Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924238 alkalommal)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #1155 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 11:19:26 »

Tegnap este sikerült meglőnöm a bikát

 Igen
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #1156 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 13:06:15 »

Szia Jakec
 Gratulálok  Emelem Emelem ( csak az középső kép az nem kéne, de lehet, hogy szentimentális vagyok Fejvakarás)
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1157 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 13:48:23 »

Jakec gratulálok!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #1158 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 13:54:36 »

Gratulálok!   Emelem

Annyit hozzá fűznék, hogy az én tudomásom szerint ilyen nincs hogy örökös tizenkettes.
Olyan van hogy örökös tízes. Ha négy éves korában tízes, akkor az már az is marad.
Én egy középkorú hat éves bikának tippelem. 
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1159 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 14:43:02 »

Üdv mindenkinek!

Tegnap este elejtettem életem első szarvasbikáját!

18.45 körül ültem fel egy nagy nyárfán lévő ülőkére. Jobb kéz felől vegyes erdő, bal kéz felől egy hosszú árok, amiben rengeteg fürdés nyomot találtam korábban, előttem rét, mögöttem feltárcsázott föld. Nagy önbizalommal ültem erre a helyre, mert egész nyáron figyeltem itt a szarvasok mozgását. Körülbelül 10 perce ülhettem az ülőkén, amikor nagy csattogásokat és obégatásokat hallok, na mondom kellett nekem több. Nem látom a "tetteseket" mert egy nagy erdő van közöttünk. Továbbra is folytatják a hangoskodást, ajtó csapkodásokat. Egyszer csak egy nagy ágroppanást hallok, látom hogy egy vékony nyiladékra, egy nagyon sáros bika kilép, de abban a pillanatban el is tűnt a fiatalosban. Annyit tudtam megállapítani belőle, hogy egyik szára villás volt, a másik dárdás és talán olyan 4-5 agancsú bika lehetett. NA mondom kezdésnek nem is rossz. Eltelik körülbelül 15 perc, amikor ugyanabból a fiatalosból agancscsapkodásokat hallok. Egyre közelebb ér már az agancscsapkodás, amikor kilép egy spiszer a fiatalosból, utána vissza szeretne menni, de kihajtja egy kb. 3. agancsú bika. Ebben a pillanatban észreveszek egy újabb bikát, a fiatalosban, de csak a feje látszik ki, olyan 6 éves lehetett. Látom egyik oldala villás a másik koronás. Reméltem, hogy kijön a fiatalosból, de nagyon nem akart. Azt veszem észre, hogy a 3. agancsú bika kilép a fiatalosból és elindul az árok felé. Ebben a pillanatban  kilép a villás bika is és uzsgyi utána, ekkor veszem észre, hogy ez a villás bika sántít, de nagyon. Láttam tisztán az agancsát, rövid ágak, egyik oldalt villás és nagyon sántított is. Eldöntöttem, hogy ha megáll, akkor meglövöm. Odaért az árokhoz, amikor ráfüttyentettem, egyből megállt, ekkor útjára engedtem a golyót. Abban a pillanatban láttam, hogy eldőlt, a másik bika ami vele volt , az pedig elszaladt, vissza az erdőbe. Új töltény raktam a csőbe és vártam, éppen kezdett már szürkülni. Vártam kb. 15 percet, amikor elindultam a bikához. Hátulról közelítettem meg, akkor látom fekszik, de emelgetni próbálja a fejét, ekkor rálőttem még egyszer kegyelemlövésként, de nem jól találtam el, ezért újabb lövésre volt szükség, ekkor közvetlen mögé léptem és nyakon lőttem, ami már megváltotta szenvedéstől. Hihetetlen öröm tört Rám, elejtettem első szarvasbikám. Ekkor már megérkeztek a társak és segítettek a bika elrendezésében. Az első lövés, magas lapon érte. A golyó nem hatolt át a testen. A távolság kb. 110 méter. A bika azért sántított, mert a jobb hátsó lábán az ízület egy kisebb sárgadinnye nagyságú volt.
Lőszer: 30.06 Remington PSP 11.7 g.
A bika zsigerelt súlya 146 kg.

Képek:



Megvolt az avatás is:

« Utoljára szerkesztve: 2009. Szeptember 02. - 18:17:54 írta Voldemort » Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #1160 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 14:50:10 »


Tegnap este elejtettem életem első szarvasbikáját!


 Igen
Gratulálok, jó bika!

(mondjuk én a fotózáshoz levettem volna a puskáról a lámpát)
Naplózva
Lupus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 258



« Új üzenet #1161 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 14:57:11 »


(mondjuk én a fotózáshoz levettem volna a puskáról a lámpát)

 Igen Bion Emelem
Naplózva

Üdvözlettel
Dances with Wolves
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1162 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 15:04:36 »

Gratula!  Emelem

(Nyugi, csak irigykednek  Ördög Ördög, na jó némi népnevelő céllal, ilyen társadalmi rendeltetése is kell hogy legyen a fórumnak  OOO , legközelebb a betmenhívót hagyd otthon, "hülyén néz ki" a puskán bőgéskor)

Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #1163 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 15:10:07 »

Köszi a gratulációkat!
Igazatok van!!!! Legközelebb jobban odafigyelek! De a lámpa a disznók miatt volt nálam, mert előszerettettel járták azt a részt a disznók is!

Üdv Nektek!!

Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4591



« Új üzenet #1164 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 15:13:27 »

Idézet
(Nyugi, csak irigykednek   , na jó némi népnevelő céllal, ilyen társadalmi rendeltetése is kell hogy legyen a fórumnak   , legközelebb a betmenhívót hagyd otthon, "hülyén néz ki" a puskán bőgéskor)

Igazad van!
Mert egy ilyen bikát én is el tudnék képzelni első bikának. De ez még várat magára!


Ádám!

Örülök, hogy Te is így gondolod!
Amúgy már elsőre "lejött", hogy nem bikára mentél ki lámpával a puskádon!

 Wave
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1165 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 15:18:18 »

Mert egy ilyen bikát én is el tudnék képzelni első bikának. De ez még várat magára!

 Igen

 Rííí, én most kezdem kímélni az ünőt, hogy esetleg az unokája borját selejtspíszernek elcsípjem  Rííí 
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Tomek
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1497



« Új üzenet #1166 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 15:40:41 »

Gratulálok a sikeres vadászoknak!  Emelem
Ádámnak külön is az első bikájához!  Éljen
Naplózva

"... nem is a lövés a vadászat. A puska elsütése csak kicsengése, emberállati kiélése a vadászatnak.
Mert a vadászat - áhítat." (Gr. Sz.Zs.)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #1167 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 16:13:34 »

Gratulálok!   Emelem

Annyit hozzá fűznék, hogy az én tudomásom szerint ilyen nincs hogy örökös tizenkettes.
Olyan van hogy örökös tízes. Ha négy éves korában tízes, akkor az már az is marad.
Én egy középkorú hat éves bikának tippelem. 


Sziasztok!

Hát ezt ne vedd készpénznek! Egy 4 éves tízes bika simán lehet öreg korára jó koronás 14-es!
A Jakec féle "örökös" 12-es pedig milyen szép tud lenni idős korban, 10kg vagy a feletti súlyban!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #1168 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 17:24:42 »

Ha négy éves korában tízes, akkor az már az is marad.

Azért szerintem ez se szentírás.  Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #1169 Dátum: 2009. Szeptember 02. - 17:43:18 »

Tegnap este sikerült meglőnöm a bikát igaz nem azt amit  már háromszor láttam ebben a völgyben . Az egy négy kg körüli dárdás, amit meglőttem 6-7 év körüli örökös tizenkettes 6,5 kg körüli lesz a trófea. 20:00 kor lépet ki  a napraforgótarlóra, tőlem jobbra majd balra fordult és szemben velem megált úgy 80 méterre majd bőgőtt egyet és akorr kapta meg a golyót magas vállapon. Azonnal tűzbe rogyasztotta a 3006 cseh sierra 11,7gramos lövedék.Zsigereltt súlya lábak és fej nélkül 204 kg.

 NoComment
Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 [78] 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: