Oldalak: 1 ... 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 [512] 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924047 alkalommal)
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #7665 Dátum: 2012. Október 01. - 13:52:08 »

Jó bikák, büszkék lehetnek rájuk!  Emelem

Szerintem.
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7666 Dátum: 2012. Október 01. - 13:57:24 »

Üdvözletem !   Szeretnék mutatni 3 darab  abnormális-bikát , a képeket nem én készítettem hanem egy  " facebook-os " vadászati-közösség oldalán osztották meg ! 





Egyébként egy társaságnál estek a bikák  .
Kíváncsi lennék a véleményekre ! Emelem

Miért abnormisak?Hol a harmadik bika?
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7667 Dátum: 2012. Október 01. - 14:01:38 »

(Tavaly sem raktad fel ide a "híres" trófeamustrás képeket...) Azért majd arra kíváncsi lennék, hogy felétek mi a százalékos arány. Mert nem mindegy hány elejtett bikából szereztétek a két érmest. Nem mindegy, hogy 100 terítékre került bikából 2 érmes vagy 50-ből, de még ha csak 10-ből kettő akkor is rossz a százalékos arány... (((kb amit én megsaccoltam 80% és ha ez így van egyenes arányban következik, hogy mégtovább romlik a minőség..., aztán megáll egy szinten természetesen, de lehet, hogy ettől már nincs is lejjebb...)))  Aztán ha vége a szezonnak majd számold ki Heves megyében és országosan is, hogy mi az érmesek aránya! Abból sokmindenre következtethetsz, merrefelé haladnak a dolgok... Persze csak ha érdekel  Wave (én kíváncsiságból majd jövő tavasszal kiszámolgatom... Vigyorog) (most kaptam egy hívást, hogy itt a környéken is esett egy 7,5 kg-os bika, úgy örülnek neki mint majom a farkának...  Vadász na azt kellett volna inkább itt is meghagyni...  Vigyorog )
Ismered a Bakkay-számsort?
Nagyon jó az állomány,ha a harmincötből öt érmes!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7668 Dátum: 2012. Október 01. - 14:03:15 »

Elnézést , 1 képet 2szer másoltam be , ez helyett :



 Wave  Wave
Megtaláltam a harmadik bikát,de ez sem abnormis.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7669 Dátum: 2012. Október 01. - 14:07:55 »

Szerintem ez nem törpe, hanem csak egy beteg állat! (De ha törpe is volna, hol aranyérmes  ez a trófea? Fejvakarás Vállat von)

Igen!  Wave Folyamatosan tanulok tőlük! De nem gímszarvas, meg trófea, hanem ember ismeretet...   Afro  Ördög  Emelem
Ez makk egészséges volt.KI írta,hogy aranyérmes?
Ideje,hogy az űrlények után megismerd az embereket is!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #7670 Dátum: 2012. Október 01. - 14:09:20 »

Üdv !
 Én csak kíváncsiságból kérdem , hogy az alsó kettő bikát akkor te minek neveznéd ?    Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7671 Dátum: 2012. Október 01. - 14:20:27 »

(Tavaly sem raktad fel ide a "híres" trófeamustrás képeket...)

Keress vissza, május körül tettem fel egy videót róla...  Kacsint

Azért majd arra kíváncsi lennék, hogy felétek mi a százalékos arány. Mert nem mindegy hány elejtett bikából szereztétek a két érmest. Nem mindegy, hogy 100 terítékre került bikából 2 érmes vagy 50-ből, de még ha csak 10-ből kettő akkor is rossz a százalékos arány... (((kb amit én megsaccoltam 80% és ha ez így van egyenes arányban következik, hogy mégtovább romlik a minőség..., aztán megáll egy szinten természetesen, de lehet, hogy ettől már nincs is lejjebb...)))  Aztán ha vége a szezonnak majd számold ki Heves megyében és országosan is, hogy mi az érmesek aránya! Abból sokmindenre következtethetsz, merrefelé haladnak a dolgok... Persze csak ha érdekel  Wave (én kíváncsiságból majd jövő tavasszal kiszámolgatom... Vigyorog) (most kaptam egy hívást, hogy itt a környéken is esett egy 7,5 kg-os bika, úgy örülnek neki mint majom a farkának...  Vadász na azt kellett volna inkább itt is meghagyni...  Vigyorog )

Itt azért látszik, hogy nem vadászol, és vannak homályos foltok a vadászat-vadgazdálkodás terén...
Szerinted!?! Ha van a "keretünkben" 4 fiatal, 4 középkorú, és 2 öreg bika, akkor ezt hogy hozzuk össze úgy, hogy a nagy része érmes legyen, és ne legyen benne hibás kilövés???  Vállat von
Eddig ebből a 10-ből, meglőttük 8-at, a 4 fiatalt - van egy 4,40-es (amit itt meg is mutattam a véreb ül mellette), és három ami 4 kiló alatti, lőttünk 3 középkorút - egy 6,40-es villás 8-ast (ez is benne lesz a bronzban szerintem), egy 5.2-es 8 éves 12-est, illetve a 7.40-es is (sajnos) ebben a kategóriában lesz (ezt nem én lövettem), ezen felül ugye van, amit én lövettem a "nagy 16-os", én 12 évesnek gondolom.


Ezen kívül elmondom Neked, hogy van 2 bika, ami elég kacifántos helyen is van, meg igazából vendég sincs rá, ami biztosan megüti a 8 kilót, van egy jó pár, amit szintén ismerünk, és 6-7 kiló körül van, meg a bikáink legalább 50%-át csak hangról ismerjük, ki tudja, hogy mi minden van még kint a területen...  Kacsint
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7672 Dátum: 2012. Október 01. - 14:28:21 »

Ezt a bikát is ebben a bőgésben videóztam:



 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7673 Dátum: 2012. Október 01. - 14:38:39 »

Keress vissza, május körül tettem fel egy videót róla...  Kacsint

Itt azért látszik, hogy nem vadászol, és vannak homályos foltok a vadászat terén...

Na ezért nem írtam ki eddig, hogy nem vadászom, de úgy látom most már kapóra jött a támadható felület, úgyhogy én be is fejeztem az itteni nyüzsgésem...   Wave  Egyébként tényleg nagy köze van ennek is ahhoz, hogy én vadászok vagy nem.  Figyelmes olvasás (Pici bizalom az irányomba és egy pici logika néha sokat segítene... Ördög ) Rájöttem már arra is, ha nem írok le itt totál dedósan egy gondolatmenetet, (jó) páran nem értitek, (vagy csak nem akarjátok megérteni  Vállat von ) úgy látom köztük Te sem. Ok nem várom el, hogy gondolatolvasó légy, de azt azért feltételeztem volna, hogy az általam leírt százalékos arányba nem számolsz bele csapos bikákat is...stb  Na Feri légy büszke a gímszarvasállományotokra (bár ha visszaolvasol az itteni hozzászólásaidban igen csak kételkedem abban, hogy helyesen végzed a szelektálást, három példát is tudnék idézni, de nem teszem...) csak így tovább, úgy is magatok alatt vágjátok a fát  Okos Ördög
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7674 Dátum: 2012. Október 01. - 15:26:53 »


Ámen!  Ördög  Okos
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #7675 Dátum: 2012. Október 01. - 15:43:19 »

Szervusz Elaccc! Emelem

Nem kell ezt ilyen mélyre szívni. Ez egy fórum, ahol mindenki nyugodtan elmondhatja a véleményét, ha akarja elolvashatja másokét is, és csak annyit jegyez meg belőle amennyit arra érdemesnek tart. Tedd ezt!
Egyébként én még inkább tiszteletreméltónak tartom, hogy nem vadász létedre ennyi energiát fektetsz a szarvas tanulmányozásába!   Igen
Becsülök minden Embert aki a Vadászatért, a Vadért tenni akar, és tesz, nem pedig csak sóhajtozik az állapotokon. Főleg az döbbent meg, ha egy kb velem egykorú "öreg" (jó értelemben mondva) vadász mesél arról, hogy bezzeg régen, bezzeg ő mennyit tett. Jó lenne, ha  tudomásul venné, pont az én korosztályom, hogy mi vagyunk a hibásak, hogy a magyar vadállomány ide jutott. Vagy nem ismertük fel időben a veszélyt, vagy nem tettünk eleget ellene, de a lényeg, hogy az utánunk következők már tőlünk tanulták meg a rosszat! Lehet itt a névtelenségek mögé bújva sápítozni, osztani az észt, pedig jobban tennénk ha tudásunkat önzetlenül megosztanánk a siránkozás helyett! Itt nem egy-két kiemelkedő szakemberre van szükség, hanem egy nagyobb ismeretekkel rendelkező nagy táborra akik tudnak változtatni a többiek ( helyi társaságok) szemléletén is. A vélt, vagy valós tudásuktól elszállt önjelölt szakértők ideje szerintem lejárt!  Itt kő keményen át kell adni a tudást másoknak, és mielőbb tenni kell közösen!

Épp ezért nem kell abbahagynod, mert ha csak egy picit is tanul tőled valaki, már megérte a fáradozást! Emelem
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
foximaxi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 373


vadász


« Új üzenet #7676 Dátum: 2012. Október 01. - 16:41:32 »

Egy kicsit megtörjem a csendet!  Nyihi

Véleményeket kérnék róla!...

A többit majd utánna...

Üdvözlettel
Naplózva

"Üres a puska" - ennyi soha ne legyen elég, bárkitől is hangozzék!
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7677 Dátum: 2012. Október 01. - 17:00:25 »

Idézet még a '80-as évekből , egyik vadászmestertől . A beírókönyvnél mondta egyik tolakodó , fiatal kezdőnek
"A kezdőnek az anyja picháját , húzzon a sor végére és kussoljon !!!"   Tasli    
Ördög  Röhög  Vigyorog

Egyébként , Elaccc jóakaratú ténykedése nekem is tetszik ! ! !   Igen

 Wave Emelem
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7678 Dátum: 2012. Október 01. - 20:19:28 »


Véleményeket kérnék róla!...


4 éves, 3.8 kg. Az elejtés "minőségével" nincs gond!  Kacsint  Wave
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #7679 Dátum: 2012. Október 01. - 22:01:44 »

"Drága Barátom Herr Erdőjáró" Emelem

Mint mindig- most is bölcsen szólottál! Meghajol     Uff
Többek közt ezért is tisztellek és módfelett kedvellek Ölel
Bár a Jóisten és a fórumosok bocsássák meg... nekem-  a jelenlegi csoffadt tudásommal-  egy kicsit sok ez a "aggancsból megmondjuk a tutit" értekezés...
Nagytudásu Dr. Gallasz G. tanár cimborámat  juttatja eszembe..."na nehogymár ne tudjak olyat  kérdezni erről a dologról amire még Én sem tudom a választ"...


Maradok tisztelettel.: Tom-3.14

 S.Peti
Naplózva

" Légy résen! "
Oldalak: 1 ... 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 [512] 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: