Oldalak: 1 ... 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 [510] 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921751 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #7635 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 08:57:44 »

Ennyire nem fognak belemenni a dolgokba,nyugi. Emelem

Remélem is.  Kacsint
...de ettől függetlenül ad támpontot a tanuláshoz is és nem csak "átcsusszanni" szeretnék, hanem rendesen megállni a helyem. Plusz; a későbbiekre is okulásul szolgál.


 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7636 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 09:12:23 »

...ilyeneket lőjetek Feri, itt is van egy:

    
Re:Szarvasbika
« Új üzenet #4028 Dátum: 2010. November 10. - 15:09:44 »

Naplózva

" There is good out there "
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7637 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 09:27:27 »

Az én osztályozásomban csak egyfajta törpe bika létezik, soha nem beszéltem többfajta törpe bikáról

Bocsánat, akkor most egy kicsit magadnak is ellent mondasz!
Emlékszel a tavalyi bikámra? Arra is azt mondtad, hogy "törpe", én azzal hoztam párhuzamba ezt a mostanit...

A tavalyi bikám 8 évesen 4.9 kg-os trófeát hozott...



Úgy gondolom, hogy ez a mostani még ezt sem érte volna el...



(majd, ha kifőztem, teszek még fel további képeket!)
Üdv!  Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7638 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 09:35:39 »

Bocsánat, akkor most egy kicsit magadnak is ellent mondasz!
Emlékszel a tavalyi bikámra? Arra is azt mondtad, hogy "törpe", én azzal hoztam párhuzamba ezt a mostanit...

A tavalyi bikám 8 évesen 4.9 kg-os trófeát hozott...



Úgy gondolom, hogy ez a mostani még ezt sem érte volna el...



(majd, ha kifőztem, teszek még fel további képeket!)
Üdv!  Emelem

Igen az törpe volt! 

"Úgy gondolom, hogy ez a mostani még ezt sem érte volna el..."    Na ezt gondolod szerintem rosszul!  Azért várom a fotókat...
Naplózva

" There is good out there "
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7639 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 10:31:32 »

Remélem is.  Kacsint
...de ettől függetlenül ad támpontot a tanuláshoz is és nem csak "átcsusszanni" szeretnék, hanem rendesen megállni a helyem. Plusz; a későbbiekre is okulásul szolgál.


 Emelem
Sajnos nem pontozzák,nem százalékolják a szóbelin az eredményt,vagy átmész vagy nem.De ettől függetlenül sokat lehet itt tanulni a szarvasról,bár bírálat terén mindig vannak viták.Mint most is. Emelem
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7640 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 12:12:15 »

Elaccc!
A 7634-es hozzászólásodban feltett koponyást remélem nem akarod összemosni az általad törpének nevezettekkel,mert az egy egészen más típus!
Jó élőhelyen aranyérmet is hoz!Minden élőhelyen a hosszú szárúak "csapatába tartozik.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7641 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 13:02:17 »

Elaccc!
A 7634-es hozzászólásodban feltett koponyást remélem nem akarod összemosni az általad törpének nevezettekkel,mert az egy egészen más típus!
Jó élőhelyen aranyérmet is hoz!Minden élőhelyen a hosszú szárúak "csapatába tartozik.

  ego Bangdesk Na látod ez az oka, hogy összezavarod a kőszikládat svferit!!!  Tasli (meg másokat is aki rád hallgat! össze vissza beszélsz...következtetsz?  Vállat von)   Rííí veled való vita értelmetlen  Figyelmes olvasás és részemről teljes mértékben végképp lezárva! 

Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7642 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 14:54:21 »

Még mielőtt valamelyik fiatal kezdő, benyelné ezt az őrületes baromságot: összehasonlítva ezt a koravén haránt porc nélküli, eltűnt homlokvarratú bikát a dunántúli hosszú agancsokkal:

Aki nem látja a különbséget...  Fejvakarás Vállat von...(az kísérő nélkül, még agancsmustrára se menjen  Ördög)
















Itt volt szó róla (ezen az oldalon) még egyszer:

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.3960

Naplózva

" There is good out there "
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7643 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 14:59:28 »

Üdv Olvtársak!
Hol találom a különböző korú bikák trófeájához tartozó táblázatot, amiben a mínuszpontokra vonatkozó kritériumok vannak?
Ami a bírálók szamárvezetője is egyben.
Pedig egyszer már megvolt, de most nem akadok rá.... Fejvakarás
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7644 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:17:59 »

Üdv Olvtársak!
Hol találom a különböző korú bikák trófeájához tartozó táblázatot, amiben a mínuszpontokra vonatkozó kritériumok vannak?
Ami a bírálók szamárvezetője is egyben.
Pedig egyszer már megvolt, de most nem akadok rá.... Fejvakarás

Zalait tudok küldeni pdf-ben.  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7645 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:20:52 »

Zalait tudok küldeni pdf-ben.  Stoel

Komolyan itt van egy általános:

Gimminusztáblázat
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7646 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:47:36 »

Még mielőtt valamelyik fiatal kezdő, benyelné ezt az őrületes baromságot: összehasonlítva ezt a koravén haránt porc nélküli, eltűnt homlokvarratú bikát a dunántúli hosszú agancsokkal:

Aki nem látja a különbséget...  Fejvakarás Vállat von...(az kísérő nélkül, még agancsmustrára se menjen  Ördög)




Itt volt szó róla (ezen az oldalon) még egyszer:

http://vadaszforum.net/forum/index.php?topic=79.3960


Engedelmeddel felhasználom szavaidat- még mielőtt valamelyik fiatal kezdő benyelné ezt az őrületes baromságot.
Újra tévúton jársz,mert most megint két egészen más típus képviselőivel akarod tévedésedet megmagyarázni.
Azt írtam,hogy a koponyás típusa jó élőhelyen sok esetben  aranyérmes is lehet.A mellétett hullott agancs típusa aranyérmes kategóriában a koponyás típusához képest 20-50 ponttal hozhat többet.
úgy látom,még mindig nem érted,miről beszélek,ezért gyere el velem egy hullott agancs szemlére!Szívesen leszek a kísérőd!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 30. - 16:15:46 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7647 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 15:49:33 »

Komolyan itt van egy általános
Köszönöm, erre gondoltam Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #7648 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 16:04:20 »

Köszönöm, erre gondoltam Emelem

Nincs mit.  Emelem

Ne sokat kelljen olvasgatnod.

Amúgy mi igaz abból, hogy az állami területeken szankciókat helyeztek kilátásba a minuszpontos trófeák elejtői("lövetői")-vel szemben?
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7649 Dátum: 2012. Szeptember 30. - 16:38:25 »


úgy látom,még mindig nem érted,miről beszélek,ezért gyere el velem egy hullott agancs szemlére!Szívesen leszek a kísérőd!

Tudom is, hogy mi várna ott rám:

Mikor megérkeznék az agancsmustrára, meglátnánk egymást, aztán kezet fognánk és:

Hirtelen az érintésedre egy nagy energiagömb venne körül bennünket de a körülöttünk lévő emberek, a külvilág ebből semmit nem venne észre, folyik minden a saját medrében... Szóval ez az energiagömb ami belülről lökéshullámszerű burkot képez, egyben időtörést hozna létre. Aztán ebben az időtörésben (amit nevezhetünk egy másik dimenziónak) megállítanád az időt és szép lassan elkezdenéd visszafelé pörgetni. A füleim mintha bedugultak volna, az elmém kitisztul, okosnak érzem magam és kiválasztottnak, teljesen a hatalmad alatt állok, csodállak amint elkezded nekem megmutatni, hogy ennek az elhullott bikának a koponyája, trófeája szépen lassan ismét összeáll. Mikor ismét egész koponyája lesz, újra megállítod az időt és megmutatod, hogy a haránt porc nincs elcsontosodva, és a homlokvarrat is szépen látszik ez egy gyerek bika. Én pedig simán elhiszem neked. Hogyne hinném el annak aki megállította, sőt visszapörgette az időt! Aztán mikor én mindenre igent mondok, mindent elhiszek, ismét szépen lassan kezdenek a szövetdarabkák visszaépülni a koponyára, majd az izomszövetek és végül felkerül a "kaszni", a bőr és szőr "borítás" is az állat fejére pofájára. Az idő nem áll meg, még mindig visszafelé pörgeted, feltámasztod a bikát! Mikor az állatnak ismét összeállt a teste és ismét mozog, újra megállítod az időt. Megmutatod nekem, hogy hogyan nézett ki élőben és mikor már a csodálattól tátott szájjal bámulok, előrepörgeted az időt és hirtelen Gemencen állunk egy nagy mocsaras ártéri részen. Az állat habzsolja a bucijába a vitamindús növényzetet és minden évben mutatod ahogyan az agancs egyre nagyobb lesz. A következő évben 3,7kg-ról felugrik 4,7kg-ra, majd következő évben 5,7 kg-ra, aztán 14 évesen 10kg-os hatalmas aranyérmes agancsai lesznek a bika felhízik 3 mázsásra... Én az idő burkon belül még mindig tátott szájjal nézem az eseményeket a szememből könnycseppek törnek elő, és kezeim a magasba emelvén hálát adok teremtőmnek, hogy megismerhettelek itt a fórumon és ezáltal beleláthattam a jövőbe, végigkísérhettem ahogyan egy 3 kg-os trófeás törpe bikából, hatalmas kapitális trófea válik.
Aztán hirtelen eltűnik a burok és zajlanak az események tovább mintha misem történt volna. Viszont én megőriztem az elmémben a történteket, nem feledem a csodálatos időutazást, és a későbbi agancsmustrán bármit is mutatsz nekem, bármit is közölsz, mindenre csak bólogatni fogok és igazat adok, sőt bocsánatot kérek, hogy bármikor is kételkedtem igazadban, hiszen emberfeletti képességekkel rendelkezel...    Meghajol

Ha pedig mégsem így történik akkor mit akarsz ott megmutatni, bebizonyítani?  Fejvakarás

 OffTopic bocsesz mindenkitől  Stoel Vigyorog Ördög
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 [510] 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: