Oldalak: 1 ... 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 [582] 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924291 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8715 Dátum: 2013. Február 22. - 17:43:55 »

MT 2004/4 5

 Emelem
Naplózva
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #8716 Dátum: 2013. Február 22. - 18:15:31 »

Urak! Én jártam, immár 7 éve Új-Zélandon. Láttam a legjobb tenyésztőket és kerteket. 30 évig szelektáltak barkás agancsra a kínai piacc miatt. Az ment jól barkában, ami vastag volt és a korona nagy volt. A barkás agancsot az agancsépítés felénél vágják, mikor a korona kezd kialakulni, de az ágak még nem válnak szét. Néha ment a barkás agancs nekik, néha nem. A tenyésztők egy része próbálkozott trófeára tenyészteni. Mivel a barkára való szelekeció sokágúságot és nagy körméreteket eredményett, az jó alap volt. NZ-on jelenleg kb 2 millió gímet tartanak. Ez a szelekciós bázisuk. Jó legelőjük van egész évben és nem pazarolják a pént agancsnövelő tápokra, másképp gondolkodnak. Mivel a vendég ot SCI pont alapján fizet, ezért a súly abszolút nem releváns. Az egyik legnagyobb tenyésztő és vadásztató cég a 2012-es FEHOVA-n kínált vadászatot. 10000 Euro-t kértek 5 db 12 kg körüli bikáért, teljes ellátással 1 hetes vadászatot kínálva. Ez a csapat 2012-ben megvette a világ akkori legjobb kétéves bikáját, melyről 13,5 kg-s agancsot vágtak (koponyával közel van a 14 kg-hoz, mert még éppen csak tisztítani kezdett). (http://www.foverandeerpark.co.nz/pdf/media-release-jan-2012.pdf) Rengeteget dolgoznak, szigorúan szelektálnak. Ez állattenyésztés, én is úgy gondolom, hogy semmi esetben sem lehet összevetni a szabad területivel.
DE!!!
Ezek a szarvasok is szabad területiek leszármazottjai, hiszen magyar és angol vérvonalak keresztezésének eredményei.
Osztom azt a véleményt, hogy optimális körülmények között a dunántúli gím is képes a 16-17 kg, vagy nagyobb trófeára.
Arrol nem tehet, hogy zavarják, agyonlövik idő előtt.
A jelenlegi elfiatalodás legnagyobb veszélyét én abban látom, hogy előbb utóbb nem fogjuk látni, tudni mink van.
Vannak korán érő bikák, akik 6-7 évesen már csúcson vannak, és képesek a 13-14-kg-ra. Ezeket itthon 4-évesen agyonlövik....nem is folytatom.
Előbb utóbb felértékelődik majd a kertek, farmok szerepe, mert szabd területen már nem fogják tudni mi van. Ekkor kopoktatnak majd a tenyésztőknél...
Üdv, Boki
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8717 Dátum: 2013. Február 22. - 21:21:22 »

Bármi is lesz, nem kell félni a hazai villás az volt, van, és mindig is lesz!!! MINDIG LESZ VILLÁS, SŐT ERREFELÉ JÓFORMÁN CSAK AZ VAN!!! Ha véletlenül a Dunántúlon kifogytok belőlük gyertek ide vadászni, fillérekért lőhető...  Ördög Vadász

Lacusnak:  Emelem

Januárban nem is nagy területen talált tavalyi agancsok:



Ne féljetek a kapitális bozontos koronás szörnyetegtől, nem fogják kipusztítani a villást!  Nyihi


Nekem az tetszik ezen a képen,hogy egyik sem az Elaccc-féle törpe!Ezek szerint van északon is olyan szarvas,mint a Dunántúli-középhegységben.Ezek között a villások között néhány,jobb élőhelyen akár tíz kilós is lehet.
Milyen az a kapitális bozontos koronás szörnyeteg?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8718 Dátum: 2013. Február 23. - 07:29:52 »

Nekem az tetszik ezen a képen,hogy egyik sem az Elaccc-féle törpe!Ezek szerint van északon is olyan szarvas,mint a Dunántúli-középhegységben.Ezek között a villások között néhány,jobb élőhelyen akár tíz kilós is lehet.
Milyen az a kapitális bozontos koronás szörnyeteg?

Ilyen:





















Naplózva

" There is good out there "
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8719 Dátum: 2013. Február 23. - 11:12:26 »

Urak! Én jártam, immár 7 éve Új-Zélandon. Láttam a legjobb tenyésztőket és kerteket. 30 évig szelektáltak barkás agancsra a kínai piacc miatt. Az ment jól barkában, ami vastag volt és a korona nagy volt. A barkás agancsot az agancsépítés felénél vágják, mikor a korona kezd kialakulni, de az ágak még nem válnak szét. Néha ment a barkás agancs nekik, néha nem. A tenyésztők egy része próbálkozott trófeára tenyészteni. Mivel a barkára való szelekeció sokágúságot és nagy körméreteket eredményett, az jó alap volt. NZ-on jelenleg kb 2 millió gímet tartanak. Ez a szelekciós bázisuk. Jó legelőjük van egész évben és nem pazarolják a pént agancsnövelő tápokra, másképp gondolkodnak. Mivel a vendég ot SCI pont alapján fizet, ezért a súly abszolút nem releváns. Az egyik legnagyobb tenyésztő és vadásztató cég a 2012-es FEHOVA-n kínált vadászatot. 10000 Euro-t kértek 5 db 12 kg körüli bikáért, teljes ellátással 1 hetes vadászatot kínálva. Ez a csapat 2012-ben megvette a világ akkori legjobb kétéves bikáját, melyről 13,5 kg-s agancsot vágtak (koponyával közel van a 14 kg-hoz, mert még éppen csak tisztítani kezdett). (http://www.foverandeerpark.co.nz/pdf/media-release-jan-2012.pdf) Rengeteget dolgoznak, szigorúan szelektálnak. Ez állattenyésztés, én is úgy gondolom, hogy semmi esetben sem lehet összevetni a szabad területivel.
DE!!!
Ezek a szarvasok is szabad területiek leszármazottjai, hiszen magyar és angol vérvonalak keresztezésének eredményei.
Osztom azt a véleményt, hogy optimális körülmények között a dunántúli gím is képes a 16-17 kg, vagy nagyobb trófeára.
Arrol nem tehet, hogy zavarják, agyonlövik idő előtt.
A jelenlegi elfiatalodás legnagyobb veszélyét én abban látom, hogy előbb utóbb nem fogjuk látni, tudni mink van.
Vannak korán érő bikák, akik 6-7 évesen már csúcson vannak, és képesek a 13-14-kg-ra. Ezeket itthon 4-évesen agyonlövik....nem is folytatom.
Előbb utóbb felértékelődik majd a kertek, farmok szerepe, mert szabd területen már nem fogják tudni mi van. Ekkor kopoktatnak majd a tenyésztőknél...
Üdv, Boki



Szóval ezért más az ottani dám minősége a gímétől.  Igen Így már érthetőbb azt hiszem.
Árérték arányban jó volt az ajánlatuk, kedvező. Ezeket a vadászatokat mekkora kertben, vagy szabadon a hegyekben folytatják? Hogy megy, milyen vadászélményt kap a vevő egy hét alatt?
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #8720 Dátum: 2013. Február 23. - 11:15:04 »






Erről van valakinek jobb fotója. Ki volt a preparátor? Nagyon jónak néz ki, ritka mutatós.  Igen Általában gyenge minőségű túlzott erőltetett beállítás...sok igénytelen munkát láttam, szinte csak az van. :Mosolyog
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8721 Dátum: 2013. Február 23. - 13:05:23 »

túlzott erőltetett beállítás...

Robi !
Tíz éves .


Huszonkét éves . . .!   . . . . vagy volt kéznél firísz , az agancsiő magasságát kívánságra beállítani . . . !!!  Nyihi



Szólni kéne elacccnak és wildhegernek , hogy ha a szemöldökcsont jobban "kiáll" az agancstőnél , akkor a bika akár 22 éves is lehet . . . !   Ördög Ördög Ördög

 OOO  Vigyorog  Emelem


Naplózva
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #8722 Dátum: 2013. Február 23. - 13:19:28 »



Szóval ezért más az ottani dám minősége a gímétől.  Igen Így már érthetőbb azt hiszem.
Árérték arányban jó volt az ajánlatuk, kedvező. Ezeket a vadászatokat mekkora kertben, vagy szabadon a hegyekben folytatják? Hogy megy, milyen vadászélményt kap a vevő egy hét alatt?

A vadászélmányt én nem tudom megítélni (nem vadászom), de a terület 25000 ha körüli, ahol vadászni lehet, egy részét csak helokipterrel lehet megközelíteni. Ezen a honlapon vannak fent az ajánlataik: http://mtcecilsafarisnz.com/game-types/ Ha kell kontakt, rajtam keresztül is lehet, nem kérek jutalékot.
A dám azért más tészta, mert húscélú farmi tartásra alkalmas ugyan, de trófeás bika nevelése ebben az esetben baromi kockázatos. Aki tartott esetleg több dámbikát egy kertben az tudja.
Ezért nem terjedt/terjed el szerintem.


Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8723 Dátum: 2013. Február 23. - 17:05:47 »

Robi !
Tíz éves .


Huszonkét éves . . .!   . . . . vagy volt kéznél firísz , az agancsiő magasságát kívánságra beállítani . . . !!!  Nyihi



Szólni kéne elacccnak és wildhegernek , hogy ha a szemöldökcsont jobban "kiáll" az agancstőnél , akkor a bika akár 22 éves is lehet . . . !   Ördög Ördög Ördög

 OOO  Vigyorog  Emelem



Nem ártana néha megméretni a lázadat!Csak annak tudható be az illen megállapítás,mert most nem ittál a boromból!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8724 Dátum: 2013. Február 23. - 17:17:55 »

Ilyen:

Mitől szörnyetegek ezek? Boki is leírta,amit már sokszor mondtam,hogy NZ-on nem tápoznak.
Aki ezeket szörnyeknek tartja,az nem tudja,mit lát,mikor ezeket nézi!Minden részletük természetes formátum.Hangsúlyozom:TERMÉSZETES!
Aki azt hiszi,hogy a jelenleg uralkodó szemes kukoricás etetés megfelel a vadnak,az nem tanulta meg a szakma alapjait!
A szemes kukorica csak kalória! a pici csírácska merisztéma,vitamin ohne!
Ha rajtam múlna,az ilyen etetést végző "vadgazdálkodóktól" elvenném a vadászati jogot.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 23. - 18:08:58 írta Sakac » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8725 Dátum: 2013. Február 23. - 18:16:26 »

Nem ártana néha megméretni a lázadat!Csak annak tudható be az illen megállapítás,mert most nem ittál a boromból!

Ami igaz , az igaz !!!  Hiányzik a borod is , a "sparhelytben" süló krumpli , a méhek , a diófa , a cserépkályha , az agancsok , a "gamásli" , - - -  még a baszogatás a cigaretta miatt is ... !!!     Grt Vörösbor Emelem




Naplózva
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #8726 Dátum: 2013. Február 23. - 18:17:59 »

Mitől szörnyetegek ezek? Boki is leírta,amit már sokszor mondtam,hogy NZ-on nem tápoznak.
Aki ezeket szörnyeknek tartja,az nem tudja,mit lát,mikor ezeket nézi!Minden részletük természetes formátum.Hangsúlyozom:TERMÉSZETES!
Aki azt hiszi,hogy a jelenleg uralkodó szemes kukoricás etetés megfelel a vadnak,az nem tanulta meg a szakma alapjait!
A szemes kukorica csak kalória! a pici csírácska merisztéma,vitamin ohne!
Ha rajtam múlna,az ilyen etetést végző "vadgazdálkodóktól" elvenném a vadászati jogot.


Minden részletük természetes formátum? Új-Zélandon természetes formátum a gímszarvas? Jó sokat kellet úszni szegény párának.... Fejvakarás
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #8727 Dátum: 2013. Február 23. - 18:32:18 »

 Emelem  ! Nekem az a véleményem : mikor egy deci g@i ebből ., egy meg amabból .
Az már igenis " génmódosítás " , mert természetes körülmények között ez már nem jön össze .
Még véletlenül se . Nem kell szuper táp csak tudni kell etetni . Természetes anyagok
megfelelő adagokban összekeverve , eszik az állat azután meg hú de szomjas vagyok . Igen ám de ettől
meg hú de éhes vagyok . Nem pontosan , de valahogy így  gondolom én .   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #8728 Dátum: 2013. Február 23. - 18:58:03 »

http://vadaszfilmek.blogspot.hu/2013/02/magyar-szarvasbikak.html
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8729 Dátum: 2013. Február 23. - 19:19:29 »

Emelem  ! Nekem az a véleményem : mikor egy deci g@i ebből ., egy meg amabból .
Az már igenis " génmódosítás " , mert természetes körülmények között ez már nem jön össze .
Még véletlenül se . Nem kell szuper táp csak tudni kell etetni . Természetes anyagok
megfelelő adagokban összekeverve , eszik az állat azután meg hú de szomjas vagyok . Igen ám de ettől
meg hú de éhes vagyok . Nem pontosan , de valahogy így  gondolom én .   Emelem
Rosszul gondolod!
Nem cukor,meg víz,hogy csak úgy összekeveredjen!Egyetlen hím ivarsejt kell a megtermékenyítéshez.A tulajdonságok kódjai vagy a hímivarsejt hozadéka,vagy a petesejté,így a zigóta minden tulajdonsága evolúciós úton szerzett tulajdonság!Nincs szobrász művész  bevonva a dologba!
Biológiai törvény,hogy ha olyan az élőhely,mint a szerzett tulajdonságok evolúciós idején,annál jobban azonos a fenotípus és a genotípus.
A természet szór és védekezik. Két gyengének tűnő egyednek lehet kiugró tulajdonságú utóda és két kiugró egyednek lehet gyengének látszó utóda.Az élőhely nagy szerepet játszik a tulajdonságok dominanciára kerülésében.Az Új-Zélandon található legelők pedig hasonló produktumúak,mint a pliocén-pleisztocén eurázsiai legelők voltak.
Egy régebbi hozzászólásomban már megírtam,hogy az Ősmagyar díszítő minták között megtalálható a "bokoragancsú" szarvas,tehát ők láttak és megfigyeltek ilyen,a számotokra nem magyar,meg klónozott,meg táppal manipulált,meg szörnyeteg szarvasokat,amelyek egyébként a szarvas evolúciós fejlődésének eddig utolsó állomása és ha kiirtjátok,akkor elöregítitek a szarvas génkészletét,ami a fajra beláthatatlan következményekkel járhat!!!
Sok magyarországi trófeában felfedezhetők ezek a tulajdonságok,csak Ti nézitek,de nem látjátok!
Az egyed fejlődése az evolúciós fejlődés másolása! Csak erre gondoljatok,mielőtt viszkető ujjacskátok meggörbül!
A vadgazdálkodás nem azonos a vadászattal.Egy kicsit több.Az állattenyésztés másik formája.
Ne mindig a dolgok hátulját keressétek,hanem tanuljatok a jóból is meg a rosszból is!
Eurázsiában oly mértékben tönkretettük az ősi élőhelyet,hogy a szarvas evolúciós fejlődési lehetősége zsákutcába jutott!
Új-Zéland,Chile,Argentína élőhelyei az európai,A Kaukázus és Ural vonaltól Kaliforniáig levő területek pedig a maralok és wapitik utolsó mentsvárai.Ha tönkre nem tesszük ezen tájakat is!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580 581 [582] 583 584 585 586 587 588 589 590 591 592 593 594 595 596 597 598 599 600 601 602 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: