Oldalak: 1 ... 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 [378] 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924113 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5655 Dátum: 2011. Október 07. - 20:48:17 »


Arról nem is beszélve, hogy mondjuk a mi társaságunknál esik egy idényben 8 bika (és sajnos mindet el kell adnunk), és akkor nem mindegy, hogy a 4 db fiatal bikát ilyenek teszik ki a maguk 75 000-es 2 kilós agancsával, vagy, ha oda kerül, hogy 4-5 évesen a 1. formációra hajlik, akkor kapunk érte 150-200 000-et...
 Emelem

No azért ez már más megközelítése a dolgoknak. Mosolyog
Elsősorban gazdasági és nem kifejezetten állományszabályozási kritérium. Kacsint

Ha ebből a - kifejezetten "száraz" - szemszögből nézzük, akkor:
- Ott egy bikát lehet, hogy megéri tartani plusz 100ezer Ft-ért.

- Itt ezidő alatt mennyi kárt okozna és mennyivel kevesebbet hozna a kasszába mint egy várományos bika, az azért már nem mindegy. Kacsint
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5656 Dátum: 2011. Október 07. - 21:20:47 »

Az egyik csapatbikánk:

Szeptember 25.-én hajnalban az orrom előtt vert össze két "jó" 6-7 kilós koronás bikát...
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5657 Dátum: 2011. Október 07. - 21:26:30 »

Szia Feri.
Jó kis harcias "manus" volt ha mindenkiben ellenfelet vélt fel fedezni még benned is és harca hívót.Hiszen Ő is 6-7 éves ha jól láttam villás Bika volt.
Üdv:HSanyi
Naplózva
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5658 Dátum: 2011. Október 07. - 21:30:20 »

Szia Feri.
Jó kis harcias "manus" volt ha mindenkiben ellenfelet vélt fel fedezni még benned is és harca hívót.Hiszen Ő is 6-7 éves ha jól láttam villás Bika volt.
Üdv:HSanyi

Azt vélt felfedezni, mert bőgve mentem hozzá - nem volt más választásom a zörgő avar miatt -.
Íme az egyik "elvert" bika:

Előttem verekedtek, de ahhoz még nem volt elég fény az erdőben reggek negyed 7-kor, hogy azt is felvegyem.
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5659 Dátum: 2011. Október 07. - 21:35:18 »

Szervusz Roli.
Lehet,hogy egy kicsit régi módi vagyok nem a korom inkább a neveltetésem miatt.Igen ezek az elvek a régi iskola irány mutatói és lehet,hogy már nem minden esetben helyt állóak.De a körül tekintés és a mérték tartás soha sem volt hátrány se a vadnak se a vadásznak.Igen magas nálunk is a tarvad létszám,de azt el kell döntenünk,hogy szakmai vagy gazdasági szempontok alapján szelektálunk.Meg kell találni a közép utat ami tudom,hogy nehéz a szarvas jövője miatt fontos.Te sokkal jobban tudod mint én,hiszen nagyobb a a tapasztalatod is ezen a téren,hogy nincs semmilyen vissza tartó szankció a hibás lelövéseknek és ez baj.Én csak azért bánkódom,hogy itt is ezen a fórumon egy pár ember próbál szakmai beszélgetésbe keveredni egymással.
Vadászbarátsággal:HSanyi
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #5660 Dátum: 2011. Október 07. - 21:40:19 »

Szia Feri.
Ezt tényleg jól elfáradt.Pedig idősebbnek nézem egy pár évvel +2 ha jól látom akkor csak páros tizes jég ág hiányos.
Üdv:HSanyi

Szép élmények  Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5661 Dátum: 2011. Október 07. - 22:00:21 »

Szervusz Roli.
Lehet,hogy egy kicsit régi módi vagyok nem a korom inkább a neveltetésem miatt.Igen ezek az elvek a régi iskola irány mutatói és lehet,hogy már nem minden esetben helyt állóak.De a körül tekintés és a mérték tartás soha sem volt hátrány se a vadnak se a vadásznak.Igen magas nálunk is a tarvad létszám,de azt el kell döntenünk,hogy szakmai vagy gazdasági szempontok alapján szelektálunk.Meg kell találni a közép utat ami tudom,hogy nehéz a szarvas jövője miatt fontos.Te sokkal jobban tudod mint én,hiszen nagyobb a a tapasztalatod is ezen a téren,hogy nincs semmilyen vissza tartó szankció a hibás lelövéseknek és ez baj.Én csak azért bánkódom,hogy itt is ezen a fórumon egy pár ember próbál szakmai beszélgetésbe keveredni egymással.
Vadászbarátsággal:HSanyi


Sándor!  Emelem Én csak annyit szeretnék hozzátenni, zárszóként és részemről tényleg lezártam a témát, hogy országszerte nagy baj van, (gímszarvas állományra értem) de főleg erre felénk, ez tuti! Látom, tudom, másoktól is hallom....! (Bizonyíték a teríték minősége + a hullott agancsok satnya minősége...) Tehát ebből az következik, hogy valakik nem jól csinálnak valamit! Errefelé a gímszarvas állomány 90%-a törpe selejt nem kívánatos egyedből áll. Ezexerint errefelé csak nekem nem kívánatos egy "törpe"agancsú erőtlen gyenge bika...? Persze ha ez így jó nektek akkor hajrá! Ha azt akarjátok ami most van, akkor csináljátok úgy ahogyan eddig... Lehet hívni a százezres 4-5 éves selejt bikákra a hazai vadászokat, (abból mindig lesz elegendő...)a külföldi valuta, meg hírnév, hagymenjen a környező országokba... (Bár ez a hozzáállás számomra abszolút nem tűnik komoly szakmai, vadgazdálkodási magatartásnak, sőt rohanás a szakadék felé... de az csak egy dolog, hogy én mit gondolok... Vigyorog) (Még az a szerencse, hogy a Dunántúlon picit több szempontból mérlegelnek, máshogyan értékelnek... Emelem) Felénk is vannak páran, akik látják a bajt, azoknak a vadászoknak is maximális tiszteletem,  Emelem de sajnos mi vagyunk kevesebben...  S.Peti
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5662 Dátum: 2011. Október 07. - 22:06:42 »

Vessetek a mókusok elé, de nekem nem tetszik.

Én is úgy érzem nagyon szép lett, mert a kémia az kémia!  :Mosolyog
Ennek a bikának annyi köze van a kémiához,mint a balerinának a mozdonyvezetéshez!
Nem tudom,melyik népcsoport tagja vagy,de tanulmányozd a magyar népi hímzésmontákat,megtalálod közöttük a számodra kémiai bika képét,amit a népvándorlás idején a Dilisca-,Taman-,és a Khapry-faunaterületen figyeltek meg.
A mai Europa területének északi felén meghatározó szerepet játszott.
Ezen típus az egyike azoknak,melyeknek köszönhető a koronás agancsforma.
De ha úgy gondoljátok,csak gyűlöljétek továbbra is!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5663 Dátum: 2011. Október 07. - 22:09:47 »

Sándor!  Emelem Én csak annyit szeretnék hozzátenni, zárszóként és részemről tényleg lezártam a témát, hogy országszerte nagy baj van, (gímszarvas állományra értem) de főleg erre felénk, ez tuti! Látom, tudom, másoktól is hallom....! (Bizonyíték a teríték minősége + a hullott agancsok satnya minősége...) Tehát ebből az következik, hogy valakik nem jól csinálnak valamit! Errefelé a gímszarvas állomány 90%-a törpe selejt nem kívánatos egyedből áll. Ezexerint errefelé csak nekem nem kívánatos egy "törpe"agancsú erőtlen gyenge bika...? Persze ha ez így jó nektek akkor hajrá! Ha azt akarjátok ami most van, akkor csináljátok úgy ahogyan eddig... Lehet hívni a százezres 4-5 éves selejt bikákra a hazai vadászokat, (abból mindig lesz elegendő...)a külföldi valuta, meg hírnév, hagymenjen a környező országokba... (Bár ez a hozzáállás számomra abszolút nem tűnik komoly szakmai, vadgazdálkodási magatartásnak, sőt rohanás a szakadék felé... de az csak egy dolog, hogy én mit gondolok... Vigyorog) (Még az a szerencse, hogy a Dunántúlon picit több szempontból mérlegelnek, máshogyan értékelnek... Emelem) Felénk is vannak páran, akik látják a bajt, azoknak a vadászoknak is maximális tiszteletem,  Emelem de sajnos mi vagyunk kevesebben...  S.Peti

Ismered Bornemissza Péternek a Varászlatos vadászatok c. könyvét?
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5664 Dátum: 2011. Október 07. - 22:10:51 »

Ismered Bornemissza Péternek a Varászlatos vadászatok c. könyvét?

Bocsánat egy "sz"-el: "Bornemisza".
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #5665 Dátum: 2011. Október 07. - 22:30:25 »

Ennek a bikának annyi köze van a kémiához,mint a balerinának a mozdonyvezetéshez!
Nem tudom,melyik népcsoport tagja vagy,de tanulmányozd a magyar népi hímzésmontákat,megtalálod közöttük a számodra kémiai bika képét,amit a népvándorlás idején a Dilisca-,Taman-,és a Khapry-faunaterületen figyeltek meg.
A mai Europa területének északi felén meghatározó szerepet játszott.
Ezen típus az egyike azoknak,melyeknek köszönhető a koronás agancsforma.
De ha úgy gondoljátok,csak gyűlöljétek továbbra is!

Hirtelen azt hittem, hogy ugyanaz a kert termett az idén is termetes jószágot, de látom, hogy a két évvel ezelőtti Zalaerdő csodáról van szó... Röhög Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5666 Dátum: 2011. Október 07. - 22:30:50 »


Jó estét!

Tudtommal, egy második agancsú kímélendő bikának nem így kell kinéznie!
Rövid az agancs, rövidek az ágak, nincsen még villa se, a legkisebb jelét sem látom annak, hogy valaha akár egy jó közepes minőséget elért volna.
Valamint oké, hogy fiatal bika, de a korához képest a feje sem túl erős.

Üdv.
Hogy egy második  kímélendő bikának hogyan kell kinéznie,az élőhely(melyet javíthatsz és ronthatsz) kérdése.
Azért nincs még villája sem,mert mint minden lény a fejlődése során végigmegy az evolúciós formákon.Mi is voltunk embrió korunkban olyanok,mint a gyíkok,stb.
Az,hogy mekkora a feje,a képen nem érzékelhető,mert a testhez kellene viszonyítani.Ettől jobb második agancs csak a kiugróan jó élőhelyeken várható el.
A szemág alakja számomra egyértelműen mutatja,hogy koronás lett volna,azt is meg merem mondani,hogy milyen korona alak képviselője.Azt,hogy mekkora súlyt ért volna el,az élőhely határozta volna meg!(A súly nem minden,sokkal döntőbbnek ítélem a köbtartalmat,mert a hegyvidéki mészköves,vagy dolomitos élőhelyeken ugyanazon köbtartalmú agancsok porózusossabbak,de a vadász -szoba falán ugyanolyan jól mutatnak.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 7953


Generalbakter


« Új üzenet #5667 Dátum: 2011. Október 07. - 22:34:54 »

Ennek a bikának annyi köze van a kémiához,mint a balerinának a mozdonyvezetéshez!


Ez igaz, mivel ma Magyarországon a  Vasúti Törvény az a Nemtzeti Közlekedési Hatóság idevágó rendelkezései alapján - hozzáteszem szerintem is diszkriminatív módon - nem lehet női mozdonyvezető. Ördög
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5668 Dátum: 2011. Október 08. - 07:07:02 »


 Üdv a vadászoknak !

 Már írtam hogy nem véletlenül írják elő a hatóságok a sok fiatal kilövését. Tulajdonképpen más eszközük nincs az állományszabályozásra és igazuk van.
 hogyan is néz ki a korosztály arány a kilövési keretnél.    Fiatal   50-60%  Középkorú   30-40%    Idős    10-20%  Nálunk pl.    8-5-2  =  15
 Ez azt is jelenti hogy nem kell várni hogy majd középkorúként mit fog mutatni. Sőtt nem is lehet várni ! A  +- 10%  os eltérés lehetőségét szigorúan veszik
 azért büntetnek ha nem tartod be. Nyílván ennek is megvan az oka. Legfőképpen az elfiatalodás ! Mivel a hatóságok megyénként ismerik az élőhelyeket
 (remélem midenhol) ezzel az eszközzel tudják befolyásolni a korösszetétel megvéltoztatását.     Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5669 Dátum: 2011. Október 08. - 07:37:34 »

Ennek a bikának annyi köze van a kémiához,mint a balerinának a mozdonyvezetéshez!

 Ördög  Ördög  Csak kötekedésileg mondom , hogy az agyműködéstől a fingásig , - - - minden kémia . A bikánál is , meg a balerinánál is !   Ördög  Ördög

 Wave  Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 [378] 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: