Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412919 alkalommal)
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #90 Dátum: 2008. Október 27. - 11:41:36 »

Az a lényeg, hogy a holdas esték vadászattal telnek, ill. nov. vége felé konyhabútor szerelés.
Akkor az lesz a legjobb megoldás, ha azon a héten hétfőn megcsörgetsz,amikor tudod, hogy vasárnap ráérsz egy ilyen túrára.
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #91 Dátum: 2008. Október 27. - 14:36:04 »

Akkor az lesz a legjobb megoldás, ha azon a héten hétfőn megcsörgetsz,amikor tudod, hogy vasárnap ráérsz egy ilyen túrára.

Megbeszéltük! Igen
Naplózva
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #92 Dátum: 2008. November 26. - 09:02:35 »

Nagy köszönés a Horgászoknak!
Végig olvastam a topicot. Gratula mindenkinek a remek eredményekért. Olvasás közben csorgott a nyálam -ezét is, meg azért is-. Itt szolnokon a Corában lehet jó halat fogni.
További nagy fogásokat  Üdv: Marci
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #93 Dátum: 2008. November 26. - 09:14:43 »

Nagy köszönés a Horgászoknak!
Végig olvastam a topicot. Gratula mindenkinek a remek eredményekért. Olvasás közben csorgott a nyálam -ezét is, meg azért is-. Itt szolnokon a Corában lehet jó halat fogni.
További nagy fogásokat  Üdv: Marci

Szia!

Azért ezt cáfolom, mert szolnoki barátaim igencsak jól fogták a halat az idén (is) a Tiszán, a Vegyin, meg még sok helyen.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
mezőjáró
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #94 Dátum: 2008. November 26. - 16:40:39 »

Szia
Elfogadom a cáfolatot Mosolyog biztora veszem, rossz helyen, rossz időben voltam. Az idei év nekem  Szomorú  Üdv: Marci
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #95 Dátum: 2008. November 26. - 16:43:44 »

Szia
Elfogadom a cáfolatot Mosolyog biztora veszem, rossz helyen, rossz időben voltam. Az idei év nekem  Szomorú  Üdv: Marci

Én is párszor, de van ez így, és nem csak a horgászatban  Bion
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #96 Dátum: 2008. November 26. - 21:29:04 »

Szia
Elfogadom a cáfolatot Mosolyog biztora veszem, rossz helyen, rossz időben voltam. Az idei év nekem  Szomorú  Üdv: Marci

Fenét! Nincs rossz hely, én nemrég a Dunán pár óra leforgása alatt 10 gébet fogtam egy ültő helyemben! Na, ugye???  Bion
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #97 Dátum: 2008. November 26. - 21:42:31 »

Fenét! Nincs rossz hely, én nemrég a Dunán pár óra leforgása alatt 10 gébet fogtam egy ültő helyemben! Na, ugye???  Bion
Ugye!  Amikor a tudás kitartással párosul, az elnyeri jutalmát!  Taps Taps
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #98 Dátum: 2008. November 26. - 21:45:43 »

Ugye!  Amikor a tudás kitartással párosul, az elnyeri jutalmát!  Taps Taps

Vagy a hülyeség, szorgalommal!  :RII

 Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #99 Dátum: 2008. November 26. - 22:41:21 »

Fenét! Nincs rossz hely, én nemrég a Dunán pár óra leforgása alatt 10 gébet fogtam egy ültő helyemben! Na, ugye???  Bion

Akkor mostanság megnyílt a bőségszaru Neked... őz, géb... Kacsint Igen
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #100 Dátum: 2008. November 26. - 22:53:46 »

Akkor mostanság megnyílt a bőségszaru Neked... őz, géb... Kacsint Igen

Bizony-bizony, van zsákmány rendesen, nem is tudom melyik a finomabb!  Bion
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #101 Dátum: 2008. November 26. - 23:33:12 »

Bizony-bizony, van zsákmány rendesen, nem is tudom melyik a finomabb!  Bion

Én tudom... tekintettel arra hogy az őztől fizikailag rosszul vagyok... Mosolyog
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #102 Dátum: 2008. November 26. - 23:44:38 »

Én tudom... tekintettel arra hogy az őztől fizikailag rosszul vagyok... Mosolyog

Miért nem szóltál előbb??? Én, balga lélek, visszadobáltam a gébeket! Szomorú
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2008. November 26. - 23:59:01 »

Miért nem szóltál előbb??? Én, balga lélek, visszadobáltam a gébeket! Szomorú

Így jártam... Vállat von Vigyorog
Naplózva
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #104 Dátum: 2008. December 26. - 17:24:51 »

24-én én nem vadászattal, hanem pecával szenteltem meg a napot és alapoztam meg az ünnepi hangulatot. Bugyira, a Moby Dick horgásztavakra mentem ki, ahol ilyenkor az 1-es tóban pisztrángot lehet fogni. A dolog úgy megy, hogy az ember kimegy, befizeti a napijegyet és egy úszós bottal nekilát pecázni. Csali bármi lehet a merítőszák használata pedig kötelező. Peca után a halakat lemérlegelik és ki kell fizetni súlyra. Műanyag a tó, műanyag horgászat, de a pisztráng élő, és adja a tőle megszokott élményt. (Sajnos) nekem csak erre futotta most.
Mikor kiértem, a tavalyi tapasztalat alapján azonnal gilisztával csaliztam, de semmi eredmény. utána átszereltem merülő légyre, amit meg-megcincáltam néha, de nem volt mozdításom sem. A végén 1/0-ás egyágú szakálltalan horogra felfűztem egy babahalat és azonnal meglett az eredménye. Még be sem ér a kishal a vízbe, már ki is ugrott érte egy szép sebes pisztráng és röptében elkapta a csalit. A bevágással már nem kellett vesződni. Ez lett a legnagyobb (1,1kg-os bolt). Ezek után már nem is csaliztam mással, csak kishallal. Az eredmény 7 db  pisztráng lett meg, a kb. 15 kapásból(3 a szákoláskor akadt le). Szép élmény volt és persze került a friss pisztrángból a karácsonyi asztalra is:




Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: