Oldalak: 1 ... 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 [553] 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921730 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8280 Dátum: 2012. December 22. - 18:44:26 »

Elaccc csak kíváncsiságból kérdem, mekkora a legnagyobb agancs amit találtál?

Az életem legnagyobb agancsa egy páratlan 16-os 8kg-os agancs volt.

1991 tavaszán az egyik nagy agancsozó (már sajnos meghalt, jó ember volt!  Emelem) február 10 körül Egerbakta mellett a hó alól felszedett egy páros 16-os 8kg-os koromfekete gyönyörű agancsot. Nem ez volt már neki életében az első... Mikor megláttam azt hittem elmennek otthonról  Vigyorog Mivel vadászok vagytok biztos ismeritek ezt az érzést!  Ördög Nem irigység ez, hanem az az érzés, hogy én is szeretnék egy ilyen agancsot, bármilyen áron... Szóval miután megláttam, a gyönyörű páros agancsot iszonyatosan betegen elindultam az erdőbe agancsot keresni. Megvoltam fázva nagyon, soha nem felejtem el. Két hétig minden nap mentem, de semmi. A munkahelyemen úgy tudták táppénz alatt borogatom a lázas homlokom...  Ördög Szóval két hét után elolvadt a hó, de volt egy pár éves fiatalos cseres egy domb oldalában illetve tetejében és előző évben láttunk a haverral ott három hatalmas bikát (10kg körülit) rügyet rágtak csak a fejük és az agancsaik látszottak,  és én a szerencse reményében elmentem oda. Szóval elolvadt a  hó, de volt a nagyon sűrű fiatalosban egy elhagyatott földút ami inkább már csak egy cserkészútra hasonlított kétoldalt benőtte a gaz, és azon imitt-amott megmaradt a hó. Azon az úton ballagtam fölfelé, hátha meglátom a három nagy bikát, fejükön van-e még az agancs, meg hogy egyáltalán ott tartózkodnak-e még... Bikákat nem láttam viszont a cserkelőúton az útra merőlegesen megláttam a hatalmas csülök nyomokat, amint egy hihetetlen sűrűbe tüntek el. Nem akartam hinni a szememnek, a fiatal cseres összekeveredve szederrel, meg galagonyával, meg mittudomén milyen giz-gaz, a bika, nyoma meg oda vezetett be... Meglepődött Összehúztam magam, megigazítottam a ruhám a zakóm a fejemre húztam és iszonyat nagy erőfeszítések árán beverekedtem magam a nagy sűrűbe. Körülbelül 50 métert tehettem meg a nagy gazba, mikor a gaz alatt elnézve, már majdnem gugolva, megláttam, hogy tőlem befelé húsz méterre besüt a nap egy kis tisztást világítva meg. Aztán hirtelen a tisztás alján megláttam a hatalmas porcelánfehér ágvégeket. Életem egyik legszebb pillanat volt. Onnantól nem tudom hogyan értem a kis 10m átmérőjű tisztásra, de semmit nem éreztem, semmim nem fájt, nem voltam már megfázva sem  Ördög csak az agancsot láttam  Vigyorog A bika fekhelye ott volt és amikor lehullott az agancs a fejéről az iszonyat vastag kehelykoronás nyolcas szárat feltolta az egyik fiatal cserfa oldalára, úgy, hogy a rózsája nem ért a földhöz és a sötétbarna gyönyörű színe is megmaradt. Teljesen úgy nézett ki, mintha friss hullás lett volna, de mikor megláttam a  párját ami a tisztás azon részén feküdt ahol érte a nap, rádöbbentem, hogy tavalyi agancs. Az egy négyes kehelykoronás szár volt, de a jégág is levolt törve. Gondoltam ez a sűrű teli lesz aganccsal, de azután egyetlen egy agancsot sem találtam benne, pedig a bika még mindig ott tartózkodott. A friss agancsot valahol máshol hagyta el, mikor azévben befeküdt már nem volt a fején... Otthon lemérve beszáradtan a nagyobbik nyolcas szár 3,95kg volt a kisebbik, törött jégágas 3,75kg. Eladtam egy vadásznak én hülye, ráadásul lesem fotóztam, úgy gondoltam ez még csak a kezdet... Hát igen valaminek a kezdete volt, de sajnos nem annak amire én gondoltam!  S.Peti
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8281 Dátum: 2012. December 22. - 19:17:44 »

Elaccc csak kíváncsiságból kérdem, mekkora a legnagyobb agancs amit találtál?
Ennek a kérdésnek csak akkor van értelme,ha pontszám szerint nézzük,mekkorát talált,mert a hegyvidéki bikák két kilóval könnyebbek,mint a semleges,vagy savanyú talajú síkok bikái.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #8282 Dátum: 2012. December 22. - 22:15:02 »

Az életem legnagyobb agancsa egy páratlan 16-os 8kg-os agancs volt.

Köszönöm, jó olvasni az ilyen történeteket. A hullott agancs első megpillantása az tényleg felemelő élmény.
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #8283 Dátum: 2012. December 22. - 22:38:51 »

Ennek a kérdésnek csak akkor van értelme,ha pontszám szerint nézzük,mekkorát talált,mert a hegyvidéki bikák két kilóval könnyebbek,mint a semleges,vagy savanyú talajú síkok bikái.

Ennyire azért ne bonyolítsuk, csak egy szimpla kérdés volt, hogy mint agancsozó és agancsgyűjtő mekkora legnagyobb szárat vett fel saját kezűleg eddigi élete során.
Egyébként ha pontszám szerint nézzük, akkor erre eléggé nehézkes választ adni, mert ugye a hullott agancsokat a képlet szerint trófeaként elbírálni nem igazán szokás. Kivéve, ha valami kiemelkedő méretekkel bírna, de akkor is csak egy közelítő értéket kapnánk, amivel sokra nem megyünk, mert a költséget a súly alapján határozzák meg.
De ha már megemlítetted, akkor ezek szerint az elaccc által talált 3,95-3,75 kg páros agancs (amik frissen egész biztosan 4 kg felettiek voltak) egy semleges vagy savanyú talajon élő bikán már szárankét a 6 kg-ot is meghaladnák?
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8284 Dátum: 2012. December 23. - 12:13:26 »

Ennyire azért ne bonyolítsuk, csak egy szimpla kérdés volt, hogy mint agancsozó és agancsgyűjtő mekkora legnagyobb szárat vett fel saját kezűleg eddigi élete során.
Egyébként ha pontszám szerint nézzük, akkor erre eléggé nehézkes választ adni, mert ugye a hullott agancsokat a képlet szerint trófeaként elbírálni nem igazán szokás. Kivéve, ha valami kiemelkedő méretekkel bírna, de akkor is csak egy közelítő értéket kapnánk, amivel sokra nem megyünk, mert a költséget a súly alapján határozzák meg.
De ha már megemlítetted, akkor ezek szerint az elaccc által talált 3,95-3,75 kg páros agancs (amik frissen egész biztosan 4 kg felettiek voltak) egy semleges vagy savanyú talajon élő bikán már szárankét a 6 kg-ot is meghaladnák?
Tökéletesen le lehet bírálni a páros hullott agancsokat a trófeabíráló pontozási rendszerrel.Egyedül a terpesztés méréséhez kell segítség.Hátulnézetben tökéletesen be lehet állítani a vélhető terpesztést.2-3 pont eltérés minden bírálatkor adódhat,sokszor ettől több is,mint néhány évvel ezelőtti zalai bikánál.Középágat jégágnak minősítették,ígyelúszott a világrekord minősítése.
A súlyokról tett kijelentésemet tartom,de 3,95+2 az még nincs 6 felett!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #8285 Dátum: 2012. December 23. - 13:35:51 »

Tökéletesen le lehet bírálni a páros hullott agancsokat a trófeabíráló pontozási rendszerrel.Egyedül a terpesztés méréséhez kell segítség.Hátulnézetben tökéletesen be lehet állítani a vélhető terpesztést.2-3 pont eltérés minden bírálatkor adódhat,sokszor ettől több is,mint néhány évvel ezelőtti zalai bikánál.Középágat jégágnak minősítették,ígyelúszott a világrekord minősítése.
A súlyokról tett kijelentésemet tartom,de 3,95+2 az még nincs 6 felett!

Le lehet bírálni ez igaz, én csak azt írtam, hogy nem igazán szokás. Esetleg a nagyobb száraknál.
Melyik zalai bikára gondolsz? A 2009-es novaira?
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8286 Dátum: 2012. December 23. - 15:13:28 »

Le lehet bírálni ez igaz, én csak azt írtam, hogy nem igazán szokás. Esetleg a nagyobb száraknál.
Melyik zalai bikára gondolsz? A 2009-es novaira?
Évtizedekkel ezelőtt is rendszeresen pontoztuk a talált hullott agancsokat.Komoly gyakorlatot lehet szerezni és meg lehet tanulni pár perces szemlélődéssel megítélni,hány pontos bika áll előtted.
Néhány évvel ezelőtt egy hullott agancs szemlén álmélkodtak egy páros agancs láttán.Bátorkodtam megjegyezni,hogy nem kell olyan nagyon hasra esni előtte,ez egy 235 pontos bika.
Általános felzúdulás volt a reakció szentségtörő kijelentésemre.Sokan gondolták- Nagyképű!
-Na!Itt az alkalom,most megfoglak-mondta Forsterh -nekem van egy kidolgozott gyorstesztem.
Még jobban odacsoportosultak a többiek,várták az eredményt,hogyan éget le Forsterh.
-235,47 pontos!
Néma csend honolt a környéken.Lehet,hogy mégse nagyképű?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #8287 Dátum: 2012. December 23. - 18:31:50 »

-Na!Itt az alkalom,most megfoglak-mondta Forsterh -nekem van egy kidolgozott gyorstesztem.
Még jobban odacsoportosultak a többiek,várták az eredményt,hogyan éget le Forsterh.
-235,47 pontos!
Biztos koran hajnalban mar ott voltal, es gyorsan lemerted a szarakat, sejtetted, hogy szo fog rola esni.  Ördög Ördög Ördög      Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #8288 Dátum: 2012. December 24. - 11:38:25 »

2-3 pont eltérés minden bírálatkor adódhat,sokszor ettől több is,mint néhány évvel ezelőtti zalai bikánáll.Középágat jégágnak minősítették,ígyelúszott a világrekord minősítése.

Rendben, csak azt áruld el melyik bikára gondolsz.
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8289 Dátum: 2012. December 24. - 12:00:15 »

Rendben, csak azt áruld el melyik bikára gondolsz.

Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
murofusi
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #8290 Dátum: 2012. December 24. - 13:53:29 »

szia Svferi  Emelem

gyönyörű bika, lehetne róla tudni valamit ? OOO

kösz  Ördög
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #8291 Dátum: 2012. December 24. - 14:16:50 »

Néma csend honolt a környéken.Lehet,hogy mégse nagyképű?

Lieber Rechthaberisch !

Ich wünsche Ihnen einen schönen Geburtstag!

   Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #8292 Dátum: 2012. December 24. - 14:49:46 »

Lieber Rechthaberisch !

Ich wünsche Ihnen einen schönen Geburtstag!

   Ördög Vigyorog

 Wave Emelem
Es war zu früh.Aber danke für Dich!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #8293 Dátum: 2012. December 24. - 15:57:48 »

Nem kár, hogy nem lett világrekord!
Ez nem öregbítette volna a hazai vadgazdálkodás jó hírét!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #8294 Dátum: 2012. December 24. - 15:58:51 »

Ez a 2009-es novai bika.
Wildheger szerint ez világrekord lett volna, szerintem nem. Alulról a második ágat nem jégágnak, hanem középágnak vették, de még így is túl messze volt a világrekordtól. Itt a nemzetközi bírálat eredménye:

Az is érdekes, hogy 12,4 kg volt a 24 órás súly, de itt már 10 kg alá került. Sőt a nemzetközi bírálatkor a bizottság elnökének a hozzáállása is érdekes.
http://huntingpress.eu/magazin/nemzetkozi_trofeabiralat

Naplózva
Oldalak: 1 ... 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 [553] 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: