Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921815 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #375 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 08:36:50 »

Szia Forsterh!

Az én első benyomásom, hogy feltehetően egy kerítés drótja húzhatta meg a bal agancsszárat.
Van itt erdővédelmi kerítés, meg nem messze szőlő is.
Igazából azért gondolom ezt, mert egyértelműen látható, hogy az ágak egy irányba mutatnak és azt a jelleget mutatja,mintha erőhatásra történt volna mindez.
...hogy az a nagy bumszli mitől lett nem tudom, előfordulhat,hogy ahogyan a dróttal küzdött az szúrhatta, kaparhatta össze, avagy belecsavarodott és ezért nyírta ilyen alakúra...de ez csak tipp.
...hogy mi lesz a bírálaton?
Ezt nem tudom, majd kiderül, kíváncsian várom én is.
Tulajdonképpen a bal száron nincs is rózsa, pontosabban egy ilyen lenyúló "valami", majd lefőzés utáni képet is teszek fel, akkor derül ki mi is van a bőr alatt.
A bikát sosem láttuk a területen 2 "beállt" bika járt ki oda ahol esett, ez a torz egy új szerzemény.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 18. - 12:41:50 írta wetzlar » Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #376 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 12:43:32 »

Urak!

Én kezeltem egy kicsit a radírt...maradjunk a témánál.
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #377 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 14:55:52 »

Urak!

Én kezeltem egy kicsit a radírt...maradjunk a témánál.
Szervusz Wetzlar!
Köszönöm a tájékoztatást! A radírhasználattal kapcsolatosan csak annyit, hogy én soha sem rejtettem véka alá az őszinte véleményem.  Ha ezt kiradírozod, szíved rajta. De vajon elgondolkoztál-e azon, hogy ezzel a tevékenységeddel hány vadásztársadat fosztottál meg attól, hogy egy bizonyos kérdésben tisztán és korrektül alkosson véleményt?
Más!!! Amint közeledünk a bőgés végéhez úgy jelennek meg  a máskor bagatellnek tűnő média híradások az elejtett szarvasbikákról.Ezeknek nincs más célja, csak az hogy az egyébként teljes fiaskót jelentő idei szarvasvadászat eredménytelenségét próbálják rózsaszínben feltüntetni.http://forestpress.hu/jie_hu/index.php?option=com_content&task=view&id=12635&Itemid=1 Megkockáztatom  kedves vadászkollégák, hogy az idei bőgési szezonban szabad területen nem fog esni 13,00 kg trófeasúlyt meghaladó súlyú szarvasbika. Aki tudja, hogy mi a szarvasgazdálkodás annak ennél többet nem kell mondani, aki nem, az olvasson utána és gondolkozzon el rajta! Én örülnék ha nem lenne igazam!
Üdv. forsterh
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #378 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 15:07:07 »

Néha nem árt , ha visszaolvasunk az időben!
Akit érdekel olvassa ezt el!
http://www.vip.gportal.hu/gindex.php?pg=5283913&nid=1163717Ez három éve íródott! Azért elég hamar eljutottunk ehhez a vázolt helyzethez!
Na szebb időket!
Üdv. forsterh
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #379 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 15:43:49 »

Urak!

Én kezeltem egy kicsit a radírt...maradjunk a témánál.
Szervusz Wetzlar!
Köszönöm a tájékoztatást! A radírhasználattal kapcsolatosan csak annyit, hogy én soha sem rejtettem véka alá az őszinte véleményem.  Ha ezt kiradírozod, szíved rajta. De vajon elgondolkoztál-e azon, hogy ezzel a tevékenységeddel hány vadásztársadat fosztottál meg attól, hogy egy bizonyos kérdésben tisztán és korrektül alkosson véleményt?


Szia Zoli!

Megtennéd azt, hogy egy másik topicban - így pl. a Csevegőben - visszatérnél erre a gratula-fórumozásra?

Szerintem sokunkat érdekelné, gondolom Wetzlar is azért moderált, mert nem ITT van a helye...
Naplózva
Modok Imre
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Új üzenet #380 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 16:35:26 »

Egy újabb hír:

http://www.vadaszmester.hu/trofea-hirado/kapitalis-trofeaju-gimszavas-bikat-lottek-tarjan-hataraban.html



Idézet
.....a vadásztársaság elnöke elmondta, ekkora trófeájú bikát az elmúlt húsz évben nemhogy ezen a vadászterületen, de az országban máshol sem lőttek ki.........


Hát' szerintem lőtek.
Naplózva

"Jó néha csendben maradni!"
forsterh
Vendég
« Új üzenet #381 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 16:49:53 »

Egy újabb hír:

http://www.vadaszmester.hu/trofea-hirado/kapitalis-trofeaju-gimszavas-bikat-lottek-tarjan-hataraban.html



Idézet
.....a vadásztársaság elnöke elmondta, ekkora trófeájú bikát az elmúlt húsz évben nemhogy ezen a vadászterületen, de az országban máshol sem lőttek ki.........


Hát' szerintem lőtek.


Nos szerintem is bár lehet, hogy nem Tarjánban!Komoly, képzett vadásztársasági elnök nyilatkozhatott...
Szóval megy a porhintés, a ködösítés rendesen országszerte. Egyet szögezzünk le! A kapitális trófea Magyarországon 240 IP (nemzetközi pontszámot) meghaladó elbírált gímtrófea! Ameddig ilyen nincs ebben az országban az idei bőgésben addig kár a szavakkal dobálózni, mert csak hozzá nem értésünket kürtöljük szét a világnak!!!

« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 18. - 17:06:53 írta Viktor » Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #382 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 20:41:05 »

Egy újabb hír:

http://www.vadaszmester.hu/trofea-hirado/kapitalis-trofeaju-gimszavas-bikat-lottek-tarjan-hataraban.html



Idézet
.....a vadásztársaság elnöke elmondta, ekkora trófeájú bikát az elmúlt húsz évben nemhogy ezen a vadászterületen, de az országban máshol sem lőttek ki.........


Hát' szerintem lőtek.


Nos szerintem is bár lehet, hogy nem Tarjánban!Komoly, képzett vadásztársasági elnök nyilatkozhatott...
Szóval megy a porhintés, a ködösítés rendesen országszerte. Egyet szögezzünk le! A kapitális trófea Magyarországon 240 IP (nemzetközi pontszámot) meghaladó elbírált gímtrófea! Ameddig ilyen nincs ebben az országban az idei bőgésben addig kár a szavakkal dobálózni, mert csak hozzá nem értésünket kürtöljük szét a világnak!!!



Azt nyilatkozta az elnökünk,hogy a TERÜLETÜNKÖN nem lőttek ekkorát az utóbbi 20 évben.Amúgy a mi területünkről van szó.Nagyon örülök neki.
Naplózva
Bandi
Vendég
« Új üzenet #383 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 20:45:01 »

eredeti forrás itt:
http://kemma.hu/index.php?apps=cikk&cikk=175389
Rosszul idézték a cikket!
Naplózva
danikutya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 468



« Új üzenet #384 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 20:58:27 »

Tegnap esett egy olllllyan pötyke torz bika, hogy sárgulunk de cefetül... Vigyorog

Itten van ni...
Brrr!  Igen
Naplózva

Eb a vadász, kutya nélkül!
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #385 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 22:48:42 »

Én ma meglőttem életem első bikáját. Nem igazán tudok mit írni, még teljesen a hatása alatt vagyok. Holnap megírok mindent úgy ahogy volt, egyenlőre egy kép róla.



Mire mindennel végeztünk, csörgött a telefon: egy vadásztársunk szintén eredményes volt, segitséget kért a behozáshoz. Együtt volt a csapat, mindjárt mentünk is, ez az ő bikája:



A többit holnap.
Naplózva
Viktor
Vendég
« Új üzenet #386 Dátum: 2008. Szeptember 18. - 23:21:15 »

Testvér!

 Igen Igen Igen

GRATULÁLOK!!!
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #387 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 05:26:04 »

eredeti forrás itt:
http://kemma.hu/index.php?apps=cikk&cikk=175389
Rosszul idézték a cikket!

Szervusztok!
Mivel a hivatkozásként becsatolt médiaforrás pontatlan információkat jelentetett meg, erre  a tartalomra való figyelemmel bántó kijelentést tettem a Tarjáni Földtulajdonosi Vt. elnökének nyilatkozatának komolyságára és személye képzettségére. Ezt a személyét sértő kijelentésemet, most bocsánatkéréssel megtoldva ezennel visszavonom. Szolgáljon mentségemül, hogy a véleményem megformálásában felhasznált egyébként publikus médiaforrás, valótlan információk közlését jelentette meg  a vadásztársasági elnök megnyilatkozásához kötötten. Természetesen gyönyörű ez a cikkben szereplő, elejtett szarvasbika és méltán reprezentálja a térségben folyó vadgazdálkodási munka szakmai erőfeszítéseit. Ehhez valóban csak gratulálni lehet! Attól viszont messze áll, hogy " kapitális" jelzővel illessük! Egyébként az idei szezonban nem ez az első eset, hogy 12 kg-t meghaladó trófeasúlyú szarvasbika elejtésekor telekürtölik a médiát mindenféle kapitális jelzőket aggatva az elejtett bikára. A bírálatkor azonban jön a kijózanodás, de a hírverés meg jól jön ebben a pénzszűke világban, mert vadászvendégek tömegeit hozhatja.
Üdv. forsterh
Naplózva
Troja
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 906



« Új üzenet #388 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 06:09:00 »

Szia jan!
Üdv a vadásznak!
Nem szeretnék ünneprontó lenni,de azért csak megkérdezem:hány évesre saccoltátok az első képen látható villás bikát?
Így a képről elég fiatalnak tűnik.
Naplózva
Harka Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1316



« Új üzenet #389 Dátum: 2008. Szeptember 19. - 06:30:28 »

Jan! Gratulálok!  Igen

Naplózva

Jó szelet!
Oldalak: 1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: