Oldalak: 1 ... 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 [767] 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921781 alkalommal)
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #11490 Dátum: 2016. Január 10. - 09:56:25 »

GÍMBIKA ELEJTÉSE

 

Trófeasúly (kg) EUR +EUR/10g
<2,99 kg 400   
3,00 - 3,99 kg 600   
4,00 - 4,99 kg 800   
5,00 - 5,99 kg 1 100  +5
6,00 - 6,99 kg 1 600  +8
7,00 - 7,99 kg 2 400  +10
8,00 - 8,49 kg 3 400  +12
8,50 - 8,99 kg 4 000  +14
9,00 - 9,49 kg 4 700  +16
9,50 - 9,99 kg 5 500  +20
10,00 - 10,49 kg 6 500  +24
10,50 - 10,99 kg 7 700  +42
11,00 kg< 9 800  +50
Szerintetek ezen árak alapján mit tud megfizetni az átlag magyar vadász?
A VT k azt adják el amire kereslet van és nekem ugyan életem vágya egy 11 + kg-os bika, de inkább afrikába megyek ezért a pénzért vadászni!
 Emelem
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11491 Dátum: 2016. Január 10. - 10:39:25 »

Szervusz!
Franz Vogt Schneeberg /Sudeten/  14 kg
Bencze Lajos
A vadállomány fenntartásának lehetőségei
Akadémiai Kiadó Budapest 1979

Köszönöm szépen Wildheger/ Karácsony Károly!
Vadászüdv!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11492 Dátum: 2016. Január 10. - 11:13:03 »

Igen ez egy hatalmas nagy vakvágány, ami partvonalra küldte a magyar szarvasgazdálkodást.

Tökéletesen igaz, amit írsz, elfogadom.

De:

Az általad írottak az idősebb korosztályokra vonatkoznak.
A bőgésben lőtt bikák átlagainak leromlásához (szerintem!) nem sok köze van a fiatalkori selejtezésnek. Hacsak nem olyan spíszereket lőnek halomba selejtezés címén, mint amivel a Nimródban büszkélkedik az úr.
A bőgési átlagok, meg érmesarányok leromlása sokkal inkább a korai lelövéseknek az eredménye.

És hogy az én meglapuló teljesítményemről is essen szó:







Én megértem, és elfogadom, hogy ezek a bikák 5-6 éves korukra mutatósabb agancsot raktak volna föl, de megérte volna még 3-4 évig "eltartani" őket csak ezért?
Persze (szarvas szempontjából) ideális esetben az lenne a jó, hogy minden egyes darabot simogathatnánk évekig, és miután megmutatta, hogy nem tud többet, akkor hosszas tépelődés után döntés születne az elejtéséről.
Ehhez nem kéne más, mint:
1.: Senkit ne érdekeljen a vadkár
2.: Senkit ne érdekeljen a szarvaslétszám
3.: Senki ne akarjon legalább 6-8 évig szarvast lőni
4.: Senki ne akarjon legalább 6-8 évig a szarvasból bevételhez jutni
5.: Olyan nyugalom legyen a területen, hogy legyen lehetőség minden egyes darab személyes ismeretére

Ezek mindegyike - a vadgazdálkodástól függetlenül, és egyenként is!!! - utópia.

Más:
Az általad föltett korpiramisból következik, hogy a fiatalkorúakból kell(ene) a legtöbbnek elesni.
Ezek lennének a selejtbikák, ez lenne a szakmai selejtezés. Szerintem.

A kutya inkább a középkorúak túlhasznosításánál van elásva.

Éppen ezért inkább a teljes évi bikateríték elemzése lenne célravezető. Hogy mennyire tartjuk, vagy nem tartjuk be az egyes korosztályok kívánatos kilövési arányát.

Csak sokat rontanak a statisztikán a trófeabírálat hibái/fonákságai
Pl.:
Korbecslés
Ránézésre nyilvánvalóan minuszpontos bika nem kap minuszt, mert egy cm-re rövidebb valamelyik főág, mint ami adat a táblázatban meg van adva.
"Határeset" egyedek fiatalabb korosztályba sorolása, hogy javuljon a statisztika

Szóval győzz meg a fiatalkori selejtezés hibás voltáról, ill. kíváncsian várom szerinted hogyan, milyen elvek mentén kellene végezni.
Eddig csak azt hallottam, hogy így nem jó.

Elfogadom, de akkor hogyan?
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
Kovács Ádám
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


« Új üzenet #11493 Dátum: 2016. Január 10. - 11:35:42 »

A bőgésben lőtt bikák átlagainak leromlásához (szerintem!) nem sok köze van a fiatalkori selejtezésnek. Hacsak nem olyan spíszereket lőnek halomba selejtezés címén, mint amivel a Nimródban büszkélkedik az úr.

Ez egy másik topic témája kellene legyen. Nincs leírva sehol, hogy azt a "visszarokott"  Ördög spíszert lelőtték, de az előzőekben szólók mind ezt sugallták. Lehet hogy elhullva találták, lehet orvvadász sebezte, lehet szakszerűtlen elejtés.
A terület állomány-minőségét viszont tükrözi. Nem védem a Nimródot, de elhangzott néhány nem megalapozott hozzászólás amiből, már a pirossal kiemelt tény szerű megállapítás lett.
Nem kötekedésképp írtam.
Üdv: KÁ

u.i.: Sajnálom, hogy nem olvashatom a bikák elejtésének történeteit. Gratulálok hozzájuk!
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11494 Dátum: 2016. Január 10. - 12:15:02 »

Ehhez nem kéne más, mint:
1.: Senkit ne érdekeljen a vadkár
2.: Senkit ne érdekeljen a szarvaslétszám
3.: Senki ne akarjon legalább 6-8 évig szarvast lőni
4.: Senki ne akarjon legalább 6-8 évig a szarvasból bevételhez jutni
5.: Olyan nyugalom legyen a területen, hogy legyen lehetőség minden egyes darab személyes ismeretére

Ezek mindegyike - a vadgazdálkodástól függetlenül, és egyenként is!!! - utópia.


vikipédia: "Az utópia többnyire jövőbeli, a tökéleteshez közeli fejlettségi szinten álló emberi társadalmat, illetve egy ilyen társadalmat leíró irodalmi művet jelent."

Az "utópia" szó tartalmi része, ebben az esetben csak egy egyénre vonatkozik.... Jelen esetben ez a "megoldás halmaz" csak a Te elmédben utópia, mert azt is akarod, hogy az legyen!  Figyelmes olvasás Annyival megtoldva, hogy én sem vagyok vadász mégis érdekel a szarvas!  Kávé

Az én fejemben ez egy reális valóság egy feladat, egy meglévő probléma lehetséges megoldása!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11495 Dátum: 2016. Január 10. - 12:20:12 »



A kutya inkább a középkorúak túlhasznosításánál van elásva.



Én is ezt gondolom. Az oka pedig az, hogy meglőjük ma, hogy holnap ne kelljen a zsebbe nyúlni a vadászat költségeihez, nem törődve a holnaputánnal.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11496 Dátum: 2016. Január 10. - 12:23:18 »

vikipédia: "Az utópia többnyire jövőbeli, a tökéleteshez közeli fejlettségi szinten álló emberi társadalmat, illetve egy ilyen társadalmat leíró irodalmi művet jelent."

Az "utópia" szó tartalmi része, ebben az esetben csak egy egyénre vonatkozik.... Jelen esetben ez a "megoldás halmaz" csak a Te elmédben utópia, mert azt is akarod, hogy az legyen!  Figyelmes olvasás Annyival megtoldva, hogy én sem vagyok vadász mégis érdekel a szarvas!  Kávé

Az én fejemben ez egy reális valóság egy feladat, egy meglévő probléma lehetséges megoldása!  Emelem

Szerinted a Kama által felsoroltak közül minek van realitása?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11497 Dátum: 2016. Január 10. - 12:36:25 »

Szerinted a Kama által felsoroltak közül minek van realitása?

 Emelem

Ha senki nem akarja nincs realitása!

Ha mindenki akarja úgy lesz!

A Piramis csúcsán és legalján lévők akarata szerint lesz minden! A többség akarata érvényesül és mindenki abban a világban fog élni!

Ha jól belegondolsz akkor egyik jobbító szándéknak sincs realitása, mert csak a kisebbség "lázadozik"! Nézd meg az új törvényt amit Forsterh belinkelt... Az itteni vadászok többségének így jó minden, főleg addig míg ők húzhatják meg a ravaszt, és házhoz jöhet a hűtőkocsi, "zsebbe lehet bikát eladni", kolbásznak valót is lehet lőni- mert ez jár!!! Fejvakarás Fejvakarás Fejvakarás -  meglehet élni belőle!

Ha majd összeomlik a piramis senki nem lesz a hibás, csak a piramis tetején ülő "főfő-vadász emberke". A történelemben ez már kismilliószor előfordult!  Figyelmes olvasás

Ez csak az én egyéni véleményem!  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11498 Dátum: 2016. Január 10. - 13:10:54 »

Szerinted a Kama által felsoroltak közül minek van realitása?

Pontosan erre gondoltam...az általam korábban az alföldi vadászként elhíresült történet, nagyon passzol ide is.....Félreértés ne essen én nem Kama-t hibáztatom, hanem ezt a rendszert, amely ezt a tevékenységet, az ilyen elvek mellett működtetett válogatási eljárást favorizálja, miközben már évtizedek óta küldi halálba a jobbnál jobb képességű fiatal bikákat..... Nem, nem uraim, nem a középkorú korosztályban van a baj, hanem azzal, amely az áldásos tevékenységetek folytán már a középkort sem tudja megélni, amellyel létszámában vágod kifelé az állomány jövőjét. Miközben okos vadásznak képzeled magad és a fotóidat sem átallod kirakni a szakmai Fórumra, mert meg vagy győződve, hogy igaz vadászként, szakmailag jót cselekedsz. Kama felrakott képei közül az első kimondottan jó képességű fiatal bika, magas agancstövekkel, szerencsétlen még a jégágát sem volt ideje kitolni, mert Kama mester máris jobb létre szenderítette. A másik két fotón lévő bikák az elsőnél gyengébb képességűek, de senki sem garantálhatja, hogy ezek rosszak, mert gyakorlatilag csecsemő korban kipattantotta őket a mester. Hogyan akarsz a bikák között teljesítmény különbségeken alapuló válogatást, selejtezést végezni, ha nem is várod meg, hogy ez a különbség megmutatkozzon köztük....??????????? OOO
  Te a korosztályt jellemző fiatal bikákat válogatás nélkül gyepállod kifele, mert 3-4-5 éves korukra még nem rendelkeznek koronával????????? Figyelmes olvasás És csodálkozol, hogy a szarvas trófea körüli paraméterek meredeken romlanak??????  Barátocskám ne csodálkozz, hanem olvass utána, hogy mit teszel Te, kint a gyakorlatban. Rosszabb vagy az orvvadásznál, aki hasonlókat ejt el, de simán csak a húsáért.Ja, hogy  a vadászati előírások ezt megengedik a számodra???? Igen sajnos, de nem attól leszel jó vadász és vadgazda, ha szóról szóra azt teszed, ami ott le van írva.....

   Most nézzünk meg egy képsorozatot egy aranyérmes bikáról..... Helyszín zalai trófeaszemle, 2015. Jól látható, hogy a 10 éves korban elejtett, aranyérmes trófeájú bika, hullajtott agancsain visszamenőlegesen a bika 7 éves korában NEM VOLT KORONA!!!!!!!! Még sem lőtték ki a vadászati előírásokat ismerő vadászok ........Most kik a vadászok ők, akik nem lőtték ki ezt a bikát vagy Te, aki még az írmagját is pusztítod a koronátlan bikáknak???????






       Nem ártana egy kicsit jobban elmélyedni a gím ismeretében és nem lenne haszontalan egy kis szakmai alázatot is tanúsítani vele szemben, ha már ennyire ellenségednek tekinted.
Naplózva
Bwana
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 770



« Új üzenet #11499 Dátum: 2016. Január 10. - 14:05:37 »

Wildheger  Emelem  Boldogabb újévet neked és a fórum tagjainak . Igen    Kellemes nyomolvasást a korösszetétel keresgetéséhez . Tasli Mindenben igazat adok valóban baj van a szarvassal   már huszonhat éve lassan . Mit lehetne (kellene) ez ellen tenni ez itt a kérdés ???? OOO Fejvakarás   Emelem Kávé Vadász----- Sam6

A szarvassal nincs semmi baj, se 26 éve, se most. Bár én nem vadászom, lehet rosszul látom a dolgokat.
Naplózva

Mint azt bölcs elmeprofeszorom mondogatta: "Ne siesd el a gyógyítást, néha jó a hülye a háznál"!

Minden este bánva bánják, Hogy e vadat mér' kivánják, Mért is űzik egyre, nyomba,
Tévelyítő bús vadonba.
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11500 Dátum: 2016. Január 10. - 14:19:33 »

Pontosan erre gondoltam...az általam korábban az alföldi vadászként elhíresült történet, nagyon passzol ide is.....Félreértés ne essen én nem Kama-t hibáztatom, hanem ezt a rendszert, amely ezt a tevékenységet, az ilyen elvek mellett működtetett válogatási eljárást favorizálja, miközben már évtizedek óta küldi halálba a jobbnál jobb képességű fiatal bikákat..... Nem, nem uraim, nem a középkorú korosztályban van a baj, hanem azzal, amely az áldásos tevékenységetek folytán már a középkort sem tudja megélni, amellyel létszámában vágod kifelé az állomány jövőjét. Miközben okos vadásznak képzeled magad és a fotóidat sem átallod kirakni a szakmai Fórumra, mert meg vagy győződve, hogy igaz vadászként, szakmailag jót cselekedsz. Kama felrakott képei közül az első kimondottan jó képességű fiatal bika, magas agancstövekkel, szerencsétlen még a jégágát sem volt ideje kitolni, mert Kama mester máris jobb létre szenderítette. A másik két fotón lévő bikák az elsőnél gyengébb képességűek, de senki sem garantálhatja, hogy ezek rosszak, mert gyakorlatilag csecsemő korban kipattantotta őket a mester. Hogyan akarsz a bikák között teljesítmény különbségeken alapuló válogatást, selejtezést végezni, ha nem is várod meg, hogy ez a különbség megmutatkozzon köztük....??????????? OOO
  Te a korosztályt jellemző fiatal bikákat válogatás nélkül gyepállod kifele, mert 3-4-5 éves korukra még nem rendelkeznek koronával????????? Figyelmes olvasás És csodálkozol, hogy a szarvas trófea körüli paraméterek meredeken romlanak??????  Barátocskám ne csodálkozz, hanem olvass utána, hogy mit teszel Te, kint a gyakorlatban. Rosszabb vagy az orvvadásznál, aki hasonlókat ejt el, de simán csak a húsáért.Ja, hogy  a vadászati előírások ezt megengedik a számodra???? Igen sajnos, de nem attól leszel jó vadász és vadgazda, ha szóról szóra azt teszed, ami ott le van írva.....

   Most nézzünk meg egy képsorozatot egy aranyérmes bikáról..... Helyszín zalai trófeaszemle, 2015. Jól látható, hogy a 10 éves korban elejtett, aranyérmes trófeájú bika, hullajtott agancsain visszamenőlegesen a bika 7 éves korában NEM VOLT KORONA!!!!!!!! Még sem lőtték ki a vadászati előírásokat ismerő vadászok ........Most kik a vadászok ők, akik nem lőtték ki ezt a bikát vagy Te, aki még az írmagját is pusztítod a koronátlan bikáknak???????


 Nem ártana egy kicsit jobban elmélyedni a gím ismeretében és nem lenne haszontalan egy kis szakmai alázatot is tanúsítani vele szemben, ha már ennyire ellenségednek tekinted.

Ezt most nekem címezted?
Mert ha igen, akkor jön a következő kérdés: tudod egyáltalán, miről beszélsz?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
vegeza
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3062



« Új üzenet #11501 Dátum: 2016. Január 10. - 14:28:42 »

Hol van a hiba a képen?

Az égvilágon semmi!
Én már csak tudom.
 Angyal
Naplózva

"Sors bona, nihil aliud"
Az optimista angolul tanul, a pesszimista héberül.....
A realista meg lőni!
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11502 Dátum: 2016. Január 10. - 15:20:14 »

Ezt most nekem címezted?
Mert ha igen, akkor jön a következő kérdés: tudod egyáltalán, miről beszélsz?

Elnézésedet kérem, Kama-tól kellett volna idéznem, bár a tartalomból szerintem kiderül, hogy ezt a hozzászólásomat végig Kamahoz intéztem....Semmiképpen ne vedd magadra a tartalomban leírtakat..... Wave Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #11503 Dátum: 2016. Január 10. - 17:01:47 »


  Te a korosztályt jellemző fiatal bikákat válogatás nélkül gyepállod kifele, mert 3-4-5 éves korukra még nem rendelkeznek koronával????????? Figyelmes olvasás
Vegyél vissza egy kicsit az arcodból és a gyalázkodásból! Azt mondod, "válogatás nélkül"? Áruld már el Te nagyeszű,
-miből jön neked  ez a "válogatás nélkül"
-mit kellett volna helyettük lőni ha adott korosztályból adott mennyiséget ki KELL lőni és alkalmasint ezek mutattak a legkevesebbet?
Kama nem az a vadász aki az alapján selejtez, melyik állt keresztbe, ez azért átjött már a fórumozói múltja alapján azoknak, akik nem csak veszekedni járnak ide.
Fogalmad sincs, milyen állományból vette ki ezeket a bikákat, milyeneket engedett el, csak fröcsögsz, személyeskedsz, olyan dolgokat vágsz a képbe amelyekért személyes találkozás esetén még egy béketűrő ember is rojtosra verné az ábrázatodat.
Egy nicked már ment a levesbe Voldi által, a másodikat nem szeretném én törölni, vegyél hát vissza az arcodból és próbálj meg személyeskedés nélkül, szakmai hozzáállással fórumozni.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
HunterDave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 591



« Új üzenet #11504 Dátum: 2016. Január 10. - 17:18:09 »

Vegyél vissza egy kicsit az arcodból és a gyalázkodásból! Azt mondod, "válogatás nélkül"? Áruld már el Te nagyeszű,
-miből jön neked  ez a "válogatás nélkül"
-mit kellett volna helyettük lőni ha adott korosztályból adott mennyiséget ki KELL lőni és alkalmasint ezek mutattak a legkevesebbet?
Kama nem az a vadász aki az alapján selejtez, melyik állt keresztbe, ez azért átjött már a fórumozói múltja alapján azoknak, akik nem csak veszekedni járnak ide.
Fogalmad sincs, milyen állományból vette ki ezeket a bikákat, milyeneket engedett el, csak fröcsögsz, személyeskedsz, olyan dolgokat vágsz a képbe amelyekért személyes találkozás esetén még egy béketűrő ember is rojtosra verné az ábrázatodat.
Egy nicked már ment a levesbe Voldi által, a másodikat nem szeretném én törölni, vegyél hát vissza az arcodból és próbálj meg személyeskedés nélkül, szakmai hozzáállással fórumozni.

Igen Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 [767] 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 787 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: