Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412928 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #1335 Dátum: 2012. Július 02. - 22:57:18 »

Azt azért vedd figyelembe, hogy a sós víz kikezdheti a felszerelést. Bár sosem pecáztam tengeren, de gondolom nem véletlen, hogy némely gyártók külön készítenek édesvízre meg sósvízre cuccot.
Naplózva
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1336 Dátum: 2012. Július 04. - 13:45:16 »

Valamelyik ez évi Magyar Horgászban volt erről egy cikk, de hogy melyikben...  Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1337 Dátum: 2012. Július 04. - 15:20:30 »

A férjem és a lányom most jöttek haza Horvátországból KRK sziget Baska nevű városkából. Ott leamputálták a kis polip lábát /van elég nekije /  :Mosolyog és feederrel szépen fogdosták a halakat. 
Az egy hét alatt amíg kinn voltak nem láttak egyáltalán szúnyogot,legyet ,szemetet,réti négert,kátyút ....
Szerintük tudnak valamit vagy tanultak Kőmőves Kelemen balladájából mert az utak tökéletesek ... Igen
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1338 Dátum: 2012. Július 04. - 19:20:36 »

Ezt már 2008 Áprilisában  észrevettük mi is a párommal, és felüdítő volt a változatosság. Igen
Naplózva
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #1339 Dátum: 2012. Július 04. - 20:26:41 »

Hát igen. Emelem Emelem  Mi a háború után és 5 éve voltunk Porecsen Isztrián (Lanterna Camping) de valami csodás minden. Kék tenger  tiszta víz, nuku szemét stb stb! Igen Emelem Olcsóbb a benzin (még a háború után) is olcsóbb volt mint itthon!!!!!
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1340 Dátum: 2012. Július 05. - 10:32:46 »

 Wave Mi a szomszédságban voltunk, de ugyancsak Porecsen. A mi szállásunk a Hotel Valamar-ban volt, de az apartmanokban. Edzőtáborban voltunk 17-en. Már akkor szembetűnő volt a fejlődés és az emberek hozzáállása is, és a környezetükkel kapcsolatos igényesség is.
Bementünk  boltba a főtéren, és helyből min. 12 féle vaj volt a polcon akkor, olyan gyümölcsök, zöldségek, és kenyér meg pékárú választék, és tejtermékekből és felvágottakból, hentesárúkból is akkora választék volt, hogy Én aki nem mellesleg imádok főzni /itthon is, ENYÉM A KONYHA/ csak pislogtam és rohantam fűszereket gyűjteni.  Táncol
De őszintén szólva a tolerancia sem semmi amit ott tapsztaltunk velünk bringásokkal szemben. Pulától kezdve a jó ég tudja meddig bejártunk mindent bringával, és persze itt a Motovuni vár is és a ST. Helena is benne volt és mind versenybringával, de ledudálni, lelelökni az útról minket vagy leordítani mert bringával voltunk, na az sehol  sem történt meg. Sőt. Volt olyan, jöttünk a szerpentinen, és mögöttünk kilóméteres kocsisor jött. Integettünk, "menjetek, minden oké" De mosolyogva csak bíztattak bennünket, és óvatosan elmentek mellettünk és kiabáltak, integettek, bravo, bravo. gyozo Mi meg megilletődve tekertünk tovább. Jól esett a figyelmesség, ami itthon általában úgy niyilvánul meg, hogy ordítanak: b...i biciklisek! takarodjatok innen! köcsögök stb, stb, a kerékpárúton autóval való átkelésnél direkte mereven bámul mindenki előre:Nem látlak! Nem látlak! Ott rohadsz meg én kocsival vagyok! És nem mellékesen napi szinten leszorítanak, lelöknek az útról és azért ha jó távot megyek, min. naponta legalább 1X-2X majdnem elütnek úgy, hogy a nekem járó elsőbbséget nem adják meg. Csak én egy negyed milliós saját építésű Wheeler versenybringával vagyok, ők meg valami buflák több tízmilliós kocsival. Fejvakarás
Hát csak ennyi a különbség. Emelem
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1341 Dátum: 2012. Július 05. - 12:16:33 »

Pista ! Mellesleg a kerékpárodat sem akarták ellopni a "megélhetésiek"
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #1342 Dátum: 2012. Július 05. - 15:43:47 »

Wave Mi a szomszédságban voltunk, de ugyancsak Porecsen. A mi szállásunk a Hotel Valamar-ban volt, de az apartmanokban. Edzőtáborban voltunk 17-en. Már akkor szembetűnő volt a fejlődés és az emberek hozzáállása is, és a környezetükkel kapcsolatos igényesség is.
Bementünk  boltba a főtéren, és helyből min. 12 féle vaj volt a polcon akkor, olyan gyümölcsök, zöldségek, és kenyér meg pékárú választék, és tejtermékekből és felvágottakból, hentesárúkból is akkora választék volt, hogy Én aki nem mellesleg imádok főzni /itthon is, ENYÉM A KONYHA/ csak pislogtam és rohantam fűszereket gyűjteni.  Táncol
De őszintén szólva a tolerancia sem semmi amit ott tapsztaltunk velünk bringásokkal szemben. Pulától kezdve a jó ég tudja meddig bejártunk mindent bringával, és persze itt a Motovuni vár is és a ST. Helena is benne volt és mind versenybringával, de ledudálni, lelelökni az útról minket vagy leordítani mert bringával voltunk, na az sehol  sem történt meg. Sőt. Volt olyan, jöttünk a szerpentinen, és mögöttünk kilóméteres kocsisor jött. Integettünk, "menjetek, minden oké" De mosolyogva csak bíztattak bennünket, és óvatosan elmentek mellettünk és kiabáltak, integettek, bravo, bravo. gyozo Mi meg megilletődve tekertünk tovább. Jól esett a figyelmesség, ami itthon általában úgy niyilvánul meg, hogy ordítanak: b...i biciklisek! takarodjatok innen! köcsögök stb, stb, a kerékpárúton autóval való átkelésnél direkte mereven bámul mindenki előre:Nem látlak! Nem látlak! Ott rohadsz meg én kocsival vagyok! És nem mellékesen napi szinten leszorítanak, lelöknek az útról és azért ha jó távot megyek, min. naponta legalább 1X-2X majdnem elütnek úgy, hogy a nekem járó elsőbbséget nem adják meg. Csak én egy negyed milliós saját építésű Wheeler versenybringával vagyok, ők meg valami buflák több tízmilliós kocsival. Fejvakarás
Hát csak ennyi a különbség. Emelem
Azért ne éld bele magad a nagy szomszédi szeretetbe, igen bunkók tudnak lenni a horvátok a magyarokkal.
Valahol meg is értem...valahol viszont nem... Nem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1343 Dátum: 2012. Július 05. - 19:51:26 »

Szervusztok.

Hát szó mi szó, egyáltalán nem akarátk ellopni. De nem is láttam belőlük egyet sem! Vigyorog

Feri

Azé' annyira nem szeretem őket. De rossz tapasztalatom nem volt ott, még a sötét éjszakában sem, mikor a kikötőben sétáltunk.
Közvetlenek voltak a halászok is, és sokszor onnan kaptam apró rákot, kishalat szeletnek. Fotam is jópár ajakoshalat pókhalat, meg egy párszáz araszos méretű gébet a kikötőben a mély részén feederrel, meg egy levesestányér méretű tengeripókot is.

Nem mellesleg, bődület finom a fagyi Horvátban és relatíve olcsó. Az egyik fagyis mikor meghallotta, hogy magyarul beszélünk, a kért két-két gombócot megfejelte ajándék gyanánt még egy-egy gombóccal. Mosolyog
Naplózva
Bütyök
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 773


« Új üzenet #1344 Dátum: 2012. Július 06. - 10:02:29 »

Azért ne éld bele magad a nagy szomszédi szeretetbe, igen bunkók tudnak lenni a horvátok a magyarokkal.
Valahol meg is értem...valahol viszont nem... Nem
Tökéletesen igazad van!!!! 
Amíg viszed nekik a pénzed addig mosolyog...  pl. Megebédelsz valahol,iszol egy sört,kávét, majd sétálsz egyet. 300 méterrel arrébb kint áll a pincér és tessékel befelé kedvesen,hogy egyél-igyál stb, Te mondod,hogy "Danke.. majd legközelebb
Erre rohadtul cinikusan ,lenézően,"érdekes "hagsúllyal ,szinte undorral ....-jön a válasz :  JÓ MADZSAR !.....  Nem szól szám
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1345 Dátum: 2012. Július 06. - 19:20:17 »

Én ugyanezt nem kétszer Szlovákiában kaptam meg nem kétszer és már jóval hamarabb mint ahogy a Ficó elkezdte volna a ténykedését.
Jártunk oda horgászni egy ideig, de utána mikor észrevettük a rosszindulatot ami szó szerint fizikailag érzékelhető volt, utána ha a prahákoknál kellett átmennünk, inkább éjszaka és kizárólag az autópályán és gyorsan tettük ezt.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #1346 Dátum: 2012. Július 06. - 19:44:34 »

Én ugyanezt nem kétszer Szlovákiában kaptam meg nem kétszer és már jóval hamarabb mint ahogy a Ficó elkezdte volna a ténykedését.
Jártunk oda horgászni egy ideig, de utána mikor észrevettük a rosszindulatot ami szó szerint fizikailag érzékelhető volt, utána ha a prahákoknál kellett átmennünk, inkább éjszaka és kizárólag az autópályán és gyorsan tettük ezt.
Tudod, a derék tótok talán joggal nehezményeznek egysmást az elmúlt évszázad történelme kapcsán, de a horvátokat nem kevés fegyverrel, benzinnel, élelmiszerrel segítettük amikor szarban voltak, cserébe sokszor már a határon olyan bunkók, hogy kinyílik a bicska az ember zsebében.
Két éve voltunk Görögországban, sem a szerb, sem a macedón, sem a görög határőrök nem szórakoztak velünk, a horvátok kilépésnél, belépésnél köcsögösködtek. VISSZAFELÉ jövet problémáztak a magyar zárjegyes, félig üres pipadohányon, hogy miért rejtegetem...a könyöklő alatti boxban volt, pipákkal, öngyújtóval, pipatömővel egyetemben... Nem
Vir-en utcákat bontottak el...eladták a magyaroknak, arra jók voltunk, utána meg ledózerolták a házakat. Tény, voltak bunkó magyarok akik a tengerbe akarták mosni a teraszról a lábukat de ezért nem kellett volna kollektív büntetést alkalmazni.
Másrészt tízszer akarnak keresni mindenen. Ha a horvátoknál akarsz a kis gumicsónakoddal tekeregni a part mentén, legyen tengeri jogsid, vegyél drága pénzen ÉVES matricát, hogy vízre rakhasd a hajót és köss biztosítást függetlenül attól, hogy itthon már kötöttél. Ha a Kornatokon akarsz hajózni, akkor vegyél még külön engedélyt hozzá. A görögöknél egy srác legalizálni akarta a csónakázást és nagy nehezen, sokadik nekifutásra nyitva találta a kikötői kapitányságot. Megkérdezte, mi kell ahhoz, hogy csónakázhasson a tengeren? A válasz az volt, hogy csónak. De ha nincs, lehet bérelni...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1347 Dátum: 2012. Július 06. - 21:21:29 »

Ez már így azért elmond valamit.
Másrészt viszont a Tótok országa a mi földünk volt. De már csak volt, és mégegyszer soha nem lesz.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9996



« Új üzenet #1348 Dátum: 2012. Július 06. - 21:52:59 »

A görögöknél egy srác legalizálni akarta a csónakázást és nagy nehezen, sokadik nekifutásra nyitva találta a kikötői kapitányságot. Megkérdezte, mi kell ahhoz, hogy csónakázhasson a tengeren? A válasz az volt, hogy csónak. De ha nincs, lehet bérelni...


Tönkre is mentek időnap előtt... Ördög
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #1349 Dátum: 2012. Július 06. - 22:39:11 »

Tönkre is mentek időnap előtt... Ördög
Rosseb tuggya...
Nem minden igaz amit a hírekben hallunk. Arra meg nagyon ügyelnek, hogy a turisták ne nagyon vegyenek észre semmit a problémákból.
Aki Görögországban volt nyaralni, az oda megy vissza. Aki a horvátoknál, az a pofátlan lehúzás elől sok esetben továbbmegy Montenegróba-vagy Görögországba.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Oldalak: 1 ... 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: