Oldalak: 1 ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 [360] 361 362 363 364 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586458 alkalommal)
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3508



« Új üzenet #5385 Dátum: 2023. Június 12. - 13:46:41 »

Tehát akkor a sebzett vadra nem vadászunk...hanem elejtjük. Jogilag.
Engedélyezett és nem tiltott eszközzel is elejhetjük a sebzett vadat.
Jól értem?



Én ezt az egészet nem értem. Mármint, hogy ez neked miért jelent problémát? Kinn vagy a területen, a Jóistennek is a háta mögött és megszabadítod a kínjaitól mihamarabb a sebzett vadat, amid van azzal. Megadod a kegyelemlövést vagy letarkózod, netán uram bocsá megfojtod. Mi gond származhat ebből? Ilyenkor leginkább kettesben vagy a vaddal. Egyébként is hol érdekel engem, hogy mit ír a törvény, ha előttem szenved az a jószág. Olyankor csak az van előttem, hogy minél gyorsabban végezzek vele.
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #5386 Dátum: 2023. Június 12. - 15:07:18 »

Eldönti ezt a kérdést az élet!
A vergődő nyulba, fácánba, nem fogok 12-essel beleduplázni.
A sebzett bikához, kanhoz, kocához meg menjen oda bicskával akinek két anyja van.
 Stoel
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #5387 Dátum: 2023. Június 12. - 15:10:11 »

Én ezt az egészet nem értem. Mármint, hogy ez neked miért jelent problémát? Kinn vagy a területen, a Jóistennek is a háta mögött és megszabadítod a kínjaitól mihamarabb a sebzett vadat, amid van azzal. Megadod a kegyelemlövést vagy letarkózod, netán uram bocsá megfojtod. Mi gond származhat ebből? Ilyenkor leginkább kettesben vagy a vaddal. Egyébként is hol érdekel engem, hogy mit ír a törvény, ha előttem szenved az a jószág. Olyankor csak az van előttem, hogy minél gyorsabban végezzek vele.

És ha a főút szélén elütött vadról van szó?
Ott azért van/lehet közönség.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5388 Dátum: 2023. Június 12. - 15:27:14 »

Én ezt az egészet nem értem. Mármint, hogy ez neked miért jelent problémát? Kinn vagy a területen, a Jóistennek is a háta mögött és megszabadítod a kínjaitól mihamarabb a sebzett vadat, amid van azzal. Megadod a kegyelemlövést vagy letarkózod, netán uram bocsá megfojtod. Mi gond származhat ebből? Ilyenkor leginkább kettesben vagy a vaddal. Egyébként is hol érdekel engem, hogy mit ír a törvény, ha előttem szenved az a jószág. Olyankor csak az van előttem, hogy minél gyorsabban végezzek vele.
Nekem nem jelent problémát.
Viszont a minap olvastam egy eléggé publikus felületen, hogy valaki kést használt erre.
Jópár éve itt a második szomszédos területen volt ebből probléma. Egy közös társasági etetés során találtak egy almásban egy felakadt sutát. Ott az egyik vadász leszúrta.
A helyszínen lévő jóakaró vadásztárs feljelentette. Volt gond bőven belőle...
Csupán ennyi a történet.
Arra lettem volna kíváncsi, hogy most mi a jelenlegi törvényi szabályozás...
Vadászni csak engedélyezett eszközzel lehet. Elejteni viszont engedélyezett eszközzel és nem tiltott eszközzel is.
Ennyi a történet.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5389 Dátum: 2023. Június 12. - 15:28:09 »

És ha a főút szélén elütött vadról van szó?
Ott azért van/lehet közönség.
Főleg ha valami zöld felveszi...
Mint az élveperzselt disznó esete a böllérversenyen.....
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11260


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #5390 Dátum: 2023. Június 12. - 21:14:02 »

Főleg ha valami zöld felveszi...
Mint az élveperzselt disznó esete a böllérversenyen.....
Ott azért adott volt egy mély morális probléma is. Mert azt máig nem tudtam eldönteni,hogy ki a nagyobb szadista...aki perzseli,vagy aki ezt hosszú perceken keresztül videón rögzíti. Fejvakarás
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
táborilelkész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3508



« Új üzenet #5391 Dátum: 2023. Június 12. - 21:58:32 »

És ha a főút szélén elütött vadról van szó?
Ott azért van/lehet közönség.

Vadászatról beszéltem. Az általad említett esetben a következő a protokoll: első a szenvedő vad, közvetlenül utána az okvetetlenkedő(ke)t szabadítom meg a kínjaiktól. Vagy tőlük a világot. Ördög
Naplózva

Engedd Uram,hogy tisztán lőjek, tisztán öljek és,ha nem lőnék tisztán, engedd Uram,hogy tisztán hibázzak.
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5392 Dátum: 2023. Június 13. - 05:38:51 »

Ott azért adott volt egy mély morális probléma is. Mert azt máig nem tudtam eldönteni,hogy ki a nagyobb szadista...aki perzseli,vagy aki ezt hosszú perceken keresztül videón rögzíti. Fejvakarás
Szerintem az elején le sem esett neki, hogy él.
Utána meg már csak a döbbenet miatt nem tudott mit csinálni...gondolom.
Viszont sem késsel sem a patronossal nem sikerült leölni a disznót.
De ez csak a közönség miatt jött szóba.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #5393 Dátum: 2023. Június 29. - 17:57:51 »

Eszembe sem jutott, hogy Boar babérjaira számítsak.
A történet valós idejű és nem én vagyok az elkövető. Hosszú történet kezdetén vagyunk, túl nagy a"kimentők"  befolyása! Tanácsra és véleményre voltam kíváncsi, mert nem hiszem, hogy egyedi esetről van szó.
Üdv. A mai napon végre megkaptuk a rendőrségtől a végzést. Sok munka volt benne, mert mindíg azt mondták , hogy már ki küldték. Tény hogy a fejlécen 06-02. van. A dolog lényege , hogy elutasították a feljelentést, mert a vadászat saját területen történt és az nem lényeg hogy csak három nap múlva lett beírva a vadászat és a elejtés .Ezek szerint csak akkor érdemes beírni, ha rajta kapnak!! Végig böngésztem a VT. ,de csak a vadazonosítóval kapcsolatos & találtam meg .Ha valaki tudná , hogy a beiratkozással kapcsolatos jogszabályt hol találom azt meg köszönném !   Figyelmes olvasás
Naplózva
Zoli2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 107


« Új üzenet #5394 Dátum: 2023. Június 29. - 20:05:24 »

Üdv. A mai napon végre megkaptuk a rendőrségtől a végzést. Sok munka volt benne, mert mindíg azt mondták , hogy már ki küldték. Tény hogy a fejlécen 06-02. van. A dolog lényege , hogy elutasították a feljelentést, mert a vadászat saját területen történt és az nem lényeg hogy csak három nap múlva lett beírva a vadászat és a elejtés .Ezek szerint csak akkor érdemes beírni, ha rajta kapnak!! Végig böngésztem a VT. ,de csak a vadazonosítóval kapcsolatos & találtam meg .Ha valaki tudná , hogy a beiratkozással kapcsolatos jogszabályt hol találom azt meg köszönném !   Figyelmes olvasás

Itt találod: 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 47.§ (1)
Naplózva
schpeter
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 854



« Új üzenet #5395 Dátum: 2023. Június 29. - 22:30:01 »

Itt találod: 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 47.§ (1)

Csak a maximális szervezettség jeleként, pont most fog ez az aláírni/nem aláírni mizéria megoldódni az új formátumú beírókönyvekkel.

A villanyos beíró bevezetése előtt nem sokkal, biztosan ez volt a legfontosabb... Sok-sok éve "jóvanazúgy", most meg gyorsan új rubrika a bal oldalra. Valamelyik keresztgyerek kiadványszerkesztő céget gründolt.
Naplózva

"Azt mondják, az igazi vadásznak nagyobb és jobb szíve van, mint annak az embernek, akinek a vad csak hús, az erdő csak fa, a mező csak széna, és az erdőn-mezőn való bolyongás egyszerűen: naplopás.” (F. I.)
tam1949
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 99


« Új üzenet #5396 Dátum: 2023. Július 01. - 18:47:34 »

Itt találod: 79/2004. (V. 4.) FVM rendelet 47.§ (1)

Köszönöm. Bíztam benne, hogy a jogszabály retorziót is tartalmaz, mert ez így eléggé vékonyka!
« Utoljára szerkesztve: 2023. Július 02. - 04:52:16 írta Sakac » Naplózva
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #5397 Dátum: 2023. Július 03. - 10:10:33 »

Sziasztok!

Valaki segítene nekem ezt a paragrafust értelmezni?

245. § Aki

b) külön jogszabályban meghatározott, a vadfaj valamennyi egyedére kiterjedő vadászati tilalmi idő hatálya alá eső vadfaj egyedét ejti vagy fogja el,

A lényegi kérdés az , hogy milyen vadfaj van Magyarországon amire ez kiterjed? Mert ugye a védett fajok az már a "C" pontja a paragrafusnak.

Köszönöm !

Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5398 Dátum: 2023. Július 03. - 10:48:15 »

Sziasztok!

Valaki segítene nekem ezt a paragrafust értelmezni?

245. § Aki

b) külön jogszabályban meghatározott, a vadfaj valamennyi egyedére kiterjedő vadászati tilalmi idő hatálya alá eső vadfaj egyedét ejti vagy fogja el,

A lényegi kérdés az , hogy milyen vadfaj van Magyarországon amire ez kiterjed? Mert ugye a védett fajok az már a "C" pontja a paragrafusnak.

Köszönöm !


Lendítene a dolgon, ha jogszabály számot is írnál, nem csak §-t.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
kero84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 152


« Új üzenet #5399 Dátum: 2023. Július 03. - 11:01:13 »

Lendítene a dolgon, ha jogszabály számot is írnál, nem csak §-t.

Nincs jogszabály szám csak paragrafus.
« Utoljára szerkesztve: 2023. Július 03. - 20:30:53 írta Horrido » Naplózva
Oldalak: 1 ... 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 [360] 361 362 363 364 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: