Oldalak: 1 ... 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 [369] 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921852 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5520 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 14:50:49 »

Inkább a VT. menjen tönkre, mint a szarvasállomány . . . !  A hűtlen kezelés és a természetkárosítás majdnem mindegyikre megállna !   Az erdészetekkel, meg a vadászati törvénykezéssel együtt !    Nyihi  Nyihi  Ördög  Vigyorog

 Wave   Emelem


 

 Igen Igen Igen Emelem Emelem Emelem

Hejjj de "kapaszkodnak erre is"... ///15 bika lőhető, mikor nincs is a területükön annyi bika!!!! (nem lőhető nincs annyi...semmilyenből nincs 15db!!!)kit érdekel az állomány... ///:vad Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Röhög Rííí Röhög Rííí Röhög Rííí
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5521 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 15:04:43 »


Naplózva

" There is good out there "
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5522 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 17:57:12 »

Már meg ne haragudj, de ez a kép meglehetősen demagóg és provokatív!
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5523 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 18:42:38 »

Már meg ne haragudj, de ez a kép meglehetősen demagóg és provokatív!

Csak azt akartam érzékeltetni, (nem egy megszokott módon ez igaz... Vigyorog) hogy ez egy ígéretes (kímélendő) bika...  Wave Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #5524 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 20:36:09 »

Sziasztok!

Az egyenes szemágról már többen írtatok.
Nem vadászom. A véleményem, ill. bizonyos szempontból tapasztalatom, hogy az egyenes szemágú bikának hátránya az egyenes szemág nem pedig előnye, fegyvere.
Két bika összeakaszkodásakor gyakorlatilag a földbe fúródik, nincs íve, amin elcsúszna. Így a bika ezzel a másikat nem tudja megszúrni szerintem.
Másik dolog, hogy ezek a bikák általában jobb trófeatömegűek, mert asz egyenes szemágak átlagos hossza nagyobb a normál állásúakénál.
Amikor a bikák egymást fenyegetik, ill. támadják mindig a fej lehajtásával kezdik, jelzésként. Harc esetén így is folytatják.
Szerintem...no de ez csak egy vélemény.

Boki
Naplózva
P Csaba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Új üzenet #5525 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 21:24:34 »

Sziasztok!

Az egyenes szemágról már többen írtatok.
Nem vadászom. A véleményem, ill. bizonyos szempontból tapasztalatom, hogy az egyenes szemágú bikának hátránya az egyenes szemág nem pedig előnye, fegyvere.
Két bika összeakaszkodásakor gyakorlatilag a földbe fúródik, nincs íve, amin elcsúszna. Így a bika ezzel a másikat nem tudja megszúrni szerintem.
Másik dolog, hogy ezek a bikák általában jobb trófeatömegűek, mert asz egyenes szemágak átlagos hossza nagyobb a normál állásúakénál.
Amikor a bikák egymást fenyegetik, ill. támadják mindig a fej lehajtásával kezdik, jelzésként. Harc esetén így is folytatják.
Szerintem...no de ez csak egy vélemény.

Boki

Szia Boki! Az egyenes szemág hidd el komoly fegyvere a bikának! Összeakaszkodáskor épp egyenes volta miatt nem akad el a másik bika agancságaiban,hanem "átcsusszan" köztük,igen súlyos sebeket ejtve! Kiforduláskor könnyen kiszúrja az ellenfele szemét,megnyomorítva szerencsétlen párát. Emelem
Naplózva

"Azt szeretném hát,hogy elsősorban hazai erdőszaga legyen ennek az írásnak.Gyantás fenyőszaga,frissen kaszált szénaszaga,eső utáni gombaszaga!"Gr Sz.Zs
Boki
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 144



« Új üzenet #5526 Dátum: 2011. Szeptember 30. - 21:26:20 »

Szia Boki! Az egyenes szemág hidd el komoly fegyvere a bikának! Összeakaszkodáskor épp egyenes volta miatt nem akad el a másik bika agancságaiban,hanem "átcsusszan" köztük,igen súlyos sebeket ejtve! Kiforduláskor könnyen kiszúrja az ellenfele szemét,megnyomorítva szerencsétlen párát. Emelem

lehet...
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5527 Dátum: 2011. Október 01. - 07:25:23 »

Szia Boki! Az egyenes szemág hidd el komoly fegyvere a bikának! Összeakaszkodáskor épp egyenes volta miatt nem akad el a másik bika agancságaiban,hanem "átcsusszan" köztük,igen súlyos sebeket ejtve! Kiforduláskor könnyen kiszúrja az ellenfele szemét,megnyomorítva szerencsétlen párát. Emelem

Lehet veszélyes, de a kérdés az, hogy kímélendő, vagy emiatt (egyenes szemág) gyilkosnak számít vagy nem? Lőhető?, "selejt" a bika, vagy sem?

(már mutattam egyszer)Ennek a bikának ismertem, kezembe tartottam 4évre visszamenőleg a hullott agancsait, az előző évit is, és azelőtt is... (az egyiket én találtam meg!)nem volt egyenes a szemág, de egyik ága sem, "normális" ívben hajlott minden ág.
Fogalmam sincs mi okozhatta, hogy egyenes lett,(sérülés?mérgezés? Vállat von) de szerintem következő évben ismét visszatért volna a normális állapot! Viszont ezt már soha nem tudjuk, meg, mert megsebezték és tavasszal egy agancsozó megtalálta a tetem maradványait... Pedig ez a bika, még csak középkorú volt és gyönyörűen fejlődött, öregségére simán lehetett volna aranyérmes is...



Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5528 Dátum: 2011. Október 01. - 08:49:37 »

Nincs kecmec . Mindegy, hogy az agancs melyik részével . Fegyver azon minden ág !







 Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5529 Dátum: 2011. Október 01. - 09:56:19 »

Lehet veszélyes, de a kérdés az, hogy kímélendő, vagy emiatt (egyenes szemág) gyilkosnak számít vagy nem? Lőhető?, "selejt" a bika, vagy sem?

(már mutattam egyszer)Ennek a bikának ismertem, kezembe tartottam 4évre visszamenőleg a hullott agancsait, az előző évit is, és azelőtt is... (az egyiket én találtam meg!)nem volt egyenes a szemág, de egyik ága sem, "normális" ívben hajlott minden ág.
Fogalmam sincs mi okozhatta, hogy egyenes lett,(sérülés?mérgezés? Vállat von) de szerintem következő évben ismét visszatért volna a normális állapot! Viszont ezt már soha nem tudjuk, meg, mert megsebezték és tavasszal egy agancsozó megtalálta a tetem maradványait... Pedig ez a bika, még csak középkorú volt és gyönyörűen fejlődött, öregségére simán lehetett volna aranyérmes is...




Mit jelent az,hogy normális ívben hajlott minden ág?
Hirtelen átgondolva legalább hatvan szemágtípust ismerek,de mindegyiket normálisnak gondolom.Ugyanezt elmondhatom a többi ágra is.
A szemág fő szerepe a téli élelemszerzés segítése és a pofa védelme.Támadáskor öklelve használja,tehát főleg az íves hegyes szemágak a veszélyesek az ellenfél,vagy ellenség számára.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5530 Dátum: 2011. Október 01. - 10:18:27 »

Nincs kecmec . Mindegy, hogy az agancs melyik részével . Fegyver azon minden ág !
 Emelem
Első nézésre azt gondoltam, hogy összeakadtak.
Aztán jobban megnézve látni, hogy erről szó sincsen.
Micsoda szenvedély és elszánt bátorság lakik ezekben a lényekben!!!!
 Emelem
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5531 Dátum: 2011. Október 01. - 10:27:58 »

Mit jelent az,hogy normális ívben hajlott minden ág?
Hirtelen átgondolva legalább hatvan szemágtípust ismerek,de mindegyiket normálisnak gondolom.Ugyanezt elmondhatom a többi ágra is.
A szemág fő szerepe a téli élelemszerzés segítése és a pofa védelme.Támadáskor öklelve használja,tehát főleg az íves hegyes szemágak a veszélyesek az ellenfél,vagy ellenség számára.

  Emelem A "normális" idézőjelben van!!! (hiszen ez relatív, kinek mi a normális...vagy levan ez írva valahol????) Na de szemág típustól függően nem mondhatjuk, hogy lőhető, vagy sem?!?!?!? (erről volt a vita...)  Egyszóval az agancs "milyenségét" sok szempontból kell vizsgálni(elbírálni) selejtezéskor. Persze mindig szem előtt kell tartani a nemzetközi pontozásos rendszer követelményeit, "szabályait". Tehát akkor szép és értékes egy trófea, ha a pontozásos rendszer követelményeinek, minél több ponton megfelel... (tehát összegezve: attól még lehet világranglistás egy trófea, hogy egyenesek a szemágai... és ezt a "körülményt" nem szabad figyelembe venni a selejtezésnél...???  hogy mi a hivatalos verzió, vagy van-e egyáltalán?????  Vállat von. én erről még sehol nem olvastam... Vigyorog)
Naplózva

" There is good out there "
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5532 Dátum: 2011. Október 01. - 10:51:20 »

 Emelem A "normális" idézőjelben van!!! (hiszen ez relatív, kinek mi a normális...vagy levan ez írva valahol????) Na de szemág típustól függően nem mondhatjuk, hogy lőhető, vagy sem?!?!?!? (erről volt a vita...)  Egyszóval az agancs "milyenségét" sok szempontból kell vizsgálni(elbírálni) selejtezéskor. Persze mindig szem előtt kell tartani a nemzetközi pontozásos rendszer követelményeit, "szabályait". Tehát akkor szép és értékes egy trófea, ha a pontozásos rendszer követelményeinek, minél több ponton megfelel... (tehát összegezve: attól még lehet világranglistás egy trófea, hogy egyenesek a szemágai... és ezt a "körülményt" nem szabad figyelembe venni a selejtezésnél...???  hogy mi a hivatalos verzió, vagy van-e egyáltalán?????  Vállat von. én erről még sehol nem olvastam... Vigyorog)
Ha elfogadod a szöveg olyan módosítását,hogy -lehetőleg,de nem mindig-,akkor egyetértünk.
Selejtezési szisztémák,javaslatok pedig vannak bőven leírva is.
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #5533 Dátum: 2011. Október 01. - 11:13:23 »

   ha a pontozásos rendszer követelményeinek, minél több ponton megfelel...
Ördög  Ördög  A magyar rekord karapancsai bika a C.I.C.-nél a harmadik, a Rowland Ward-nál a kilencedik . . . !  Ördög  Ördög

 Emelem
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5534 Dátum: 2011. Október 01. - 11:26:48 »

Ha elfogadod a szöveg olyan módosítását,hogy -lehetőleg,de nem mindig-,akkor egyetértünk.
Selejtezési szisztémák,javaslatok pedig vannak bőven leírva is.

Persze, elfogadom a nem mindig verziót, de ahhoz, hogy valaki felelősségteljesen eldöntse (eltudja dönteni) hogy a bika nem kívánatos az állományban, tényleg hozzáértőnek, komoly szakembernek kell lennie, és biztosnak dolgában... ismernie kell az ottani állományt 100%-ban!  (akkor lesz jövője a magyar szarvasnak, ha mindenhol lesznek ilyen szakemberek, akkor lehet reménykedni, a jövőről beszélni!)  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 [369] 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: