Oldalak: 1 ... 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 [625] 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921853 alkalommal)
Tillmann Zoltán
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


« Új üzenet #9360 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 22:34:42 »

De bátorkodik úgy gondolni....sőt nincs is egyedül ezzel a véleményével (főleg, hogy pár napot-éjszakát a bika közelében töltött hullatáskor) Ördög
Ha a vadászságot csak a vadászjeggyel mérnénk, akkor valóban nem vadász.
De ha eltekintünk ettől a kis apróságtól, akkor az egyik "legvadászabb" ember, akivel valaha találkoztam  Igen  Emelem

Lassan ezzel a sok dicsérettel,még a végén elpirul az a lisztes Ferkó :-) Amúgy  a facén 11,22 kg-t írt rá -
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #9361 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 10:02:50 »

Lassan ezzel a sok dicsérettel,még a végén elpirul az a lisztes Ferkó :-) Amúgy  a facén 11,22 kg-t írt rá -
Szia Zoli!
Nagyon kellenek az ilyen "megszállott hülyék" Ördög a vadászatnak, mint a Lisztes Ferkó Igen
A 24 órás mérés eredménye 10,89 kg.
Elég üres lett az agancs, ha a tavalyi fajsúlya megvan, akkor az idei méretekkel (sokkal vastagabb volt koronában és a főágak tűzésénél) rendesen el kellett volna húznia a 11-et.
De így sem rossz... Kacsint
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #9362 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 15:12:03 »

Üdv Mindenkinek!

Hétvégén sikerült elejtenem ezt a mindkét szárán villás, selejt bikát.



Lőtáv: 60 méter.
Lőszer: 30.06-os 13g-os Lapua Mega.
Magaslapockán érte a lövedék. A rálövés helyétől kb. 50 métert tett meg, megfelelő vérnyomot hagyva maga után.

Gyönyörű este volt!

Kívánok hasonló szép élményeket!

Üdv .: K. Ádi
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9363 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 18:12:44 »

Sziasztok!
21-én 10 napos kemény küzdelem után ejtettem el ezt az öreg bikát.



Naplózva

Jó szelet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #9364 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 18:18:32 »

Sziasztok!
21-én 10 napos kemény küzdelem után ejtettem el ezt az öreg bikát.


Csabi!  Igen
Történet?
Az öreg vizsla is jó barát. Kacsint




Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9365 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 18:48:51 »

Csabi!  Igen
Történet?
Az öreg vizsla is jó barát. Kacsint





Szia Sanyi! Ismerősöd igaz? Wave
Történet azonnal.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9366 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 19:00:00 »

Már egy hónapja számoltam vissza a napokat, és végre elérkezett az a várva várt 10 nap amit minden évben a bőgő bika vadászatára szánhatok. Mivel a területünk nagy része a bérvadásztatás miatt le van zárva szeptember elején, így a hónap közepét céloztam meg. 16-án szabadult a terület, én 14-én érkeztem meg. A főbőgésbe csöppentem.
A még lezárt terület egy részét felderítettem és kimentem figyelni, hallgatózni.
Az első este nagyon kecsegtető volt, egy jónak gondolt, egész évben szarvas járta, általam szeretett területrészre mentem. Egy repce árvakelésre ültem a kisszékemre, egy kis nádas mellett. Láttam pár tavadat, meg egy lőhető kis bikát, egy páratlan 12-est 4. agancsút. Mivel hosszú volt a középága, valamint igen erős koronaágak voltak, bizalmat szavaztam neki, remélem meghálálja.
A tarvadak miatt tudtam hogy előbb utóbb beáll majd egy nagy bika ide. (ha már nincs itt?!) Teltek múltak a napok, sok minden történt, minden nap új bikák érkeztek a lakodalomba. Láttam 2 megnyomorított mellékbikát, szerencsésen le tudtam videózni világosba 3 bikát nagyon közelről, bent kellett maradnom a repcébe éjjel, nem tudtam kijönni mert mindenhol szarvas volt körülöttem. Tele voltam élményekkel, csak az a várva várt igazán jó bika nem akart előkerülni. Illetve volt egy nagyon jó kis bika amit meglőhettem volna, egy ében fekete, 14-es bika hófehér ágvégekkel, 7-8 év 6,5 kg. A rövid szár, illetve a kis agancstömeg miatt talán lőhető bika, de nem a puskához nyúltam hanem a kamerához. Nem voltam biztos benne, olyan határeset volt. Ahogy fogynak a napok, mindig az a bika a legjobb amit nem lőttünk meg..Utána nem láttam többet. Egyre jobban kiismertem a mozgásukat a szokásaikat,tudtam hova mennek, és hova érkeznek. Gyakorlatilag a fekhelyüktől 30-50m-re vadásztam.
Csütörtök este történt valami.. Beállt végre egy nagy bika. Terelte a tarvadakat, hajtotta a vetélytársakat, valahogy összerendezettebb lett a mozgásuk, a nádból csak néha néha fordultak ki, rejtve maradtak. Utolsó fénynél sikerült megpillantani a bikát. Le is videóztam egy kicsit, 10 kg körüli öreg bika, vastagnyakú igazi platzhirsch.
A péntek "eseménytelenül" telt, tarvadak szédelegtek, erre arra spíszerek kardoztak, de valamire való bikát nem láttam.
Már el voltam keseredve, Imi kérdezte is, hogy akarok porondot váltani, vagy kitartok? Ezt a helyet kidolgoztam, úgy éreztem mindennel képbe vagyok. Nem váltottam.
El voltam keseredve, és nagyon fáradt voltam. Minden nap pár órát aludtam. Fogyott a remény, megyünk kifelé a bőgésből.. Ráadásul pénteken megfürödtem egy hét után, ami jelentősen csökkentette az esélyeimet, de már nem tudtam elviselni a szagomat. (ez ilyen hülye babona)Maradt még 50% esély. Fogmosás, alsógatyacsere -20% Maradt még 30% borotválkozni már nem mertem. A lavórból kimentett fuldokló szöcske, és a hozzá intézett fohász, talán segíthet még valamit...
Szombaton reggel kicsit pihenni hagytam a násznépet, felmentem a szőlőhegybe és lőttem egy kis bakot.
Este (az utolsó) szakítottam a hagyományokkal(nem szeretek mással vadászni,sőt utálok)Tánczos Peti barátom aki fent lakott velem a pincébe, és egyébként neki már sikerült lőni egy jó kis 5,9 kg-os bikát, azt mondta kijönne velem videózni, és meghozza majd a szerencsémet. Gondolkodtam.. Na jó, egye fene..
Nagyon halkan beloptuk magunkat, a szarvasok közé. Nagyképűen magyaráztam a Petinek hogy ekkor és ekkor ez és ez fog történni, merthogy órát lehet hozzájuk igazítani stb..
Na figyelj most...
Az alatt a bokor alatt..
Mindjárt..
Na...
És nem történt semmi!
Hmm... Na most mi van?! Elmentek!?
Nem értettem. De 1/2 óra késéssel minden megtörtént, ahogy a forgató könyvbe le volt írva. Az alól a fűzfa alól 30mre felkelt a tehén borjával, odébb kijött a kis bak, a nád sarkából kisoroltak a tarvadak. Mentek előttünk át a repcén. Eddig minden a szokásos. A 2 spiszer is megvan, a 2.agancsú ígéretes kis bika is. Jó, a leltár rendben. Egyszer csak 15-20m-re egy bokor alól felkelt a Bika. Megállt előttem keresztbe odavizelt, majd belehempergett. Óriási szemág, klasszikus háromszög, erő lent, igazi jó öreg bika. Ahogy felállt, habozás nélkül blatton lőttem. Nem jelzett a lövésre, hanem felszaladt a domboldalban rémülten ácsorgó társaihoz. Megállt, elkezdett imbolyogni és szépen összeesett. Rajta tartottam a szemem, a bőgő bika nem játék.. és úgyis volt. Felállt és mintha mi sem történt volna el kezdte terelni a teheneket, elhajtotta a kis bikát. Néha kicsit bebólintott csak onnan lehetett látni, hogy van baja. Tudtam, hogy a hibázás, sebzés kizárt, halálos sebet kapott. Azért 200m-ről még egyszer lapockán lőttem a biztonság kedvéért. Megrogyott egy kicsit és ment tovább. Ezt nem hiszem el.... Egy bokor eltakarta, és eltűnt a szemem elől. Összecihelődtünk, és mivel a bika és köztem volt egy patak ezért nagyot kellett kerülnünk. 3/4óra alatt értem oda ahol elvesztettük szem elől. Nem akartam hinni a szememnek.. a bikának fent volt a feje. Felkelni már nem tudott, és nem is akart. Csak nézett engem. Nem idegesen, hanem hűvös nyugalommal.  Egy gyors kegyelemlövéssel búcsúztunk a nyártól az élettől, a szerelemtől.
Ott álltam mellette meghatottan, csodáltam a szívósságát, a hihetetlen életerejét, és azt ahogy az utolsó pillanatig megőrizte méltóságát. Nagyon nagy tiszteletet éreztem, érzek iránta, ez szerintem örökre bennem marad. A bőgő gímbika a legcsodálatosabb állat a földön. Amikor elvesszük egynek az életét, mindig rontunk egyet a világon.
Ja és.. Köszönöm szöcske!
Naplózva

Jó szelet!
Sakac
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9921



« Új üzenet #9367 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 19:12:00 »

Ráadásul pénteken megfürödtem egy hét után, ami jelentősen csökkentette az esélyeimet, de már nem tudtam elviselni a szagomat. (ez ilyen hülye babona)Maradt még 50% esély. Fogmosás, alsógatyacsere -20% Maradt még 30% borotválkozni már nem mertem. A lavórból kimentett fuldokló szöcske, és a hozzá intézett fohász, talán segíthet még valamit...


Szegény egerek a padláson... Stoel Ördög

 Emelem
Naplózva

"Mindenkinek két élete van. De a második csak akkor kezdődik el, ha valaki rájön, hogy csak egy van"
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #9368 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 19:22:14 »



Norbiii...! Ördög


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #9369 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 20:56:59 »

Norbiii...! Így ismeretlenül is gratulálok! Kovi Ádi, remek bika Gratulálok Neked is! Igen
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #9370 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 20:57:12 »

Ahogy felállt, habozás nélkül blatton lőttem. Nem jelzett a lövésre, hanem felszaladt a domboldalban rémülten ácsorgó társaihoz. Megállt, elkezdett imbolyogni és szépen összeesett. Rajta tartottam a szemem, a bőgő bika nem játék.. és úgyis volt. Felállt és mintha mi sem történt volna el kezdte terelni a teheneket, elhajtotta a kis bikát. Néha kicsit bebólintott csak onnan lehetett látni, hogy van baja. Tudtam, hogy a hibázás, sebzés kizárt, halálos sebet kapott. Azért 200m-ről még egyszer lapockán lőttem a biztonság kedvéért. Megrogyott egy kicsit és ment tovább. Ezt nem hiszem el.... Egy bokor eltakarta, és eltűnt a szemem elől. Összecihelődtünk, és mivel a bika és köztem volt egy patak ezért nagyot kellett kerülnünk. 3/4óra alatt értem oda ahol elvesztettük szem elől. Nem akartam hinni a szememnek.. a bikának fent volt a feje. Felkelni már nem tudott, és nem is akart. Csak nézett engem. Nem idegesen, hanem hűvös nyugalommal.  Egy gyors kegyelemlövéssel búcsúztunk a nyártól az élettől, a szerelemtől.

Végeredményben hol ült a két lövés?

Gratulálok.
Bőgő bikától csoda dolgokat láthat az ember...
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #9371 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 21:05:01 »

Harka Csaba! Nagyon örülök a sikerednek, mert szépen megírtad milyen az IGAZI gímbika vadászat, gratulálok! De sokan nem tudjuk - talán soha nem is fogjuk megtudni - micsoda nagy dolog, amit leírtál. Bár néhány bikát én is terítékre hoztam, volt amelyiket meg is könnyeztem, de igazi szeptemberi bőgő csapatbikát még sosem. Volt olyan szeptember, amikor sokat mentem, kajtattam, de így mint te, még nem. Elismerésem!  Igen

A tokáján valami nagyobb sérülés volt, vagy csak a fotó csalja a szemem?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9372 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 21:18:20 »

Végeredményben hol ült a két lövés?

Gratulálok.
Bőgő bikától csoda dolgokat láthat az ember...

Szia! Köszönöm!
Mind a két lövés kamralövés volt. A második kicsit lecsúszott törte a bal lábat, de az is megnyitotta a mellkast. Szívet, koszorúeret nem érte egyik lövés sem. de a tüdőt a két lövés gyakorlatilag teljesen szétroncsolta.
Naplózva

Jó szelet!
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #9373 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 21:24:34 »

Harka Csaba! Nagyon örülök a sikerednek, mert szépen megírtad milyen az IGAZI gímbika vadászat, gratulálok! De sokan nem tudjuk - talán soha nem is fogjuk megtudni - micsoda nagy dolog, amit leírtál. Bár néhány bikát én is terítékre hoztam, volt amelyiket meg is könnyeztem, de igazi szeptemberi bőgő csapatbikát még sosem. Volt olyan szeptember, amikor sokat mentem, kajtattam, de így mint te, még nem. Elismerésem!  Igen

A tokáján valami nagyobb sérülés volt, vagy csak a fotó csalja a szemem?
Szia Robi!
Köszönöm Neked is! Sajnos nem szerencsés képet választottam, amit látsz az ahogy csinálunk a nyakon mindkét oldalt egy bevágást, hogy könnyebben mozgassuk a nehéz testet. Viszont ha hátrébb megnézed na az egy érdekes sérülés. Vagy hurok, vagy villanypásztor okozta sok mély bevágás egymás mellet. Hál istennek kiszabadult. Idén 7 bikánk pusztult el a villanypásztorba. Volt köztük pár jó bika is. Rííí
Naplózva

Jó szelet!
SzakiMarci
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 88



« Új üzenet #9374 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 21:41:32 »

Első, bőgésben elejtett zempléni Bikám.
Elejtés ideje szept. 20. hajnal  6:15
Elejtés helye Makkoshotkya







Súly: 5kg körül
Lőtáv: kb. 100m
Kaliber: 9,3x62
Lőszer: Geco Plus 16,5g


Vadászüdv.:

Marci
 Emelem
Naplózva

"A VADÁSZAT megtanít gondolkodni, szabadságszeretetre, jó ízlésre és tiszteletre nevel."
Oldalak: 1 ... 605 606 607 608 609 610 611 612 613 614 615 616 617 618 619 620 621 622 623 624 [625] 626 627 628 629 630 631 632 633 634 635 636 637 638 639 640 641 642 643 644 645 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: