Oldalak: 1 ... 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 [764] 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924160 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11445 Dátum: 2016. Január 05. - 18:23:27 »

Azért több az,mint "Patak" !
A pleisztocén feltöltődéssel irányt változtató Rába vízgyűjtő szerepe is rámaradt a térségben.
Igen.Ilyenkor patak,de hóolvadáskor helyenként és időnként Rába méretű folyó,mely óriási mennyiségű hordalékot hoz és rak le!
Visszatérve a lovászi bikáénak vélt hullott agancsokhoz:
Volt egy Forsterh nevű fórumtársunk,aki leírta nektek,hogy egy bika évről évre mekkora trófeája mekkora tömeggel tud gyarapodni.Ez a szám átlagos szarvasról szólt,de a lovászi egy spitz-bika,mely jóval nagyobb tömeggel tudja gyarapítani trófeáját.
Azonkívül  trófeabírálatkor a mért súlyból egy ekkora bikánál  0,80 kg-ot levonnak,így is a kiskoponya marad kb 1 kg. Az ezelőtti hullott agancsa tehát 15,04 mínusz 0,80kg,mínusz az utolsó évi felrakás súlya per kettő.Természetesen csak becsülni tudjuk,hogy kb 6 kg-os hullott agancsokra kell gondolni. Ilyenek pedig bármennyire problémás a szarvas helyzete,Zalában minden évben előfordulnak.

"Azért több az,mint "Patak" !
A pleisztocén feltöltődéssel irányt változtató Rába vízgyűjtő szerepe is rámaradt a térségben.
Igen.Ilyenkor patak,de hóolvadáskor helyenként és időnként Rába méretű folyó,mely óriási mennyiségű hordalékot hoz és rak le!"

Szóval akkor úgy gondolod, hogy minden év februárjában, egy folyóig szélesedett, hordalékokkal, éles jégtáblákkal teli hatalmas zavaros vízen úszik át 3 ( azaz betűvel kiírva:  HÁROM  Ördög ) 15 éves 15 kilós trófeával rendelkező kapitális öreg bika,  és az egyik, vagy esetleg mindkét agancsai akkor és oda hullnak a fejükről?  Fejvakarás Tényleg logikus gondolatmenet...  Fejvakarás  Ördög Engedd meg nekem a kételkedés lehetőségét!  Figyelmes olvasás Ha pedig egy keskeny részen vált át, akkor időben is és térben is kicsi az esélye annak, hogy ott hulljanak le az agancsai, ráadásul 3 bikáról beszélünk ezt ne felejtsd! De ha egy-két agancs is beleesett ott, hol a többi szár?  Fejvakarás

Ha 6 kg-os agancsokról beszélünk az is kapitális és ritka! Azt mondtad szélsőségesen nagy bika, kapitális felrakás... Mindegy kinek mi az elmélete ennek a bikának 7 éves korára már hatalmas agancsai voltak... Vagy - elnézést - 3 bikának!   Wave
Naplózva

" There is good out there "
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #11446 Dátum: 2016. Január 05. - 18:24:51 »

Hát, én már ezek után csak a DNS vizsgálatban bíznék. Valamelyik kemény f@szú fél most már igazán bevállalhatná a teljes bizonyítóerejű vizsgálatot, szerintem perselyezzük össze az árát, a végén meg a vesztes állja a cechet. Stoel

Ha prezentálja valaki a hullott agancsokat, illetve a trófeát, akkor a DNS vizsgálat megoldható.
Gondolom a trófea nincs már hazánkban. Szóval ha csak a hullott agancsok közötti azonosság a kérdés, az megoldható szerintem emészthető áron.
Ezenkívül bármilyen hasonló kérdésben DNS vizsgálat kapcsán keressetek privátban (pár-e a két szár, azonos bikától van-e a két v. több agancs, stb.)

Üdv!
Naplózva
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #11447 Dátum: 2016. Január 05. - 18:55:01 »

de vannak olyan jegyek amelyek egy-egy bika agancsának azonosításánál, olyan mint az ujjlenyomat, soha nem változik, még akkor sem ha esetleg évekre eltűnik, de egy idő után visszatér az agancsba.


Na itt lehet a kutya elásva, csak mindkettőtök (Te is és Wildheger is) az elméletéből levont következtetések eredményét mondja csak. Azt, hogy ezt mire alapozza, ill. hogy a mi "civil" szemünkkel mit is kéne nézni, hogy lássunk - na azt még nem nagyon tudtam leszűrni.
És így elég nehéz értelmezni az általatok írtakat.
Pedig szeretném!  Emelem

Az öregség pedig nemcsak a bika trófeáját változtatja meg, hanem Téged is és engemet is.

Ez nyilvánvaló.
Egyikünk sem olyan, mint tavaly ilyenkor...

a korona menetirány szerint ellaposodik. Mit gondolsz miért? Azért hogy öregkorára megkönnyítse a bikának a bozótosban haladást, ez is az öregkori energiatakarékoskodás egyik megnyilvánulása.

Hááát...  Fejvakarás
Nagyra tartom az evolúciót, de azért ilyen nüanszokat, hogy azért laposodik el a korona, hogy az öreg, gyenge bika könnyebben haladhasson, nem mernék belegondolni.  Vállat von


Egy szó - mint száz: Még mindig nem látom azokat a jegyeket, amik a hullott szárak Lovászi bikához tartozását bizonyítanák számomra.  Vállat von

 Emelem
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11448 Dátum: 2016. Január 05. - 18:57:13 »

A kérdés a becslésre.: frissen 6,30, és 6,70, úgy hogy kb 10 napja már kint voltak.

De gondolom tavaly tavasszal is találtak 6-7 kg-os hullott szárakat a területen, mert tavalyelőtt ősszel nem esett el a másik két még élő 15 kg kapitális bika, viszont az agancsaik a trófea alatt voltak ...  OOO OOO  Fejvakarás Vagy tavaly ősszel igen? Ha nem estek el tavaly sem, akkor nagy eséllyel idén tavasszal is ott lesznek a 7 kg-os, hullott szárak a helyi VT.-nél, vagy a környéken... Hiszen Wildheger szerint a trófea alatt lévő agancsok nem azé a bikáé két másikéi, pedig ott találták ahol az járt...  OOO OOO OOO Röhög
Naplózva

" There is good out there "
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11449 Dátum: 2016. Január 05. - 19:47:56 »

Ha prezentálja valaki a hullott agancsokat, illetve a trófeát, akkor a DNS vizsgálat megoldható.
Gondolom a trófea nincs már hazánkban. Szóval ha csak a hullott agancsok közötti azonosság a kérdés, az megoldható szerintem emészthető áron.
Ezenkívül bármilyen hasonló kérdésben DNS vizsgálat kapcsán keressetek privátban (pár-e a két szár, azonos bikától van-e a két v. több agancs, stb.)

Üdv!

Na kedves uhaim Ördög azért ennyire nem kéne tülekedni.

Itt az alkalom, be lehet bizonyítani, hogy ez nem csak iszapbirkózás, és cicerói képességek villogtatása volt.
Csak tessék, tessék(mondjuk az az emészthető ár az még így képlékeny egy kicsit de a felek elgondolkodhatnának rajta, tudományos szempontból is tanulságos lehet a történet(mondom én, a fogadatlan prókátor)
 Emelem
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
oconor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2332


« Új üzenet #11450 Dátum: 2016. Január 05. - 19:51:38 »

Ha prezentálja valaki a hullott agancsokat, illetve a trófeát, akkor a DNS vizsgálat megoldható.
Gondolom a trófea nincs már hazánkban. Szóval ha csak a hullott agancsok közötti azonosság a kérdés, az megoldható szerintem emészthető áron.
Ezenkívül bármilyen hasonló kérdésben DNS vizsgálat kapcsán keressetek privátban (pár-e a két szár, azonos bikától van-e a két v. több agancs, stb.)

Üdv!

Valami térkövezési, : vagy stadion építési pályázatba nem férne bele, már csak az összeg miatt mondom Stoel Ördög
Naplózva

„A valós információ létfontosságú, a téves információ sajnálatos és káros, de a jól irányzott hamis információ halálos.” (Frederick Forsyth, angol író)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11451 Dátum: 2016. Január 05. - 19:55:35 »



Na itt lehet a kutya elásva, csak mindkettőtök (Te is és Wildheger is) az elméletéből levont következtetések eredményét mondja csak. Azt, hogy ezt mire alapozza, ill. hogy a mi "civil" szemünkkel mit is kéne nézni, hogy lássunk - na azt még nem nagyon tudtam leszűrni.
És így elég nehéz értelmezni az általatok írtakat.
Pedig szeretném!  Emelem

Ez nyilvánvaló.
Egyikünk sem olyan, mint tavaly ilyenkor...

Hááát...  Fejvakarás
Nagyra tartom az evolúciót, de azért ilyen nüanszokat, hogy azért laposodik el a korona, hogy az öreg, gyenge bika könnyebben haladhasson, nem mernék belegondolni.  Vállat von


Egy szó - mint száz: Még mindig nem látom azokat a jegyeket, amik a hullott szárak Lovászi bikához tartozását bizonyítanák számomra.  Vállat von

 Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11452 Dátum: 2016. Január 05. - 20:08:40 »



Na itt lehet a kutya elásva, csak mindkettőtök (Te is és Wildheger is) az elméletéből levont következtetések eredményét mondja csak. Azt, hogy ezt mire alapozza, ill. hogy a mi "civil" szemünkkel mit is kéne nézni, hogy lássunk - na azt még nem nagyon tudtam leszűrni.
És így elég nehéz értelmezni az általatok írtakat.
Pedig szeretném!  Emelem

Ez nyilvánvaló.
Egyikünk sem olyan, mint tavaly ilyenkor...

Hááát...  Fejvakarás
Nagyra tartom az evolúciót, de azért ilyen nüanszokat, hogy azért laposodik el a korona, hogy az öreg, gyenge bika könnyebben haladhasson, nem mernék belegondolni.  Vállat von


Egy szó - mint száz: Még mindig nem látom azokat a jegyeket, amik a hullott szárak Lovászi bikához tartozását bizonyítanák számomra.  Vállat von

 Emelem
Nem is fogod látni,mert nem azé!
Ha kívánod,privátban beszélhetünk a kérdésről részletesebben lépésről lépésre haladva,mert itt úgy látom senki nem akar mérni,senki nem akar megérteni!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11453 Dátum: 2016. Január 05. - 20:09:13 »

Bocsi, az idézetet elküldtem csak a hozzászólásomat felejtettem el hozzátenni. Fejvakarás

Én is azokat érzem amiket te leírtál. Már évek óta olvasgatom Wildheger és Forsterh csatáját, de egyre inkább az az érzésem, hogy ez nem más mint két volt barát (most ellenség vagy ellenfél) meddő erölködése a másik lejáratására. A baj ezzel csak az, hogy egyik részről sem érzek igazán bizonyítást, és így az a kevéske, de annál hiányosabb ismereteim még inkább összekuszálódnak. Vigyorog

Az ellaposodó koronától nekem is égnek állt a hajam! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #11454 Dátum: 2016. Január 05. - 20:11:20 »

Nem is fogod látni,mert nem azé!
Ha kívánod,privátban beszélhetünk a kérdésről részletesebben lépésről lépésre haladva,mert itt úgy látom senki nem akar mérni,senki nem akar megérteni!

DE!  Én is szeretném végre megérteni  akár az egyezőség, akár a különbözőség bizonyítását!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11455 Dátum: 2016. Január 05. - 21:04:18 »

Lehet előbb fogtam az agancsokat a kezembe mint akárki itt! Négyzetméterre is pontosan tudom, hol lettek felvéve, és láttam a trófeát is még a bikával együtt is, de kifőzve is. Van képem, amikor a tulajdonosánál van az agancs, a megtalálás napján. Ja és mivel megint nem szeretném a kedélyeket rombolni, minálunk tavaly is volt egy bika ami biztosan verte a 14 kg-ot, csak szeptember 1-én elment máshova bőgni, és se a hullottak, se a bika nem került elő!

Még pár kérdésem lenne, aztán kiszállok...  Ördög

Tehát ismerted a bikát aminek a trófeájáról folyik a vita, a lovászi 15 kilóst! A tavaszi hullott agancsai  kezedben voltak, ami a tulajnál vannak, le is fotóztad, miért nem mutatod?! Akkor megoldódott minden, mert megtudod mondani, (esetleg mutatni) hogy azok voltak-e a hullott agancsai amik a trófea alá voltak rakva? Mert ha nem, az egész bemutató egy nagy átverés, a trófea agancsait pedig senki nem látta csak a tulaj rejtegeti! Nos?

"minálunk tavaly is volt egy bika ami biztosan verte a 14 kg-ot, csak szeptember 1-én elment máshova bőgni, és se a hullottak, se a bika nem került elő!"

Ez az az egyik "testvér" bika volt, aminek a hullott agancsai a trófea alá voltak rakva?  Fejvakarás
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11456 Dátum: 2016. Január 05. - 21:06:49 »

Bocsi, az idézetet elküldtem csak a hozzászólásomat felejtettem el hozzátenni. Fejvakarás

Én is azokat érzem amiket te leírtál. Már évek óta olvasgatom Wildheger és Forsterh csatáját, de egyre inkább az az érzésem, hogy ez nem más mint két volt barát (most ellenség vagy ellenfél) meddő erölködése a másik lejáratására. A baj ezzel csak az, hogy egyik részről sem érzek igazán bizonyítást, és így az a kevéske, de annál hiányosabb ismereteim még inkább összekuszálódnak. Vigyorog

Az ellaposodó koronától nekem is égnek állt a hajam! Fejvakarás

Néhány nappal ezelőttig én barátomnak véltem Őt és eszem ágában sincs lejáratni,egyszerűen más a nézetünk,csak Ő ezt nem tudja olyan higgadtan kezelni,mint én!
Olyan ez,mint az angol vélemény a labdarúgásról:
A labdarúgás olyan játék,melyben a pályán 22 ember kerget egy labdát és a végén mindig a Németek győznek.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #11457 Dátum: 2016. Január 05. - 21:09:51 »

és a végén mindig a Németek győznek.
Még jó, hogy két Horvát vitatkozik... Ördög
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11458 Dátum: 2016. Január 05. - 21:13:45 »

Még jó, hogy két Horvát vitatkozik... Ördög
Ő lapponid típus,én meg nordikus!!!
Ő az én Vaterlandomban él,én meg az Ő Anyaországában!!!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #11459 Dátum: 2016. Január 05. - 21:51:07 »

Ő lapponid típus,én meg nordikus!!!
Ő az én Vaterlandomban él,én meg az Ő Anyaországában!!!
OOO  OOO  Táncol
Az a szerencsétlen bika meg szlovén migráns volt !   Nyihi
Naplózva
Oldalak: 1 ... 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 [764] 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 780 781 782 783 784 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: