Oldalak: 1 ... 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 [534] 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921824 alkalommal)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7995 Dátum: 2012. November 26. - 13:40:36 »


A bikát én lövettem, élve azt mondtam rá, hogy 10 éves, 7,5-8 kg-os. Terítéken, lefőzve azt mondtam, hogy 11-12 éves. Bírálaton 10 évet kapott (de ott is mondták, hogy lehet, hogy inkább felette van), és semmi baj nem volt a "lövés minőségével".

Még egy pár kép közelebbről:









És azt még megsúgom neked, hogy van még pár hasonló - vagy 1-2 évvel fiatalabb - bikánk a területen!
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7996 Dátum: 2012. November 26. - 13:42:01 »


Még annyit hozzá, hogy ez a "típus" 15 évesen is tudja hozni a 30 centis koronaágakat...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7997 Dátum: 2012. November 26. - 13:45:25 »

Ihol egy újkeletű SCI világrekord trófea, Új Zélandról.......

No Comment..... Stoel
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7998 Dátum: 2012. November 26. - 13:45:35 »

Még annyit hozzá, hogy ez a "típus" 15 évesen is tudja hozni a 30 centis koronaágakat...

Milyen 15 évről beszélsz? ezt az egy ígéretes bikát is kilövetted középkorban! Jövőre meg szeditek kifelé a többit ha van több egyáltalán... Wildheger mestered gratulált már?
Naplózva

" There is good out there "
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7999 Dátum: 2012. November 26. - 13:49:27 »












Ezeket a bikákat el kéne zárni bőgésben a többi bikától, elég nagy lenne az összeakadás veszélye...  Vigyorog
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8000 Dátum: 2012. November 26. - 13:56:08 »


Te hány évesnek gondolod a bikát így a koponya-jegyeket is látva??
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8001 Dátum: 2012. November 26. - 14:07:23 »

Te hány évesnek gondolod a bikát így a koponya-jegyeket is látva??

Ezen a környéken így néz ki egy 10 év fölötti bika agancsa, (ez a típusnak legalábbis) a gyertya a színe és a gyöngy:



Amit te lövettél az egy 8 éves bika, nem több!  Majd egyszer talán véletlenül eléd kerül egy igazi aggastyán, akkor fogsz csak igazán meglepődni, mint a  lovásziak! (bár ha így folytatjátok erre jóformán semmi esély!)
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8002 Dátum: 2012. November 26. - 14:43:35 »

Te hány évesnek gondolod a bikát így a koponya-jegyeket is látva??

De itt is megnézheted miről gagyogok:

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.msg185857#msg185857

« Új üzenet #7476 Dátum: 2012. Szeptember 23. - 10:41:52 »

Ezt a bikát a bizottság 9 évesre -3 pontosra ítélte!  A legelszomorítóbb az egészben, hogy én találtam meg a bika 2005-ös agancsát és az a negyedik agancsa volt ez biztos! Onnantól meg minden évben megtaláltuk! Na innentől kezdve nekem hivatkozhat bárki is a vizsgálóbizottságokra! (meg koponya jellemzőkre is...)  Kávé

Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8003 Dátum: 2012. November 26. - 16:10:29 »


A gyöngy meg a szín szerintem megint egy teljesen más dolog. Nem lennék benne 100%-osan biztos, hogy az oly szorosan összefügg a korral, mint amennyire kötöd ezekhez a dolgot. Tudok mutatni - de szerintem te is - olyan 4 éves bikát, ami sötét színű, ágvégig gyöngyös, tűhegyes ágai vannak. Én tartom magam ahhoz (hamár bírálaton is azt mondták), hogy az emlegetett bika megvan 10 éves. Azt aláírom, hogy lehet, hogy lett volna még egy éve, de az sem biztos, hogy nem most volt a csúcson. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyivel jobb - több utódot hagyott -, mintha mondjuk elesik 6 éves - 6 kilós korában...   Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8004 Dátum: 2012. November 26. - 16:26:57 »

A bikát én lövettem, élve azt mondtam rá, hogy 10 éves, 7,5-8 kg-os. Terítéken, lefőzve azt mondtam, hogy 11-12 éves. Bírálaton 10 évet kapott (de ott is mondták, hogy lehet, hogy inkább felette van), és semmi baj nem volt a "lövés minőségével".

És azt még megsúgom neked, hogy van még pár hasonló - vagy 1-2 évvel fiatalabb - bikánk a területen!

"És azt még megsúgom neked, hogy van még pár hasonló - vagy 1-2 évvel fiatalabb - bikánk a területen!"

Tételezzük fel, hogy hiszek neked, és tényleg van hasonló (ha ez 10 éves) több ilyen bikátok a területen ami 1-2 évvel fiatalabb tehát 8-9 év körüli... és tudod-e azt Feri, hogy idén tavasszal miért nem találtatok 2,5-3 kilós kelyhes 14-es agancsokat azokon a területeken? (de a környéken sem) Elgondolkoztál-e már ezen? Én megsúgom neked miért nem találtok 2,5-3 kilós agancsszárakat (((holott kellene, mert ha ez a bika meg a többi hasonló is 10 év körüli akkor a tavaszi agancsuk 2,5-3 kg körül mozgott))), azért nem találtok, mert ez a bika még csak középkorú és az agancsai jóval kisebbek voltak tavaly, amik ettől a bikától fiatalabbak, azoknak meg még 1,5 kg-tól nem sokkal volt nagyobb az agancsuk és nem terjedt el a híre, hogy nagyot találtak. De hogyan is lehetne nagyobb az agancsa egy 4-5 éves bikának? Most ugrott meg nekik az agancs, 5-6 éves korban van egy ugrás az agancsfelrakásban és akkor ti már szeditek is kifelé őket! Na ezért nem találnak az agancsozók, több 2,5-3 kg-os hullott agancsszárat minden évben. És ez is bizonyítja, hogy ezek a bikák, még csak a középkorukban járnak és nem golyóérettek! Felénk legalábbis ez a helyzet!

De ha felmutatod nekem a bika hullott agancsszárait visszamenőleg elhiszem neked, hogy 10 éves, és vannak hasonló bikáitok is! (persze ha azoknak is felmutatod az agancsukat) ///A cigányok ha találnak egy 2,5 kg-os szárat mindenkinek elhíresztelik, (sőt azt mondják 5 kiló  Ördög) úgyhogy azt sem mondhatod, hogy eldugják előletek az agancsokat!

Ha nem értettél az egészből semmit az én hibám, akkor szólj, megpróbálom másképpen elmagyarázni mire gondolok.
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8005 Dátum: 2012. November 26. - 16:40:09 »

A gyöngy meg a szín szerintem megint egy teljesen más dolog. Nem lennék benne 100%-osan biztos, hogy az oly szorosan összefügg a korral, mint amennyire kötöd ezekhez a dolgot. Tudok mutatni - de szerintem te is - olyan 4 éves bikát, ami sötét színű, ágvégig gyöngyös, tűhegyes ágai vannak. Én tartom magam ahhoz (hamár bírálaton is azt mondták), hogy az emlegetett bika megvan 10 éves. Azt aláírom, hogy lehet, hogy lett volna még egy éve, de az sem biztos, hogy nem most volt a csúcson. Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyivel jobb - több utódot hagyott -, mintha mondjuk elesik 6 éves - 6 kilós korában...   Emelem

Már többször is mondtam, hogy csakis 80%-ra lehet kijelenteni dolgokat a gímszarvasbikával és agancsaival kapcsolatban! Vannak kivételek, nem is kevés 20%, de az a bika ez az agancstípusú bika agancsa, amit lövettél gyöngyözött lesz, (lett volna) meg vaskosabb, meg az ágvégek is hegyesebbek lesznek, a gyertyák is rövidülnek ha megéri az öregkort! Ez nem egy a 20%-ba eső kivételes bika! Nem volta  csúcson ez biztos, mert még rengeteget fejlődött volna, nem beszélve arról, hogy a nagy szárazság miatt egy kilót is veszíthetett idén a trófeából! A géneket is tovább adhatta volna...
Minden általam kistestű kistrófeás bikára azt mondjátok mestereddel, hogy 15 kilós is lehet, bezzeg amit most (újból) hibásan kilövettél, az már nem lenne nagyobb!!! Érdekes  Fejvakarás

"Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyivel jobb - több utódot hagyott -, mintha mondjuk elesik 6 éves - 6 kilós korában... "

Na ezt a mentalitást sürgősen felejtsd el légyszíves, főleg ha felelősségteljes "munkát" végzel... Rííí  és ne add tovább senkinek...


Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #8006 Dátum: 2012. November 26. - 17:09:54 »


Rátapintottál a lényegre!
Elmondom neked, hogy a nálunk talált agancsok 101%-a megfordul a kezemben.
(Épp a minap adott az egyik gombázó cigány egy "3 kilós 5 ágút" - szerinte, aztán mire megmértem 1,3 kg lett!  Ördög).
Ezek a bikák - sajnos - bőgésen kívül nincsenek itt!!! Szeptember közepén megjelennek, ilyentájt pedig eltűnnek, és csak a fiatal korosztály képviselteti magát az év többi részén - nameg persze a rengeteg tarvad!
Nekünk az a "titkunk", hogy sok a tarvadunk egész évben...

Hogy hol vannak egész évben a bikák? Hová tűnnek ilyenkor? Erre nagyon erős gyanúm van, de bizonyítékom (még) nincs.
Van két erdész/vadőr barátom - innen légvonalban 25-30-40 km-re. Náluk egész éveben "sok" a komoly bika, tavasszal 15-20-30 agancsot találnak, amik között vannak 2-2,5-3 kilósak, de bőgéskor szinte egy mukkanás nincs náluk (mert kevés a tarvadjuk)... Már csak azt várom, hogy mikor fog egy-egy náuk talált szár egyezni egy-egy itt esett bika agancsával...

Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8007 Dátum: 2012. November 26. - 17:32:38 »

Rátapintottál a lényegre!
Elmondom neked, hogy a nálunk talált agancsok 101%-a megfordul a kezemben.
(Épp a minap adott az egyik gombázó cigány egy "3 kilós 5 ágút" - szerinte, aztán mire megmértem 1,3 kg lett!  Ördög).
Ezek a bikák - sajnos - bőgésen kívül nincsenek itt!!! Szeptember közepén megjelennek, ilyentájt pedig eltűnnek, és csak a fiatal korosztály képviselteti magát az év többi részén - nameg persze a rengeteg tarvad!
Nekünk az a "titkunk", hogy sok a tarvadunk egész évben...

Hogy hol vannak egész évben a bikák? Hová tűnnek ilyenkor? Erre nagyon erős gyanúm van, de bizonyítékom (még) nincs.
Van két erdész/vadőr barátom - innen légvonalban 25-30-40 km-re. Náluk egész éveben "sok" a komoly bika, tavasszal 15-20-30 agancsot találnak, amik között vannak 2-2,5-3 kilósak, de bőgéskor szinte egy mukkanás nincs náluk (mert kevés a tarvadjuk)... Már csak azt várom, hogy mikor fog egy-egy náuk talált szár egyezni egy-egy itt esett bika agancsával...



"Van két erdész/vadőr barátom - innen légvonalban 25-30-40 km-re. Náluk egész éveben "sok" a komoly bika, tavasszal 15-20-30 agancsot találnak, amik között vannak 2-2,5-3 kilósak"

...és te elhiszed nekik Feri? Hát elhűledve néztétek ezt a  bikát mikor megjelent a tarvadakkal, mert "még nem is láttatok hasonlót a környéken!" Ha olyan sok 2,5-3 kiló körüli agancs hullna a szomszédotokban akkor mindenfelé lőnétek a hasonló bikákat... Dehogy van ott sok 3 kilós agancs, csak nagyítanak. Mint az itteni vadőrök! Tavasszal elhíresztelik, hogy 50 bika van a  területen, aztán a szomszédterületen is 50, meg a  következőn is 50, hagyjuk már a hülyeséget! Éppenséggel csak az agancsukat nem találjuk, mert már kizöldell az erdő mikorra lehullajtják.  Ördög ... a sok csapos, meg 3 éves hatos dárdás... Az egyik barátom talált egy kétkilós hatos szárat, aztán a párját a másik terület belsejében szedte föl de mindkét terület vadőre elmeséli, hogy van egy szép 6 kilós 12-es bikájuk... 
Idén tavasszal amit fölszedtem agancsokat, 2 kiló körülieket, nézd vissza ha akarod a hullott agancs topikban, mind 5-6-7 éves bikák agancsai, de tavaly csak 1-1,5 kilós agancsokat találtunk. (egy-két öregebb, nagyobb bika itt is van mindig, mert a terület nagy és eltud veszni...de nem jellemező, ugyanis bőgéskor ordít, hogy itt vagyok...talán azok élnek túl, amiknek volt már "kellemetlen élményük" bőgéskor egy pici fémes tárggyal...)

Nem tagadom, hogy nincs vándorlás, mert tudom, hogy van, én is azt mondom, de bárhol, bármelyik faluban érdeklődünk sehol nem szednek 3 kilós szárakat, csak nagyon ritkán, az is mind fiatal, középkorú bikák agancsai!  Egy 14 éves bika, minden évben leteszi a fejdíszét ezt ne felejtsd, és ha 5 éves kora után jegyezzük az agancsait, könnyen kiszámolhatod az hány darab 3 kilós agancsszár mire megöregszik... Dehogy vannak itt olyan agancsok! De a Dunántúli "agancskupecokat" is megkérdezheted miket szednek össze erről a részről, soxor felsem jön a  Dunántúlról, mert nem éri meg neki a benzinköltség...!  Nyihi
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #8008 Dátum: 2012. November 26. - 17:43:43 »

"Van két erdész/vadőr barátom - innen légvonalban 25-30-40 km-re. Náluk egész éveben "sok" a komoly bika, tavasszal 15-20-30 agancsot találnak, amik között vannak 2-2,5-3 kilósak"

...és te elhiszed nekik Feri? Hát elhűledve néztétek ezt a  bikát mikor megjelent a tarvadakkal, mert "még nem is láttatok hasonlót a környéken!" Ha olyan sok 2,5-3 kiló körüli agancs hullna a szomszédotokban akkor mindenfelé lőnétek a hasonló bikákat... Dehogy van ott sok 3 kilós agancs, csak nagyítanak. Mint az itteni vadőrök! Tavasszal elhíresztelik, hogy 50 bika van a  területen, aztán a szomszédterületen is 50, meg a  következőn is 50, hagyjuk már a hülyeséget! Éppenséggel csak az agancsukat nem találjuk, mert már kizöldell az erdő mikorra lehullajtják.  Ördög ... a sok csapos, meg 3 éves hatos dárdás... Az egyik barátom talált egy kétkilós hatos szárat, aztán a párját a másik terület belsejében szedte föl de mindkét terület vadőre elmeséli, hogy van egy szép 6 kilós 12-es bikájuk... 
Idén tavasszal amit fölszedtem agancsokat, 2 kiló körülieket, nézd vissza ha akarod a hullott agancs topikban, mind 5-6-7 éves bikák agancsai, de tavaly csak 1-1,5 kilós agancsokat találtunk. (egy-két öregebb, nagyobb bika itt is van mindig, mert a terület nagy és eltud veszni...de nem jellemező, ugyanis bőgéskor ordít, hogy itt vagyok...talán azok élnek túl, amiknek volt már "kellemetlen élményük" bőgéskor egy pici fémes tárggyal...)

Nem tagadom, hogy nincs vándorlás, mert tudom, hogy van, én is azt mondom, de bárhol, bármelyik faluban érdeklődünk sehol nem szednek 3 kilós szárakat, csak nagyon ritkán, az is mind fiatal, középkorú bikák agancsai!  Egy 14 éves bika, minden évben leteszi a fejdíszét ezt ne felejtsd, és ha 5 éves kora után jegyezzük az agancsait, könnyen kiszámolhatod az hány darab 3 kilós agancsszár mire megöregszik... Dehogy vannak itt olyan agancsok! De a Dunántúli "agancskupecokat" is megkérdezheted miket szednek össze erről a részről, soxor felsem jön a  Dunántúlról, mert nem éri meg neki a benzinköltség...!  Nyihi

"Nem tagadom, hogy nincs vándorlás, mert tudom, hogy van"  <----- ez eléggé érdekesre sikeredett  Röhög
Naplózva

" There is good out there "
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9994



« Új üzenet #8009 Dátum: 2012. November 26. - 17:48:24 »

Elacc, nálunk gyakorlatilag ugyanez a helyzet, mint amit Feri írt alább.
A bikák zöme nem nálunk telel, hanem felvonul a tőlünk nyugatra fekvő, sokezer hektáros, szinte egybefüggő erdőtömbökbe, a Zalaerdő területére, hozzánk csak lakodalomra érkezik. Nem állítom, hogy pár példány nem telel ki itt is, de ezek száma a bőgéskor ittlévőknek csak töredéke. Ilyenkortájt a derékhad már rudliba verődik és vonul vissza, hozzájuk csapódnak a nyáron elég szép számmal látható "elárvult" csaposok is.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 [534] 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: