Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177307 alkalommal)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #225 Dátum: 2012. Január 30. - 21:36:37 »

Hm. Érdekesek a hozzászólások. Szerintem egy dolog biztos, ez nem vadászbaleset!
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #226 Dátum: 2012. Január 30. - 22:29:25 »

Szerintem egy dolog biztos, ez nem vadászbaleset!
Végül is jogos a meggyőződésed.
Vadászaton történt.
Vadászfegyver véletlen/gondatlan lövésétől halt meg a fiú.
Nem is tudom miért gondoljuk többen, hogy vadászbaleset történt, mikor erre semmi sem utal....... Fejvakarás
Nevezzük inkább háztartási balesetnek?  Vállat von
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #227 Dátum: 2012. Január 31. - 09:45:35 »

Végül is jogos a meggyőződésed.
Vadászaton történt.
Vadászfegyver véletlen/gondatlan lövésétől halt meg a fiú.
Nem is tudom miért gondoljuk többen, hogy vadászbaleset történt, mikor erre semmi sem utal....... Fejvakarás
Nevezzük inkább háztartási balesetnek?  Vállat von

Ha érdekel magánban megírom Neked, itt a fórumon nincs értelme, nagy vitát kavarna a véleményem.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #228 Dátum: 2012. Január 31. - 10:56:59 »

Ha érdekel magánban megírom Neked, itt a fórumon nincs értelme, nagy vitát kavarna a véleményem.
Természetesen érdekel, hogy mit gondolsz. Főleg, hogy személyesen ismertem mindkét áldoztatot (az apát jobban, a fiút kevésbé).
Ha privátban óhajtod, úgy is jó.
De itt is nyugodtan megírhatod, a vita alapjában véve egy nagyon jó intézmény.
Abból sokan tanulhatnak.
Rossz vita nem létezik (nem összekeverendő a fröcskölődő, személyeskedésig fajuló undormánnyal, mert az nem vita), olyan ez
mint a tudományos kísérlet, aminek nincsen kifejezhető eredménye.
De attól még nem eredménytelen! Igen
Várom a véleményed, akár itt, akár privátban.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #229 Dátum: 2012. Január 31. - 11:07:52 »

Szerintem ne agyaljunk ezen feleslegesen.
A legutóbbi sajtóhírek szerint öngyilkosság volt mindkettő. Ez szerintem sem vadászbaleset. Vadászbaleset az én olvasatomban, ha valaki vaddisznónak nézve agyonlövi a kukoricatolvaj svédet, vagy pl ha a gurulatot kapott lövedék okoz balesetet. Nem ismerve a szereplőket, de a leírt körülmények alapján (Apa becsületes, szabálykövető vadász) az is felmerült bennem, hogy a fiú már ezzel a szándékkal ment ki és kérte az apját arra, hogy külön ülhessen ki.
De ez mind feltevés, nyugodjanak békében!
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #230 Dátum: 2012. Január 31. - 11:58:18 »

Természetesen érdekel, hogy mit gondolsz. Főleg, hogy személyesen ismertem mindkét áldoztatot (az apát jobban, a fiút kevésbé).
Ha privátban óhajtod, úgy is jó.
De itt is nyugodtan megírhatod, a vita alapjában véve egy nagyon jó intézmény.
Abból sokan tanulhatnak.
Rossz vita nem létezik (nem összekeverendő a fröcskölődő, személyeskedésig fajuló undormánnyal, mert az nem vita), olyan ez
mint a tudományos kísérlet, aminek nincsen kifejezhető eredménye.
De attól még nem eredménytelen! Igen
Várom a véleményed, akár itt, akár privátban.
 Emelem

No, akkor röviden.
Ez nem volt vadászat! Bűncselekménnyel kezdődött, engedélyes átadta fegyverét illetéktelennek! Bűncselekménnyel folytatódott, illetéktelen átvette a fegyvert! Illetéktelen használta, ezzel megvalósította a fegyverrel és lőszerrel visszaélés bűncselekményt! Jogosulatlan vadászat, orvvadászat is történt! Apa tudta, hogy bármilyen ítéletet kap, ő már élve nem kerül ki a börtönből, ezért öngyilkos lett.
Ha az elején ott lett volna egy rendőr azonnal letartóztathatta volna mindkét személyt, akkor még mindig élnének.
Ebben a históriában egy jó van, hogy vétlen személy nem sérült meg!
Érdekes, hogy ez senkinek nem jutott el az ingerköszöbéig! De mindenki hibás! Hibás a panelproli, mert nem érti meg a mi nemes szenvedélyünket, hibás az újságíró, hibás mindenki, csak mi vadászok nem! Szomorú
Ez az én véleményem, biztos rosszul látom!
Két élet elveszett, ez szomorú.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #231 Dátum: 2012. Január 31. - 14:46:48 »

No, akkor röviden.
Ez nem volt vadászat! Bűncselekménnyel kezdődött, engedélyes átadta fegyverét illetéktelennek! Bűncselekménnyel folytatódott, illetéktelen átvette a fegyvert! Illetéktelen használta, ezzel megvalósította a fegyverrel és lőszerrel visszaélés bűncselekményt! Jogosulatlan vadászat, orvvadászat is történt! Apa tudta, hogy bármilyen ítéletet kap, ő már élve nem kerül ki a börtönből, ezért öngyilkos lett.

Sanyooo, ne haragudj, de ennyi hülyeséget egy rakatban régen láttam már tőled... Fejvakarás
Ha a dolog emberi oldalát nem is nézem, a jogi akkor is igencsak sántikál...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #232 Dátum: 2012. Január 31. - 14:52:46 »

Üdv mindenkinek!
Az esettel kapcsolatban annyit mondanék, ha már ennyire fel van fújva a dolog, hogy szerintem kár azt
boncolgatni, hogy ki milyen mértékben volt hibás, vagy sem!
Közelítsük meg talán abból az irányból is a történetet, hogy például itt a fórumozók népes táborából hány olyan
van aki csak akkor fogott életében először fegyvert a kezében, mikor már hivatalosan is vadász lett?
A esetből megismert részletek alapján nem hiszem azt, hogy az apa (aki több tíz éve vadászik, meg katonatiszt volt)
csak úgy elsőre egyedül hagyta a gyereket a puskával! Ha a srác annyira öngyilkos akart lenni, azt miért úgy tette volna, hogy
azzal az apjának ártson? Akkor fogja magát aztán mikor egyedül van otthon felfeszíti a szekrény aztán kiveszi a puskát.
Nem itt így az egyszerűbb: öngyilkos lett mindkettő, az apa meg a bűnös, mert átadta a fegyvert!
Ja, még ma is azt olvatam az újságban, hogy a fiút a lesen találták meg, pedig ahogy galoscsabus tegnap leírta, ez sem így
történt!
Végezetül annyit: Nyugodjanak békében mind a ketten!
 Emelem
Naplózva
baikalbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 437


« Új üzenet #233 Dátum: 2012. Január 31. - 20:51:33 »

No, akkor röviden.
Ez nem volt vadászat! Bűncselekménnyel kezdődött, engedélyes átadta fegyverét illetéktelennek! Bűncselekménnyel folytatódott, illetéktelen átvette a fegyvert! Illetéktelen használta, ezzel megvalósította a fegyverrel és lőszerrel visszaélés bűncselekményt! Jogosulatlan vadászat, orvvadászat is történt! Apa tudta, hogy bármilyen ítéletet kap, ő már élve nem kerül ki a börtönből, ezért öngyilkos lett.
Ha az elején ott lett volna egy rendőr azonnal letartóztathatta volna mindkét személyt, akkor még mindig élnének.
Ebben a históriában egy jó van, hogy vétlen személy nem sérült meg!
Érdekes, hogy ez senkinek nem jutott el az ingerköszöbéig! De mindenki hibás! Hibás a panelproli, mert nem érti meg a mi nemes szenvedélyünket, hibás az újságíró, hibás mindenki, csak mi vadászok nem! Szomorú
Ez az én véleményem, biztos rosszul látom!
Két élet elveszett, ez szomorú.

Urak, Sanyooo!  Emelem

Nem tudom, hogy ki hogy kezdte a vadász pályafutását, de az tuti, hogy nem a vizsgán volt először vadászfegyver a kezébe! Biztos van már köztetek olyan, akinek van már nagyobb fia, vagy lánya, akinek kezébe adta a puskát! Nem lessz egy gyerekből vadász, ha nem járja a természetet, nem fog puskát a kezébe, persze szülői felügyelettel! Én írtam, hogy már 14 évesen fegyverrel a kezembe ültem lesen nem is keveset! Persze ez 40 éve volt. A nagyobbik fiam is vadász lett, bár Pesten lakik, fegyvere sincs, de a vadászvizsgája meg van! Ő se a vizsgán lőtt először! Tudom, hogy szabályellenes, de 13 évesen úgy lőtte a seregélyeket nyáron, amikor jöttek cseresznyét enni, hogy sokszor én is megirigyeltem. De szerintem felügyelet nélkül hagyni nem volt jó ötlet. De felügyelettel szerintem nem lett volna probléma! Szóval ne csak a jogi részét nézzük...
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #234 Dátum: 2012. Február 01. - 09:40:51 »

Vannak itt nálam jóval tapasztaltabbak,de úgy gondolom még ők is egyetértenek velem abban ,hogy a szabálytalanság a véletlennek a kezére dolgozik. Értem ezt úgy, hogy többször is előfordult már velem az élet más területein is az, hogy máshogy-nem szabályosan- akartam megoldani ezerszer végrehajtott dolgomat-nem mondok százalékot; de nagyobbrészt nem sikerült. Sajnos ez az eset is ilyen. Nyugodjanak békében!
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #235 Dátum: 2012. Február 01. - 14:26:38 »

Sanyooo, ne haragudj, de ennyi hülyeséget egy rakatban régen láttam már tőled... Fejvakarás
Ha a dolog emberi oldalát nem is nézem, a jogi akkor is igencsak sántikál...

Te így látod, Feri!
Tudod én villanyszerelő vagyok, ha hülyeséget csinálok az vagy az utolsó, vagy öt év börtön, hát egy kicsit másképpen viszonyulok az emberi hülyeséghez, mint az átlag! Ennyi!
 Emelem
Naplózva
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #236 Dátum: 2012. Március 16. - 12:38:09 »

http://www.blikk.hu/blikk_aktualis/halalos-loves-ert-egy-vadaszt-baranyaban-2083268

http://www.bama.hu/baranya/kek-hirek-bulvar/halalos-vadasztragedia-magyarlukafan-432950
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #237 Dátum: 2012. Március 16. - 13:57:20 »


Abból ami eddig kiderült számomra, ez nem baleset volt. Ez emberölés és annak is minősített esete.

Tudom, hogy a rég- és közelmúltban egyaránt megtörténtek ilyenek, de számomra úgy tűnik, hogy egyre gyakoribbak és durvábbak az orvvadászok által elkövetett tettek.

Ilyen "szép, új világ" vár ránk? 
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #238 Dátum: 2012. Március 16. - 14:09:39 »


Őszinte részvétem az érintett családjának. Itt az ideje egy közös elítélő nyilatkozat kiadásának az illetékesek részéről.( Ha a vizsgálat beigazolja az emberölést.)
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #239 Dátum: 2012. Március 16. - 14:15:51 »

Talán ezért sem kellene a bíróságoknak egy ejnyebejnyével hazaküldeni azokat a k...g orvvadászokat, akiktől még illegálisan tartott fegyvert is lefoglal a rendőrség... Az őszinte részvét itt nem is elég kifejező,felháborító ami történt.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: