Oldalak: 1 ... 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 [759] 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921826 alkalommal)
Ruger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 918



« Új üzenet #11370 Dátum: 2016. Január 02. - 07:32:08 »

Ha már beleköhögünk a természet dolgába,legalább sejtésünk legyen arról,hogy mit csinálunk.


 :OKOBár úgy lenne!! Ettől nagyon messze vagyunk.
Naplózva

"Mindennek ellen tudok állni, csak a kísértésnek nem!"
aranyvesszo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 301



« Új üzenet #11371 Dátum: 2016. Január 02. - 07:40:39 »

Mit is akartál mondani? Okos

  Ha még most sem lenne világos amiért az év utolsó napján ide írtam akkor, leírom még egyszer. Wildheger azt állítja, hogy a lovászi bika szentpéterföldei trófea bemutató alkalmával kiállított trófeája alatt elhelyezett 3 db hullajtott agancs nem a lovászi bika hullajtott agancsai. Ennek bizonyítására aztán kapkod fűhöz-fához, még Dr. Galamb Gáborral folytatott telefonbeszélgetésre sem szégyell hivatkozni, elfelejtve, hogy egy ilyen állításhoz jól látható és közérthetően elmagyarázott, a gyengébbek kedvéért a fotókon magyarázó nyilakkal alátámasztott bizonyítékokat kell felsorakoztatni az állítás mellett vagy ellen, hogy mindenki megértse, hogy mi is az, ami eldöntheti a vitát. Több, mint két napja már, hogy hozzászóltam a témához, de ez az idő nem volt elég Wildheger számára, hogy bizonyítékait feltöltse.......Halvány fingja sincsen neki arról, hogy a hullajtott agancsok esetében milyen jegyek olvasása, egyeztetése után lehet párba állítani hullajtott agancsokat, hogyan és milyen jelek alapján lehet egy trófeához tartozó előző évi hullajtott agancsokat a meglévő azonos jegyek alapján sorozatba állítani. Nem véletlen, hogy egy ilyen témába való döntéséhez támogató szakembert keres Dr. Galamb Gábor személyében......Én ha biztos vagyok a dolgomban nem futkosok mentorokhoz, hogy állításomat a szakma nagy nevű személyeinek támogatásával erőltessem le a hozzá nem értők torkán.
  Egyébként pedig, a már itt a Fórumon megtekinthető fotók alapján is cáfolható Wildheger állítása, amely minden szakmai alapot nélkülöz és nem más mint a szakma meggyalázására tett kísérlet. Kíváncsian várom a bízonyítékait, hogy végre az enyémeimet is ütköztetni tudjam az övével......
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11372 Dátum: 2016. Január 02. - 08:17:31 »

Wildheger nem "csak" a szarvasra gondolt mikor "élőhely"-ről beszélt. Szerintem.

Hogy a szarvas "kedvéért" legyen felfejlesztve a legeltetéses állattenyésztés ? Az biztos nem megy . Most adtak el egy csomó földet azokból sem legelő lesz az biztos de és nem vagyok meggyőződve róla hogy a legeltetés bár mit is változtatna. Nagyobb eredményt hozhat a tarlók meghagyása , másodvetések , stb. támogatása . A társaságok kezében is ott a lehetőség hogy megbeszélni a gazdákkal , saját vadföldek stb.  Csak érdekelne hogy mikor lehetett több szarvas a jelenlegi Magyarország területén . Most vagy az 1700 -as években ? Szerintem most sokkal több van.  Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11373 Dátum: 2016. Január 02. - 08:46:23 »

Hogy a szarvas "kedvéért" legyen felfejlesztve a legeltetéses állattenyésztés ? Az biztos nem megy .

Erre az egyre nyugodtan mérget vehetsz.
A paraszt gombhoz nem fog kabátot varrni.

Én nem ismerem Wildheger elméletét. Felőlem akár igaz is lehet. Az azonban, hogy a jelenlegi magyar és európai viszonyok között sem az állattenyésztés hathatós fejlesztésére, sem a szarvaslétszám ugrásszerű emelésére nincs reális esély, az holtbiztos. A szomszédos nagyüzemben, mely a tejtermelés egyik zalai fellegvára, éppen fejreállás készül a tejárak miatt. A 80-as évek szarvaslétszámának visszahozása pedig olyan társadalmi feszültségekhez vezetne, ami kezelhetetlen.
Lehet nagyon szép elméleteket gyártani, íróasztalnál dossziéba rendezni adatokat, akár doktori disszertációt is írni, de az a rendszer, amely kint a gyakorlatban, a vadászterületen kivitelezhetetlen, nem több akadémikusi vitánál.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11374 Dátum: 2016. Január 02. - 08:49:30 »

Nagyobb eredményt hozhat a tarlók meghagyása , másodvetések , stb. támogatása .l

A másodvetés működik, sőt, egyre nagyobb jelentősége lesz a zöldítés és az AKG miatt.
A tarlók meghagyása nem fog működni. A klímaváltozás miatt fontos annak a kevés csapadéknak a megőrzése, ami a talajban van. Muszáj aratás után gyorsan elvégezni a tarlóhántást.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11375 Dátum: 2016. Január 02. - 10:14:49 »

A másodvetés működik, sőt, egyre nagyobb jelentősége lesz a zöldítés és az AKG miatt.
A tarlók meghagyása nem fog működni. A klímaváltozás miatt fontos annak a kevés csapadéknak a megőrzése, ami a talajban van. Muszáj aratás után gyorsan elvégezni a tarlóhántást.


Igen ezt tapasztaljuk is . Mivel a tagság kétharmada földtulajdonos és minimum egyharmad de lehet fele földműves is tudom hogy hol szorít a cipő .
Már most a kevés csapadékra panaszkodnak .    Emelem
Naplózva
Janikafox
Vendég
« Új üzenet #11376 Dátum: 2016. Január 02. - 12:22:54 »

Lajos  Igen

Kár, hogy csak egy van belőled. Ha többen lennétek, jobb hely lenne ez a világ.
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11377 Dátum: 2016. Január 02. - 12:57:48 »

Stefi   Igen  ,,Igen ezt tapasztaljuk . Ördög  Agrárfórum . Táncol Röhög OOO Piál      Kevés csapadék . Rííí  Vízállás Baja 90cm Meglepődött Ki is tehet róla??????  Effendi Sam6          Emelem
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #11378 Dátum: 2016. Január 02. - 13:21:28 »

 Egyébként pedig, a már itt a Fórumon megtekinthető fotók alapján is cáfolható Wildheger állítása, amely minden szakmai alapot nélkülöz és nem más mint a szakma meggyalázására tett kísérlet. Kíváncsian várom a bízonyítékait, hogy végre az enyémeimet is ütköztetni tudjam az övével......
Az elméletedet ismerem, nem arra hanem az idézett mondatra kérdeztem rá mert az egy kissé értelmetlenre sikeredett.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11379 Dátum: 2016. Január 02. - 15:03:15 »

A másodvetés működik, sőt, egyre nagyobb jelentősége lesz a zöldítés és az AKG miatt.
A tarlók meghagyása nem fog működni. A klímaváltozás miatt fontos annak a kevés csapadéknak a megőrzése, ami a talajban van. Muszáj aratás után gyorsan elvégezni a tarlóhántást.

Nem a gombhoz akarom igazítani a kabátot.
Arról beszéltem,hogy a rendszerváltáskor az áru utaztatók kedvéért tönkretett állattenyésztést vissza kell hozni.Ehhez újra nagy legelőkre és takarmánytermelő ,nem pedig bio -üzemanyag alapanyagtermelő földeket kell művelni.Számunkra járulékos haszna lenne,hogy a szarvasnak újra lenne legelési lehetősége és felszaporodhatna(persze csak ha hagyjátok!)a negyven évvel ezelőtti létszámra.Ha van mit legelni és nem szoktatjátok a kukoricára,esze ágában sem lenne jelentős kárt okozni.
Egyébként nincs klímaváltozás,csak  a jégkorszaknak nem az eljegesedési,hanem felmelegedési időszakában élünk.
A jégkorszak definíciójának első mondata: " A sarkokat jég borítja."
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #11380 Dátum: 2016. Január 02. - 16:26:52 »

Működésképtelen ötletem nekem is van egy szekrényre való...

Állattenyésztés. Ezt nyomja a kormány is. Bérbe adja az állami földet 20 évre, viszonylag nyomott bérleti díjért, de előírja, hogy tarts hektáronként 1 számosállatot. A paraszt elhiszi, bérbe veszi, bevállal egy valag marhát. Eltelik 1 év, az állam eladja a földet, az esetek nagy többségében egész másnak, mint aki tavaly bérbe vette. A tartási kötelezettség persze megmarad. Aztán fellazítja a bérleti díj mértékét is, magyarul a nyomott díjból percek alatt piaci bérleti díj lesz. Na hülye paraszt, tarts tehenet! Majd eldől, melyikőtök a nagyobb marha.
A tej nem kell. Lassan vizezni sem érdemes, mert a csapi víz ára is magasabb, mint tejár.  A gyapjúért annyit sem adnak, amennyibe a nyírás kerül. A húsmarha piacot most nem ismerem, de ha ott van is valami aprópénz, hamarosan leverik az árat azok a kivágások, amelyek az állami földek bérbevétele miatt beállított állatállomány felszámolásából történnek majd.
Ilyen gazdasági környezetben állattenyésztés fejlesztéséről legfeljebb kormánytag beszélhet, épelméjű gazdálkodó csak legyint rá egyet.

Tökmindegy mit minek nevezünk, vegetációs időszakban évről évre melegebb van és egyre rapszodikusabb a csapadékellátottság. A növényt hóttra nem érdekli, hogy ez klímaváltozás, vagy csak jégkorszaki melegedés, ha nincs víz, elszárad.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #11381 Dátum: 2016. Január 02. - 16:54:28 »

Lajos! Igen Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #11382 Dátum: 2016. Január 02. - 19:27:58 »

Wildheger képei:











Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11383 Dátum: 2016. Január 02. - 22:20:26 »

Wildheger képei:












Megérkeztek Boar jóvoltából a saját készítésű képeim.
Vitaindítónak: hasonlítsuk össze a rózsák alakját,egész hosszban a szár és ágak keresztmetszeteit,a  "C" (korona kezdetének pontja) elágazásból hány ág indul,van,vagy nincs "D" elágazási pont és végül a perdöntő apikális (Utolsó,vagy legfelső)elágazás méretét.
Szerintem teljes hosszban jelentős különbségek vannak.
Mindenkinek kihangsúlyozom,hogy én  szakmai ismereteim tudatában vitatkozom és nem veszekszem!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11384 Dátum: 2016. Január 02. - 22:31:29 »

Régóta motoszkál a fejemben, ha Wildhegernek van igaza, a rendezők hogy merték ezt a viccet elkövetni a szakértő (gondolom) meghívottakkal?  Vállat von
Naplózva
Oldalak: 1 ... 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 752 753 754 755 756 757 758 [759] 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 772 773 774 775 776 777 778 779 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: