Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 75   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: VADÁSZBALESET  (Megtekintve 177306 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #90 Dátum: 2010. December 26. - 19:50:55 »

Ma már tudtunk telefonon beszélni a szerencsétlenül járt kollégával, gyógyulgat. Egy kis próbát rendeztünk, egy R93-assal. Volt olyan eset, amikor nem volt a helyén a zárdugattyú és "elengedte" az ütőszeget. Amit eddig tartottam, hogy nem sül el akkor, amikor nincs a helyén, valószínűleg megdőlt, ugyanezt eljátszotta a "zászlós" biztosítású mauser rendszer is, azaz félig lecsukott zárdugattyúval "elsült". Azt nem tudom, hogy az ütőszeg annyira kiért volna, hogy rendesen meg is üti a csappantyút, de azt inkább nem próbáltuk és másnak se ajánlanám, csak üres puskákkal próbáltunk csettegtetni. Érdekes tapasztalatok voltak, így, hogy szándékosan nem zártuk le rendesen a puskákat.

R93-al ezt már többen próbáltuk, fent is van a fórumon, hogy pontosan hogy lehet elsütni nem teljesen zárt állapotban. Egyébként a ZKK is elcsattan úgy, hogy félig fel van hajtva a kar.
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #91 Dátum: 2011. Január 08. - 22:02:20 »

Sajnos ismét társas vadászaton történt baleset!
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=381950
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #92 Dátum: 2011. Január 08. - 22:42:41 »

Most hallottam én is a kocsiban.
Tud valaki részleteket?


Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Diesel
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 422



« Új üzenet #93 Dátum: 2011. Január 09. - 11:40:16 »

Sajnos ismét társas vadászaton történt baleset!
http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=381950
Én léniázásra tippelek habár nem hallottam semmit csak amit mondtak a rádióban.
Naplózva

Ne felejtsük el hogy mi csak vendégek vagyunk az erdőben...
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #94 Dátum: 2011. Január 09. - 11:57:09 »

Hát ahány újság annyi cikk.
Ezt is olvastam:
".......Egy osztrák vadász egy erdei útról lőtt be az erdőbe. Egy vaddisznót valószínűleg el is talált, de a lövedék átfúródhatott az állaton, és a 19 éves hajtó bal lábát is eltalálta - nyilatkozta édesapja......"
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #95 Dátum: 2011. Január 09. - 11:57:18 »

Én léniázásra tippelek habár nem hallottam semmit csak amit mondtak a rádióban.

Nem egészen:

Egy fiatal hajtó sérült meg szombaton egy vadászbalesetben Szemenye határában. Egy osztrák vadász lőtt egy vaddisznóra, a lövedék azonban a hajtót is eltalálta, ezért kórházba kellett vinni.

Egy 19 éves hajtó sérült meg szombaton egy vadászbalesetben a Vas megyei Szemenye határában. A korábbi hírek szerint egy vadász sebesült meg, a sérült édesapja szerint azonban a fia hajtóként segített azoknak az osztrák vadászoknak, akiknek a település határában rendeztek hajtóvadászatot.

Takács Gyula az esetnél jelen lévő vadászokra hivatkozva azt mondta, a baleset úgy történt, hogy az egyik osztrák vadász egy erdei útról lőtt be az erdőbe. Egy vaddisznót valószínűleg el is talált, de a lövedék átfúródhatott az állaton, és a 19 éves hajtó bal lábát is eltalálta.

A Vas megyei rendőrség szombaton annyit közölt, hogy a vadászbaleset sérültjét a mentők a szombathelyi Markusovszky kórházba szállították, ahol megműtötték, de kedden valószínűleg újból meg kell operálni. A kórház szerint a fiatalember állapota stabil. Az ügyben a Vasvári Városi Rendőrkapitányság rendelt el nyomozást.

Forrás: origo
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #96 Dátum: 2011. Január 12. - 15:21:52 »

Azt hallottam, hogy a fiatal hajtót a térdén érte a lövedék, ami előtte egy disznót is átütött, szerencsére, mert annyira le adta már az energiáját, hogy csontot nem tört, de a térd izületben ennek ellenére is csúnya munkát végzett!
Egyébként az osztrák vendégvadász-az infó szerint-, tilos lőirányba adta le a lövést a disznóra, ami igazából nem sokat jelent, mert szabad irányba is meg kell győződni arról, hogy nem veszélyeztetjük mások testi épségét!
Naplózva
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #97 Dátum: 2011. Január 13. - 09:36:51 »

Nemrég hallottam a rádióban! Fej a falba

http://www.nepszava.hu/articles/article.php?id=383305
Naplózva

Üdv:Kapszli
U.Péter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3461



« Új üzenet #98 Dátum: 2011. Január 13. - 09:52:32 »


de az is lehetséges, hogy a sérülés egy sikertelen öngyilkossági kísérlet eredménye. 

Csípőn? Netán idős hölgy volt a vadász és 2 cm-rel a mellbimbója alá célozott, mert úgy hallotta, ott a szív?          Rííí       Suicide
Naplózva

"Az olvasás súlyosan károsíthatja a tudatlanságot!"
St.Girgesz
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5762


A gasztroszent!


WWW
« Új üzenet #99 Dátum: 2011. Január 13. - 09:57:16 »

Egyre veszélyesebbek ezek a rókák... Figyelmes olvasás Peti én a helyedben elkezdenék félni  Röhög
Naplózva

Üdv a vadásznak!
"Gazdagnak érezheti magát az a nép, amely ilyen hagyományokkal rendelkezik."(John Paget; 1839.)

"Amiről nem mondunk le, az mindig a miénk marad."
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9525


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #100 Dátum: 2011. Január 13. - 10:15:11 »

de az is lehetséges, hogy a sérülés egy sikertelen öngyilkossági kísérlet eredménye. 

Csípőn? Netán idős hölgy volt a vadász és 2 cm-rel a mellbimbója alá célozott, mert úgy hallotta, ott a szív?          Rííí       Suicide

Én semmin nem lepődök meg. Láttam én már sebzett nyulat puskatussal megpróbálni leütni, úgy, hogy az egyik csőben ott volt a patron, kétkézzel marokra fogva a csövet ütötte a nyulat a a a  nem is tudom minek nevezzem.  Hány
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Kapszli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 759



« Új üzenet #101 Dátum: 2011. Január 13. - 10:29:08 »

de az is lehetséges, hogy a sérülés egy sikertelen öngyilkossági kísérlet eredménye. 

Csípőn? Netán idős hölgy volt a vadász és 2 cm-rel a mellbimbója alá célozott, mert úgy hallotta, ott a szív?          Rííí       Suicide
Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv:Kapszli
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #102 Dátum: 2011. Február 21. - 18:28:50 »

R93-al ezt már többen próbáltuk, fent is van a fórumon, hogy pontosan hogy lehet elsütni nem teljesen zárt állapotban. Egyébként a ZKK is elcsattan úgy, hogy félig fel van hajtva a kar.
Én a Marlinommal is kipróbáltam, és elcsattan.
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #103 Dátum: 2011. Február 21. - 19:37:12 »

Én a Marlinommal is kipróbáltam, és elcsattan.


Az XL széria? Mert az alsókulcsos nem csattan el addig, míg nincs teljesen helyén a kulcs.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #104 Dátum: 2011. Február 21. - 20:13:47 »

Én a Marlinommal is kipróbáltam, és elcsattan.


Igen, mert így tudod feszteleníteni.  Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 75   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: