Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 80   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Gondolatok a vadászat helyzetéről  (Megtekintve 143031 alkalommal)
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #315 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 18:44:27 »

Attyaisten!!! Ezek mellett sem mennék hajtásban,az tuti!! Nem Igazi vadorzó pofák!! Milyen szépen egymásra fogják a puskákat,az ÁLLATOK!!! Jaj csak ide ne jussunk el mi soha!!! Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #316 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 20:47:30 »

Engem meg lehet, hogy ezért tiltanak ki, de...akinek történelme sincsen, annak kultúrája sincsen!!!

Roli, nincs igazad, igenis van történelmük, elfeledkezel Drakuláról. Bár, ha így belegondolok, más nekem sem nagyon jut eszembe ... Még talán a lódákóromán elmélet
Naplózva
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #317 Dátum: 2011. Augusztus 19. - 20:52:18 »

Milyen sokat vitatkoztunk nemrég arról, hogy a vadászkalap melyik oldalán kell viselni a töretet. Fejvakarás
 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #318 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 12:52:32 »

 Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög Ördög



 Nyihi lehet, hogy múltjuk nincs, de övék a jövő...  Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #319 Dátum: 2011. Augusztus 20. - 13:21:07 »

 Ördög Mamaliga (puliszka) iróval ! --- Rákened az agancsra és így megduzzad ... ! Más helyeken nem működik ... !  Ördög Vigyorog
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #320 Dátum: 2011. Október 13. - 22:11:02 »

No, szóval!

Somának: az én tapasztalatom az, hogy a spontán jelöltek eddig még mindig megkapták a szavazólapra való felkerüléshez szükséges többséget. Senki nem akar nyílt szavazáson konfrontálódni a jelölttel, inkább megszavazza, aztán majd a titkos szavazáson úgy dönt, ahogy gondolja. Valamilyen szintű előválogató szerepe ennek ellenére valóban van a jelölő bizottságnak.
Erdőjárónak: szerintem nem kell kitalálni semmiféle új formációt. Ott a GT. Annyit kell módosítani a Vadászati Törvényben, hogy a haszonbérlő gazdasági társaság is lehessen, ne kösse ezt a törvény a terület legalább felének mező vagy erdőgazdasági hasznosításához, mint jelenleg.

Ennek előnyei:
- Tőkebevonás. A jelenlegi formában érdemi tőkebevonásra nincs lehetőség. A társaságok azt a meglévő (zömmel az átkosban felhalmozott) tőkét élik fel, ami megvan. Nincs olyan hülye, aki (ha futná is rá) pénzt fecceljen egy olyan társaságba, ahol pénzéről mások döntenek. A jelenlegi helyzetben vagy mindenki fizet, vagy senki. Többnyire senki. Ezt hozza az egy tag-egy szavazat elv. A vagyonarányos szavazati jog feloldaná ezt a sündisznóállást.
- A KFT kettős könyvvitel vezetésére kötelezett. Ez könyvelés. Az az egyszeres könyvvitel, amit ma a Vt-k zöme vezet, az csak a könyvelés röhejes paródiája. Pénzforgalmi szemléletű, ami ugyebár azt jelenti, hogy azt könyveljük, ami pénzügyileg rendezett. Ha nem fizettünk ki egy számlát, az mintha nem is létezne. Nevetséges és manipulatív.
- Egy törvényi tollvonással előírható egy minimális saját tőke, ami fedezetül szolgálhat a keletkező kötelezettségekre. (területbérleti díj, vadkár, közterhek, stb.) Nem állhat elő az a helyzet, hogy a tagság vállrándítással otthagy egy rakás adósságot, új társaságot alapít, vadászik tovább, majd 1-2 év múlva hagyja azt is bedőlni és létrehozza a következőt.
- A csak bérvadásztatásból származó bevételre alapozott gazdálkodásnak befellegzett. Azok a társaságok lesznek csak közép és hosszú távon életképesek, akik feladatkörükbe tudnak vonni valamilyen jövedelmező gazdasági tevékenységet. Kell egy-két fejőstehén, ami viszi a hátán a veszteséges vadászatot. A VT. egész döntési, elszámolási rendszere alkalmatlan erre. 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #321 Dátum: 2011. Október 14. - 20:32:46 »

Szia Lajos! Emelem

Én is valami ilyesmi megoldásra gondolok, és valószínűleg e felé fogják terelni a vadásztársaságokat.
De nem igazán vagyok nyugodt, mert ezt a megoldást sem látom  jónak, az emberi kapzsiság miatt. Abban a pillanatban ahogy ez az egész vadászat átmegy -ennél is jobban-  nyereségérdekelt formába szerintem elszabadul itt a pokol. Olyan emberek fektetnek be a gyors meggazdagodás reményében, akiknek a vadászathoz közük sincs,(de anyagilag megtehetik)  és pár év alatt kizsigerelik a területeket. Ezt láthatjuk ma is nem egy földtulajdonosi  alapon működő társaságnál. Nálunk szinte az egész terület 4-5 tulajdonos kezében van. Egyikük sem vadászik, gyűlöli a vadászokat, a vadat és mindent, mindenkit aki a földjére lép! Ha tehetné, még a légy sem repülne át a területe felett. Mi lesz, ha egy - két ilyen ember alapít társaságot, és dönt a vadászat sorsáról? Mert, hogy ki nem adják a kezükből a döntés jogát az szent!
Én azt hiszem, itt nagyon keményen az alapoktól kell átformálni az egész rendszert. Úgy a 10 évente változó területbérleti hercehurcát, a vadkár kérdésében  a tényleges felelősséget és a költségmegosztást, a hivatásos vadászok alkalmazásának kérdését, a térítési díjakat (tagdíj)  stb.
Szerintem generációknak kell itt eltelnie, hogy egyáltalán kialakuljon egy normális rend, és ne mindenki csak a markát tartsa ha a vadról, vadászatról van szó! (Állam, Földtulajdonos, Vt...)  Ha pedig még nagyobb pénzek fognak itt forogni, nagyobb lesz  a kísértés a rablógazdálkodásra is! Nézd meg ma a vadászatot, vadgazdálkodást.
Tele vagyunk "vadászati szakemberrel", mint a gyárban a futószalagon úgy ontják az iskolák a technikusokat, mérnököket stb, még sincs  egy olyan szakmai felügyeleti szerv sem aki a társaságok tényleges gazdálkodását ellenőrizni tudná, vagy akarná.  Még erre sincs pénz, pedig mindenki tudja, hogy nem jó irányba halad a "gazdálkodás?" , nagyon halványul a magyar vadászat csillaga!. Az NAH és az ügyészségi vizsgálatokat leszámítva  (legalábbis felénk) a vadászati felügyelők  a seggüket sem emelik fel, hogy néha körülnézzenek a területeken. Az íróasztalok mellől eldöntenek dolgokat, aztán ahogy esik úgy puffan.

Ha értelmetlen amit írtam, holnap megmagyarázom mire gondoltam. Ma már ( ma se!  Ördög)
 fog az agyam.

 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #322 Dátum: 2011. Október 14. - 22:54:48 »

A mai rendszer még valamiféleképpen a kis egzisztenciák védelméről szól. Szép elv ez, csak a vadállomány issza meg a levét.
Kicsit olyan ez, mint amikor romlik az általános iskolában az "emberanyag", engedünk a követelményszintből. Ezzel nem a buta gyereket segítjük, hanem a tehetségest rántjuk vissza. Aztán szépen összebutul mindkettő.
A kapzsiság szerintem nem feltétlenül pénztárca kérdése. Látok én a csóró vadászok között is éppen eleget, akik kapzsibbak a veszett kutyánál.

Abban teljesen egyetértünk, hogy a maroktartásról el kell feledkezni. Tessünk tudomásul venni, hogy ez egy drága szenvedély. Aki erre nem áldozni akar, hanem még profitálni belőle, annak ne legyen helye a vadászok között, mert a jövőt eszi meg. Hogy ez az áldozat anyagi jellegű, vagy sok munka, ez végül is mindegy. Ki ezt, ki azt tudja hozzátenni, lehetősége szerint, ennek a kereteit kell valamiféleképpen kialakítani, mert ha csak az égiek segítségére várunk, hamarosan lehúzhatjuk a rolót.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #323 Dátum: 2011. December 11. - 15:30:23 »

Szerintem ez a rovat pontosan arról szól, miről elindult a diskurzus a Gímbikásban.

Karácsony Karcsi felvetéséhez:
"Több profizmus, kevesebb sport, kevesebb duma."

Ahhoz, hogy előbbre jussunk, először is meg kéne határozni a célt, hogy mit is szeretnénk.
Minek tekintjük egyáltalán a vadászatot? Profitorientált vállalkozásnak, vagy kikapcsolódásnak?
Ha az üzleti cél az elsődleges, nyilván K.K. javaslata az út.
De biztos az, hogy ebből is üzletet kell csinálni?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #324 Dátum: 2011. December 11. - 15:41:47 »

Szerintem ez a rovat pontosan arról szól, miről elindult a diskurzus a Gímbikásban.
Karácsony Karcsi felvetéséhez:
"Több profizmus, kevesebb sport, kevesebb duma."
Ahhoz, hogy előbbre jussunk, először is meg kéne határozni a célt, hogy mit is szeretnénk.
Minek tekintjük egyáltalán a vadászatot? Profitorientált vállalkozásnak, vagy kikapcsolódásnak?
Ha az üzleti cél az elsődleges, nyilván K.K. javaslata az út.
De biztos az, hogy ebből is üzletet kell csinálni?

Lajos, sajnos már üzletet "csináltak" belőle. Ebből egyféleképpen lehetne kiszállni szerintem: a vadlétszám olyan méretű csökkentése, hogy eltartásuk ne haladja meg anyagi képességünket, ebben az esetben tényleg ünnepnap lenne minden sikeres vadászat. Bár én nem ennek az útnak lennék a híve.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #325 Dátum: 2011. December 11. - 17:00:36 »

Lajos, sajnos már üzletet "csináltak" belőle. Ebből egyféleképpen lehetne kiszállni szerintem: a vadlétszám olyan méretű csökkentése, hogy eltartásuk ne haladja meg anyagi képességünket, ebben az esetben tényleg ünnepnap lenne minden sikeres vadászat. Bár én nem ennek az útnak lennék a híve.

Nem arra gondoltam, hogy itt, országos érvénnyel döntsük el, merre menjen a szekér.
Ez mindenkinek otthon, a saját kis külön bejáratú "szemétdombján" kell eldöntenie.
Ott viszont muszáj, mert amelyik hajóskapitány nem tudja melyik kikötőbe tart, annak minden szél rossz irányból fúj.

 
 
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #326 Dátum: 2011. December 11. - 17:49:24 »

Nem arra gondoltam, hogy itt, országos érvénnyel döntsük el, merre menjen a szekér.
Ez mindenkinek otthon, a saját kis külön bejáratú "szemétdombján" kell eldöntenie.
Ott viszont muszáj, mert amelyik hajóskapitány nem tudja melyik kikötőbe tart, annak minden szél rossz irányból fúj.

Lajos, ez rendben is van, de én hiába döntöm el, hogy a területünkön komolyan, üzleti alapon akarok vadgazdálkodni, nem fog menni, ha az összes szomszédom és azok szomszédai nem ezt az utat választják, túl kicsik vagyunk hozzá, sajnos egyesével nem megy, legalább régiós méretekben kéne gondolkodni. A Te hasonlatoddal élve, egy flottában nem külön-külön döntik el a kapitányok, hogy mit csináljanak, mert abból csak káosz keletkezik.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #327 Dátum: 2011. December 11. - 17:55:18 »

Lajos !
Te értesz a mezőgazdasághoz , állattenyésztéshez , hiszen abból élsz ! A vidámparkban , kaszinókban , színházakban is van üzleti terv , amit a direktor határoz meg . Az "Úri Közönség" meg fizet a belépőért és a játszási idő után szépen hazamegy . A diri meg oszt - szoroz . . . ! Aztán , ha szarul csinálja , akkor kirúgják .  Ördög   Vigyorog

Minden bántó szándék nélkül , az én véleményem a sportvadászatról :


 Wave   Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #328 Dátum: 2011. December 11. - 21:29:52 »

Károly, kíváncsivá tettél!!!
Hogyan képzelnéd el ezt a profizmust országos szinten?
Milyen működési keretek között, milyen irányítási formában?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #329 Dátum: 2011. December 11. - 21:38:58 »

Károly, kíváncsivá tettél!!!
Hogyan képzelnéd el ezt a profizmust országos szinten?
Milyen működési keretek között, milyen irányítási formában?

Velős kérdések....


 Emelem
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... 80   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: