Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 201   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Horgászélményeink  (Megtekintve 412932 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #960 Dátum: 2011. Május 22. - 21:48:56 »

Sajnos nem "csak" ott van baj.
A Balatonban is ketyeg egy időzített busa-bomba.
Egy odavalósi halászember véleménye szerint ha egyszer tömegesen elkezdenek pusztulni (már pedig ez nagyon is valós és megalapozott feltételezés), akkor a '90-es évek angolnapusztulása "ehhez képest kutyaf@sza volt" Rííí.
Nem elég, hogy nagyrészt tönkretette a balatoni fogassüllő állományt (ugyan azt a plankton tömeget használja tápláléknak, ami a süllő prédájának, a keszegfélék ivadékának szinte kizárólagos takarmánya), a hattyúdallal még egy ökológiai katasztrófát is előidézhet.
"Áldassék" annak a nagytudású marhának a neve, aki rábeszélte Rákosi elvtársat annak idején a telepítésére  Woest

Kövezz meg, de bár jönne már az a pusztulás! Én még emlékszem az angolna pusztulásra, ronda látvány volt, de vasvillával kezelték és azóta az angolnától nyugta van a Balatonnak! A busa is egyszer kidöglik "oszt jóvan!" Bár a halászok tehetnének ez ügyben sokat, de nem igen mozdulnak! Pedig más nem tudja megoldani a "busa ügyet!" Nem hiszem, hogy a természetes alapanyagú háló olyan drága lenne, hogy nem tudnák kifizetni! Eleget vettek már ki a tóból büntetlenül, áldozhatnának jó ügyre is pár kopejkát! Szomorú
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16604



« Új üzenet #961 Dátum: 2011. Május 22. - 22:21:41 »

Mi a bánatot lehetne csinálni?- a rákok miatt nem nagyon tudok süllőzni mert lelopják a csalihalam . Kis vörösszárnyú keszeggel próbálkoztam de ezek úgy lelopják ,hogy meg sem mozdul a kapásjelzőm.   Vállat von Stoel
Akkora csali kell amitől megijed a rák... Stoel
Legfeljebb a süllőből is csak a nagyja jön... Vigyorog
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #962 Dátum: 2011. Május 23. - 10:03:54 »

Akkora csali kell amitől megijed a rák... Stoel
Röhög
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #963 Dátum: 2011. Május 23. - 10:17:40 »

Rákfogó kosárba (lapos kosár, vagy dróthálóból készült lapos szegélyű valami) tegyél egy kis májat, vagy döglött haldarabot, és ereszd le a fenékre. 15-30 perc múlva tele lesz rákkal, ha valóban sok van ott!
 Finom!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
godena
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1519



« Új üzenet #964 Dátum: 2011. Május 23. - 13:29:08 »

Rákfogó kosárba (lapos kosár, vagy dróthálóból készült lapos szegélyű valami) tegyél egy kis májat, vagy döglött haldarabot, és ereszd le a fenékre. 15-30 perc múlva tele lesz rákkal, ha valóban sok van ott!
 Finom!

 Igen
Ahogy Matula bácsi mutatta Tutajosnak... Olyan jól le vagyon írva a Tüskevárban, hogy könnyedén elkészíthető lenne. Pláne, ha a film ezen részét is megnézed. Azt viszont nem tudom, hogy nem minősül-e tiltott halászati eszköznek. Ilyen esetben az 1X1-es kishalazó hálót próbáld meg "felcsalizva". Ha jól emlékszem, a rákot 10 cm-es méretkorlátozás védi.
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT számomra egy életre szóló ösztönös elhivatottság.
Alázatos szolgálata erdőnek, vadnak egyaránt" - Bornemisza Péter
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #965 Dátum: 2011. Május 25. - 21:15:51 »

Szervusztok! Emelem

Van egy közvetlen vízparti nagyon jó (normálisan felszerelt) horgásztanya Békésszentandráson!
Őt-hat főig tud befogadni, tényleg korrekt, nagyon jó fórumtársi  Kacsint áron!
Ha valakit érdekel írjon, és megadom  "Cserkelek"  elérhetőségét!
 Peca Peca Peca
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 26. - 10:37:57 írta Erdojaro (Molnár Attila) » Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #966 Dátum: 2011. Május 26. - 09:35:44 »

Szervusztok! Emelem

Találtam egy közvetlen vízparti nagyon jó (normálisan felszerelt) horgásztanyát Békésszentandráson!
Őt-hat főig tud befogadni, nagyon jó áron.
Ha valakit érdekel írjon, és megadom az elérhetőséget!
 Peca Peca Peca

Mikor jöttök erre?
Naplózva

Üdv:Kapszli
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #967 Dátum: 2011. Május 26. - 10:39:54 »

Szia! Emelem

Ha minden igaz, július 3-8 ig lent leszünk  Fishing Fishing Fishing Vörösbor!

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #968 Dátum: 2011. Május 26. - 11:08:54 »

Szia! Emelem

Ha minden igaz, július 3-8 ig lent leszünk  Fishing Fishing Fishing Vörösbor!

 Wave

Nagyon helyes... Piál Ördög
Naplózva

Üdv:Kapszli
Steve
Vendég
« Új üzenet #969 Dátum: 2011. Május 26. - 11:58:56 »

Hol? Meglepődött
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #970 Dátum: 2011. Május 26. - 12:27:40 »

Szia Pistám!

Megkaptad az üzenetem?

Békésszentandráson a szarvasi hídtól délre a holtágra!
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Steve
Vendég
« Új üzenet #971 Dátum: 2011. Május 26. - 12:49:42 »

Szia Pistám!

Megkaptad az üzenetem?

Békésszentandráson a szarvasi hídtól délre a holtágra!
 Wave

Meg-meg! Kacsint
Naplózva
Kun Gábor (Gaben85)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 806


« Új üzenet #972 Dátum: 2011. Május 31. - 14:04:00 »

Pont ma gondoltam írok pár sort a szombatról, erre látom Vacika is regisztrált. Vacikával meglátogattuk a Sinkári tavat vagy ahogy még ismerik a Csővári tó. Nagy tó 88 hektár és 22 évig nem lehetett rajta horgászni. Tavon a megszokott bojlis szabályok érvényesek. Rendkívül szeles-esős napot fogtunk ki de sokáig kitartottunk. Mind a ketten leginkább feederrel horgásztunk. Aznapi horgászat eredménye a megszámlálhatatlanul sok keszeg és kárász népség. Illetve Timinek volt egy igen rendes kapása aminél a feeder karikába hajlott de sajnos az előke megadta magát. Rendkívül élménydús nap volt, sok hallal de az általam áhított pontyok távol maradtak. Majd legközelebb. Mindenkinek csak ajánlani tudom a tavat, mi is megyünk még vissza.

Továbbá ha valakinek van tapasztalata a tóval ossza meg kérem.  Mosolyog
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #973 Dátum: 2011. Június 07. - 09:43:42 »

A múltheti távollétem igazolásaként:

Egy baráti társasággal Olaszországban jártunk, a Po folyó harcsáit szerettük volna horogvégre kapni. Voltak köztünk rutinos régóta idejáró horgászok is, néhányan túl a csentón.

Készültünk mindenre, kuttyogatásra, parti fenekezésre, de leginkább éjszakai pergetésre. Az első pár nap még beállt, tiszta és alacsony víz mellett napközben jó néhány kőoldalt megcsorogtunk, jó néhány zátony esést megütöttünk, gyakorlatilag nem sikerült kapást kicsikarni. Az esték jók voltak viszont. Már ez első nap sikerült egy 50 kg felettit fogni, egy 13-ast partról. Én egy 18-as pergettem ki az egyik zátony esésből.

11-en voltunk 3 csónakra, úgyhogy mindenkire jutott pár éjszaka pergetés, parti horgászat. Bejött egy 3 méteres áradás, a kuttyogátsnak vége lett, amúgy sem hozott nagy eredményt.

A zavaros áradás letolta csefalót, alig - alig lehetett mozdulást látni, de ettől függetlenül kiállt a harcsa a kő oldalába, szépen fogtak a srácok. 30,40,50,60 kilós példányok estek.

Végre rám jutott a pergetős éjszaka, a gájdommal 9-kor szürkületben beszálltunk és elkezdtük a dobálást.

Ha valaki nem tudja miről szól a történet: csorogsz éjjel a kő mellett kb. 8-10 méterre és alsó dobással próbálod a wobblert úgy dobni a kő mellé max 10 cm-re, hogy az felkeltse az lesben álló harcsa érdeklődését. Nem zörögsz, nem világítasz, nem billegteted a csónakot, dobsz mint a gép, figyelve az apró jeleket ami az ott lapuló harcsára utalhat. Fogtunk néhány kisebbet, volt négány buffanós rávágásunk, amit elvétett a harcsa, de éjfélig nem sikerült érdemi eredményt elérni.

Éjfélre elértünk egy nagy homokpadot, aminek csak a teteje látszott már ki az áradó vizben. Már messzről hallatszott néhány buffanós rablás, odérve látszott, hogy a sekély víz határán keríti néhány hal a bandázó csefalókat. A lehető leghalkabban elcsorogtunk a a zátony és a part közötti sekély vízben, hogy ne vegyenek észre a zátony túloldalán táplálkozó harcsák. Kiszállva áthúztuk a zátony végén a csónakot a 3 centis vízpen a pad végénél, mald kitéve a súlyt próbáltuk a homokon rabló harcsákat partról becserkelni. Azzal a kitétellel, hogy ha valaki akaszt, a másik megy a csónakért, motor be és utána csónakból folytatjuk a fárasztást.

Sikerült dobástávolságba jutni, az első dobásomra akció, durranós rávágás fröcsögő víz, és elvétette. Bassz.....

Látom a sekély vizben a halat, tolja a hullámot, megpróbálok elédobni. Jól sikerült a dobás oda taccsan ( nem csobban!, taccsan)a wobbler ahova kell,  ráfordul, és már veszi is le. Akasztás, gyenge ellenállás. Tekerem ki, alig védekezik. A társam elindul a csónak felé, hozza a vágót, kicsinek tűnik, nem akarom összecsobogni a pályát a csónakkal, ha lehet kivesszük partról. Közben sikerül kipumpálni a halat kb 10 méterre, de itt megállt a tudomány. Ekkor aztán észbe kapott, hogy leért gondolom a hasa, meg szúrta is a száját a falat, elkezdett visszafele húzni. Na ekkor már elmúlt a kivesszük kézzel érzés, üvöltök a társamnak, ne a vágót, a csónakot hozd. Próbálom tartani, kézzel fékezem a dobot. A harcsa elindul a csónak felé. Villanymotor fel, nehogy elvágja a zsinórt. Áttört a csónak alatt, felemelt bottal sikerült eltartani a csónak peremétől a zsinórt, és egy ugrással (nem röhög!) be a csónakba. Ekkor felcsillant az esély, hogy sikerünk lehet a fárasztással. Sikerült néhány métert visszapumpálni, de nagyon tszi le a fejét a hal. Érzeztem ahogy pörög a víz alatt, tekeri magára a fonottat, közben irdatlan nagyokat üt a farkával a zsinórra. Nem sikerült szabadulnia, még mindig megvan. Nem tudom mennyi dő telt el, 20 percre saccolom, mikor először sikerült felkényszeriteni a felszínre. Látom, jó helyen a wobbler, meg azt is, hogy partról esély sem lett volna a megfogásra.

Még néhányszor visszatör a mélybe, aztán csak lóg a zsinóron, pihen. Nekem kell jobbra- balra húzással úszásra kényszeríteni, mert még nem volt alkalmas a vágózásra. Aztán amikor már békésen tűrte a 3. állsimogatást is a vágóval, egy erőteljes húzással beemeltük a csónakba. Remegett kezem lábam, eszméletlen nagynak tűnt. Annyira jól aladt, hogy nem kínoztuk a csali szabadítással, kioldva a kapcsot, pányvára került, és boldogan motoroztunk vissza a táborba.

Biztonságosan lekötöttük a másnapi fotózáshoz, mondtam a társamnak, vigyen ki még valaki mást az éjszaka hátralevő idejére, volt még hal a zátonyon, hátha másnak is sikerül fognia még. A parton levőkkel tiszetességgel megünnepeltük életem eddigi legnyagyobb halát, grappa grappát követett.

A mérlegelésnél 72 kg lett. Úgy is saccoltuk az éjjel, 70-80 kg közöttinek, bár nincs nagy gyakorlatom az ekkora halakban, de az addig a táborban fogottak közül ez volt és ez is maradt a legnagyobb.



Végül köszönet a gájdolásért Totya barátomnak!


Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #974 Dátum: 2011. Június 07. - 10:03:39 »

Őszinte szívből gratulálok.   Igen  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 [65] 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 201   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: