Oldalak: 1 ... 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 [658] 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924073 alkalommal)
GyPisti
Levél
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9


« Új üzenet #9855 Dátum: 2013. December 28. - 21:31:28 »

Evolúciós szempontból nincs selejt.Ezt a fogalmat az ember próbálja a természetre erőltetni.Jobban mondva az újmagyar szaknyelv erőlteti,mert szakmánk forrásánál még csak abschusshirsch a megfelelő kifejezés.
Ugyancsak nálunk találták ki a gazdasági golyóérett fogalmát,ezzel meggyorsították a szarvasfogyást.
Segítséget kértél.Segíteni csak úgy tudunk,ha megmondod,melyik tájegységen tevékenykedsz.
Minden területen szinte minden típus előfordul,csak nem mindegy,hogy milyen százalékban.
Ezt igazán úgy tudnánk kivesézni,ha földrajzilag közeliek lennénk.Több tízezer képem van,amelyeken többé-kevésbé láthatók a kívánatos és nem kívánatos bélyegek.

Köszi a választ!Igazából még nem ,,tevékenykedem" sehol, még csak most készülök vadászvizsgára. Ez a trófeabírálat valahogy nem megy nekem, ezért próbálok itt, gyakorlott vadászoktól tippeket, tanácsokat kérni.
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #9856 Dátum: 2013. December 28. - 22:04:10 »

Köszi a választ!Igazából még nem ,,tevékenykedem" sehol, még csak most készülök vadászvizsgára. Ez a trófeabírálat valahogy nem megy nekem, ezért próbálok itt, gyakorlott vadászoktól tippeket, tanácsokat kérni.

Olvasd el Széchenyi Zsigmond Szarvasok nyomában című könyvének a selejtezésről szóló részét. 
Mintegy 40 oldal, olvasmányos, érthető, mégis szakszerű. Tartalmazza a legalapvetőbb ismereteket.

Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9857 Dátum: 2013. December 29. - 18:48:40 »

Huh !!!



  Ördög  Vigyorog                Emelem

Naplózva
Regius
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 205


« Új üzenet #9858 Dátum: 2013. December 29. - 19:18:09 »

Köszönöm Lajos!
Én is ezt akartam ajánlani. Én magam is forgattam eme jeles könyvet ma is,  miután könyveimet rendezgettem a könyvtár céljára is szolgáló dolgozómban. Egyébként is sűrán előveszem, mert érdemes....
Bár nekem nincs több TÍZezer képem, mint Wildhegernek, de azért pár ezer nekem is összejött több évtizedes vadászmúltam során. (a felmenőkről még nem is beszéltem...) Emellett mégis újra meg újra előveszem Széchenyi Zs. erről írt örökbecsű könyvét. Természetesen minden tájegységnek megvan a maga jellegzetes populációja, és ehhez kell majd igazodni a kérdés-kérés feltevőjének. Úgy érzem, hogy jelenleg a vizsgára készülő leendő Vadásztársunk ezektől a finomságoktól messze van még. Bízzunk benne, hogy rövidesen már ehhez tudunk segíteni Neki.
Üdv: Regius
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9859 Dátum: 2013. December 30. - 11:38:26 »

Széchenyi Zsigmond Szarvasok nyomában ,  Draskovich Iván – Szarvasgazdálkodás ,  Páll Endre – A gímszarvas és vadászata ,  Szederjei Ákos – Szarvas ,  Dr. Kőhalmy Tamás – Vadgazdálkodás ,  Bencze Lajos – Vadgazdaságtan ,
Nadler Herbert ,   Fuchs Antal ,  Rácz Antal ,  Studinka László ,  Nemeskéri Kiss Géza . . . !
          Minél többet tanulok , - rá kell jönnöm - ,  hogy milyen keveset tudok . . .  !  Vállat von     Emelem

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9860 Dátum: 2013. December 30. - 12:47:17 »

Széchenyi Zsigmond Szarvasok nyomában ,  Draskovich Iván...............Nemeskéri Kiss Géza . . . !
Karcsi Bátya!
A felsorolt könyvek (és van még jó néhány ezek mellett is) mind mind egy nagyon jó metszetet mutatnak abból a vadgazdálkodásból, amit AKKOR végeztek.
Vannak bennük nagyon jól adoptálható részletek és mellette a mai gazdasági, ökonómiai, ökológiai, szociális és politikai környezetben teljességgel hasznavehetetlenek is.
Ezen könyvek szerzői nagyon nagy szarban lennének, ha jelen körülmények között kellene vitézkedniük.
Sajnos a 25 évvel ezelőtt bezárul 50 évnyi "aranykorszak" visszasírása sem egyéb, mint holdkóros önámítás.
Elhiszem, hogy azok számára, akik akkor voltak fiatalok, egészségesek és sikeresek, nagyon nehéz elfogadni a kardinális változásokat.
Nekem sem mindig egyszerű, pedig engem annak a kornak csak a vége érintett közvetlenül.
Ezzel csak annyit szeretnék a kedves "pályakezdőknek" üzenni, hogy olvassák el ezeket a könyveket, de az Istenre kérem őket (is), meg ne próbálják szóról szóra leutánozni a bennük olvasottakat, mert abban az esetben kurva nagy bukásra ítélik magukat, még mielőtt bármihez is hozzákezdenének.
A jelen kor tudománya ott kezdődik, hogy ki kell tudni válogatni a sok ocsú közül a szemet, majd megpróbálni neki táptalajt keresni, elvetni és ápolni-gondozni.
És bizony aratni is tudni kell, mert ha nincs eredmény, akkor azonnal jön más, aki majd csinál azt is......
Amikor pl. olyanokat olvasok, hogy X évre be kell tiltani a szarvasvadászatot Magyarországon, akkor nem tudom, hogy a sírástól, vagy a röhögéstől fetrengjek.
Utópisztikus, dilettáns rémálmokkal és lázálmokkal kár traktálni a jövő vadásznemzedékét, abból senkinek sem fog haszna származni.
Reális célokat kell megfogalmaznunk és azokat végig vinnünk.
Már ha hagyják, hiszen a 4 (Menő évenkénti szemléletváltás nem kimondottan kedvez a nagyvad-gazdálkodásnak.
Ha az új vadászati törvényben meg mernek lépni egy gyökeres változtatást (miszerint a vadászati jogot elválasztják a földtulajdontól és az állam visszaveszi azt saját hatáskörbe), akkor talán kapunk egy utolsó esélyt.
Ha ez nem következik be, akkor a továbbiakban sok mindenről nem kell majd  tárgyalnunk ebben a témában.

Szép Napot és mindenkinek Boldog Új Évet!!!!
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tajo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 164


« Új üzenet #9861 Dátum: 2013. December 30. - 13:00:29 »

Karcsi Bátya!
A felsorolt könyvek (és van még jó néhány ezek mellett is) mind mind egy nagyon jó metszetet mutatnak abból a vadgazdálkodásból, amit AKKOR végeztek.
Vannak bennük nagyon jól adoptálható részletek és mellette a mai gazdasági, ökonómiai, ökológiai, szociális és politikai környezetben teljességgel hasznavehetetlenek is.
Ezen könyvek szerzői nagyon nagy szarban lennének, ha jelen körülmények között kellene vitézkedniük.
Sajnos a 25 évvel ezelőtt bezárul 50 évnyi "aranykorszak" visszasírása sem egyéb, mint holdkóros önámítás.
Elhiszem, hogy azok számára, akik akkor voltak fiatalok, egészségesek és sikeresek, nagyon nehéz elfogadni a kardinális változásokat.
Nekem sem mindig egyszerű, pedig engem annak a kornak csak a vége érintett közvetlenül.
Ezzel csak annyit szeretnék a kedves "pályakezdőknek" üzenni, hogy olvassák el ezeket a könyveket, de az Istenre kérem őket (is), meg ne próbálják szóról szóra leutánozni a bennük olvasottakat, mert abban az esetben kurva nagy bukásra ítélik magukat, még mielőtt bármihez is hozzákezdenének.
A jelen kor tudománya ott kezdődik, hogy ki kell tudni válogatni a sok ocsú közül a szemet, majd megpróbálni neki táptalajt keresni, elvetni és ápolni-gondozni.
És bizony aratni is tudni kell, mert ha nincs eredmény, akkor azonnal jön más, aki majd csinál azt is......
Amikor pl. olyanokat olvasok, hogy X évre be kell tiltani a szarvasvadászatot Magyarországon, akkor nem tudom, hogy a sírástól, vagy a röhögéstől fetrengjek.
Utópisztikus, dilettáns rémálmokkal és lázálmokkal kár traktálni a jövő vadásznemzedékét, abból senkinek sem fog haszna származni.
Reális célokat kell megfogalmaznunk és azokat végig vinnünk.
Már ha hagyják, hiszen a 4 (Menő évenkénti szemléletváltás nem kimondottan kedvez a nagyvad-gazdálkodásnak.
Ha az új vadászati törvényben meg mernek lépni egy gyökeres változtatást (miszerint a vadászati jogot elválasztják a földtulajdontól és az állam visszaveszi azt saját hatáskörbe), akkor talán kapunk egy utolsó esélyt.
Ha ez nem következik be, akkor a továbbiakban sok mindenről nem kell majd  tárgyalnunk ebben a témában.

Szép Napot és mindenkinek Boldog Új Évet!!!!
 Wave

Gálos Csaba Igen Igen S.Peti
Naplózva

Amat Victoria Curam.
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #9862 Dátum: 2013. December 30. - 13:21:43 »


Elhiszem, hogy azok számára, akik akkor voltak fiatalok, egészségesek és sikeresek, nagyon nehéz elfogadni a kardinális változásokat.

 Wave

Húúú, Csaba!  Igen  Igen  Igen

Nagyon a szívemből beszéltél, jól lehet én nem a vadgazdálkodásban, vadászatban, hanem más szakmákban, más területeken szeretném ezt tudatosítani az emberekben.
Annyi-annyi örökölt tévhit, félreértés, "ősi tapasztalat", megdönthetetlen dogma (ami sajnos sokszor akkoriban sem volt igaz) kering szinte minden területen, hogy szinte el sem hihető.

Ne értsen félre senki, nálam jobban kevesen becsülik a kort, a tapasztalatot, a régi szakembereket, de ha tovább akarunk lépni, fenn akarunk maradni, alapvető változtatásokat kell eszközölni.
És elsősorban az agyakban!!!

 Emelem
Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9863 Dátum: 2013. December 30. - 13:27:56 »

Karcsi Bátya!
A felsorolt könyvek (és van még jó néhány ezek mellett is) mind mind egy nagyon jó metszetet mutatnak abból a vadgazdálkodásból, amit AKKOR végeztek.
Vannak bennük nagyon jól adoptálható részletek és mellette a mai gazdasági, ökonómiai, ökológiai, szociális és politikai környezetben teljességgel hasznavehetetlenek is.
Ezen könyvek szerzői nagyon nagy szarban lennének, ha jelen körülmények között kellene vitézkedniük.
Sajnos a 25 évvel ezelőtt bezárul 50 évnyi "aranykorszak" visszasírása sem egyéb, mint holdkóros önámítás.
Elhiszem, hogy azok számára, akik akkor voltak fiatalok, egészségesek és sikeresek, nagyon nehéz elfogadni a kardinális változásokat.
Nekem sem mindig egyszerű, pedig engem annak a kornak csak a vége érintett közvetlenül.
Ezzel csak annyit szeretnék a kedves "pályakezdőknek" üzenni, hogy olvassák el ezeket a könyveket, de az Istenre kérem őket (is), meg ne próbálják szóról szóra leutánozni a bennük olvasottakat, mert abban az esetben kurva nagy bukásra ítélik magukat, még mielőtt bármihez is hozzákezdenének.
A jelen kor tudománya ott kezdődik, hogy ki kell tudni válogatni a sok ocsú közül a szemet, majd megpróbálni neki táptalajt keresni, elvetni és ápolni-gondozni.
És bizony aratni is tudni kell, mert ha nincs eredmény, akkor azonnal jön más, aki majd csinál azt is......
Amikor pl. olyanokat olvasok, hogy X évre be kell tiltani a szarvasvadászatot Magyarországon, akkor nem tudom, hogy a sírástól, vagy a röhögéstől fetrengjek.
Utópisztikus, dilettáns rémálmokkal és lázálmokkal kár traktálni a jövő vadásznemzedékét, abból senkinek sem fog haszna származni.
Reális célokat kell megfogalmaznunk és azokat végig vinnünk.
Már ha hagyják, hiszen a 4 (Menő évenkénti szemléletváltás nem kimondottan kedvez a nagyvad-gazdálkodásnak.
Ha az új vadászati törvényben meg mernek lépni egy gyökeres változtatást (miszerint a vadászati jogot elválasztják a földtulajdontól és az állam visszaveszi azt saját hatáskörbe), akkor talán kapunk egy utolsó esélyt.
Ha ez nem következik be, akkor a továbbiakban sok mindenről nem kell majd  tárgyalnunk ebben a témában.

Szép Napot és mindenkinek Boldog Új Évet!!!!
 Wave
A jelen "rendszertelenség" hívei nagy bajban lennének,ha Nemeskéry Kiss Géza visszatérne az akkori hatalmával!
Bevezetőnek ennyit,este borfejtés után egy kicsit bővebben válaszolok írásodra,amivel részben egyetértek és látom,hogy lényegében Te is annak a híve vagy,amiről Mi írogatunk!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9864 Dátum: 2013. December 30. - 15:45:28 »

Ha az új vadászati törvényben meg mernek lépni egy gyökeres változtatást (miszerint a vadászati jogot elválasztják a földtulajdontól és az állam visszaveszi azt saját hatáskörbe), akkor talán kapunk egy utolsó esélyt.
Ha ez nem következik be, akkor a továbbiakban sok mindenről nem kell majd  tárgyalnunk ebben a témában.

Csabi !
Ez nem gyökeres változás , hanem visszasomfordálás a jólbevált régihez !!!  Ezeknek a hagymázas új elvárásoknak megfelelően egyik vadfaj sem éli az életét , csak az új vadászok és az új földtulajdonosok tapsikoltak neki . . . !
A új tulajdonosok  "majd mi megmutatjuk" eredményét meg látjuk szerte az országban !!!
Ez pl. egyik új , erdőgazdasági vezérigazgató mondása : - minimális befektetéssel , maximális hasznot ... !
A kulminációs kort és az éves lelövési mennyiséget nem a fővadász , ----- hanem s főkönyvelő mondja meg !!!   Röhög  Fej a falba

Én örülök , hogy már NEM KELL kiszolgálnom ezt a sok újsütetű "kenyéradó gazdát" . . . ?  !!!   Ördög  Vigyorog

Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9865 Dátum: 2013. December 30. - 16:01:33 »

Én örülök , hogy már NEM KELL kiszolgálnom ezt a sok újsütetű "kenyéradó gazdát" . . .
Nekem sem KELL.
Sőt én szívem szerint csak a vadat szeretném szolgálni.
De ha ez a mostani rendszer annyira nem tetszene, hogy meghátrálnék, akkor pl. mehetnék ausztriába mosogatni, vagy itthon közfoglalkoztatásban szalag mellé, havi 47 ezerért és közben telesírhatnám a világot, hogy de szar nekem és régen milyen jó volt....
De egy nagy frászt!
Amit tudok, azt megteszem.
De olyanon soha nem fogok álmodozni, ami elmúlt és 100%, hogy soha többé nem is jön vissza.
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #9866 Dátum: 2013. December 30. - 17:21:05 »

Karácsony Károly   Emelem           Igen Wave
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #9867 Dátum: 2013. December 30. - 17:53:08 »

Nekem sem KELL.
Amit tudok, azt megteszem.
De olyanon soha nem fogok álmodozni, ami elmúlt és 100%, hogy soha többé nem is jön vissza.

Én se Csaba !   Már 64. éves vagyok , ---- most már régóta  rajtad a sor ! . . . . .   Nyihi   Ördög   Glück Auf !

 Wave   Emelem


Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #9868 Dátum: 2013. December 30. - 21:50:57 »

Karcsi Bátya!
A felsorolt könyvek (és van még jó néhány ezek mellett is) mind mind egy nagyon jó metszetet mutatnak abból a vadgazdálkodásból, amit AKKOR végeztek.
Vannak bennük nagyon jól adoptálható részletek és mellette a mai gazdasági, ökonómiai, ökológiai, szociális és politikai környezetben teljességgel hasznavehetetlenek is.
Ezen könyvek szerzői nagyon nagy szarban lennének, ha jelen körülmények között kellene vitézkedniük.
Sajnos a 25 évvel ezelőtt bezárul 50 évnyi "aranykorszak" visszasírása sem egyéb, mint holdkóros önámítás.
Elhiszem, hogy azok számára, akik akkor voltak fiatalok, egészségesek és sikeresek, nagyon nehéz elfogadni a kardinális változásokat.
Nekem sem mindig egyszerű, pedig engem annak a kornak csak a vége érintett közvetlenül.
Ezzel csak annyit szeretnék a kedves "pályakezdőknek" üzenni, hogy olvassák el ezeket a könyveket, de az Istenre kérem őket (is), meg ne próbálják szóról szóra leutánozni a bennük olvasottakat, mert abban az esetben kurva nagy bukásra ítélik magukat, még mielőtt bármihez is hozzákezdenének.
A jelen kor tudománya ott kezdődik, hogy ki kell tudni válogatni a sok ocsú közül a szemet, majd megpróbálni neki táptalajt keresni, elvetni és ápolni-gondozni.
És bizony aratni is tudni kell, mert ha nincs eredmény, akkor azonnal jön más, aki majd csinál azt is......
Amikor pl. olyanokat olvasok, hogy X évre be kell tiltani a szarvasvadászatot Magyarországon, akkor nem tudom, hogy a sírástól, vagy a röhögéstől fetrengjek.
Utópisztikus, dilettáns rémálmokkal és lázálmokkal kár traktálni a jövő vadásznemzedékét, abból senkinek sem fog haszna származni.
Reális célokat kell megfogalmaznunk és azokat végig vinnünk.
Már ha hagyják, hiszen a 4 (Menő évenkénti szemléletváltás nem kimondottan kedvez a nagyvad-gazdálkodásnak.
Ha az új vadászati törvényben meg mernek lépni egy gyökeres változtatást (miszerint a vadászati jogot elválasztják a földtulajdontól és az állam visszaveszi azt saját hatáskörbe), akkor talán kapunk egy utolsó esélyt.
Ha ez nem következik be, akkor a továbbiakban sok mindenről nem kell majd  tárgyalnunk ebben a témában.

Szép Napot és mindenkinek Boldog Új Évet!!!!
 Wave
Rossz szemüveget vettél fel!
Ez a matek feladat egy megoldásos!Utópisztikus,dilettáns rémálmai és lázálmai azoknak van,akik ezt a jelen rendszert megalkották!
Erős központi hatalom és igazságos birtokviszony a vadállomány életben maradásának a feltétele.
Ha nem szerelték volna le a hadsereget,már megváltoztatta volna a Nép a helyzetet.De hát az volt a cél,hogy önvédelemre képtelen birkák gyülekezetévé váljon a Nép.
Tőlünk délre fegyverrel takarítottak,meg is lehet nézni! Nincs megélhetési bűnözés,nincsenek nagybirtokok,amit a máséból raktak össze,nem szól bele a Natura 2000 az erdőkezelésbe és a vadgazdálkodásba,20 hektáros magánbirtok eltart egy családot(itt 300-at tartják erre alkalmasnak),nincs biodízel termelés élelem helyett,a vadászterületeket pályázat nyerésével lehet bérelni,nem a jogtalan földbirtoklásssal(azért írok erről így,mert a privatizáció a Világ legjogtalanabbja  és  legigazságtalanabbja volt.A német privatizáció reprivatizáció volt,mindenki visszakaphatta a régi földjét,aztán eldöntötte,mit csinál vele.
Egyszóval a jelen úgy,ahogy van egy nagy káosz és sokak számára kilátástalan.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #9869 Dátum: 2013. December 30. - 23:26:07 »

Ha az új vadászati törvényben meg mernek lépni egy gyökeres változtatást (miszerint a vadászati jogot elválasztják a földtulajdontól és az állam visszaveszi azt saját hatáskörbe), akkor talán kapunk egy utolsó esélyt.

Csabus, kifejtenéd, hogy ez a gyakorlaban milyen változásokkal járna és ez miért lenne kedvező hatással a vadállományra?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Oldalak: 1 ... 638 639 640 641 642 643 644 645 646 647 648 649 650 651 652 653 654 655 656 657 [658] 659 660 661 662 663 664 665 666 667 668 669 670 671 672 673 674 675 676 677 678 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: