Oldalak: 1 ... 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 [356] 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921735 alkalommal)
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5325 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 21:34:12 »

Az a villás...  Nyálcsorog

Ha jobban megy a képfeltöltés felrakok egy gyenge dárdást  ( 9kg )   OOO
Ő az a bika ami miatt már nem rohanok szeptemberben hogy mindenáron bikát lőjek !  Azt gondolom " életem bikája " ! De megtalálható a neten "  wetzlar " által megénekelten. Talán úgy hogy "Tolna-megyei különleges bika kiadja a Google .     Emelem
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5326 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 21:39:01 »

Ha jobban megy a képfeltöltés felrakok egy gyenge dárdást  ( 9kg )   OOO
Ő az a bika ami miatt már nem rohanok szeptemberben hogy mindenáron bikát lőjek !  Azt gondolom " életem bikája " ! De megtalálható a neten "  wetzlar " által megénekelten. Talán úgy hogy "Tolna-megyei különleges bika kiadja a Google .     Emelem

 Bocs!  Tolnai különleges bika.    Wave
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #5327 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 22:14:52 »

Ha jobban megy a képfeltöltés felrakok egy gyenge dárdást  ( 9kg )   OOO
Ő az a bika ami miatt már nem rohanok szeptemberben hogy mindenáron bikát lőjek !  Azt gondolom " életem bikája " ! De megtalálható a neten "  wetzlar " által megénekelten. Talán úgy hogy "Tolna-megyei különleges bika kiadja a Google .     Emelem

Egy winchester hiba miatt (nem a fegyverszekrényben, hanem a számítógépünkben) sajnos nem tudok az említett bikáról képet feltenni.
Pedig volt róla pár jó fotóm, a kistápéi 2005-ös októberi trófeaparádén  Mosolyog
De magam elé tudom idézni, mert olyan volt, amilyen dárdás bikáról a vadászok java (csak) álmodik Ördög

Járja a területünket egy vélhetően hasonló "terrorista" bika.
Több társát megszúrta, kettőt közülük végzetesen.
Szeretnék vele találkozni  Nyihi
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #5328 Dátum: 2011. Szeptember 14. - 22:24:16 »

Szerintem erre gondoltok:



(www.vadaszat.net)

 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Stefi
Vendég
« Új üzenet #5329 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 07:43:01 »


Járja a területünket egy vélhetően hasonló "terrorista" bika.
Több társát megszúrta, kettőt közülük végzetesen.
Szeretnék vele találkozni  Nyihi

Jó reggelt!

Bizonyára veszélyesek lehetnek ezek a nagy dárdások a társaikra annakidején többen is érdeklődtek hogy hol esett el mert itt és ott találtak leszúrt bikát. Ha jól emlékszem
Tápé környékén is. 20-30 kilóméter szerintem egy szarvasnak nem is nagy távolság. Belegondolva hogy hogyan verekednek ezek a vadak az előreálló szemág talán még veszélyesebb lehet.      
« Utoljára szerkesztve: 2011. Szeptember 15. - 07:52:12 írta Pyrus » Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #5330 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 09:23:39 »


az előreálló szemág talán még veszélyesebb lehet.      

Régen az egyenes szemágú bikát hívták gyilkosnak.
Naplózva
Petibácsi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 615


« Új üzenet #5331 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 09:30:52 »

http://www.vadaszmester.hu/trofea-hirado/aranyerem-eselyes-bikak-teriteken-somogyban.html
Ilyen sz@r képeket csinálni...  Rííí
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5332 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 09:40:31 »

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/140545

 Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5333 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 09:52:43 »


Hallod...  Wave eszem megáll! A koronát nem fotózta...  Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász Vadász

elég lett volna csak a bika testét fotózni...   Tasli Tasli Tasli Tasli Tasli Vállat von
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #5334 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 12:33:12 »

Azért egy fotót megérdemel a gyönyörűség, legyünk rá büszkék, a miénk!!!:



Naplózva

" There is good out there "
Jégcsákány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 54


« Új üzenet #5335 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 13:31:20 »

A hideg kirázott a videó nézése közben! Nem semmi fajsúlya lehet ezeknek az agancsoknak!
Naplózva
troger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 154



« Új üzenet #5336 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 15:49:03 »


Gyönyörű bika! Igen büszkék lehetünk rá hisz a miénk! Mosolyog  Bár jobban örülnék ha magyar területen maradna a trófeája!  Emelem
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5337 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 20:28:23 »

Tisztelt Wildheger Úr!  Emelem

Úgy érzem az eddigi beszélgetésink során, hogy iszonyat kevés (kevés bikáét) hullott agancsot tanulmányozhattál még, és azt is csak a közvetlen környezetben!

Az eddig írottakból érezni, hogy tényleg a szarvasok között mozogsz, tanulmányozod őket, meg nagyon mélyen beleástad magad a szakma rejtelmeibe, látod a hibákat is, de volna egy javaslatom!

Felejtsd el az eddig tanultakat, felejtsd el a környezetben tapasztaltakat, felejtsd el azt, hogy a körületted nyüzsgő gímszarvasból kell kiindulni,  egyszóval mindent! Mert úgy érzem, nagyon összevagy zavarodva, de főleg, hogy egy egyenes csőbe haladsz, de nem a világos vége felé!  Ördög 

Aztán kezd el más szemmel nézni a szarvasagancsot!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Wave

De megszállottan csakis a szarvasagancsra koncentrálj, felejts el minden mást, ///mindent///és meglátod nagyon sok olyan dologra megkapod a választ amit eddig még nem értettél!  Piál

Én gyermek korom óta csakis a szarvasagancsot tanulmányozom, semmi másra nem koncentrálok. Ha végignézed az itteni irományaim is, nem is szóltam hozzá sem a vaddisznó topikhoz, sem más topikhoz, mert egyik állat sem érdekel igazán, csakis a gímszarvas! DE FŐLEG ANNAK AZ AGANCSA ÉS FEJLŐDÉSE!

Kismillió fotóval tudnék bizonyítani, összefüggéseket mutatni de nem teszem, aki a közvetlen környezetemben tevékenykedik és ismer, az tudja, hogy csak akkor érvelek, (akkor nyüzsgök) amikor biztos vagyok a dolgomban, és kézzelfogható bizonyítékkal tudok szolgálni. Persze én is tévedhetek, meg szoktam is, de azt nekem is kézzelfoghatóan bizonyítani szokták a tévedéseim... Viszont mióta ezen a fórumon nyüzsgök, szerinted még egyszer sem volt igazam, olvass vissza.  Figyelmes olvasás Az ezért egy kicsit túlzás nem gondolod?  Fejvakarás

A fotó nem ad vissza mindent, a fotó megtéveszt! Legalábbis téged, főleg... tudod már írtam, a térben elhelyezkedő tárgyak, és perspektíva betyár dolog...stb...  Vadász


Aztán kezd el más szemmel nézni a szarvasagancsot!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Wave
Születésemtől zöldes-kék a szemem.Segíts,milyen másik szemmel nézzek az agancsokra!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #5338 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:08:39 »

Tisztelt Wildheger Úr!  Emelem

Úgy érzem az eddigi beszélgetésink során, hogy iszonyat kevés (kevés bikáét) hullott agancsot tanulmányozhattál még, és azt is csak a közvetlen környezetben!

Az eddig írottakból érezni, hogy tényleg a szarvasok között mozogsz, tanulmányozod őket, meg nagyon mélyen beleástad magad a szakma rejtelmeibe, látod a hibákat is, de volna egy javaslatom!

Felejtsd el az eddig tanultakat, felejtsd el a környezetben tapasztaltakat, felejtsd el azt, hogy a körületted nyüzsgő gímszarvasból kell kiindulni,  egyszóval mindent! Mert úgy érzem, nagyon összevagy zavarodva, de főleg, hogy egy egyenes csőbe haladsz, de nem a világos vége felé!  Ördög 

Aztán kezd el más szemmel nézni a szarvasagancsot!  Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Meglepődött Wave

De megszállottan csakis a szarvasagancsra koncentrálj, felejts el minden mást, ///mindent///és meglátod nagyon sok olyan dologra megkapod a választ amit eddig még nem értettél!  Piál

Én gyermek korom óta csakis a szarvasagancsot tanulmányozom, semmi másra nem koncentrálok. Ha végignézed az itteni irományaim is, nem is szóltam hozzá sem a vaddisznó topikhoz, sem más topikhoz, mert egyik állat sem érdekel igazán, csakis a gímszarvas! DE FŐLEG ANNAK AZ AGANCSA ÉS FEJLŐDÉSE!

Kismillió fotóval tudnék bizonyítani, összefüggéseket mutatni de nem teszem, aki a közvetlen környezetemben tevékenykedik és ismer, az tudja, hogy csak akkor érvelek, (akkor nyüzsgök) amikor biztos vagyok a dolgomban, és kézzelfogható bizonyítékkal tudok szolgálni. Persze én is tévedhetek, meg szoktam is, de azt nekem is kézzelfoghatóan bizonyítani szokták a tévedéseim... Viszont mióta ezen a fórumon nyüzsgök, szerinted még egyszer sem volt igazam, olvass vissza.  Figyelmes olvasás Az ezért egy kicsit túlzás nem gondolod?  Fejvakarás

A fotó nem ad vissza mindent, a fotó megtéveszt! Legalábbis téged, főleg... tudod már írtam, a térben elhelyezkedő tárgyak, és perspektíva betyár dolog...stb...  Vadász


Az első mondatodat kivéve érdekes ez a paralellmarsch!
De kezdjük az első mondatnál!
Az az iszonyat kevés csak magam környezetében tanulmányozott agancs több százezerre rúg.Területileg Bajorországtól Szlovákián át Gemencig nyúlik.Időben pedig 1958-tól a mai napig.
Térlátásomról azt hiszem már egyszer írtam,hogy az általános iskolai rajztanárnőm művészeti pályára akart irányítani.Muray Róbert sem tartott hülyének a rajzaim bírálatakor.
Biztosan észrevetted,hogy én is csak szarvas szemüveget hordok!
Észrevételeim helyességéről,vagy helytelenségéről egy apró történetet leírok.
Mint tudod,Forsterh  volt fórumozó társunkkal barátok vagyunk.
Évekkel ezelőtt egy kijelentésem hallatán az egyik nagybereki hivatásos vadász barátjával együtt felugrottak a székről- Ezt nem hiszem el!Ez hülyeség.Ezt nekem soha nem fogod bebizonyítani!-Történt ez májusban.
Következő áprilisban a szentpéterfödei hullott agancs bemutatón nézelődés közben az előzőleg már üdvözölt Forsterh mellett elhaladva akaratlanul is hallottam,hogy egy fiatal forumtársunknak az én gondolatomat oktatja.De már meggyőződésből!
Nos úgy gondolom,hogy nekünk még sokat kell beszélgetnünk!Még talán barátokká is válhatunk!
Mutasd meg nekem a sötét csőben a fény irányát.De ha ez nekem sikerül,ismerd el azt is!
Vorwaerts für EDELHIRSCH Herr ELACCC!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #5339 Dátum: 2011. Szeptember 15. - 21:20:47 »

Az első mondatodat kivéve érdekes ez a paralellmarsch!
De kezdjük az első mondatnál!
Az az iszonyat kevés csak magam környezetében tanulmányozott agancs több százezerre rúg.Területileg Bajorországtól Szlovákián át Gemencig nyúlik.Időben pedig 1958-tól a mai napig.
Térlátásomról azt hiszem már egyszer írtam,hogy az általános iskolai rajztanárnőm művészeti pályára akart irányítani.Muray Róbert sem tartott hülyének a rajzaim bírálatakor.
Biztosan észrevetted,hogy én is csak szarvas szemüveget hordok!
Észrevételeim helyességéről,vagy helytelenségéről egy apró történetet leírok.
Mint tudod,Forsterh  volt fórumozó társunkkal barátok vagyunk.
Évekkel ezelőtt egy kijelentésem hallatán az egyik nagybereki hivatásos vadász barátjával együtt felugrottak a székről- Ezt nem hiszem el!Ez hülyeség.Ezt nekem soha nem fogod bebizonyítani!-Történt ez májusban.
Következő áprilisban a szentpéterfödei hullott agancs bemutatón nézelődés közben az előzőleg már üdvözölt Forsterh mellett elhaladva akaratlanul is hallottam,hogy egy fiatal forumtársunknak az én gondolatomat oktatja.De már meggyőződésből!
Nos úgy gondolom,hogy nekünk még sokat kell beszélgetnünk!Még talán barátokká is válhatunk!
Mutasd meg nekem a sötét csőben a fény irányát.De ha ez nekem sikerül,ismerd el azt is!
Vorwaerts für EDELHIRSCH Herr ELACCC!

 Igen Igen
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Oldalak: 1 ... 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 [356] 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: