Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Időjárás-jelentés  (Megtekintve 176133 alkalommal)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #1545 Dátum: 2021. Május 05. - 07:19:35 »

Itthon is van ilyen.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1546 Dátum: 2021. Május 05. - 16:45:13 »

Pöttyet lehűlt...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9919



« Új üzenet #1547 Dátum: 2021. Július 09. - 15:39:39 »

Úgy nézem marad a szárazság.... egy csepp eső szinte annyi se...
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2660


« Új üzenet #1548 Dátum: 2021. Július 09. - 16:35:38 »

Itt eset 4 mm. Így legalább jó fújtós  a levegő...
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1549 Dátum: 2021. Augusztus 02. - 13:42:51 »

Tegnap megcsiklandozott minket egy kis langymeleg nyári szellő. Délnyugatról suhintott vagy kettő-hármat,így most a kutyakennelem 3,15x5,5 méteres tetőszerkezete cserepeslemezestől és faszerkezetestől  a szomszéd kertkapujában nézegeti,hogy érik-e a padlizsán. A téglafalból csak 2 tégla borult ki,ahová a gerendák le voltak fúrva.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1550 Dátum: 2021. Augusztus 02. - 14:46:22 »

Tegnap megcsiklandozott minket egy kis langymeleg nyári szellő. Délnyugatról suhintott vagy kettő-hármat,így most a kutyakennelem 3,15x5,5 méteres tetőszerkezete cserepeslemezestől és faszerkezetestől  a szomszéd kertkapujában nézegeti,hogy érik-e a padlizsán. A téglafalból csak 2 tégla borult ki,ahová a gerendák le voltak fúrva.
Ne is mondd.... Dühhh Dühhh Dühhh
Tavaly szétrázta az udvari 3x6 méteres sátrat egy kis fuvallat.
Ez már a 3. volt, mióta itt lakunk.... gyakorlatilag a fogyasztásunk 1 db udvari pavilon/év.
Feleségem múlt hétig ajvékolt, mire beadtam a derekam, és rendeltem egy újat, igaz előrelátó voltam
és megelégedtem egy 3x3-assal is, és nem a közel százezres valasztékból.
Pénteken felállítottuk.
Szombaton hajnalban a napindító kávé erejéig be is ültem alá, és örültem neki egy kicsit...
Tegnap meg ez a buzi szélvihar, ami pár másodperc alatt támadt, úgy baszta fel a hátsó konyha tetejére,
mint a szart!😡
A váz összehajtogatva, a ponyván méteres hasítások.... kuka az egész👎
Igaz, a természet némileg kárpótolt, mert kaptunk helyette a szomszédból légi úton pár db. bontott hullámpalát.
És egyik sem verte telibe az autóinkat.... hogy a rosszban legyen egy kis jó is😁
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1551 Dátum: 2021. Augusztus 02. - 15:31:43 »

Ne is mondd.... Dühhh Dühhh Dühhh
Tavaly szétrázta az udvari 3x6 méteres sátrat egy kis fuvallat.
Ez már a 3. volt, mióta itt lakunk.... gyakorlatilag a fogyasztásunk 1 db udvari pavilon/év.
Feleségem múlt hétig ajvékolt, mire beadtam a derekam, és rendeltem egy újat, igaz előrelátó voltam
és megelégedtem egy 3x3-assal is, és nem a közel százezres valasztékból.
Pénteken felállítottuk.
Szombaton hajnalban a napindító kávé erejéig be is ültem alá, és örültem neki egy kicsit...
Tegnap meg ez a buzi szélvihar, ami pár másodperc alatt támadt, úgy baszta fel a hátsó konyha tetejére,
mint a szart!😡
A váz összehajtogatva, a ponyván méteres hasítások.... kuka az egész👎
Igaz, a természet némileg kárpótolt, mert kaptunk helyette a szomszédból légi úton pár db. bontott hullámpalát.
És egyik sem verte telibe az autóinkat.... hogy a rosszban legyen egy kis jó is😁
Amikor 2 éve letarolta a környéket,akkor még mindenki azt mondta,hogy ilyen 100 évente egyszer van...Erre aztán tegnap újra 120 km/h feletti lökéseket is mértek a megyében. Az 5 éves fáimmal a földet csókoltatta,de ez még a jobbik eset,mert látom a képeken,hogy 30-40 éves fákat tőből kiszedett. A teraszgarnitúrát szőnyegestől arrébb fújta,illetve a kutyakerítésemnek úgy nekifeküdt,hogy a sarkát támasztó térkőlapot arrébb tolta vagy 30 centivel.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3506



« Új üzenet #1552 Dátum: 2021. Augusztus 02. - 22:52:52 »

Tegnap Debrecenbe menet a délelőtti adag kapott el, hazafelé a délutáni. Végig azon imádkoztam, hogy csak jég ne legyen benne, mert akkor az autó megy a levesbe. A délelőtti Eger és Tiszafüred közt tombolt. Mire Debrecenbe értünk,  a nagyobbik lányom telefonált Nyiregyről, hogy ítéletidő van. Milyen sebességgel ment akkor? Aztán otthon a kapuban a harmadik.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1553 Dátum: 2021. Augusztus 03. - 12:35:16 »

Ne is mondd.... Dühhh Dühhh Dühhh
Tavaly szétrázta az udvari 3x6 méteres sátrat egy kis fuvallat.
Ez már a 3. volt, mióta itt lakunk.... gyakorlatilag a fogyasztásunk 1 db udvari pavilon/év.
Feleségem múlt hétig ajvékolt, mire beadtam a derekam, és rendeltem egy újat, igaz előrelátó voltam
és megelégedtem egy 3x3-assal is, és nem a közel százezres valasztékból.
Pénteken felállítottuk.
Szombaton hajnalban a napindító kávé erejéig be is ültem alá, és örültem neki egy kicsit...
Tegnap meg ez a buzi szélvihar, ami pár másodperc alatt támadt, úgy baszta fel a hátsó konyha tetejére,
mint a szart!😡
A váz összehajtogatva, a ponyván méteres hasítások.... kuka az egész👎
Igaz, a természet némileg kárpótolt, mert kaptunk helyette a szomszédból légi úton pár db. bontott hullámpalát.
És egyik sem verte telibe az autóinkat.... hogy a rosszban legyen egy kis jó is😁

A három sátor árából már csinálhattál volna egy jó kis Pergolát, vagy egy jó kis kerti házikót!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4146


TSP


« Új üzenet #1554 Dátum: 2021. Augusztus 03. - 12:39:30 »

A három sátor árából már csinálhattál volna egy jó kis Pergolát, vagy egy jó kis kerti házikót!

A három sátor árát eltelefonálta volna asztalos után  :Mosolyog
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11252


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #1555 Dátum: 2021. Augusztus 03. - 21:49:59 »

A három sátor árát eltelefonálta volna asztalos után  :Mosolyog
A hozzávaló fa árából meg vesz egy új motort. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14841



« Új üzenet #1556 Dátum: 2021. Augusztus 03. - 22:36:35 »

A hozzávaló fa árából meg vesz egy új motort. Ördög


Én ezt a sz@rt tök egyedül meg tudtam csinálni úgy, hogy előtte még egy láncfűrészt sem indítottam el. Csabából ennek a többszörösét kinézem!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #1557 Dátum: 2021. Augusztus 04. - 23:09:53 »

A három sátor árából már csinálhattál volna egy jó kis Pergolát, vagy egy jó kis kerti házikót!
Három éve folyamatosan "a jövő hónapban, de legkésőbb jövő tavasszal" kezdik a falu csatornázását.
Mivel nem szeretném a szükségesnél többször szarrátúrni az udvart, ezért csak várok, mint a jógyerek....
Oszt addig se térkövezés, se terasz, sesemmi....  Rííí
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4587



« Új üzenet #1558 Dátum: 2021. Augusztus 05. - 08:03:12 »

Holnapra meglátszik,ha kapta a fákat. A Dokinak küldtem egy táblázatot,abban megvan,hogy melyik fa/milyen stádiumban/mennyi ideig bírja a fagyokat. Végülis teljesen mindegy,kár ezért a tavaszért. Virágzásban 6 fagyos hajnal,de már írtam korábban,hogy a februári enyhe idő is ott hagyta a nyomait a fákon,mivel az akkor megindult rügyek még összezártan elfagytak.

Van aki meg tudta védeni.

https://www.vaol.hu/gazdasag/helyi-gazdasag/a-sok-torodes-es-felto-gondoskodas-eredmenyekent-tombol-a-kajsziszuret-enyingieknel-taplanban-5173724/

Ekkora plusz költségek megtérülhetnek?
Naplózva
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #1559 Dátum: 2021. Augusztus 05. - 08:17:31 »



Én amilyen árakat láttam, azt kell mondani akár meg is térülhet. A kajszi árát sok minden tolja felfelé, nagy szerepe van a desztilláló fanatikusoknak is benne Ördög nincs az a hitvány kajszi amit fel ne vásárolnának. Az éven az 1000 Ft/kg viszonylag szerénynek számított a piacokon.  OOO
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Oldalak: 1 ... 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 [104] 105 106 107 108   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: