Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924118 alkalommal)
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #870 Dátum: 2009. Január 05. - 13:35:40 »

Tamás, Csabi köszönöm, hasonló jókat kívánok. Wave
Üdv.r.

 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #871 Dátum: 2009. Január 17. - 16:59:22 »

Jó másfél hete nem tudtam kimenni, ma ránéztem a szórókra, vittem ki takarmányt, remélem a következő holdnál több időm lesz.

Ahogy jöttem hazafelé, már majdnem a kövesút mellett, egy majd' vágásérett nyarasban állt egy 15-ös szarvasrudli.
Hát ebben volt egy olyan 5 kiló körüli egyik oldalon dárdás, a másik oldalon koronás bika.
...de én ilyen szűk koronát nem láttam, szinte összeértek az ágak, semmiféle kehely formája nem volt.

Lassan csorogtam el mellette olyan 20 m-re, ő pedig fejedelmien fordította utánam a fejét és tökéletesen mutatta minden oldalról meglehetősen kívánatos trófeáját.
...hát ilyen a vadászember sorsa... Mosolyog
Jó volt ilyen hosszú szünet után vadat látni...ráadásul ilyet.  Taps
Naplózva
Marksman
Aladdin
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4220



« Új üzenet #872 Dátum: 2009. Január 17. - 17:16:11 »

Jó másfél hete nem tudtam kimenni, ma ránéztem a szórókra, vittem ki takarmányt, remélem a következő holdnál több időm lesz.
...
Jó volt ilyen hosszú szünet után vadat látni...

De jó Neked Roli, hogy másfél hét "ilyen hosszú szünet"  Ördög Nekem a 2 hét a rövid kihagyás Mosolyog

Egyébként szép élmény  Igen
Naplózva

"és hosszan kígyózó libasorban - útra kél a szafári"
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #873 Dátum: 2009. Január 18. - 16:54:37 »

Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #874 Dátum: 2009. Január 19. - 23:16:05 »

Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #875 Dátum: 2009. Január 26. - 19:26:27 »

Iszonyatos nagyot vadásztam ma.
Egy olyan 35-40 ha-os fenyőben csíptem el egy 10-11-es bikarudlit.
Összesen 4x kerültem meg ezt a tagot, 2 esetben már vállamnál volt a kibiztosított puska...de sajnos a kiválasztottat - egyik fele kész, hegyes villás, másik fele hegyes, hófehér végű dárda - csak egyszer, futtában láttam, amint - megunva azt, hogy kerülgetem őket - átkocogtak egy nyarasba.
Igen kívánatos volt.
Persze egy 2. agancsú csöppnyi - 3-4 cm-es -, tűhegyes kis rövidszárú villáska odaállt 2x is...de most a dárdást akartam. Mosolyog

A tö.ömön is folyt a víz a mai cserkeléstől, a 8x57-es a km-ek leküzdésével egyre csak nehezedett.  Bion
Naplózva
P.Zoli
Vendég
« Új üzenet #876 Dátum: 2009. Január 26. - 20:11:47 »

Iszonyatos nagyot vadásztam ma.
Egy olyan 35-40 ha-os fenyőben csíptem el egy 10-11-es bikarudlit.
Összesen 4x kerültem meg ezt a tagot, 2 esetben már vállamnál volt a kibiztosított puska...de sajnos a kiválasztottat - egyik fele kész, hegyes villás, másik fele hegyes, hófehér végű dárda - csak egyszer, futtában láttam, amint - megunva azt, hogy kerülgetem őket - átkocogtak egy nyarasba.
Igen kívánatos volt.
Persze egy 2. agancsú csöppnyi - 3-4 cm-es -, tűhegyes kis rövidszárú villáska odaállt 2x is...de most a dárdást akartam. Mosolyog

A tö.ömön is folyt a víz a mai cserkeléstől, a 8x57-es a km-ek leküzdésével egyre csak nehezedett.  Bion
De, vadásztál és szép élménnyel lettél gazdagabb! Emelem
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #877 Dátum: 2009. Január 26. - 22:00:48 »

Iszonyatos nagyot vadásztam ma.
Egy olyan 35-40 ha-os fenyőben csíptem el egy 10-11-es bikarudlit.
Összesen 4x kerültem meg ezt a tagot, 2 esetben már vállamnál volt a kibiztosított puska...de sajnos a kiválasztottat - egyik fele kész, hegyes villás, másik fele hegyes, hófehér végű dárda - csak egyszer, futtában láttam, amint - megunva azt, hogy kerülgetem őket - átkocogtak egy nyarasba.
Igen kívánatos volt.
Persze egy 2. agancsú csöppnyi - 3-4 cm-es -, tűhegyes kis rövidszárú villáska odaállt 2x is...de most a dárdást akartam. Mosolyog

A tö.ömön is folyt a víz a mai cserkeléstől, a 8x57-es a km-ek leküzdésével egyre csak nehezedett.  Bion
Irigyellek is rendesen!
 Wave
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #878 Dátum: 2009. Január 26. - 22:09:55 »

Iszonyatos nagyot vadásztam ma.
Egy olyan 35-40 ha-os fenyőben csíptem el egy 10-11-es bikarudlit.
Összesen 4x kerültem meg ezt a tagot, 2 esetben már vállamnál volt a kibiztosított puska...de sajnos a kiválasztottat - egyik fele kész, hegyes villás, másik fele hegyes, hófehér végű dárda - csak egyszer, futtában láttam, amint - megunva azt, hogy kerülgetem őket - átkocogtak egy nyarasba.
Igen kívánatos volt.
Persze egy 2. agancsú csöppnyi - 3-4 cm-es -, tűhegyes kis rövidszárú villáska odaállt 2x is...de most a dárdást akartam. Mosolyog

A tö.ömön is folyt a víz a mai cserkeléstől, a 8x57-es a km-ek leküzdésével egyre csak nehezedett.  Bion
Szép lehetett!
Sajna nálunk egy fia szarvas nincs, ahogy a lomb lehullott, úgy tűntek el.....
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #879 Dátum: 2009. Január 26. - 22:14:53 »

A múltkori "bikagyilkosság" első számú gyanúsítottja:

Tegnap kétszer is meglőhettem volna, de sajnos fegyverszünet.....

Szia Lajos!

Azóta sem került elő?
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #880 Dátum: 2009. Január 26. - 22:31:45 »

Szombaton volt terelővadászatunk, és a második hajtás után mondják a srácok, hogy az egyik hegy oldalában lévő "kútban" (azért az idézőjel, mert nem kútról van szó, hisz nincs kifalazva, viszont egy szabályos kör alakú 2-3m mély 1,5m átmérőjű gödör, aminek a hegy felé van egy "barlangrésze az alján - mindez löszben-homokban. A fene tudja hogy alakulhatott ki - mindenesetre elég veszélyes, mert csak közelről látszik) van egy bika.

Odamentünk, és tényleg lent figyelt az alján egy második agancsú dárdás-villás bika. Persze teljesen kimerülve. Mikor minket meglátott próbált kiugrani, de nem tudott elég magasra fölkapaszkodni.

Gondolkodtunk, hogyan kéne kiszabadítani, de minden szerszám, kötél nélkül nem volt ötletünk.
Úgyis vége volt a vadászatnak, úgyhogy irány vissza teríték, utána kötél, ásó, kapa vételezés, majd páran visszamentek.

Lefaragták a gödör egyik felét egy kicsit srégre, így az alja is tellett egy kicsit, de a bika nem nagyon akart újra nekilendülni.
Ekkor következett a kampósvégű vontatókötél az autóból. Valahogy rápecázták az agancsra, majd kezdték húzni. Így már jött a bika is, és persze ahogy kijutott usgyi ment volna, ha a kötél másik végén nem lett volna az egyik srác, aki így  vizisíelemeket is ötvözve ment/csúszott a bika után. Az erdőbe érve aztán gyorsan rá tudta tekerni a kötelet egy fa tövére.

Itt aztán együttes erővel közelebb húzták a bikát, megfogták az agancsot, hamar kiakasztották a kampót, és már mehetett is.

Az egészről video is készült (kivéve persze a vizisízést, mert akkor a kameramann is tátott szájjal nézett, és a kameráról elfelejtkezett egy kicsit...). Elvileg hamarosan megszerzem, aztán majd megkérek valakit, hogy tegye közkinccsé.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Bandi
Vendég
« Új üzenet #881 Dátum: 2009. Január 26. - 22:56:49 »

Húúú Kama,ez nem lehetett egyszerű művelet!Örülök hogy jól ért véget!
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #882 Dátum: 2009. Január 27. - 00:07:13 »

Elvileg hamarosan megszerzem, aztán majd megkérek valakit, hogy tegye közkinccsé.

 Türelmetlen
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #883 Dátum: 2009. Január 27. - 07:59:33 »

Szia Kama!
Szép múnka volt .Érdemes lenne befedni vagy körbe keriteni vagy egyszerűen beturni azt gődrőt.
A videot jó lenne látni sőt lehet,hogy közzé kéne tenni a médiában(RTL Fókusz) egy kis ingyen reklám jót tenne a vadásztársadalomnak.
A pénzt is adnak érte annak meg biztos van helye a társaságnál.Üdv HSanyi
Naplózva
Taser
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2149

"“ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ”"


« Új üzenet #884 Dátum: 2009. Január 27. - 08:07:26 »

Hát erre csak ezt Taps Taps Taps Taps lehet mondani. Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem Emelem
Naplózva

A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem.
Nem gondolkodunk. Nincs mivel. Lövünk. Van mivel.
Oldalak: 1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: