Oldalak: 1 ... 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 [521] 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921787 alkalommal)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7800 Dátum: 2012. Október 14. - 09:49:26 »

Veszem itten drága pénzért a távolságmérőt , a nyomkövetöt , az éjjellátót , a mindenféle golyót , meg csodagukkert , te meg beszélsz itten nekem valami fejhosszúságról , koronaképzésről , meg korai kilövésről ! - - - - A hüttőm meg üres !  Hát észnél vagy te ? !!!   Nyihi  Nyihi  Nyihi

 Wave Emelem

A hőkamerát kifelejtetted (cél- és kereső) vagy az a csodagukker?  Ördög
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7801 Dátum: 2012. Október 14. - 13:54:01 »

Elacc, tudod melyik bika lőhető?

Amelyik keresztbe áll.  Ördög

Komolyabban:
Először az okokat kell megszüntetni, s akkor az okozat is "helyre áll".
Amíg lassan büntetnünk kell azért, mert a tarvadat (mindegy hogy őz vagy gím) senki nem lövi, pontosabban csak a kolbászba valót hajlandó terítékre hozni, vadkárelhárításon órákig elnézi, hogy a malacos koca túrkálja a vetést (nem zavarja el, mert hátha jön kan vagy süldő), stb. addig lőni kell a bikát, hogy ne kelljen a zsebbe nyúlni. Azt nem értik meg, hogy egy tízkiló feletti trófe ára mennyi 6-7 kg-ossal ér fel, mennyi fejlődőképes agancsár maradhatna "életben" (ha csak gazdaságilag nézzük, akkor is). Ezen semmiféle vizsga nem segít.
Másfél hónappal ezelőtt olyan buszon utaztam,melynek sofőrje a 400 ha szántóföld jogán vadásztársasági tag egy nem akármilyen területen.
Fogy a szarvas,mégis nő a vadkár-megjegyzésemre belendült,mesélt.
-Augusztus végén körülvágattam a vadkáros táblámat és kiültem.Délutáni napsütéses időben kijött egy 25-ös tehén rudli.Mikor kifogyott a tár,hívtam az öreg vadőrt.
Amikor kiért,megütközve látta,hogy egyszerre nem tudja bevinni a hat tehenet.
-Józsikám,egy alkalommal csak egyet!
-Így is majd megevett a méreg,mert mire újra töltöttem,már elmentek!Fogom én etetni velük a 9000 forintos kukoricát?
Hát ennyire nem lövik manapság a sutavadat!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7802 Dátum: 2012. Október 14. - 13:59:17 »

Másfél hónappal ezelőtt olyan buszon utaztam,melynek sofőrje a 400 ha szántóföld jogán vadásztársasági tag egy nem akármilyen területen.
Fogy a szarvas,mégis nő a vadkár-megjegyzésemre belendült,mesélt.
-Augusztus végén körülvágattam a vadkáros táblámat és kiültem.Délutáni napsütéses időben kijött egy 25-ös tehén rudli.Mikor kifogyott a tár,hívtam az öreg vadőrt.
Amikor kiért,megütközve látta,hogy egyszerre nem tudja bevinni a hat tehenet.
-Józsikám,egy alkalommal csak egyet!
-Így is majd megevett a méreg,mert mire újra töltöttem,már elmentek!Fogom én etetni velük a 9000 forintos kukoricát?
Hát ennyire nem lövik manapság a sutavadat!

Háza válogattja, nálunk csak akkor lövik, ha kell a kóbászba...
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7803 Dátum: 2012. Október 14. - 14:13:05 »

Másfél hónappal ezelőtt olyan buszon utaztam, . . .

Beata ignorancia !  Legközelebb másik buszon utazzál ... !   Nyihi Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
Bagira
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 217


« Új üzenet #7804 Dátum: 2012. Október 14. - 15:04:15 »

Kóbászba csak spíszert illik lőni.

Szalonnát azért vegyetek hozzá,magában nagyon száraz lessz.
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7805 Dátum: 2012. Október 14. - 21:36:42 »

Vizsgához kötnéd???? Hát ez nagyon nagy okosság,gratulálok. Világ életemben az alföldön vadásztam,sajnos ritkán jutok el igazi nagyvadas területre. Na most én "levizsgázok" nagyvadból,és rá 5 évre talán össze tudok gyűjteni pénzt egy kisebb bikára.  Annyi féle fajta selejtezési szempont van,hogy szerinted én mindet fejben tudom majd tartani? Hogy gondoltad ezt??? Vállat von

Te hogy gondoltad ezt? Ha csak személykocsira van engedélyed, ne akarj kamiont vezetni. Majd az vezeti aki tudja is.
Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7806 Dátum: 2012. Október 14. - 22:28:01 »

Annyit tennék még hozzá, ehhez a vizsga témához, hogy kicsit tévútra ment pár a hozzászólás  itt.
Mert valóban nem mondhatjuk egy külföldi vendégnek , hogy gyorsan menjen vizsgázni mikor belép a határon.... Ilyet nem írtam sehol.
 A felelősség itt legyen a vadásztatóé. (rossz kilövés esetén komoly büntetéssel)

A másik dolog ami félre lett értelmezve:
Akkor ha elromlik az autód,tanuld ki a szakmát,és csak azután vidd el el szakemberhez okés.... Vigyorog   Fiúk,én nagyon szeretem,és tisztelem a vadászat minden formáját,de nehogy már ne lőhessek soha életemben egy gímbikát,csak azért,mert nem értek komoly szinten a bírálathoz.... Mire valóak a hivatásos vadászok,vagy a kísérőszemélyzet? /de utálom ezt a szót/  Ez vicc amit itt írkáltok,nem több.... Wave

Ha,  te az Alföldön vadászol és nálatok nincs bika, nem tennéd le a vizsgát és kész.
Ha bikát akarnál lőni pl a Mátrában, akkor majd ott a vadásztató elbírálja neked, övé lesz a felelősség.
De a bikavadászatnak van egyéni módja is. Amikor egy társaságon belül tagok is lőhetnek. Ebben az esetben a tagoknak is kellene egy komoly vizsga.

Hagyjuk is ezt a vizsga dolgot, csak felhoztam mint lehetőség. Ilyen úgysem lesz.
 A fő javulást nem ez hozná meg, hanem a büntetések. Annak lenne ereje.
Hibás kilövésekkor legyen komoly felelősségre vonás, legyenek büntetések tagi és társasági szinten is , szigorítások, felülvizsgálatok, komoly szankciók bevezetése stb.
Az a duma hogy, "meg kell lőni mert ha mi nem akkor majd a szomszéd..." is sok esetben elfelejtődne. Mindenki többször meggondolná hogy, a hibája miatt magát és a társaságát is büntesse e.






Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #7807 Dátum: 2012. Október 15. - 07:52:53 »

...
 A fő javulást nem ez hozná meg, hanem a büntetések. Annak lenne ereje.
Hibás kilövésekkor legyen komoly felelősségre vonás, legyenek büntetések tagi és társasági szinten is , szigorítások, felülvizsgálatok, komoly szankciók bevezetése stb.
...


Ezzel nagyon egyet tudok érteni én is. De nem csak gímre, hanem minden egyéb vadfajra is.
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7808 Dátum: 2012. Október 15. - 08:30:42 »

Hagyjuk is ezt a vizsga dolgot, csak felhoztam mint lehetőség. Ilyen úgysem lesz.
 A fő javulást nem ez hozná meg, hanem a büntetések. Annak lenne ereje. 
Meg ne haragudj, de a jószándék mögött (ami nem megkérdőjelezhető a hozzászólásaid alapján) hatalmas adag dilettantizmus lakik.
Magyarországon 40 éven át büntették a rossz elejtéseket.
Aztán mire mentünk vele?.....SEMMIRE!!
Ha most idióta módon újból bevezetnék a bírságolást, vissza is jutnánk oda, ahol  nem is oly rég voltunk.
Csak annál sokkal könnyebb lenne svindlizni, mert a vadászati hatóság a jelen állapotában még tehetetlenebb, mint bármikor volt.
Nincs ember, nincs autó, ha van, akkor nincs hozzá futás-keret, nincs pénz túlórát fizetni, ergo a felügyelők reggel 8-tól du. 4-ig dolgozhatnak, stb...stb...
Minden olyan bika, amelyik nem üti meg a szükséges mércét, menne a sufniba. Lebukás esélye nulla.
Aztán veregethetnéd a saját válladat, hogy milyen okos ötlet volt, csak éppen ugyan annyi jóképességű bika tűnne el, mint eddig.
Ha nem tudunk róla, akkor nem fáj??? Vállat von

Sajnos azt érzem, hogy a szükséges szemléletváltásnak sem jött még el az ideje.
Ahhoz még mindig túl sok a szarvas.
Majd ha ennek a töredéke lesz csak, akkor megtanulja minden területgazda becsülni azt, amije van. Lásd példának szinte egész Nyugat Európát.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7809 Dátum: 2012. Október 15. - 09:06:34 »

Meg ne haragudj, de a jószándék mögött (ami nem megkérdőjelezhető a hozzászólásaid alapján) hatalmas adag dilettantizmus lakik.
Magyarországon 40 éven át büntették a rossz elejtéseket.
Aztán mire mentünk vele?.....SEMMIRE!!
Ha most idióta módon újból bevezetnék a bírságolást, vissza is jutnánk oda, ahol  nem is oly rég voltunk.
Csak annál sokkal könnyebb lenne svindlizni, mert a vadászati hatóság a jelen állapotában még tehetetlenebb, mint bármikor volt.
Nincs ember, nincs autó, ha van, akkor nincs hozzá futás-keret, nincs pénz túlórát fizetni, ergo a felügyelők reggel 8-tól du. 4-ig dolgozhatnak, stb...stb...
Minden olyan bika, amelyik nem üti meg a szükséges mércét, menne a sufniba. Lebukás esélye nulla.
Aztán veregethetnéd a saját válladat, hogy milyen okos ötlet volt, csak éppen ugyan annyi jóképességű bika tűnne el, mint eddig.
Ha nem tudunk róla, akkor nem fáj??? Vállat von

Sajnos azt érzem, hogy a szükséges szemléletváltásnak sem jött még el az ideje.
Ahhoz még mindig túl sok a szarvas.
Majd ha ennek a töredéke lesz csak, akkor megtanulja minden területgazda becsülni azt, amije van. Lásd példának szinte egész Nyugat Európát.
 Emelem

Nem biztos, hogy az a büntetés ami régebben hatástalan volt, most is az lenne, sok minden változott és változik folyamatosan!

Egyébként már olyan szinteken jár az itteni vadászhangulat, (mentalitás?) hogy pár napja az egyik vadász barátom, (((aki 15 éve vadászik nagyvadas területen, de még nem lőtt gímszarvast és egy selejt bikára vágyakozik))) akitől kérdeztem meglőtte-e már a selejt bikáját, válaszul csak legyintett egyet és ennyit mondott: Lacikám, ebben az országban már akkora a korrupció amit még soha éltemben nem tapasztaltam, nem gondoltam volna...

Úgyhogy a pesszimizmus rám is rám ragadt, ezért Gaucho azt mondom neked, becsüld meg a gyönyörű gímbika fotóid felvételeid, (én is azt teszem Wave) mert később jó kis emlékek lehetnek, majd mesélheted az unokáidnak, hogy egyszer régen errefelé ilyen állat is élt... Ha nincs hajlandóság a változásra, majd kiforrja magát a dolog és mindenki azt eszi amit főzött!  ///Bár ennek is meglesznek a röhögő nyertesei, (mint minden másnak, ami embereknek, sőt egy országnak kárt okozott) akik profitálhatnak mint eddig...///
Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7810 Dátum: 2012. Október 15. - 09:14:00 »

Aztán mire mentünk vele?.....SEMMIRE!!
OOO  Tasli



És ez csak egy terület . . . !

 Vigyorog  Emelem
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #7811 Dátum: 2012. Október 15. - 09:42:21 »

Galoscsabus  Emelem   "Ahhoz még mindig túl sok a szarvas.,         Hol merre mennyi mihez képest sok????? Fejvakarás  Vállat von Okos
Naplózva
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #7812 Dátum: 2012. Október 15. - 10:00:39 »

Károly Üdv  Emelem Igen Igen   " És ez csak egy terület,,  + Vadászati NAGYHATALOM!!   1971 Világ kiállítás.  És manapság??????? 00 Röhög   Új téma. Bőszénfai (szarvas vágás)   Vadász
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #7813 Dátum: 2012. Október 15. - 10:20:17 »

Zalaerdő adatai (forrás: www.vadaszat.net)



Érdekes táblázat.
A minőség romlása egyértelműen látszik.
De ne mondjátok, hogy kevesebb szarvasból lövetnek kétszer annyi bikát, mint a 90-es évek közepén.
Én is Csaba véleményét osztom.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7814 Dátum: 2012. Október 15. - 10:44:09 »

Meg ne haragudj, de a jószándék mögött (ami nem megkérdőjelezhető a hozzászólásaid alapján) hatalmas adag dilettantizmus lakik.
Magyarországon 40 éven át büntették a rossz elejtéseket.
Aztán mire mentünk vele?.....SEMMIRE!!
Ha most idióta módon újból bevezetnék a bírságolást, vissza is jutnánk oda, ahol  nem is oly rég voltunk.
Csak annál sokkal könnyebb lenne svindlizni, mert a vadászati hatóság a jelen állapotában még tehetetlenebb, mint bármikor volt.
Nincs ember, nincs autó, ha van, akkor nincs hozzá futás-keret, nincs pénz túlórát fizetni, ergo a felügyelők reggel 8-tól du. 4-ig dolgozhatnak, stb...stb...
Minden olyan bika, amelyik nem üti meg a szükséges mércét, menne a sufniba. Lebukás esélye nulla.
Aztán veregethetnéd a saját válladat, hogy milyen okos ötlet volt, csak éppen ugyan annyi jóképességű bika tűnne el, mint eddig.
Ha nem tudunk róla, akkor nem fáj??? Vállat von

Sajnos azt érzem, hogy a szükséges szemléletváltásnak sem jött még el az ideje.
Ahhoz még mindig túl sok a szarvas.
Majd ha ennek a töredéke lesz csak, akkor megtanulja minden területgazda becsülni azt, amije van. Lásd példának szinte egész Nyugat Európát.
 Emelem

Mint kiderült (sok itteni fórumozó számára már több éve) én "nem vagyok vadász", lehettem volna, de nem lettem, most meg már abszolút nem is lennék, (ezen a téren kiéltem magam gyerekkoromban) inkább festeni, meg fotózni szeretném az állatokat ezt a mesterséget (hobbit?) meghagyom másoknak. Már többször említettem, hogy nem ellenzem a vadászatot, sőt szükségesnek tartom. Nem vagyok szélsőséges zöld, pedig már ezzel is támadtak. Nagyon sok vadász ismerősöm, rokonom és barátom is van, de egyiket sem gyűlölöm, vagy ítélem el azért mert vadász! A természet az életem része, gyermek korom óta nagyon sokat járom az erdőt, mint Gaucho, megfigyelek, fotózok, cserkelek, imádok agancsot keresni ez az egyik hobbim. Simán kimerem ide írni, hogy az itteni "melóutáni", meg hétvégi leses, szórós vadászoktól jobban ismerem az erdőt a természetet a vadat, de az ide (meglesett pillanatok) felrakott fotóimból is kiderülhetett. Leszedem a hurkokat, segítek a bajba került állatokon, és mindenről beszoktam számolni a terület vadőrének, vagy vadászmesterének, amit láttam tapasztaltam, fontosnak tartottam. Persze csak azoknak akikről tudom, hogy normálisan, megfelelően végzik a dolgukat. Ez nem csak egy VT. területét foglalja magába. Nyugodtan kimondhatom, hogy egy igazi vadászember életét élem, csak annyi különbséggel, hogy nem járok közgyűlésekre, nem vagyok tag, meg húzom meg a ravaszt! Én a régi nagy etikusan, tisztességesen becsületesen működő vadászemberekre mindig felnéztem. Most is vannak páran. Sok információt be tudnék szerezni, ha akarnék, de soxor nem is akarok, mert...

Csak azért írtam le ezeket a dolgokat, hogy Gaucho-nak is írod a "nem vagy vadász, dilettáns vagy, nem értesz hozzá," de nekem is írtátok már...
Annyit azért én is látok, hogy itt az egyes hierarchikusan felépülő társaságokon belül, nagyon sok baráti és rokoni szál kötődik. Vagy éppen csak földcserés, erdőcserés vagy egyéb komoly üzleti érdek húzódik. Egyszóval összefonódások, vannak, vagy üzleti, vagy bármilyen más, mint ahogyan Attila is említette, pl. a pénzes elnöknek sokan tartoznak hálával, vagy lóvéval, fával, hússal, bármi mással... Nem értek hozzá, majd szóvá teszitek ha nincs igazam, de mikor egy VT.-ben elnökségi tagokat választanak ezek az érdekek nagyban befolyásolják a vezetőség megválasztását. Sőt még a tagok megválasztását is.
Azt akarom kihozni az egészből, hogy ezért kifogásolod a szankcionálást, mert ugye egy ilyen "baráti társaságban" nem lehet büntetni, mert vagy elindul egy besúgó hullám, vagy az emberkék egymás tyúxemére lépnek, ami esetleg még a VT. szétesését is jelentheti...

Ezért elképzelhetetlen egy VT.-n belüli szankcionálás, mindaddig míg a felügyelőbizottsági tagok a társaságon belüli többi taggal, baráti vagy üzleti, rokoni, vagy egyéb kapcsolatban vannak. Arról nem is beszélve, hogy a felügyelőbizottsági tagok egymást hogyan ellenőrzik, illetve büntetik... vagy egy felügyelőbizottsági tag saját magát szankcionálja    Ördög

Csaba! Tedd a szívedre a kezed, ha Te kapnál állami megbízásból egy olyan ellenőrzési feladatot, amiben komoly büntetéseket kellene kiosztanod, hány vadászembert büntetnél meg a környezetedből?  Főleg azt akivel hétvégén vaddisznópörköltet bográcsoztál...

Úgyhogy nem tudom mi volt az oka a mínuszpont szankciók eltörlésének, de sejtéseim vannak, bár lehet, hogy rossz helyen keresgélek. Mindenesetre nem azért törölhették el, mert annyira sok kiemelkedő gímszarvasbika van az országban... (((Majd megírjátok... vagyis írjátok meg.

Esetleg ez az elmélet is csak akkor működhetne, ha régiónként létrejönne egy (független, komoly szakmai háttérrel rendelkező vizsgálóbizottság), amit az állam pénzel (minden szempontból) és az járja a saját maga által kijelölt területeit ellenőrzés céljából, büntet, szankciónál, talán egy darabig életképes lehet a dolog, talán a korrupció sem tudná megállítani...Bár ebben már erősen kételkedem, ebben az országban, ugyanis a pénz itt már mindent felülír...

Ha valakinek nem tetszett amit leírtam, mert sérti az érdekeit, pénztárcáját, vagy dilettánsnak tart, tegyen panaszt viktornál...  Ördög

Ezt még mindig a gímszarvasbikák védelméért írtam. (a vaddisznó állományt nem lehet tönkre tenni, az minden évben gondoskodik az utódokról, a gímszarvas sokkal sérülékenyebb!)
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 [521] 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: