Oldalak: 1 ... 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 [511] 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921692 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #7650 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 16:49:46 »

Galoscsabus  Emelem ! Keresem a "" égerfekete agancsú ""  folytatást és nem találom  Fejvakarás  Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7651 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 17:22:46 »


Ne sokat kelljen olvasgatnod.

Amúgy mi igaz abból, hogy az állami területeken szankciókat helyeztek kilátásba a minuszpontos trófeák elejtői("lövetői")-vel szemben?
Kössz, nem magam miatt kértem Vigyorog (de ha úgy lenne, arról is beszámolnék Angyal).
Intézményes szankcióról nincsen tudomásom.
De eddig sem volt és eztán sem lesz népszerű az a kolléga, aki a nagy számok törvénye alapján, hébe-hóba becsúszó hibán felül, sorozatban hülyeséget csinál.
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7652 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 17:29:06 »

Galoscsabus  Emelem ! Keresem a "" égerfekete agancsú ""  folytatást és nem találom  Fejvakarás  Emelem
Szia!
Idén már biztosan nem is fogod.
A kan elejtésével egy időben lemondtam az idén a golyóérett bika elejtési jogomról.
Saját hülyeségem, de nem tartanám érdemesnek magam arra, hogy napokon belül két ilyen trófea és élmény birtokosa lehessek.
Valamelyik élmény csorbát szenvedne, másodhegedűs szerepre kárhozna, azt pedig nem szeretném.
Nem jelenti azt, hogy nem lőnék szívesen bikát, de már csak valami igazán jó "selejtet", kivalót fogok megcélozni, ha leszek olyan szerencsés és találok ilyent.
A "nagy kormos" pedig remélem öregszik egy évet és jövőre találkozunk, vagy ha másnak okoz örömet, hát azt se bánom Mosolyog
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #7653 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:11:24 »

Csaba megértelek  Igen   Taps   Stoel engem nem tudna elcsábítani .
Azért gondolom ha terítékre kerül a "  Nagy kormos " felteszed .   Emelem
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #7654 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:23:19 »

Sajnos nem pontozzák,nem százalékolják a szóbelin az eredményt,vagy átmész vagy nem.De ettől függetlenül sokat lehet itt tanulni a szarvasról,bár bírálat terén mindig vannak viták.Mint most is. Emelem

Azt azért érzi az ember, hogy éppen sikerült válaszolgatnia és átengedték, vagy szinte minden kérdésre helyesen válaszolt. Nekem saját magam miatt fontos, nem a bizottság miatt.
Naplózva
mokar
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 90


« Új üzenet #7655 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 19:50:08 »

Azt azért érzi az ember, hogy éppen sikerült válaszolgatnia és átengedték, vagy szinte minden kérdésre helyesen válaszolt. Nekem saját magam miatt fontos, nem a bizottság miatt.

A legfontosabb  hogy legyen véleményed, és érvelj mellette ! Persze az alap dolgokat (fejtartás, nyakvastagság, agancs ágai, a bika testének vonásai jellemzései .... ) ne változtasd meg....
...a legfontosabb hogy lássák hogy tényleg érdekel a vadászat, lássák hogy szereted és ápolni akarod a vad állományt ....
és ha valamiben úgy érzed hogy igazad van állj ki mellette .... S.Peti Emelem
Naplózva

„Az senkit sem zavar, ha valaki nem talál, de senki nem tolerál egy veszélyesen lövöldözőt!”
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7656 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 20:05:17 »

Tudom is, hogy mi várna ott rám:

Mikor megérkeznék az agancsmustrára, meglátnánk egymást, aztán kezet fognánk és:

Hirtelen az érintésedre egy nagy energiagömb venne körül bennünket de a körülöttünk lévő emberek, a külvilág ebből semmit nem venne észre, folyik minden a saját medrében... Szóval ez az energiagömb ami belülről lökéshullámszerű burkot képez, egyben időtörést hozna létre. Aztán ebben az időtörésben (amit nevezhetünk egy másik dimenziónak) megállítanád az időt és szép lassan elkezdenéd visszafelé pörgetni. A füleim mintha bedugultak volna, az elmém kitisztul, okosnak érzem magam és kiválasztottnak, teljesen a hatalmad alatt állok, csodállak amint elkezded nekem megmutatni, hogy ennek az elhullott bikának a koponyája, trófeája szépen lassan ismét összeáll. Mikor ismét egész koponyája lesz, újra megállítod az időt és megmutatod, hogy a haránt porc nincs elcsontosodva, és a homlokvarrat is szépen látszik ez egy gyerek bika. Én pedig simán elhiszem neked. Hogyne hinném el annak aki megállította, sőt visszapörgette az időt! Aztán mikor én mindenre igent mondok, mindent elhiszek, ismét szépen lassan kezdenek a szövetdarabkák visszaépülni a koponyára, majd az izomszövetek és végül felkerül a "kaszni", a bőr és szőr "borítás" is az állat fejére pofájára. Az idő nem áll meg, még mindig visszafelé pörgeted, feltámasztod a bikát! Mikor az állatnak ismét összeállt a teste és ismét mozog, újra megállítod az időt. Megmutatod nekem, hogy hogyan nézett ki élőben és mikor már a csodálattól tátott szájjal bámulok, előrepörgeted az időt és hirtelen Gemencen állunk egy nagy mocsaras ártéri részen. Az állat habzsolja a bucijába a vitamindús növényzetet és minden évben mutatod ahogyan az agancs egyre nagyobb lesz. A következő évben 3,7kg-ról felugrik 4,7kg-ra, majd következő évben 5,7 kg-ra, aztán 14 évesen 10kg-os hatalmas aranyérmes agancsai lesznek a bika felhízik 3 mázsásra... Én az idő burkon belül még mindig tátott szájjal nézem az eseményeket a szememből könnycseppek törnek elő, és kezeim a magasba emelvén hálát adok teremtőmnek, hogy megismerhettelek itt a fórumon és ezáltal beleláthattam a jövőbe, végigkísérhettem ahogyan egy 3 kg-os trófeás törpe bikából, hatalmas kapitális trófea válik.
Aztán hirtelen eltűnik a burok és zajlanak az események tovább mintha misem történt volna. Viszont én megőriztem az elmémben a történteket, nem feledem a csodálatos időutazást, és a későbbi agancsmustrán bármit is mutatsz nekem, bármit is közölsz, mindenre csak bólogatni fogok és igazat adok, sőt bocsánatot kérek, hogy bármikor is kételkedtem igazadban, hiszen emberfeletti képességekkel rendelkezel...    Meghajol

Ha pedig mégsem így történik akkor mit akarsz ott megmutatni, bebizonyítani?  Fejvakarás

 OffTopic bocsesz mindenkitől  Stoel Vigyorog Ördög

Szemantika a megoldás a problémádra!Tudod,ez a tudományág foglalkozik a mondatértés és a szövegértés problémáival.
Ha megértetted volna amit írtam,akkor nem írtad volna le szürrealista gondolataidat!
Én azt írtam,hogy a típus mire képes,nem az egyed!
Egyet akarunk,de mást látunk.Értékelem a jó szándékodat,de próbáld meg megismerni a szarvasokat és ne dühből írjál!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7657 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 20:45:00 »



Nyugalom!
Nem vagyok én "összezavarva"!  Kacsint
Egyszerűen van egy nézetem (nekem is, bár nem mondom, wildhegernek is van/volt benne formáló ereje), amit (hál'Istennek) tudok is "érvényesíteni", "gyakorolni" egy teljes vadászterületen (bár jobb lenne egy több tízezer ha-os körzetben), aztán majd meglátjuk, hogy az idő kit igazol!



...így pedig már értem a festményeid lényegét!  Okos

 S.Peti
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 30. - 20:48:31 írta Pyrus » Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7658 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 21:25:20 »

Elaccc !

"törpe bika" , " kis bika" , "közepes bika" , "nagy bika" - - - - ennyi azért nem elég az állományismerethez  és a vele való gazdálkodáshoz .  No , de sebaj , a többit majd megtanulod Wildhegertől és Svferitől !!!  Ördög Vigyorog
Itt egy  "zalai törpe" , csak most , csak neked !  Nyihi





 Wave Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7659 Dátum: 2012. Október 01. - 08:32:32 »

Elaccc !

"törpe bika" , " kis bika" , "közepes bika" , "nagy bika" - - - - ennyi azért nem elég az állományismerethez  és a vele való gazdálkodáshoz .  No , de sebaj , a többit majd megtanulod Wildhegertől és Svferitől !!!  Ördög Vigyorog
Itt egy  "zalai törpe" , csak most , csak neked !  Nyihi





 Wave Emelem

Szerintem ez nem törpe, hanem csak egy beteg állat! (De ha törpe is volna, hol aranyérmes  ez a trófea? Fejvakarás Vállat von)

Igen!  Wave Folyamatosan tanulok tőlük! De nem gímszarvas, meg trófea, hanem ember ismeretet...   Afro  Ördög  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7660 Dátum: 2012. Október 01. - 08:47:45 »

Elaccc !

 - - - - ennyi azért nem elég az állományismerethez  és a vele való gazdálkodáshoz .  No , de sebaj , a többit majd megtanulod Wildhegertől és Svferitől !!!  Ördög Vigyorog

 Wave Emelem

Ja még valami:  ezt az állományt nem én gazdálkodtam ki! De már soha nem is fogom, ha eddig nem vettem kezembe fegyvert, ezután sem fogok!   Kacsint (vannak helyettem elegen...  Figyelmes olvasás ) Meghagyom svferinek ezt a szakmát, hivatást, remélem, hogy megtalálja a helyes utat és nem befolyásolja negatívan senki, mert szüksége lesz az objektív tudásra tapasztalatra, mert nulláról indul... /ugyanis amit errefelé eddig "csináltak (csinálnak)" az egy nagy nulla és ennek következményeként, minőségileg le is nullázódott a gímállomány! (bizonyíték erre az idei teríték)/ Maximális tiszteletem a nagyon kevés kivételnek!  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7661 Dátum: 2012. Október 01. - 10:35:46 »

mert nulláról indul... /ugyanis amit errefelé eddig "csináltak (csinálnak)" az egy nagy nulla és ennek következményeként, minőségileg le is nullázódott a gímállomány! (bizonyíték erre az idei teríték)

Azért én nem vagyok ennyire elkeseredve... Meg úgy néz ki, hogy a "felétek", meg a "felénk" nem egészen ugyanaz az állományt tekintve, ugyanis én elég sok jó képességű fiatal 3-4-5 éves bikát láttam idén is, a "nagyjóból", is láttunk eleget, több "nagy" bika (6-7 kiló feletti) "maradt meg", de azért elcsíptünk egy 7.40-es 14-est, meg a 8,80-as 16-ost is...  Okos
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7662 Dátum: 2012. Október 01. - 12:02:02 »

Azért én nem vagyok ennyire elkeseredve... Meg úgy néz ki, hogy a "felétek", meg a "felénk" nem egészen ugyanaz az állományt tekintve, ugyanis én elég sok jó képességű fiatal 3-4-5 éves bikát láttam idén is, a "nagyjóból", is láttunk eleget, több "nagy" bika (6-7 kiló feletti) "maradt meg", de azért elcsíptünk egy 7.40-es 14-est, meg a 8,80-as 16-ost is...  Okos

(Tavaly sem raktad fel ide a "híres" trófeamustrás képeket...) Azért majd arra kíváncsi lennék, hogy felétek mi a százalékos arány. Mert nem mindegy hány elejtett bikából szereztétek a két érmest. Nem mindegy, hogy 100 terítékre került bikából 2 érmes vagy 50-ből, de még ha csak 10-ből kettő akkor is rossz a százalékos arány... (((kb amit én megsaccoltam 80% és ha ez így van egyenes arányban következik, hogy mégtovább romlik a minőség..., aztán megáll egy szinten természetesen, de lehet, hogy ettől már nincs is lejjebb...)))  Aztán ha vége a szezonnak majd számold ki Heves megyében és országosan is, hogy mi az érmesek aránya! Abból sokmindenre következtethetsz, merrefelé haladnak a dolgok... Persze csak ha érdekel  Wave (én kíváncsiságból majd jövő tavasszal kiszámolgatom... Vigyorog) (most kaptam egy hívást, hogy itt a környéken is esett egy 7,5 kg-os bika, úgy örülnek neki mint majom a farkának...  Vadász na azt kellett volna inkább itt is meghagyni...  Vigyorog )
Naplózva

" There is good out there "
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #7663 Dátum: 2012. Október 01. - 13:46:58 »

Üdvözletem !   Szeretnék mutatni 3 darab  abnormális-bikát , a képeket nem én készítettem hanem egy  " facebook-os " vadászati-közösség oldalán osztották meg ! 





Egyébként egy társaságnál estek a bikák  .
Kíváncsi lennék a véleményekre ! Emelem
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Jágerboy
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344


« Új üzenet #7664 Dátum: 2012. Október 01. - 13:49:49 »

Elnézést , 1 képet 2szer másoltam be , ez helyett :



 Wave  Wave
Naplózva

Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.
Oldalak: 1 ... 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 [511] 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: