Oldalak: 1 ... 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 [481] 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921745 alkalommal)
Topi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 475



« Új üzenet #7200 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 14:48:45 »

Sziasztok!

Az a sokat szídott minuszpontos-birságolós rendszer.....! Nagyon egyszerű a válasz, de kis hazánkban ma betarthatatlan. Ez a bika és a hasonló jóképességű fiatal bikák a terület jellegétől függetlenül nem tartoznak a lőhető kategóriába. Azokon a területeken, ahol váltóvad a szarvas, illetve csak a kukorica aratásig található meg nagyobb számban, minden valamire való bikát meglőnek, mert úgyis elmegy nemsokára és nem érdekes, hogy lesz-e nagyobb, mert, ha elengedem, nem látom többet, vagy máshol, a szomszédban meglövik. Tapasztalataim szerint még fizető vendéget is hívnak rá, mert kell a bevétel a vadkár fizetés enyhítésére. Lehetett sunnyogni, dugdosni, mást bemutatni, a trófeabírálatot "elintézni", de ma már erre sincs szükség. Kérnek és kapnak keretet és általában ki is merítik.  Én is hasonló adottságú területen vadászom, és bizony nem könnyű elengedni egy nyolc kiló körüli bikát azért, mert ígéretes és megkeresni azt az alig négy kilósat ami lőhető, de ezeken a területeken sem kellene, hogy más legyen a mérce! Ne akarjon senki 8-10 kilós hét-nyolcéves reményteljes életbikát lőni azért, mert ez a legnagyobb, amivel találkozik! Csak az emberen, a vadászon múlik, hogy megteszi-e! Az már egy másik kérdés, hogy ha igen, még a fél társaság is összecsődül és gratulál és éljenez, mert hogy "mekkora bikát lőttél Ecsém!".  Nádler is vadászott úgy a Bakonyban, hogy a koronás bika már lőhető. Nem biztos, hogy ez a jó út! Minden esetre nem az én utam, de ezt mindenki maga dönti el!

Szép napot!

Topi
Naplózva

Szeretnék olyan jó ember lenni, mint amilyennek hisz a kutyám.........
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #7201 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:32:27 »

Robi!  Emelem
Mindenben egyet értek Veled, de mi az
tar vad
OOO
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Fegbock
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1487


« Új üzenet #7202 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:40:21 »

10-ből egy ember engedne el lövés nélkül egy ilyen bikát. A te területeden és a hasonló adottságúakon  meg szerintem senki.  Emelem

Akkor lehet, hogy én az az egy vagyok! De hidd el, mióta vadászom, már száz, de inkább több ilyen bikát elengedtem!
Volt lehetőségem nagy bikára is vadászni, de a legnagyobb trófeám 5,3 kg-os. Pont azért, mert elengedtem a 8-9-10 kg-os nem öreg bikát. Pedig nagyon vágyom egyszer egy nagy bika elejtésére, de akkor az legyen lőhető, öreg bika! Ha nem sikerül, inkább ne legyen nagy bikám! Remélem a sors nem azt hozza majd, hogy tévedésből egy ilyet ejtek el.
Egyszer jártam úgy, hogy egy nagy, öreg bika kiment a sűrűből és még jól el tudtam bírálni. Mire a lesről lementem, majd némi kerülővel utolértem őket, igencsak beszürkült és a tarvadak körül már két hasonló méretű bika forgolódott, mert engem megelőzve odaért egy másik is. Október vége volt, ennek ellenére jól bőgtek, én meg ott álltam a legjobb lőtávra, sőt még lőni is tudtam volna, ha az agancsról, vagy a testről el tudtam volna dönteni, hogy melyik az előzőleg látott öreg bika. Szerintem nem sokan hagyták volna ott őket lövés nélkül! Én megtettem és a lelkiismeretem azóta is nyugodt.
Ha lövök és a terítéken a másik bika feküdt volna, mondjuk 9 évesen 10 kg-os trófeával, azt nem bocsájtottam volna meg magamnak!
Naplózva

Minden lövésem, amely talál, azonnal öljön! De ha nem öl, akkor ne ejtsen sebet!
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #7203 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 16:50:15 »

Emelem
 Már van is egy jó ötletem: A -3 pontos bika, ha egy dúvadas területre téved, legyen +3 pontos!  Vigyorog

Én szégyellném ha életem bikája egy 7-8 éves mínusz pontos még fejlődőképes, ígéretes bika volna... (össze lehet hasonlítani az öregszabó által feltett igazi golyó érett bika trófeáját a vitatottéval... csontmetszőnek adok igazat)  Emelem


Azért,ha jobban megnézzük,az Öregszabó kutasi bikája is ugyanaz a korosztály.De lehet,hogy Cervus elaphus vékonyorrensis.
Vékony az orra,pedig orrhegyre feszítették a fejét,hogy korosabbnak látszon!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7204 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:01:17 »

Akkor lehet, hogy én az az egy vagyok! De hidd el, mióta vadászom, már száz, de inkább több ilyen bikát elengedtem!
Volt lehetőségem nagy bikára is vadászni, de a legnagyobb trófeám 5,3 kg-os. Pont azért, mert elengedtem a 8-9-10 kg-os nem öreg bikát. Pedig nagyon vágyom egyszer egy nagy bika elejtésére, de akkor az legyen lőhető, öreg bika! Ha nem sikerül, inkább ne legyen nagy bikám! Remélem a sors nem azt hozza majd, hogy tévedésből egy ilyet ejtek el.
Egyszer jártam úgy, hogy egy nagy, öreg bika kiment a sűrűből és még jól el tudtam bírálni. Mire a lesről lementem, majd némi kerülővel utolértem őket, igencsak beszürkült és a tarvadak körül már két hasonló méretű bika forgolódott, mert engem megelőzve odaért egy másik is. Október vége volt, ennek ellenére jól bőgtek, én meg ott álltam a legjobb lőtávra, sőt még lőni is tudtam volna, ha az agancsról, vagy a testről el tudtam volna dönteni, hogy melyik az előzőleg látott öreg bika. Szerintem nem sokan hagyták volna ott őket lövés nélkül! Én megtettem és a lelkiismeretem azóta is nyugodt.
Ha lövök és a terítéken a másik bika feküdt volna, mondjuk 9 évesen 10 kg-os trófeával, azt nem bocsájtottam volna meg magamnak!
A vita lehetősége ott feszül az idénykezdet óta a topicban. Én csak bedobtam a labdát,hogy aki tud játsszon vele.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #7205 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:06:01 »

" Én csak bedobtam a labdát,hogy aki tud játsszon vele."
Tudja mivel játsszon kend? Ördög
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7206 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:59:00 »

Mindenben egyet értek Veled, de mi az ?  OOO

Thar vad ... !   Ördög Vigyorog Vigyorog


 Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7207 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 21:50:19 »

" Én csak bedobtam a labdát,hogy aki tud játsszon vele."
Tudja mivel játsszon kend? Ördög
Mondom:aki tud. Ördög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Stefi
Vendég
« Új üzenet #7208 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 07:18:15 »


Azért nem bánom hogy feltettem ! Van miről írogatni !

Irigylem azokat akik halál pontosan megmondják fényképről hogy 9_10 vagy 11 éves az a bika. Különösen egy ilyen jó beállításnál mikor az agancs jóval közelebb van az objektívhez és
akkorát mutat mintha maral szarvas lenne a terítéken.
Vannak erre hivatott és szakavatott szervek akik elég közelről és eléggé lepucolva bírálnak el egy trófeát ( még néha ők is tévednek) . Ha ott mínusz pontos lesz  Tasli a kritikusoknak vagyon igaza. Megígérem hogy tájékoztatok a bírálatról. Továbbra is tartom Tolna - megyében nem mínuszos ahhoz szerintem kb 1 kilóval nagyobb tömeg kéne ha "csak" 9 éves.


                                                                                                                                                                                                                                                   Emelem
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 11255


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #7209 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 08:01:22 »

Azért nem bánom hogy feltettem ! Van miről írogatni !

Irigylem azokat akik halál pontosan megmondják fényképről hogy 9_10 vagy 11 éves az a bika. Különösen egy ilyen jó beállításnál mikor az agancs jóval közelebb van az objektívhez és
akkorát mutat mintha maral szarvas lenne a terítéken.
Vannak erre hivatott és szakavatott szervek akik elég közelről és eléggé lepucolva bírálnak el egy trófeát ( még néha ők is tévednek) . Ha ott mínusz pontos lesz  Tasli a kritikusoknak vagyon igaza. Megígérem hogy tájékoztatok a bírálatról. Továbbra is tartom Tolna - megyében nem mínuszos ahhoz szerintem kb 1 kilóval nagyobb tömeg kéne ha "csak" 9 éves.


                                                                                                                                                                                                                                                   Emelem
Csak nyugodtan tedd fel Stefi,hiszen ez is olyan nekünk mint amikor az ember kimegy egy megyekettes meccsre. Tudjuk,hogy még az NB I-ben sincs színvonal,de azért jól esik az embernek egy kis kiabálás,falábúzás, szemüvegezés...pedig csak az történik amit várhatunk. Itt hirtelen mindenki Szidnay lesz, még én is. Van aki meg egyenesen Nádler. Tökmindegy,csak az egész napos feszültséget lecsapatni nagyon  "szakmai" vitákkal igazán kellemes.
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #7210 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 08:38:29 »

Sziasztok!
Érdekes, hogy még mindig sokan meglepődnek, ha egy közösségi oldalra feltett írásra/élményre a többiek reagálnak.:-)
Ugyan mire kéne számítani? Aki kimegy a színpadra, számoljon vele, hogy a virágcsokrok helyett kritikát kap...
A bika szerintem is korai elejtés, és tök mindegy, hogy hány éves! Ráadásul az a kategória, amelyet már tényleg sajnál az ember időnap előtt felborulni látni.
Jó Vadászatot!
Naplózva

Erdő az én templomom...
hlajos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


« Új üzenet #7211 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 08:43:46 »

Üdv Urak!

Az előzőekből tökéletesen látszik, hogy a vadászat és a vadgazdálkodás mára két, külön fogalommá kezd válni, és mintha puskával a kézben már kevésbé lennénk gazdák. Persze volt ez így régebben is néphol. de manapság mintha erősödne ez az irány.
Talán ezért volt szokás régebben az, hogy a társaságokat jobb esetben a már higgadt öregek irányították, akik - és akik tanítványai - az ilyen bikákat jókívánságokkal és kalapemelve engedték útjára hadd korosodjon, érjen még, és okozzon nagyobb örömöt a majdani szerencsés elejtőjének. Nem olyan nehéz dolog ez, csak - szeretni kell a vadat. Jobban, mint a vadászatot.
Inkább gyönyörködni benne, mert valljuk meg őszintén, szebb is élve, és valljuk csak nyugodtan meg, egy igazán érett bika trófeáját sokkal kellemesebb érzés nézegetni a falon. Megnyugtatóbb is.

 Emelem
L.

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #7212 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 10:12:52 »

Életem egyetlen mínuszos bikája . 8 év. . . ! Még az öreg Pipás adta érte a -2 pontot !  A vt. nem kapta meg , csak az 50%-ot , tőlem meg a vt. megvonta egy másik jó bika "lövetési" 10%-át ! Meg is érdemeltem !    Fa testápoló :Mosolyog





 Emelem
Naplózva
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7213 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 12:39:17 »


Azért nem bánom hogy feltettem ! Van miről írogatni !

Stefi, Károly!

Akár mínuszos, akár nem. Az már jó dolog ha be meri valaki mutatni a fórumon az elejtett bikát.  Igen
 Nem susmusolás, hogy csak a szűk vadászkörben mutogatják egymásnak stb...
Ezekből sokat tanulhat mindenki, akár jó kilövés, akár rossz.
Kíváncsi leszek majd a bírálati eredményre.

Pont tegnap találtam ezt az idézetet:
"Ezekre csak egy a jelszó, őket csak egyetlen, íratlan vadásztörvény védi: Engedjük őket megöregedni!"
- Gróf Széchenyi Zsigmond

   Emelem

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Gaucho
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 300


-


« Új üzenet #7214 Dátum: 2012. Szeptember 04. - 12:55:10 »

Egyébként az már egy nagy hiba, hogy az Északi-középhegységben is ugyanúgy szeptember 1-től vadászhatnak bikára mint a Dunántúlon.
Itt szeptember közepétől 15-20 kezdődik általában a bőgés, míg a nyugati, dél-nyugati országrészben már augusztus második felében is elkezdődhet. Ott szeptemberre már boríthatnak is a jobb képességű bikák, míg a Cserhát ,Mátra , Bükk stb részeken még jóformán el sem kezdődik a bőgés, de ugyanúgy itt is szeptembertől vadászhatnak.
Ami nem lenne baj, ha nem az ígéretes, "nagy", jó tulajdonságú bikákat lőnék ki...
De pont hallottam, hogy  egy általam ismert  társasághoz is jönnek vendégek szeptember 10 körül. Bőgés meg lehet egy héttel később kezdődik....
Szóval vannak itt elgondolkodtató dolgok.  Ez nem nagy dolog. Kis ésszerűség, de sokat számítana ha ilyen kis dolgokat figyelembe vennének.

Naplózva

Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyót, kifogja az utolsó halat, akkor jön rá, hogy a pénzt nem lehet megenni.
Oldalak: 1 ... 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 [481] 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: