátum: 2015. Március 14. - 12:32:22 »

Nekem is loptak már el 1 kamerámat.
Most a stratégiám:
1. létráról felrakni, ne legyen annyira látótérben és ne legyen elérhető egyszerűen
2. 5-6 mm-es sodronyt veszek, ráhúzok matt fekete zsugor csövet, rámelegítem és U alakú sodronybilinccsel (amit matt feketére fújok) rögzítem.
( csak nem járkál 8-as krovafejjel és szárral a zsebében senki). Ez amúgy a valami 7-10 ezer forintos python zár olcsóbb megoldása.
3. A mostani kamerám hátán vannak rések, azon át hiltiszalag+1-es zsugorcső megy,  és az a hiltiszalag lyukán lakattal zárható.
4. felírom a nevem tel.számom címem alkoholos filccel a készülék külsejére

Volt olyan Ltl 6210 em, ami pin kóddal védhető volt és mini lakatot is lehetett egy rajta kialakított lukon átfűzni. ott kicsi matt feketére fújt láncot használtam.
Még gondolkozok egy olyan feliraton, hogy GPS követővel ellátva...
Naplózva
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3061



« Új üzenet #189 Dátum: 2015. Március 14. - 13:09:27 »

Én, kiraktam egy táblát a szóró és a les közé.
" A képed már a számítógépemen van, ha lopsz, Bízzál Istenben és tartsd szárazon a puskaport".
Eddig kaptam egy figyelmeztetést, hogy jó lesz ha vigyázok magamra, meg egy bocsánatkérő SMS-t.
 Röhög Ördög
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Takiatika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #190 Dátum: 2015. Március 18. - 20:12:33 »

Üdvözlök mindenkit!

Takács Attila vagyok.
Segítséget szeretnék kérni kamera beállításban. A típusa a kamerának: Suntek HC-300M. Egy idősebb ismerősöm kért meg rá, hogy állítsam be úgy a készülékét, hogy email címre küldje az elkészített fotókat.
Sikerült is beállítanom T mobilos kártyával, tökéletesen működött otthon, viszont a kamera leendő helyén nincs a szolgáltatónak elegendő térereje.
Ezért próbálkozunk most Telenor-os kártyával, viszont a készülék beállításaiban a Telenor-t nem ajánlja fel automatikusan, mint a T mobil-t. Ezért nekem kell az adatokat manuálisan beírnom.

A server setting és a GPRS setting részeknél kellene a segítség, hogy miket kell beírni ahhoz, hogy működjön a Telenor-os kártyával.

A segítséget előre is köszönöm!



Naplózva
Takiatika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #191 Dátum: 2015. Március 18. - 20:22:25 »

Üdvözlök mindenkit!

Takács Attila vagyok.
Segítséget szeretnék kérni kamera beállításban. A típusa a kamerának: Suntek HC-300M. Egy idősebb ismerősöm kért meg rá, hogy állítsam be úgy a készülékét, hogy email címre küldje az elkészített fotókat.
Sikerült is beállítanom T mobilos kártyával, tökéletesen működött otthon, viszont a kamera leendő helyén nincs a szolgáltatónak elegendő térereje.
Ezért próbálkozunk most Telenor-os kártyával, viszont a készülék beállításaiban a Telenor-t nem ajánlja fel automatikusan, mint a T mobil-t. Ezért nekem kell az adatokat manuálisan beírnom.

A server setting és a GPRS setting részeknél kellene a segítség, hogy miket kell beírni ahhoz, hogy működjön a Telenor-os kártyával.

A segítséget előre is köszönöm!

Ezek szerint nem sikerült  beszúrnom a képet, megpróbálom még egyszer Kacsint A link most jó volt, csak a képbeszúró ikon használata maradt el.




« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 18. - 20:27:38 írta Voldi » Naplózva
jagd3006
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 51


« Új üzenet #192 Dátum: 2015. április 13. - 14:22:51 »

Szia,

Sikerült beállítani a kamerát?
Mi a tapasztalat, használható?
Valaki használ ilyet, ajánlaná megvételre?

 Emelem



Üdvözlök mindenkit!

Takács Attila vagyok.
Segítséget szeretnék kérni kamera beállításban. A típusa a kamerának: Suntek HC-300M. Egy idősebb ismerősöm kért meg rá, hogy állítsam be úgy a készülékét, hogy email címre küldje az elkészített fotókat.
Sikerült is beállítanom T mobilos kártyával, tökéletesen működött otthon, viszont a kamera leendő helyén nincs a szolgáltatónak elegendő térereje.
Ezért próbálkozunk most Telenor-os kártyával, viszont a készülék beállításaiban a Telenor-t nem ajánlja fel automatikusan, mint a T mobil-t. Ezért nekem kell az adatokat manuálisan beírnom.

A server setting és a GPRS setting részeknél kellene a segítség, hogy miket kell beírni ahhoz, hogy működjön a Telenor-os kártyával.

A segítséget előre is köszönöm!

Ezek szerint nem sikerült  beszúrnom a képet, megpróbálom még egyszer Kacsint A link most jó volt, csak a képbeszúró ikon használata maradt el.





Naplózva
Takiatika
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Új üzenet #193 Dátum: 2015. április 15. - 21:06:20 »

Szia,

Sikerült beállítani a kamerát?
Mi a tapasztalat, használható?
Valaki használ ilyet, ajánlaná megvételre?

 Emelem

Hali!
Sikerült a T-mobile-al beállítani úgy, hogy legyen elég térerő (antenna hosszabbítás). Idáig tökéletesen működik. Én ezt az egyfajta vadkamerát ismerem, így nem tudom, milyen más alternatívák vannak még. Csak egy ismerősnek segítettem beállítani.
« Utoljára szerkesztve: 2015. április 16. - 09:38:04 írta Pyrus » Naplózva
kiserik
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 18


« Új üzenet #194 Dátum: 2015. április 21. - 19:26:43 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni vadkamera ügyben. Egy erdei kilátó védelmét ilyen eszközzel szeretnénk megoldani (vagyis megtenni minden tőlünk telhetőt). A kérdésem, hogy ki milyen eszközt ajánlana. A kritériumok: emberi szemnek láthatatlan infra (sajnos a mai világban ez a legfontosabb), egyszerű beüzemelés és kezelhetőség (édesapám fogja főként kezelni, és hogy is mondjam, nincs sok érzéke a műszaki dolgokhoz, persze a beüzemelést én fogom végezni), éjszakai üzemmódban minél nagyobb detektálási távolság, e-mail küldési lehetőség, hosszú akku idő.

Előre is köszönöm!
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 57   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: