Oldalak: 1 ... 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 [751] 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923961 alkalommal)
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #11250 Dátum: 2015. December 12. - 14:56:05 »

Takarítottam..... Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11251 Dátum: 2015. December 12. - 16:37:21 »

Wildheger  Emelem A kutya kutyát nem eszik,vagy eszik ????  Stoel  Populációlétszám . Unalmasnak tűnik már akinek nekem nem .Kifejtenéd bővebben mire célzol ?  Figyelmes olvasás    Igen
Azt akarta mondani,hogy nem eszi meg a kutya a telet. A többit majd a fúvóskoncert után!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #11252 Dátum: 2015. December 12. - 18:14:21 »

Fejvakarás Vállat von  Biztos én is meg tudnálak érteni de nemrégen jöttem be a területről - vaddisznó nyom és mozgás igen kevés de szarvas nyomok mindenfelé és egész 16 órától 21 óráig tőlem három irányba kisebb csoportokban verekedtek a fiatal bikák . Mikor a 10 éve 7 ről 10- re majd 17 -re növelték apróvadas besorolásunk ellenére a kilőhető (és kilövendő) bikák számát kissé aggódtunk de közben dörzsöltük a tenyerünket . Idén 21 re nőt a keret - már 20 db megvan de semmi képen nem maradhatunk el a kerettől mert van talonban 4 db. 40 cm alatti kereten kívül elejthető és elesett első agancsú . Eddig álmodtunk ezüst vagy aranyérmes bikáról . Idén kettő tiz kiló fölötti esett. Lehet hogy igazad van de szerinted én mit gondolok a Te vészharang zúgatásodról .    Emelem

Korántsem biztos, hogy a növekvő állomány miatt ment hozzátok.
Lehetséges, hogy az eredeti élőhelyén egyre elviselhetetlenebb vadászati nyomás, a zavarás az oka, hogy megjelenik ott is, ahol eddig alig volt látható.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #11253 Dátum: 2015. December 12. - 18:54:25 »

Fejvakarás Vállat von  Biztos én is meg tudnálak érteni de nemrégen jöttem be a területről - vaddisznó nyom és mozgás igen kevés de szarvas nyomok mindenfelé és egész 16 órától 21 óráig tőlem három irányba kisebb csoportokban verekedtek a fiatal bikák . Mikor a 10 éve 7 ről 10- re majd 17 -re növelték apróvadas besorolásunk ellenére a kilőhető (és kilövendő) bikák számát kissé aggódtunk de közben dörzsöltük a tenyerünket . Idén 21 re nőt a keret - már 20 db megvan de semmi képen nem maradhatunk el a kerettől mert van talonban 4 db. 40 cm alatti kereten kívül elejthető és elesett első agancsú . Eddig álmodtunk ezüst vagy aranyérmes bikáról . Idén kettő tiz kiló fölötti esett. Lehet hogy igazad van de szerinted én mit gondolok a Te vészharang zúgatásodról .    Emelem

Nálunk meg -mint a napokban írtam- a tarvadból már a pluszban kért keret is el lett ejtve, viszont bikából még van jócskán elmaradásunk. No nem azért mert nincs, hanem koronás és koronás és megint koronás jön a rudliban egymás után! Ilyenkor mit ejtsen el az ember?
Ma reggel mentem csemetét ültetni és akkor indultak az apróvadasok. Az első néhány lövés után először 5 őz szaladt, utána 24 szarvas (itt a 23 tarvad közt volt egy második agancsú lőhető bika, de csak egy ásó volt nálam  Vigyorog ), majd később disznókat is láttam! Szerintetek megéri minden hétvégén a néhány kakasért, nyúlért szétzavarni a sok nagyvadat? (Nálunk sajnos ez megy!) Ez a rudli is előttem 80 méterre futott el egy forgalmas út felé, ahol szerencsére sikeresen átjutottak!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11254 Dátum: 2015. December 12. - 19:48:50 »

Wildheger  Emelem  Megköszönöm,hogy válaszra méltattál . Fúvóskoncert ?? Most még kiváncsibbá tettél . Igen Okos            Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Türelmetlenül Okosodtam pofa be .
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #11255 Dátum: 2015. December 12. - 20:01:14 »

Stefi  Emelem Apróvadas területtől nem is olyan rossz két tiz kilós bika stb stb . Gratulálok  Wave  Vállat von Sam6
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11256 Dátum: 2015. December 12. - 20:15:20 »

Wildheger  Emelem A kutya kutyát nem eszik,vagy eszik ????  Stoel  Populációlétszám . Unalmasnak tűnik már akinek nekem nem .Kifejtenéd bővebben mire célzol ?  Figyelmes olvasás    Igen

Tényleg qrva unalmas ez a siránkozás ! Mennyi is a populáció létszám ? Vannak elszigetelt populációk ? Hány kilométert tesz meg egy szarvas ha akar naponta ? Ismer a szarvas vt. körzet vagy országhatárokat ?      Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #11257 Dátum: 2015. December 12. - 20:25:26 »

Nálunk meg -mint a napokban írtam- a tarvadból már a pluszban kért keret is el lett ejtve, viszont bikából még van jócskán elmaradásunk. No nem azért mert nincs, hanem koronás és koronás és megint koronás jön a rudliban egymás után! Ilyenkor mit ejtsen el az ember?
Ma reggel mentem csemetét ültetni és akkor indultak az apróvadasok. Az első néhány lövés után először 5 őz szaladt, utána 24 szarvas (itt a 23 tarvad közt volt egy második agancsú lőhető bika, de csak egy ásó volt nálam  Vigyorog ), majd később disznókat is láttam! Szerintetek megéri minden hétvégén a néhány kakasért, nyúlért szétzavarni a sok nagyvadat? (Nálunk sajnos ez megy!) Ez a rudli is előttem 80 méterre futott el egy forgalmas út felé, ahol szerencsére sikeresen átjutottak!

Hú de nagyon beletaláltál az én kérdőjeleimbe is ! A mai vadászaton több szarvasbikát láttunk mint nyulat ( nyúlvadászat volt a teríték részben a vizivadas topikban Nem szól szám ) Az a helyzet hogy nagyon könnyen megeshet hogy gím BIKÁBÓL többet ejtünk mint nyúlból, vaddisznóból többet mint vadfácánból . Viszont továbbra is 14 hétvégére tervezve van éves apróvad vadászatunk. mikor a közgyűlésen ez irányba kérdéseket teszek fel ........ csönd, lehurrogás ,stb . Nem baj - majd meglátják mi lesz egy év múlva .  S.Peti       
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11258 Dátum: 2015. December 12. - 21:03:05 »

Na ezért kell a következő fórumtalálkozón egy gyenge hatórás fejtágítót tartanom!
Ez nem az a típus,amelyiket a villásság miatt ki kell emelni az állományból!
Ennek a típusnak háromféle agancsa lehet.Az egyik közülük max tízes,de inkább örökös nyolcas,mégis tíz év felett ugyanannyi kilós a trófea,ahány éves a bika!
A "Csodaszarvas" típusáról beszélünk!
Egyébként is ha egy bika képes hozni a populáció átlagát( szándékosan nem súlyt írtam,mert a súly az csak hab a tortán),akkor az továbbtartásra kívánatos és az öregkori trófeája sokkal szebbet mutat a falon!

Wildheger  Emelem

Én csak arra lennék kíváncsi, hogy ha eléd állna ez a két villás szarvasbika, melyiket lőnéd meg inkább? 1. vagy 2.  és miért azt?  Fejvakarás

Egyiket ki kell szedned mindenképpen, az állomány javítása érdekében!

1.:



2.:

Naplózva

" There is good out there "
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #11259 Dátum: 2015. December 12. - 21:06:05 »

El a kezekkel a bikámtól!  Fa testápoló
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11260 Dátum: 2015. December 12. - 21:09:36 »

El a kezekkel a bikámtól!  Fa testápoló

Sanyooooo  Tasli ne szójj má ba... mer megint kitakarítanak bennünket  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11261 Dátum: 2015. December 12. - 21:24:14 »

Na ezért kell a következő fórumtalálkozón egy gyenge hatórás fejtágítót tartanom!
Ez nem az a típus,amelyiket a villásság miatt ki kell emelni az állományból!
Ennek a típusnak háromféle agancsa lehet.Az egyik közülük max tízes,de inkább örökös nyolcas,mégis tíz év felett ugyanannyi kilós a trófea,ahány éves a bika!
A "Csodaszarvas" típusáról beszélünk!
Egyébként is ha egy bika képes hozni a populáció átlagát( szándékosan nem súlyt írtam,mert a súly az csak hab a tortán),akkor az továbbtartásra kívánatos és az öregkori trófeája sokkal szebbet mutat a falon!

"Egyébként is ha egy bika képes hozni a populáció átlagát( szándékosan nem súlyt írtam,mert a súly az csak hab a tortán),akkor az továbbtartásra kívánatos és az öregkori trófeája sokkal szebbet mutat a falon!"

Lenne még egy kérdésem:

"Amelyik bika képes hozni a populáció átlagát az kívánatos"

Milyen Gímszarvasbika populációra gondoltál? Földbolygó szinten? Magyarországi szinten? Dunántúli szinten? Megyei szinten? 3000-s VT. szintjén?  Fejvakarás Vállat von Vállat von

Mert ha mondjuk egy megyei szintet veszünk, például a heves megyei szintet, aminek a rengeteg selejt törpe és fiatal bika miatt 4 körül van az átlaga, (3000 hektáros szinten ez sok helyen még alacsonyabb) akkor egy 6-8-10 éves 4 kg trófeasúlyú bika továbbtartásra kívánatos?  Fejvakarás Vállat von Vagy valamit rosszul értelmeztem?  Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #11262 Dátum: 2015. December 12. - 21:29:52 »

"(szándékosan nem súlyt írtam,mert a súly az csak hab a tortán)"

Akkor mire gondoltál? Milyen átlagra?  Fejvakarás  nem értem no hiába... őskövület vagyok...  OOO  Vadász Ahhoz hogy átlagos szemág legyen, átlagos vastagság, átlagos hossz, átlagos gyöngy...stb átlagos súly tartozik ezekben a dimenziókban...  Fejvakarás
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11263 Dátum: 2015. December 12. - 22:35:52 »

Korántsem biztos, hogy a növekvő állomány miatt ment hozzátok.
Lehetséges, hogy az eredeti élőhelyén egyre elviselhetetlenebb vadászati nyomás, a zavarás az oka, hogy megjelenik ott is, ahol eddig alig volt látható.
Első mondatodat úgy módosítanám- biztos,hogy nem...
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #11264 Dátum: 2015. December 12. - 23:10:08 »

Tényleg qrva unalmas ez a siránkozás ! Mennyi is a populáció létszám ? Vannak elszigetelt populációk ? Hány kilométert tesz meg egy szarvas ha akar naponta ? Ismer a szarvas vt. körzet vagy országhatárokat ?      Emelem
Nincs itt semmiféle siránkozás,csak más helyzetértékelés(reális értékelés).
Ha számodra qrva unalmas,akkor lépj át rajta. Tíz évvel ezelőtt a második munkahelyemre érkezés után néhány hónap múlva kivertem a biztosítékot azon kijelentésemmel,hogy én már átéltem egy állományösszeomlást és itt is látom azokat a tüneteket,csak ez a terület fáziskésésben van.
Most csak egy vásárolt 13 kilós bikát lövettek a területen,le is bukott a kivitelező bérlő. Egy évtizede minden gond nélkül hetente lehetett lövetni ekkora bikákat,ma pedig szenvedve,a szomszéd üzemi terület rovására tudnak bikát lövetni.
Az a bajotok,hogy beveszitek a Vadgazdálkodási adattár hasznosítási ráta feltüntetése nélküli,hamis állománybecslésre alapozott számait.
Nálatok, Tolna megyében egyes helyeken úgy látjátok,hogy a rohamosan növekvőnek látszó állomány sosem fogy el,közben a Visegrádi hegység,Pilis,Gerecse,Vértes,Bakony nagy részén üres,vagy az utolsó stádiumban van a gím állomány( Elaccc szerint a Mátrában is). Gemencen,Mecsekben Somogyban,Zalában,Szigetközben egyre nehezebb a központilag kívánt teríték előteremtése. Az egykor aranyérmesek seregét adó Gödöllőről nincs információ,a Börzsönyben pedig "Nyugaton a helyzet változatlan).
Lábodon pedig megette a dámállomány iszonyatos felszaporodása az egykor egy-két évvel a világelsőség megszerzésére esélyes gímállományt.
Ha Te másképp látod,győzz meg minket az igazadról!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 731 732 733 734 735 736 737 738 739 740 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 [751] 752 753 754 755 756 757 758 759 760 761 762 763 764 765 766 767 768 769 770 771 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: