Oldalak: 1 ... 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 [451] 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921758 alkalommal)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6750 Dátum: 2012. Március 01. - 22:32:31 »

létezik evolúciós szempontból tökéletes agancs egy bizonyos időpontra vonatkoztatva?
Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Te is tudod , hogy - térben és időben átfedéssel , de - a törzsfejlődés halad  "előre a megkezdett úton" , Csak az ember által kitűzött tenyésztési célok változnak időről időre , gazdasági , esztétikai , lődühi , vagy akár önkényes akármi alapon . . . !  Nyihi 

Wave Emelem

 



 
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6751 Dátum: 2012. Március 02. - 20:24:59 »

Nem tom...

Még mindig nem vagyok meggyőződve, hogy ez nem első agancs. Egyedül az agancs "tömege" bizonytalanít el.
Egyébként a testalkat (már amennyi látszik), a fejforma szerintem spíszerre utal.  Vállat von

De ha második agancs is (tegyük fel) - én akkor is hagytam volna valószínűleg. Mert vastag, erős, pláne fönt. Tehát mindenképpen van benne még fantázia.
Szerintem.  Kacsint
Ismételten:az ábrázata  azt sugallja,hogy nem első agancs.Egy első agancsú(schmalspiesser)gyerekesebb ábrázatú.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6752 Dátum: 2012. Március 02. - 20:33:43 »

Wildheger! Emelem

Szerinted létezik evolúciós szempontból tökéletes agancs egy bizonyos időpontra vonatkoztatva?
Létezik!
Hátul 30 fokos szöget rúgással tud védeni,binokuláris látása ennek majdnem duplája,a maradék szög ketté osztva a test két oldalán egy-egy tompaszög,amelyek védelmében az agancsé a főszerep.
Az evolúciós változásokat EDDIG túlélte a szarvas,tehát van evolúciós szempontból tökéletes agancs egy bizonyos időpontra vonatkoztatva.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6753 Dátum: 2012. Március 02. - 20:44:38 »

Szerintem sem első agancs. Ezen már pici gyöngyök vannak és sötét színű, egy csap (első agancs) mindegy hány ágú a főszár nem végig gyöngyözött és nem ilyen sötét színű... (tisztelet a  kivételnek  Ördög Ördög Ördög)  ...és ha második, vagy attól több, jó kilövés...
A gyöngyözöttség a kor meghatározásában nem mérvadó!
Van olyan első agancsom,mely mindkét száron a felső három cm kivételével nagy méretű gyöngyökkel sűrűn megrakott.Van olyan első agancsom,melynek szárhossza harminc cm,végig gyöngyös,rendkívül vastag és a súlya 60 dkg(Mintha kőből lenne).
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6754 Dátum: 2012. Március 02. - 22:23:55 »

Wildheger !

Evolució ... !


 Vigyorog ÖrömNeked Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #6755 Dátum: 2012. Március 03. - 07:09:33 »

A gyöngyözöttség a kor meghatározásában nem mérvadó!
Van olyan első agancsom,mely mindkét száron a felső három cm kivételével nagy méretű gyöngyökkel sűrűn megrakott.Van olyan első agancsom,melynek szárhossza harminc cm,végig gyöngyös,rendkívül vastag és a súlya 60 dkg(Mintha kőből lenne).

Akkor az egy 18 éves öreg visszarakott, selejt bika agancsa!    Ördög  (Ha megélte volna a 18-20 évet a vitát kiváltó főághiányos bika, annak is olyan lenne...) 
Naplózva

" There is good out there "
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #6756 Dátum: 2012. Március 03. - 13:03:36 »

Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Te is tudod , hogy - térben és időben átfedéssel , de - a törzsfejlődés halad  "előre a megkezdett úton" , Csak az ember által kitűzött tenyésztési célok változnak időről időre , gazdasági , esztétikai , lődühi , vagy akár önkényes akármi alapon . . . !  Nyihi  

Wave Emelem

Üdvözletem Károly Bátyám és Wildheger Úr! Emelem

Ezért tettem fel a kérdést úgy, hogy "egy adott pillantaban". Mert csak akkor azonos a környezet, melyhez viszonyítani lehet a tökéletességet.

Arra gondolok, hogy nyílván adott környezeti viszonyok között (melyek közé a fajtársak is beletartoznak) nem véletlenül alakult ki a szarvasagancs formája úgy, ahogy. Szemággal, középággal, koronaágakkal, adott arányokkal. Ha megnézzük a gímszarvast (de a többi nagytestű szarvasfélét is), akkor azt látjuk, hogy döntő többségük agancsa belefér egy szemág-középág-korona (dárda-villa) sémába.

Ha a szemágak és a középágak hiánya jó evolúciós út lenne, akkor tele lennénk ilyen bikákkal, mert az elmúlt évezredek alatt lett volna ideje az ilyen egyedeknek elszaporodni. De nem így van. Az ilyen egyedek kis százalékban fordulnak elő, agancsképzésük valamiféle mutáció eredményeképpen lehet olyan, amilyen, de mivel adott környezetben (pl. a gímszarvasfélékre jellemző küzdési viselkedés) nem válik be ez az újítás, nem is igen jutnak szaporodási sikerhez.

Szóval szerintem jól van az a selejtezési séma, amit az Öregek kigondoltak, hogy a főághiányos jószágokat ki kell pattintani az állományból, mert nem csak nekünk embereknek nem felel meg az ilyen agancsú bika (tenyésztési szempontból), hanem jó eséllyel magának a szarvasnak sem.

 Emelem

 



 
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 03. - 13:14:18 írta Sakac » Naplózva

Erdő az én templomom...
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #6757 Dátum: 2012. Március 03. - 13:20:05 »

Wildheger !

Evolució ... !


 Vigyorog ÖrömNeked Emelem

Hány fajnál előfordult ez!  Kacsint

Ott vannak a cetek, delfinek.
Vagy például van egy olyan teknősfaj, melynek anatómiai jellegzetességei egyértelműen mutatják, hogy "kétszer hódította meg" a vizet, kétsze alkalmazkodott a vizi életmódhoz, miközben kétszer már inkább szárazföldi életmódot élt. Sokszor az evolúciós vívmányok használat hiányában inkább elkorcsosulnak, és ha újra szüksége van a fajnak egy hasonló "eszközre", akkor újat hoz létre, hagyja a régit. Ezek az "elavult" szervek/testrészek jól tanúskodnak viszont a faj múltjáról.

Na húzok vissza az erdőbe, mielőtt agyonlőnél, hogy ilyenekkel zaklatlak... Stoel     Ördög     Wave
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6758 Dátum: 2012. Március 03. - 14:02:37 »

Szóval szerintem jól van az a selejtezési séma, amit az Öregek kigondoltak, hogy a főághiányos jószágokat ki kell pattintani az állományból, mert nem csak nekünk embereknek nem felel meg az ilyen agancsú bika (tenyésztési szempontból), hanem jó eséllyel magának a szarvasnak sem.
Kacsint Wave

Mindannyian egyetértünk !  Az Úristen is , az Öregek is , Te is , én is , még a szarvasok is !  Erre iszunk !  Vörösbor



 Emelem


 



 

Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6759 Dátum: 2012. Március 03. - 21:45:07 »

Létezik!
Hátul 30 fokos szöget rúgással tud védeni,binokuláris látása ennek majdnem duplája,a maradék szög ketté osztva a test két oldalán egy-egy tompaszög,amelyek védelmében az agancsé a főszerep.
Igen  Grt Pacsi

Csak ilyenkor van gebasz . . . !  Ördög Vigyorog Vigyorog



  Wave Emelem


Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #6760 Dátum: 2012. Március 05. - 17:45:56 »

Ha jól sejtem akkor ez a bika a Keselyűsi vadászházban van állandó jelleggel elszállásolva, tán a kandalló felett! Ha az, akkor láttam személyesen vagy 10 éve! Azt mondták akkor a helyiek, h egy vendég ejtette el, de különlegessége miatt vagy egyszerűen nem tetszett neki otthagyta a vadászháznak!
Akkor a személyzet is a wapiti jelleget vélt felfedezni benne!
Brutális szárhossz és szemág nem mindennapi, az biztos!
Kíváncsi vagyok Wildheger úr véleményére!
 Emelem

európai.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #6761 Dátum: 2012. Március 05. - 19:51:37 »

Ha jól sejtem akkor ez a bika a Keselyűsi vadászházban van állandó jelleggel elszállásolva, tán a kandalló felett! Ha az, akkor láttam személyesen vagy 10 éve! Azt mondták akkor a helyiek, h egy vendég ejtette el, de különlegessége miatt vagy egyszerűen nem tetszett neki otthagyta a vadászháznak!
Akkor a személyzet is a wapiti jelleget vélt felfedezni benne!
Brutális szárhossz és szemág nem mindennapi, az biztos!
Kíváncsi vagyok Wildheger úr véleményére!
 Emelem


Ezt a fantasztikus trófeát régebben én is láttam, viszont nem emlékszem rá, hogy hány kg, és mennyi pontot kapott? Valakinek van információja róla?

Üdv.
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #6762 Dátum: 2012. Március 05. - 22:23:09 »

európai.

Yes ! Gemenc Northwest Territories  ... !   Ördög Vigyorog Vigyorog

 Emelem
Naplózva
dnt
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 116


« Új üzenet #6763 Dátum: 2012. Március 05. - 23:10:23 »

Ezt a fantasztikus trófeát régebben én is láttam, viszont nem emlékszem rá, hogy hány kg, és mennyi pontot kapott? Valakinek van információja róla?

Üdv.

1976-ban ejtették el Gemencen. 10,9 kg. Pontszámot nem tudok, de talán az alatta lévő táblán rajta van.
Naplózva
kis erdész
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 91


« Új üzenet #6764 Dátum: 2012. Március 06. - 19:03:30 »


Ez aztán a vadászat!! Elég szomorú!
Mit gondoltok??
Naplózva
Oldalak: 1 ... 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 [451] 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: