Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177307 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #165 Dátum: 2011. Május 09. - 16:00:49 »

...
Szerintem súlyos szabálytalanság történt, ami megint egy Vadásztárs tragédiájával végződött.  Szomorú

A vadászbalesetek kb 95%-a így kezdődik. Hogy történik egy súlyos szabálytalanság.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #166 Dátum: 2011. Május 09. - 16:00:56 »

Szintén részvétem!

Az viszont valóban érdekes, hogy egy zöldvadászaton, ahol rókára és szárnyas dúvadakra vadászunk, hogy kerül brenekke a csőbe?
Szabad e egyáltalán disznóra lőni? Társas vadászat esetében nem csak kimondott disznóhajtáson lehet?
Szerintem súlyos szabálytalanság történt, ami megint egy Vadásztárs tragédiájával végződött.  Szomorú
Itt nem rókára és szárnyas dúvadra vadásztak hanem disznóra esetleg sakálra. Sajnos bevett szokás arrafelé a "zöldhajtás", volt, hogy fizető vendéget is hívtak rá.
A dolog eredményessége kérdéses. Leginkább arról szól a dolog, hogy a környező nagy erdőkből kijön a vad, károsít oszt megfekszik a kis rezulákban, onnan kell kipiszkálni. Ez vagy sikerül, vagy nem, az meg, hogy esik-e belőle pláne kérdéses, iszonyat takarás van arrafelé.
Amikor ott vadásztam, engem is zavart, hogy minden hétvégén és sokszor hét közben is "mozgatva" van a terület, lesre gyakorlatilag csak a "széleken" volt értelme kiülni ahol a szomszédos, nyugodtabb erdőkből jött át a vad.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Steve
Vendég
« Új üzenet #167 Dátum: 2011. Május 09. - 16:04:22 »

Itt nem rókára és szárnyas dúvadra vadásztak hanem disznóra esetleg sakálra. Sajnos bevett szokás arrafelé a "zöldhajtás", volt, hogy fizető vendéget is hívtak rá.
A dolog eredményessége kérdéses. Leginkább arról szól a dolog, hogy a környező nagy erdőkből kijön a vad, károsít oszt megfekszik a kis rezulákban, onnan kell kipiszkálni. Ez vagy sikerül, vagy nem, az meg, hogy esik-e belőle pláne kérdéses, iszonyat takarás van arrafelé.
Amikor ott vadásztam, engem is zavart, hogy minden hétvégén és sokszor hét közben is "mozgatva" van a terület, lesre gyakorlatilag csak a "széleken" volt értelme kiülni ahol a szomszédos, nyugodtabb erdőkből jött át a vad.

Azt gondolom, hogy ettől a vadkár nem lett mérhetően kevesebb.
Naplózva
Lali
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 44


« Új üzenet #168 Dátum: 2011. Május 09. - 19:06:11 »

Már a tv-ben is ez folyik, Állítólag engedély nélkül vadásztak, sőt az elején már egy kutyát is agyonlőttek kezdéskor? ! Előbb vagy utóbb elkezdik a piszkálódást !
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #169 Dátum: 2011. Május 09. - 19:28:28 »

Nem is normális dolog ez a "zöldhajtás"! Elhiszem,hogy sok a vadkár,de ilyen takarásba zargatni a vadat,több mint meggondolatlanság! Én be nem mennék hajtónak,az száz!! Vadászok! Vigyázzunk magunkra,és egymásra! Mindenkit várnak otthon!!
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #170 Dátum: 2011. Május 09. - 19:29:51 »

Nagyon sajnálom az esetet, de most indul csak a piszkálódás. A vadásztárs nyugodjon békében...... Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Kópé67
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 38


« Új üzenet #171 Dátum: 2011. Május 09. - 20:55:41 »

Részvétem a vadásztárs családjának.
Az egyébként minden balesetről elmondható, h valakik, valakik sorozatosan megszegik a szabályokat, előbb egyet majd kettőt, s egyre többet, én nagyon messze vagyok a helyszíntől, de azt gondolom megint csak az fog lejönni. Ezek a vadászok micsoda felelőtlen emberek, még egymást is meglövik, és folytathatnám a rosszindulatu megjegyzések sorát.

Sajnálom még egyszer.
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #172 Dátum: 2011. Május 09. - 20:57:57 »

Szerintem így távolról, a hely és a körülmények ismerete nélkül nem szabad pálcát törni az ottani vadászati szokások, az ottani vadászok felett... Én máshol is voltam zöldhajtásban, ott sem szórakozásból tépettük magunkat a vadrózsával az izzasztó hőségben, ki kellett pucolni a disznókat egy bozótosból. Akinek nem ment rá inge-gatyája a vadkárra az nem tudja, milyen ez.
Sokkal több...nem, nem sokkal több, ugyanannyi önmérséklet kell hozzá mint egy téli hajtáshoz...ha nem látom, mire lövök, nem lövök...csak itt ÁLTALÁBAN nem látom...
Itt voltak a holdtalan éjszakák, a disznók nyilván keményen rendet vágtak a kukoricavetésekben. A kukoricát most 45 ezer forint körül kötik, ami azt jelenti, hogy brutális vadkárokra lehet számítani. Nézzük egy kicsit a másik oldalt is...
A "miért" tehát megvan. A "hogyan" lett volna a lényeg...
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #173 Dátum: 2011. Május 09. - 21:14:52 »

Ma este azt mondta a tv hiradó: Egy hajtót lőttek meg. (ennyit a sajtóról) Szomorú
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16599



« Új üzenet #174 Dátum: 2011. Május 09. - 21:24:31 »

Ma este azt mondta a tv hiradó: Egy hajtót lőttek meg. (ennyit a sajtóról) Szomorú
Hajtóként volt ott az áldozat, híresen jó kutyái voltak.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #175 Dátum: 2011. Május 10. - 14:15:06 »

Szerintem így távolról, a hely és a körülmények ismerete nélkül nem szabad pálcát törni az ottani vadászati szokások, az ottani vadászok felett... Én máshol is voltam zöldhajtásban, ott sem szórakozásból tépettük magunkat a vadrózsával az izzasztó hőségben, ki kellett pucolni a disznókat egy bozótosból. Akinek nem ment rá inge-gatyája a vadkárra az nem tudja, milyen ez.
Sokkal több...nem, nem sokkal több, ugyanannyi önmérséklet kell hozzá mint egy téli hajtáshoz...ha nem látom, mire lövök, nem lövök...csak itt ÁLTALÁBAN nem látom...
Itt voltak a holdtalan éjszakák, a disznók nyilván keményen rendet vágtak a kukoricavetésekben. A kukoricát most 45 ezer forint körül kötik, ami azt jelenti, hogy brutális vadkárokra lehet számítani. Nézzük egy kicsit a másik oldalt is...
A "miért" tehát megvan. A "hogyan" lett volna a lényeg...

  Feri  tökéletesen  igazad  van! 
  A  hogyan  a lényeg.  Nekünk  is  muszály  zöld hajtást csinálni , ráadásul  külön engedélyeztetés  Bukarestből
mivel  nállunk csak  augusztus  1-től  nyíllik a disznóra , tehát extra szezoni engedélyeztetés , de muszály mert
bele rokkanunk  a  vadkárba.
  De lényeg , hogy  a  hajtásba  senki  nem lőhet   disznóra , csak  riasztó lövést adhat  le a levegőbe madár
söréttel. Aki nem tartja be  az ebbe az idénybe  nem vadászik  és pont.
 Ahogy olvasom most is úgy történt  a baj , hogy a sűrüben  nagyon fögták a kutyák és hát valakinek  muszály
volt  ada lőni , ha nem is látott semmit.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Steve
Vendég
« Új üzenet #176 Dátum: 2011. Május 10. - 14:22:01 »

  Feri  tökéletesen  igazad  van! 
  A  hogyan  a lényeg.  Nekünk  is  muszály  zöld hajtást csinálni , ráadásul  külön engedélyeztetés  Bukarestből
mivel  nállunk csak  augusztus  1-től  nyíllik a disznóra , tehát extra szezoni engedélyeztetés , de muszály mert
bele rokkanunk  a  vadkárba.
  De lényeg , hogy  a  hajtásba  senki  nem lőhet   disznóra , csak  riasztó lövést adhat  le a levegőbe madár
söréttel. Aki nem tartja be  az ebbe az idénybe  nem vadászik  és pont.
 Ahogy olvasom most is úgy történt  a baj , hogy a sűrüben  nagyon fögták a kutyák és hát valakinek  muszály
volt  ada lőni , ha nem is látott semmit.

Lehel!

Gazdaságilag mérhető a zöld hajtás "áldásos" hatása?
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #177 Dátum: 2011. Május 10. - 14:28:29 »

Lehel!

Gazdaságilag mérhető a zöld hajtás "áldásos" hatása?

   Ha  három  naponta ismételjük akkor  igen.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Steve
Vendég
« Új üzenet #178 Dátum: 2011. Május 10. - 14:29:42 »

   Ha  három  naponta ismételjük akkor  igen.

És az életszerű?
Mármint a háromnaponta való ismétlés! Kacsint
Naplózva
Vinczelehel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 761


« Új üzenet #179 Dátum: 2011. Május 10. - 15:02:48 »

És az életszerű?
Mármint a háromnaponta való ismétlés! Kacsint

   Igen. Mert  nállunk  tilos  az  éjjeli  les.
Naplózva

Erdész  vadász  üdvözlettel    Lehel
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: