Oldalak: 1 ... 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 [337] 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924047 alkalommal)
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #5040 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 20:48:27 »

"Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy. "

Hát valószínűleg ezt az én Lentiben 7,62 x 54R -el  meglőtt szarvastehenem valószínűleg nem tudta, mert több mint 4 kilométert ment el májlövéssel! Fejvakarás
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #5041 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 21:03:40 »

Nem tudom miből látod, hogy 9 éves? Mindenesetre én inkább azoknak hiszek akik filmezik, és minden évben begyűjtik az agancsait...  Okos
...De a hullott agancsokon is látszik, hogy fiatal még! Lehet belőle világranglista vezető is, úgy 6-7 év múlva ha...

Én abból gondolom, hogy inkább8- 9, mint 7 éves, hogy megnéztem a felvételt, és ehhez tartom is magamat! Ez a bika többnek néz ki, mint egy 7 éves. Okos Remélem, hogy nem akarják idő előtt pénzé tenni,v. nem lopják el, és talán pár év mulva kiderül, hogy jól gondoltam-e az életkor becslést?
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #5042 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 21:41:57 »

Szerintem nem csak a rossz lövésnél van szerepe a kalibernek...

Lőj meg egy jól kihízott kant mondjuk májusban...elmegy vér nélkül és naívan azt hiszed hibáztál.
Lődd meg ugyanezt egy 9.3-assal és lesz vér, legalábbis sokkal nagyobb eséllyel.

Én egyszerűen nem is értem ezt az összehasonlítást, hogy a 243-as kicsi szarvasra a 9.3-as meg túl sok őzre??????
Miért baj az, ha inkább biztosra megy vadász és fölé választ, mintsem, hogy reszkírozik a kisebbel???
Ez számomra teljesen érthetetlen és fals összehasonlítási alap.  Vállat von

Feltehetően aki azt hiszi, hogy az őzbakot szétveri a 9.3-as az még sokat nem vadászott vele.
Nekem az első telibe lapockán lőtt őzem 222-essel csúfabb volt mint amit 7x64-essel lőttem...mondjuk ki a kis 222-es valami borzalmas csúnya munkát csinált.

De láttam pár gerincen lőtt bakot kis kaliberrel és sokkal durvább munkát csinált, mint mondjuk a bőgésben a vendégek által "grátiszban" 9.3-asal meglőtt bakok...biztos rosszul láttam őket, de a nagy, lomha 9.3-as egyáltalán nem vágta szét sem a kisebb, sem a nagyobb testű bakokat.

Én erre mindig csak azt szoktam mondani, hogy amennyiben ezek a kisebb kaliberek tényleg - egyesek szerint - ilyen jó és alkalmas kaliberek nagyvadra is, akkor mi a francért nincsenek ott a legnépszerűbb nagyvadas kaliberek TOP 10-ében??? Vállat von

Miért nem 243-ast használ a fél világ a 30-06-os helyett? Vállat von


Az összehasonlítási alap, ahogy azt előzőleg írtam abból ered, hogy ide jön a hülye bunkó a 9.3-al, és folyamatosan lapockán lövi az őzet. Mert nem érti meg a hülyéje, hogy szar sem marad az elejéből. Lehet hogy én is rosszul láttam! Arra meg hogy a 243-at miért nem ismerik el csak azt tudom mondani, hogy azért mert le van járatva! Miért mondom ezt? Te javasoltad már valakinek is, hogy azt vegyen? Szerintem nem! De nem csak Te, hanem nagyon senki! De félre értés ne essék, ez nem csak a 243-ra igaz, hanem van még pár olyan kaliber aminek ugyan ez a sorsa. Folyamatosan a negatív oldaláról ír mindenki. Idejön egy kezdő vadász és mit lát? Ezt, hogy csak a rosszat írják róla? Szerinted ezek után fog venni? Na vajon miért nincs elterjedve? A 30-06 közép-, a 243 kis kaliber, ne említsük őket egy napon! De engem ez az egész már rohadtul nem is érdekel! A jövőben ha 243-ról ír bárki bármit tudomát se veszek róla. 90%-a hülyeség!
Ja, ezalatt a 16 év alatt volt szerencsém néhány utánkeresésben részt venni, de úgy látszik errefelé könnyebben kimúlik a vad.

 Emelem
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #5043 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 21:43:12 »

Mi az, hogy rossz lövés? Ha meg van gyomrozva, akkor az lehet akármilyen kaliber, sose találod meg! Ha meg létfontosságú szervet ér a lövedék (szív, máj, tüdő) az egy nagyon nagy mese, hogy az kilómétereket elmegy.
 Emelem

A gyomrozott szarvas, ha nem rohansz utána, hanem vársz egy-két órát, jó eséllyel nagyon rövid utánkeresés végén dermedten fekszik. A gyomorlövés iszonyú fájdalmas, viszonylag hamar elfekszik vele a vad, aztán ha nem riasztod fel a sebágyból hanem hagyod elvérezni, kutya nélkül is nagy biztonsággal megtalálható. Vérebbel persze még könnyebben.
Én is elkövettem egyszer azt a hibát, hogy azonnal utána mentem, a kegyelemlövést meg elhibáztam. Hosszas vérebezés lett a következménye. Ha hagyom békében elfeküdni, 40 méterre találtam volna a rálövés helyétől, szemmel is jól követhető vércsapa végén.
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #5044 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 23:06:30 »



Udv!

Ijjal kell vadaszni uraim! Ott nincs caliber-vita. Es egyebkent is egy szinttel magasabb vadaszati stilus a tuzfegyvereknel.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5045 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 23:40:27 »

Es egyebkent is egy szinttel magasabb vadaszati stilus a tuzfegyvereknel.

Ja igen a másik téma...milyen jó is a lámpával szerelt íjjal őzbak mögött pózoló vadász...
Nem az a lényeg, hogy milyen fegyverrel vadászol, hanem hogy mennyire tartod be a vadászat íratlan (etikai) szabályait.
Azt szoktam erre mondani, hogy a vadászat annyira nehéz, mint amennyire te magad megnehezíted.
Egy nyílt irányzékos golyós  puskával is oda lehet menni ugyanolyan közel a vadhoz, mint az íjjal, vagy akár közelebb.
Az elejtéshez használt "lőszerszám" már elsősorban érzelmi döntés kérdése.
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #5046 Dátum: 2011. Augusztus 23. - 23:41:41 »


Az összehasonlítási alap, ahogy azt előzőleg írtam abból ered, hogy ide jön a hülye bunkó a 9.3-al, és folyamatosan lapockán lövi az őzet. Mert nem érti meg a hülyéje, hogy szar sem marad az elejéből. Lehet hogy én is rosszul láttam! Arra meg hogy a 243-at miért nem ismerik el csak azt tudom mondani, hogy azért mert le van járatva! Miért mondom ezt? Te javasoltad már valakinek is, hogy azt vegyen? Szerintem nem! De nem csak Te, hanem nagyon senki!

Szerintem te anélkül írsz ide, hogy elolvasnád az előző hozzászólásokat...
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5047 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 00:35:43 »


Udv!

Ijjal kell vadaszni uraim! Ott nincs caliber-vita. Es egyebkent is egy szinttel magasabb vadaszati stilus a tuzfegyvereknel.

Szia!
Szerintem ez legalább annyira megosztó, ergo nem jó téma, mint a kaliber kérdés. Sok emberhez képest nem vagyok én bölcs, nem tudok én semmit, viszont azt tudom, hogy engem nem lehet befolyásolni, én rég eldöntöttem, hogy mit használok és miért! Az eddigi néhány fácánomat és az egy őzemet, amit íjjal hoztam terítékre, az 50#-os tradi Magyar reflex íjammal hoztam, semmi csiga, semmi lámpa, semmi extra. Jó volt, szép volt, mégis maradnék a puskás vadászatnál, abban pedig ha golyós, akkor ha csak tehetem, a 8x57IS-em. Ha életemben lesz rá lehetőségem és a helyi törvények engedik is, még Afrikába is Őt vinném magammal! Aztán lehet belekötni... de, hogy így lesz, az is biztos! Van egy valami, amit sosem értettem.., és az nem az, hogy ki, miért, milyen kalibert használ/tart jónak, elégségesnek, kevésnek vagy soknak, hanem azt, hogy miért köt bele valaki a másikba ezen a téren! És nem puszta jó szándékból, mert .22 lr kontra bőgő gím bikáról akarja lebeszélni..., nem, szimplán  a rosszindulatról beszélek!
Elnézésed kérem, remélem, nem veszed támadásnak írásom, javarészt az eddigi itt folyó vitáról kialakult véleményem szerettem volna tükrözni.
 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
optica2
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 318



« Új üzenet #5048 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 02:42:21 »

Szia!
Szerintem ez legalább annyira megosztó, ergo nem jó téma, mint a kaliber kérdés. Sok emberhez képest nem vagyok én bölcs, nem tudok én semmit, viszont azt tudom, hogy engem nem lehet befolyásolni, én rég eldöntöttem, hogy mit használok és miért! Az eddigi néhány fácánomat és az egy őzemet, amit íjjal hoztam terítékre, az 50#-os tradi Magyar reflex íjammal hoztam, semmi csiga, semmi lámpa, semmi extra. Jó volt, szép volt, mégis maradnék a puskás vadászatnál, abban pedig ha golyós, akkor ha csak tehetem, a 8x57IS-em. Ha életemben lesz rá lehetőségem és a helyi törvények engedik is, még Afrikába is Őt vinném magammal! Aztán lehet belekötni... de, hogy így lesz, az is biztos! Van egy valami, amit sosem értettem.., és az nem az, hogy ki, miért, milyen kalibert használ/tart jónak, elégségesnek, kevésnek vagy soknak, hanem azt, hogy miért köt bele valaki a másikba ezen a téren! És nem puszta jó szándékból, mert .22 lr kontra bőgő gím bikáról akarja lebeszélni..., nem, szimplán  a rosszindulatról beszélek!
Elnézésed kérem, remélem, nem veszed támadásnak írásom, javarészt az eddigi itt folyó vitáról kialakult véleményem szerettem volna tükrözni.
 Emelem


Dehogy veszem tamadasnak.

Csak azert irtam az ijrol,hatha valakik veszik a lapot,hogy ha vegig olvassuk a forumot (kat) Minden rovatban,es minden masodik heten van egy par napos calibervita. Nem ertem,hogy ez mire jo.

De ha megfigyeled,elolvasod a hozzaszolasokat,mindegy mirol irsz,mindig akadnak akik megtalaljak a modjat,urugyet,hogy beledkossenek. Tiszteletem a kiveteleknek!

Nagyon kevesen vannak akik azt mondjak valamire,hogy igen igaz.NEM! Rogton abban is talalunk hibat,es rogton peldakat hozunk fel. Neha ugy erzem,mintha valami ovodas forumot olvasnek.



Leirtam,hogy az ijjal valo vadaszat egy magasabb szintu (nehezebb zsakmanyszerzes,ha ugy tetszik) vadaszmodszer a tuzfegyvereknel.

Legelso reagalas: Nyilt iranyzekkal is be lehet cserkelni a vadat"  Nem akarlak megbantani,es megkerlek,ne sertodj meg. De tavcsoves puskaval is be lehet cserkelni a vadat. A kulonbseg ott adodik,hogy mig tuzfegyverrel akar 300 meterrol is ejthetsz el vadat,addig az ijra ez nem jellemzo. Az ijra tovabba nem jellemzo a 8x56-os vilagitopontos tavcso sem,es meg sorolhatnam mi minden nem jellemzo az ijra.
De azt hiszem folosleges egy ujjabb vitat kialakitani. Nagyon sok oromet es jo vadaszatot kivanok mindenkinek,minden caliberbaratnak,a 0.22-estol az altalatok hasznalt legnagyobbik caliberig. Teszem ezt caliberfuggetlenul.
 Emelem Emelem Emelem
Naplózva
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #5049 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 06:13:02 »

Szerintem te anélkül írsz ide, hogy elolvasnád az előző hozzászólásokat...
Ördög


 S.Peti
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #5050 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 07:50:55 »

Kcalibervita folyt ha szabad!
Senkit nem akarok megbántani, bírálni főleg nem, csak saját véleményemet elmondani!
Írtátok, hogy bőgő bikára minimum a 7 mm! Én 7x64-el vadászok mindenre, mert ez van! Ehhez 11 g-os Sako Hh-et használok és mindenre elgendőnek tartom a bőgő bika kivételével, pedig 4-et is lőttem vele. Mind jó lövést kapott de ha nem hallom a becspódást akkor a rálövés helyén való keresgéléskor lehetséges, hogy idő előtt feladom. Egyszerűen nem üti át a testet, megáll a bőr alatt és befelé vérzik a vad. Vért csak elvétve ha találtam egy cseppet, de volt, hogy semennyit! Szerencsém volt mert vaktába bóklászás közben láttam meg a fűből kiálló agancsot, vagy láttam befutni a katlanba és nem láttam kijönni! És hangsúlyozom, hogy mind tüdőt ért lövés amivel ez a nemes és rendkívül szívós vad még 80-200m-t ment el!
Mihelyt lehetőségem lesz rá fogok venni egy 8x57-et vagy 9,3-at! Ha nem is rogyik tűzbe tőle, de legalább bő vérzést adjon!
Üdv mindenkinek!  Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Forend
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3728



« Új üzenet #5051 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 08:40:24 »

Kcalibervita folyt ha szabad!
Senkit nem akarok megbántani, bírálni főleg nem, csak saját véleményemet elmondani!
Írtátok, hogy bőgő bikára minimum a 7 mm! Én 7x64-el vadászok mindenre, mert ez van! Ehhez 11 g-os Sako Hh-et használok és mindenre elgendőnek tartom a bőgő bika kivételével, pedig 4-et is lőttem vele. Mind jó lövést kapott de ha nem hallom a becspódást akkor a rálövés helyén való keresgéléskor lehetséges, hogy idő előtt feladom. Egyszerűen nem üti át a testet, megáll a bőr alatt és befelé vérzik a vad. Vért csak elvétve ha találtam egy cseppet, de volt, hogy semennyit! Szerencsém volt mert vaktába bóklászás közben láttam meg a fűből kiálló agancsot, vagy láttam befutni a katlanba és nem láttam kijönni! És hangsúlyozom, hogy mind tüdőt ért lövés amivel ez a nemes és rendkívül szívós vad még 80-200m-t ment el!
Mihelyt lehetőségem lesz rá fogok venni egy 8x57-et vagy 9,3-at! Ha nem is rogyik tűzbe tőle, de legalább bő vérzést adjon!
Üdv mindenkinek!  Emelem

Ennyi, és mögötte ott a tapasztalat.
 Igen Emelem
Naplózva

Üdv End
Sanyooo
Vendég
« Új üzenet #5052 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 10:15:03 »

Hali!

"Leirtam,hogy az ijjal való vadaszat egy magasabb szintu (nehezebb zsakmanyszerzes,ha ugy tetszik) vadaszmodszer a tuzfegyvereknel."

Vitáznék, de a régi fórumozók tudják, hogy semmi sem áll messzebb tőlem!  Vigyorog

A Fishing&Hunting-on nemrég mutattak egy ilyen "magasabb szintű vadászt", aki kaffer bikára vadászott íjjal. Jól meg is lőtte, a vessző mindkét tüdőlebenyt átmetszette, de a vad elment. Bő fél napig keresték, PH fekete nyomkeresők stb, mire megtalálták. A bika állt és támadott. Ha nincs ott a profi a "megállító puskával", az ijjas gyerek nem vigyorgott volna a kamerába.

OFF-ON   Emelem
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #5053 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 10:23:03 »




Üdv!
Ha már az etikánál tartunk, a 243-as ugyan olyan kevés a szarvasra, mint amilyen sok egy 9,3-as őz bakra! De érdekes módon ilyen érvveléssel itt nem találkoztam.
Ellentétben, ha egy történetben valami kicsi, akkor annak a vége a 243.
Légyszíves áruld el, hogy melyek azok a 7mm-esek amik kevésnek számítanak. Komolyan érdekel.

 Emelem

Üdv!

Az elmúlt években két bakot lőttem 9,3x62-es puskával, 17,5g-os Cody lőszerrel, I. osztályban vették át mindkettőt.

Bikára egyértelműen kevésnek gondolom pl a 7x57-et, 7mm-08 Rem. és általában azokat, amelyek nem felelnek meg azoknak a lövedéktömeg és energia kritériumoknak, amit írtam. (10-11g, 3500J)
Naplózva
Gewehr
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1406



« Új üzenet #5054 Dátum: 2011. Augusztus 24. - 11:14:52 »

Optica2!

Nagyjából egyről beszélünk/hasonlóan gondoljuk a dolgokat ebben a témában. Mindamellett az eszmecsere is barátságosabb így, mint a vádaskodás, veszekedés, egymás győzködése a másik igazáról, stb.
Pusztán ezért is írtam, hogy kár adni egy plusz táptalajt ennek.  Kacsint

Az íjászat pedig tényleg szép hobby, én nagyon jól éreztem magam azon a néhány vadászaton, de nem adja meg azt a pluszt nekem, mint a puska (bár ez nálam erősen érzelmi alapon is így van).
Tudod, ez tipikusan a pap kontra papné dolog, de jó is ez így  Ördög


Sanyooo!
Volt "szerencsém" látni azt a felvételt. "Sajnálom Tom, meg kellett tennem".... az arca mindent elárult, majd megette az ideg... viszont ha nem lövi meg a kísérő..., hát .. érdekes szituáció alakult volna ki rövid időn belül  Ördög

 Emelem
Naplózva

Verloren ist nur, wer sich selbst aufgibt!
Oldalak: 1 ... 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 [337] 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: