Oldalak: 1 ... 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 [503] 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924113 alkalommal)
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #7530 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 12:33:41 »

Az RWS által felrakott bikákra nem sok reakció született.
Vártam volna pár ember váleményét.
  S.Peti

Petya!

"Nálunk váltó vad a gím, ezért nem értünk hozzá, mert nem is kell! Átjön, meglátjuk, terítékre hozzuk! Ki a fene foglalkozik a szomszédokkal, akik gazdálkodni próbálnak vele! Nekünk jogunk van meglőni a 8-9 éves ígéretes bikát is, mert nálunk eszi a kukoricát!"
Sok helyen ezt látom, tapasztalom. Nagyon elszomorító!
Naplózva
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7531 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 12:47:23 »

Köszönöm mindenkinek! Igen
Most pedig főzőcskézés következik, aztán faragok egy alátétet Neki. Vigyorog





 Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #7532 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 13:24:43 »

Galoscsabus  Emelem Igen  Gratulálok a trófea bemutatóhoz.Ragyogó idő szép hely szép trófeák. S.Peti   Egy kis kritika.Látom náluk is fogy az erdő,mert a trófeatartó lécből készült és 2m magas horgász ágasnak sem jó.Nem lehetne tapizni a koronaágakat Rííí  A kis cédula kg kor elejtő időpont nem látszik.Ja igen spórolás?Magas agancstöveket látni nem ül a rózsa. Rííí  Amúgy minden rendbe van Piál   Remélem lesznek még további bemutatok is kicsit jobban odafigyelve. S.Peti Figyelmes olvasás
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7533 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 17:09:09 »

Üdv Csabi!
Köszönöm ezt a kis trófeaszemlét! Emelem
És a képeket nézegetve szép volt a környezet és csodás az idő! Igen
Gratulálok! Emelem
Üdv Antlers!
Én azért látok néhány " mélyebben ülő" rózsát is.... Mosolyog
És a kiállítások zöménél alapszabály a "mindent a szemnek..." elv! Vigyorog
A "körbejárásnál" és a fotózásnál ez a magasság lehet, hogy előnyösebb volt...
Üdv Mindkettőtöknek: J. vadász Emelem
 
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #7534 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 17:18:09 »

Galoscsabus  Emelem Igen  Gratulálok a trófea bemutatóhoz.Ragyogó idő szép hely szép trófeák. S.Peti   Egy kis kritika.Látom náluk is fogy az erdő,mert a trófeatartó lécből készült és 2m magas horgász ágasnak sem jó.Nem lehetne tapizni a koronaágakat Rííí  A kis cédula kg kor elejtő időpont nem látszik.Ja igen spórolás?Magas agancstöveket látni nem ül a rózsa. Rííí  Amúgy minden rendbe van Piál   Remélem lesznek még további bemutatok is kicsit jobban odafigyelve. S.Peti Figyelmes olvasás
Üdv. Antlers!
A jó kritika....sose' rossz Vigyorog
Ámbár ha a kedves látogatók nekiálltak volna összetapogatni a koronaágakat, akkor a kis kezükre is csaptunk volna hentesfenővel Nyihi.
A kis cédulák pont annyi információt közöltek, ami a laikus városi nép kíváncsiságát kielégítette. Hol esett és hány kiló.
Azt, hogy mennyi idős és hol ül a rózsa, azt a szakértők majd megállapítják maguk.....belőlük sosincs hiány Ördög
 Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Tompi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 150


« Új üzenet #7535 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 18:29:42 »

 Emelem

Váuuuu: " szakértők.......belőlük sosincs hiány"  Taps Taps Taps Taps  Nyihi
Amúgy brutál hely ez a Tamási... Multkor az egyik faházatok teraszán éppen főzőcskéztünk meg Piál, amikor megjelent egy rudli dám és majd felfalták a gyümölcskészletet, ami a kocsi mellett maradt...mikőzben a hátam mögött a tó sima felszinét óriáshalak vagy E.T.- ik zavarják fel Meglepődött
Szerintem a helyi csókáknak fogalmuk sincs, hogy micsoda éden mellett élnek...
A kápolnához meg csak gratulálni tudok.  Igen 

 Emelem




Naplózva

" Légy résen! "
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #7536 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 19:20:23 »

Vizsga előtt állok és igyekszem készülni ahogy tudok.
Kérdésem volna:

A képen látható bikának sorrendben meg van a szemága, jégága és a középága is? Azért vagyok bizonytalan, mert úgy olvastam a középágnál látható egy "törés" a száron és itt - az általam nevezett - jégáknál is van törés. Vagy ez nem olyan törvényszerű?

Vagy csak szemág és középág van, a "harmadik" ág már a koronaág lenne?

Érthető voltam egyáltalán?  OOO Még megfogalmazni sem tudtam, mit akarok.  Mosolyog


Köszi és üdv;
Dani


Köszönöm mindenkinek! Igen
Most pedig főzőcskézés következik, aztán faragok egy alátétet Neki. Vigyorog





 Wave
Naplózva
J.vadász
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2891


« Új üzenet #7537 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:24:51 »

Üdv Oerdescu!
Boldogult Dr. Studinka László elnevezése jutott rögtön eszembe, amikor megláttam tegnap a fotókat: hamis nyolcas. Vigyorog
Üdv: J. vadász Emelem
Naplózva

" ...A megbízható embert még az ellensége is tiszteli...A többi szemét, amit elfúj a szél... " (Wass Albert)
antlers
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 138


« Új üzenet #7538 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:28:17 »

RWS   Emelem  Szerintem jó kilövés gratulálok. Igen  pl 14es rövid jég és középág kissé szűkálású hegyes csiszolt ágvégekkel érett agancs igy képről kb 9-10kg súllyal. Wave    Elejtési hely?
Naplózva
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #7539 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:37:21 »



Csontmetsző, na elmész Te a ....  Kacsint Gratulálok az elejtett bikához! Szarvas terén álmaim netovábbja, amit sikerült elejtened. Egészséges irigykedéssel nézem a terítékfotókat. Tavaly egy ilyen bikát sikerült eltotojáznom.  :Mosolyog A történet megírása előtt is  Emelem
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7540 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 20:53:12 »

Pillanatnyilag is szakszerű selejtezés folyik az ország nagy részén. Csak azt lőjük, ami kidugja az orrát a bokorból. Ezek mindannyian szellemi fogyatékos bikák (bakok).
Az okosabbak takarásban maradnak.  Ördög
Azért ez nem egészen így van!
Volt olyan reggeli cserkelés, hogy a vendéggel 6 bikát láttunk lőtávolon belül és volt közte 9kg körüli is. A vendég meglőtte volna, ha rámondom az áment, de nem tettem, mert az a bika úgy 8 éves lehetett! 3-4 év múlva lesz igazán jó trófeája, de lehet, hogy csak a szomszéd örül majd neki.
Ja, és a vendég utolsó reggele volt, így bika nélkül távozott, de az én lelkiismeretem tiszta, hogy nem lövettem meg egy -2, -3 pontos ígéretes bikát!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #7541 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 07:43:05 »

Azért ez nem egészen így van!
Volt olyan reggeli cserkelés, hogy a vendéggel 6 bikát láttunk lőtávolon belül és volt közte 9kg körüli is. A vendég meglőtte volna, ha rámondom az áment, de nem tettem, mert az a bika úgy 8 éves lehetett! 3-4 év múlva lesz igazán jó trófeája, de lehet, hogy csak a szomszéd örül majd neki.
Ja, és a vendég utolsó reggele volt, így bika nélkül távozott, de az én lelkiismeretem tiszta, hogy nem lövettem meg egy -2, -3 pontos ígéretes bikát!

Nem azt írtam, hogy mindenhol, hanem azt, hogy az ország nagy részén.
Minden tiszteletem azon keveseké, akik visznek még szakmaiságot a bérvadásztatásba.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7542 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 07:51:38 »

Minden tiszteletem azon keveseké, akik visznek még szakmaiságot a bérvadásztatásba.



 Emelem
Naplózva
RWS
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1124



« Új üzenet #7543 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 08:18:39 »

RWS   Emelem  Szerintem jó kilövés gratulálok. Igen  pl 14es rövid jég és középág kissé szűkálású hegyes csiszolt ágvégekkel érett agancs igy képről kb 9-10kg súllyal. Wave    Elejtési hely?

Szia!
Én csak feltöltöttem a képeket, mint írtam is hozzájuk, S.Petya küldte.
Remélem, majd részletekkel is szolgál. Kacsint Mosolyog
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #7544 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 09:14:09 »

Azért ez nem egészen így van!
Volt olyan reggeli cserkelés, hogy a vendéggel 6 bikát láttunk lőtávolon belül és volt közte 9kg körüli is. A vendég meglőtte volna, ha rámondom az áment, de nem tettem, mert az a bika úgy 8 éves lehetett! 3-4 év múlva lesz igazán jó trófeája, de lehet, hogy csak a szomszéd örül majd neki.
Ja, és a vendég utolsó reggele volt, így bika nélkül távozott, de az én lelkiismeretem tiszta, hogy nem lövettem meg egy -2, -3 pontos ígéretes bikát!

Fegbock:  Emelem Hozzáállás, vadászetika  Igen

De:

Ismét jópár kérdés merült fel bennem az elmúlt két napban. Az egyik kérdéssorozat ehhez a történethez kapcsolódik.

1.Egy vendégvadásznak abszolút semmit nem kell (szabad) mérlegelnie, ha gímbikára megy vadászni?
2. Egy vendégvadásznak nem kell ismerni az állatot amit meglő?
3.Egy vendégvadász csak kiváltja az engedélyét, meg a fegyvertartásit mikor elindul bikát lőni, aztán ha meglőtte lead mindent?
4.Egy vendégvadásznak nem kell felelősségteljesen vadászni?
5. Egy vendégvadász nyugodt lelkiismerettel levadászhat bármilyen mínuszos bikát, és ledobhatja magáról a felelősséget? Tehát tegyük fel, ha kimegy a területre két vadász, egy vadásztató, és egy vendég vadász, és a vadásztató nem látja, hogy egy ígéretes bika van a célkeresztben, viszont a vendégvadász felismerte, akkor is nyugodt szívvel meglőheti? (és most tekintsünk el attól, hogy az egyik egy "pajero-s" elismert híresség, színész, politikus, gazdasági szereplő, a másik meg egy "csóró" minimálbéres "ladanívás" vadőr. Vagy ezek a körülmények, megkülönböztetnek magyar vadászt a magyar vadásztól?  Esetleg a vadászetikai íratlan szabályok változnak a társadalmi rangsor változásával? Ha így van ez így helyes?  Fejvakarás Vállat von

Másik kérdés:

Tegnap délután 4 óra tájban a párommal kimentünk bringázni a hegyek közé, de útközben megálltunk egy helyen a főút szélén,a bokorba eldugtuk a kerékpárokat, leültünk az erdő szélére a műút mellett közvetlen csörgedező patak partjára egy jó látható helyre,(egy gázpászta, nyiladék)  hogy hallgassuk a bikák bőgését. (Világosban 4-5 óra között) Nem sokkal később a főúton jött egy sötétzöld lada níva, benne ült négy vadász az én korosztályomból. Megáll a terepjáró, letekeri az ablakot az anyósülésen ülő vadász (akit látásból ismerek) és megkérdezi mit keretek itt? Mondom túrázgatunk, fotózgatunk, miért? Mert rossz helyen vagytok ugyanis mi ide jövünk vadászni. Mondom jöhettek nyugodtan, mi nemsokára megyünk is... JÓ jó csak azért mondtam, nehogy meglőjünk benneteket!!! Közben gúnyos mosoly a pofáján...  Meglepődött Aztán gázt adott és elhúztak...

Több kérdés merült fel bennem ezzel a történettel kapcsolatban:

1. Közvetlen a főút mellett is lehet durrogtatni?
2. Tényleg úgy nézek ki mint egy szarvasbika?  Fejvakarás
3.Összelehet téveszteni egy embert egy gímszarvasbikával?
4. Szerintetek van értelme azt kérnem ilyen vadászoktól, hogy nézzék meg a bika agancsait mielőtt kilövik, (ráadásul, hogy van-e a koronában dudor,) akik összetudnak téveszteni egy embert egy szarvasbikával?
5. Szerintetek az ilyen nagyképű és fölényes majom (buta paraszt) vadászok nem rontják a vadásztársadalom megítélését, viszonyát a társadalom többi tagjával?  Rííí


Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 [503] 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: