Oldalak: 1 ... 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 [660] 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921728 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #9885 Dátum: 2014. Január 01. - 14:15:09 »

Wildheger !

Se a pendrive-ot , se a PC-t nem faragják bükkfából , az Imagerz meg nem igényel permetezést. . . !     Ördög   Nyihi

 Ördög Ördög   Emelem Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
oceanwave
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #9886 Dátum: 2014. Január 01. - 16:09:02 »

Hosszú borongós hetek után végre kisütött a nap. Elmúltak az ünnepek, így a jó időnek hála vadászni indulhattunk. Egy repcetáblát választottunk a délutáni leshez, amit igen ígéretes vadrejtő helyek vettek körül. Öcsémet tőlünk nem messze ültettem fel kísérőjével egy nádas árokpartra. Őz tarvad kilövés volt az elsődleges cél, illetve a róka is gyakorta mozog ezen a vidéken nappal. Délután kettőkor már kint ültünk, amit én kicsit korainak tartottam, de öcsém kísérője nagyon be volt indulva: „Menjünk, annál többet lehetünk a lesen!”. Engedtem az ifjú lelkesedésnek és nem is tudtam milyen hálás leszek még neki ezért! Alig foglaltuk el a lesen a helyünket, mikor a mögöttünk lévő fenyvesből hangos, folyamatos ágreccsenések hallatszottak, egyenesen a repce irányába. Ahogy elfordulok, már látom, ahogy tódulnak ki a bikák, vagy húsz darab. Szemet gyönyörködtető csapat volt, többnyire koronás daliák. Ahogy mustrálom végig őket, meglátok egy gyenge, rövid szárú, rövid ágú villás bikát és már tenném is az oldalára a szálkeresztet, ha nem állna be elé egy erős harcos. Tovább keresgélve meglátok egy kiugróan gyenge agancsút, szépen keresztben áll egyedül. A következő pillanatban már kattan a gyorsító és szívre célozva leadom a lövést. Fejét leszegve rúg nagyot mikor oldalába csapódik a golyó. A rudli összeáll, a sebzett eltűnik a közepén. Két ifjonc egymásnak fordul, némi kekeckedés után már indulnak tovább a csapattal, egyenesen neki öcséméknek. Egy keskeny akácsávon hamar átváltanak, már száz méterre sincsenek a másik lestől. Követem az eseményeket, közben kísérőmet nyugtatom, aki meglehetősen beleremeg a történtekbe. Szól a puska öcsémtől, nagy becsapódás és már rezeg is a telefon a zsebemben, a kísérője hív: „Meglőtte a sebzettet, elfeküdt!”.  Sietünk le hozzájuk, látom, hogy az agancsos még kínlódik, én pedig azonnal megváltom a szenvedéstől. Csak állunk és nézünk, mindenki leveszi a fejfedőjét. Meghatódva lépünk oda a már élettelen vadhoz, senki nem tud szólni semmit. Pár perc elteltével jobb oldalára fektetjük és méltóképpen felravatalozzuk. Öcsémék elmondása szerint, mikor hozzájuk leért a csapat, az én bikám már erősen lemaradva, fejét leeresztve támolygott, valószínűleg már összerogyott volna, de ő biztosra ment és elengedte a golyót, amit szerintem nem is tett rosszul. Az én lövésem szíven érte, ahova szántam, de nem ütötte át a testet a lövedék, viszont bő vérzést adott így is a rálövéstől végig. A terítékre került fiatal bika bal szára középág felett törött, jobb oldalon villás, jégág hiányos, mindkét oldalon egyenesen előreálló szemágakkal. Mondanom sem kell, hogy számomra jelenleg a legszebb trófea a világon. Hasonló szép élményeket kívánok mindenkinek!  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #9887 Dátum: 2014. Január 01. - 16:50:11 »

A terítékre került fiatal bika bal szára középág felett törött, jobb oldalon villás, jégág hiányos, mindkét oldalon egyenesen előreálló szemágakkal. Mondanom sem kell, hogy számomra jelenleg a legszebb trófea a világon. Hasonló szép élményeket kívánok mindenkinek!  Emelem

Gratulálok! Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9888 Dátum: 2014. Január 01. - 18:25:26 »

Wildheger !

Se a pendrive-ot , se a PC-t nem faragják bükkfából , az Imagerz meg nem igényel permetezést. . . !     Ördög   Nyihi
Dehogynem!
Néha(sokszor) úgy vagyok vele,mint a szép idők mindenki által kedvelt sváb LKT sofőrje.(Csodagépe már sokadszor bedöglött és nem ment a munka.)
Éppen megjelent a vezérkar vágást ellenőrizni.
Őkelme áll a fülke tetején és nagy ívben brunyál a motorházra.
Kiugrik a fahasználati műszaki vezető és kérdőre vonja.
-Mit csinál maga ott Stefi!?
-Hát leepisálom,ha kell még le is szaarom.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9889 Dátum: 2014. Január 01. - 18:39:08 »

Megjósolható, hogy középág hiányos lesz ez a csapos bika idősebb korában? /rózsa nem volt, ezt tegnap nem írtam /
Jósolni a cigány asszony szokott.Azt írtam,ha jól látod a bélyegeket, akkor nagy eséllyel ebbe a típusba tartozik.
Nem kell megijedni tőle,mert ez a típus (természetesen a több ágú) tud 12-13 kilót is.Élőhely kérdése is. A többágú középága sokszor aránytalanul kicsi,vékony és olyan görbe,mint a zalai szerint a kuli tehén szarva.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9890 Dátum: 2014. Január 01. - 19:01:17 »

Öreg bikák .



Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #9891 Dátum: 2014. Január 02. - 08:13:46 »

Oceanwave, gratulálok nektek!
Képet is mutass nekünk, ha készült. Vagy majd a trófeáról.
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #9892 Dátum: 2014. Január 02. - 11:04:38 »

Ez úton közlöm veled Kedves Barátom,hogy 1975 április elseje óta nem ittam alkoholos italt.
A nézetem annak,aki nem fogadja el,örökké téveszme lesz!
Ha elfogadják,akkor is egyeseknek az marad!
Idővel eldől a kérdés!
Minden érthető lesz annak,aki meg akarja érteni!

Félreértettél, én nem az alkoholfogyasztási szokásaidra céloztam, ahhoz nekem semmi közöm, és már írtad is ezt a 75-öt valaha, ha jól emlékszem.
Inkább arra, hogy a megoldandó feladatok, az út, amin el kell indulni, előttünk van, amerre a szemünk néz, és nem a hátunk mögött. Persze időnként hátra kell tekinteni, tanulni, okulni a tapasztalatokból, de lépni mégis előre kell, abból főzünk, ami MOST van. A múltba merengésnek is van egy olyan foka, mai már nem egészséges.
Ezt sajnos most nem áll módomban kerekebben megfogalmazni, (vendégek vannak egy hétig, és így nem illik a neten lógni), de - gondolom- amúgy sem érdekel különösebben, és ezt meg is értem. Mosolyog
 Emelem
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9893 Dátum: 2014. Január 02. - 13:45:12 »

Inkább arra, hogy a megoldandó feladatok, az út, amin el kell indulni, előttünk van, amerre a szemünk néz, és nem a hátunk mögött. Persze időnként hátra kell tekinteni, tanulni, okulni a tapasztalatokból, de lépni mégis előre kell, abból főzünk, ami MOST van.

Nagy , egybefüggő , állami területeket kell kialakítani , hozzáértő , felelős szakemberekkel ! A maradék ilyen-olyan 3 - 4 ezer hektárokon meg kínlódjon az a 60 000 "kenyéradó" kibic . . . !!!  Legtöbbnyire úgyis belesülnek a vadgazdálkodásba , vagy kinyiffantják egymást  !   Ördög  Nyihi  Emelem

Esetleg adják ki vállalkozásba 10 000 hektáronként , 4 - 6  hivatásosnak  aztán , ha pénzre van szükség , ők majd kiírják a benzinkútra , vagy a kocsmaajtóra , hogy novemberben 15-től szarvastehén lelövése eladó . A helyi "Lövészclub" tagjai az utca végéig fognak tülekedni !!!   Ördög  Vigyorog  Röhög
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #9894 Dátum: 2014. Január 02. - 13:47:43 »

Ez úton közlöm veled Kedves Barátom,hogy 1975 április elseje óta nem ittam alkoholos italt.

Kedves komám szokta mondani, hogy ő még soha nem ivott alkoholt.
Gyorsan hozzáteszi olyankor, hogy mindig volt pénze sörre.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #9895 Dátum: 2014. Január 02. - 13:56:32 »

Nagy , egybefüggő , állami területeket kell kialakítani , hozzáértő , felelős szakemberekkel !

Hol, Károly?
Ahol egybefüggő állami terület van, ott működnek az állami erdőgazdaságok, mint vadgazdálkodók.
Az egész országban?
Ám legyen! De akkor a valós vadkárt is tessék kifizetni, ha kérhetném!
Nekem így is jó.
Nyáron Alaszka, télen Afrika. A "farkapénzből" meg majd lövök időnként egy 8-10 kilós gímbikát.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16603



« Új üzenet #9896 Dátum: 2014. Január 02. - 14:11:11 »

Nagy , egybefüggő , állami területeket kell kialakítani , hozzáértő , felelős szakemberekkel ! A maradék ilyen-olyan 3 - 4 ezer hektárokon meg kínlódjon az a 60 000 "kenyéradó" kibic . . . !!!  Legtöbbnyire úgyis belesülnek a vadgazdálkodásba , vagy kinyiffantják egymást  !   Ördög  Nyihi  Emelem

Esetleg adják ki vállalkozásba 10 000 hektáronként , 4 - 6  hivatásosnak  aztán , ha pénzre van szükség , ők majd kiírják a benzinkútra , vagy a kocsmaajtóra , hogy novemberben 15-től szarvastehén lelövése eladó . A helyi "Lövészclub" tagjai az utca végéig fognak tülekedni !!!   Ördög  Vigyorog  Röhög
Oszt azokon a nagy, egybefüggő állami területeken ki vadászna? A pénzes külföldiek(akikből egyre kevesebb jön) jópénzért, meg a "felelős szakemberek" taknyos kölykei és egyéb pereputtya ingyen?
Ki válogatná ki a "felelős" szakembereket? Akinek már az apja meg az öregapja is megtanult lopni az államtól, az jó lesz? Fejvakarás
A Te "felelős" szakembereid ugyanúgy belesülnének a vadgazdálkodásba, mint az a "60000 kibic", ha nem más faszával verhetnék folyamatosan a csalánt. Amíg van "másik zseb" ahonnan lehet "átkönyvelni" dolgokat, amíg van lehetőség a "kertgazdálkodásra" amivel kissé el lehet simítani a szabadterületi vadászat veszteségeit, addig lehet egymás faszát szopkodni vállát veregetni...
Nevelhetsz Te Karcsi akármilyen csodaszarvas állományt az adófizetők pénzéből, de ha már értékesíteni is kellene és abból fenntartani a csodát, akkor nagy lenne a baj. Az a hatvanezer hülye, semmitérő kibic akik közé magamat is sorolom, az meg tolja bele a pénzt ebbe a rendszerbe amennyire a zsebe engedi.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9897 Dátum: 2014. Január 02. - 14:14:00 »

Hol, Károly?
Ahol egybefüggő állami terület van, ott működnek az állami erdőgazdaságok, mint vadgazdálkodók.
Az egész országban?
Ám legyen! De akkor a valós vadkárt is tessék kifizetni, ha kérhetném!
Nekem így is jó.
Nyáron Alaszka, télen Afrika. A "farkapénzből" meg majd lövök időnként egy 8-10 kilós gímbikát.
Lajos!

Ne kapd fel a vizet...sosem fog megtörténni.
A földtulajdonosok nem fogják engedni... Ördög
Másrészt meg nincs annyi szakember a nagyok szerint...vagy most akkor van? Fejvakarás
Az állami területek meg pénznyelők.
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #9898 Dátum: 2014. Január 02. - 14:37:29 »

Lajos!

Ne kapd fel a vizet...sosem fog megtörténni.


Nem kaptam fel, csak eljátszottam a gondolattal.
Ha reálisan végiggondolom, sokkal jobban járnék.
Idén volt 12 ha vadföld, (meg 8 ha vadlegelő) a legszűkebb önköltségen is 1.5 milla kiadás, 0 bevétel. A hozam - eddig - múlt év január-február 2 db vaddisznó meg egy borjú. Ez a maszek.
A Zrt-ben reális becslések alapján volt 20 M kukorica kár, vele szemben 1 M vadkárátalány.

Szerintem sem fog megtörténni egyébként. Aki szabadterületi vadgazdálkodásban jelen viszonyok között profitot lát, az komplett idióta.
Jelenlegi törvényhozóinkról sok mindent el lehet mondani, de hogy nem hülyék, az biztos. Pénzt akarnak ők, nem pedig púpot a hátukra.  Ördög   
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9899 Dátum: 2014. Január 02. - 14:46:43 »

Még jó is lenne !  Legalább lecserélődne a vadőrök fele , meg a kibicek háromnegyede . . . !!!   Ördög Nyihi
Ne gondold Boar , hogy én vadőr-párti vagyok . Néha szeretném a fejem a falba verni , vagy a vadőrét ... !!!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 658 659 [660] 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 679 680 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: