Oldalak: 1 ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 [306] 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1924221 alkalommal)
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #4575 Dátum: 2011. Január 20. - 17:28:31 »

Én is jóval súlyosabbnak becsültem a bikát. A fénykép tényleg nagyon csalóka.

Sajnos az ősi típusokban nem vagyok járatos ( Stoel), de engem a bika az ázsiai típusú gímszarvasra emlékeztet nagyon. A (kép alapján) egysíkú korona, a koronaágak tűzése tisztára olyan.
Naplózva

Erdő az én templomom...
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4576 Dátum: 2011. Január 21. - 14:41:26 »

Szerintem a macskafélék támadnak fejre - nyakra, a kutyafélék első sorban a lágyékot, végbél farok-ivarszervek tájékát és a hátsó lábakat, inakat kezdik ki. A sérülésektől félve a fej közelébe nem mennek addig, amíg nincsen eléggé legyengülve az űzött áldozat. Fejvakarás
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #4577 Dátum: 2011. Január 21. - 16:48:21 »

Szerintem a macskafélék támadnak fejre - nyakra, a kutyafélék első sorban a lágyékot, végbél farok-ivarszervek tájékát és a hátsó lábakat, inakat kezdik ki. A sérülésektől félve a fej közelébe nem mennek addig, amíg nincsen eléggé legyengülve az űzött áldozat. Fejvakarás

 Igen

Igen a macskák fojtanak, a kutyafélék pedig pörgetik, a fejétől legmesszebb próbálnak belefogni...aztán ha megbotlik vagy a vérveszteségtől lefekszik, akkor vége a történetnek.

Az agancs nagyságának és formájának a normális határokon belül (7 kilós villás vagy 11 kilós hatos koronás) nincs jelentősége a ragadozókkal szemben, ezerszer inkább a kondíciónak, egészségnek. (Bár a 11 kilós nagyobbat üt...)

Egy darabig dolgoztam farkasokkal. Hát valami fantasztikus, hogy milyen érzékük van arra, hogy kifigyeljék a beteg állatot! Egyik munkahelyemen a farkasok kifutója a szarvasok kifutója mellett volt (nem a legszerencsésebb párosítás Ördög).
Ha valamilyen okból kifolyólag az egyik szarvas csak egy kicsit is vérzett, vagy friss sérülés miatt egy picit sántított, az addig nyugisan fekvő farkasok rögtön elkezdtek futkározni a kerítés mellett, teljesen megváltozott az addig közömbös magatartásuk és át akartak jutni.

Naplózva

Erdő az én templomom...
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4578 Dátum: 2011. Január 21. - 20:35:26 »

Szerintem a macskafélék támadnak fejre - nyakra, a kutyafélék első sorban a lágyékot, végbél farok-ivarszervek tájékát és a hátsó lábakat, inakat kezdik ki. A sérülésektől félve a fej közelébe nem mennek addig, amíg nincsen eléggé legyengülve az űzött áldozat. Fejvakarás
Megkérlek,a farkas hátsó lábára koncentrálva olvasd el még egyszer,mit írtam!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4579 Dátum: 2011. Január 21. - 21:17:43 »

Megkérlek,a farkas hátsó lábára koncentrálva olvasd el még egyszer,mit írtam!

"a vezér nyakbacsimpaszkodva a hátsó láb karmaival  igyekszik kinyitni a hasfalat"

Oda koncentráltam.
 Igaz például a leopárdra ez , de farkasra? A kajtatásban folyamatosan koptatott, vissza nem húzható karmok aligha alkalmasak a megkapaszkodásra, felhasításra....szerintem. (A törött szemfogak pedig a további vadászpályafutást pecsételik meg, hiszen a bika nyakán igen vastag a bőr és igen jól izmolt, harcban edzett. Legalábbis ahhoz erős, hogy előkészítés nélkül ott támadják, odacsimpaszkodjanak, mielőtt kimerült és legyengült a tulajdonos...)
A farkasok egymást váltva űzik szervezett formában a vadat végkimerülésig, közben kommunikálnak, olyan mint egy hadművelet. Aki közvetlen utoléri a szarvast, odacsíp, próbál rácsimpaszkodni. A futás, kimerültség és a vérveszteség lassítja, állítja meg a szarvast. A nyomában pedig cserélődnek az üldözők. A lágyék, és hasa alj bőre elég vékony és erekkel átszőtt ahhoz, hogy azt támadják és ne a comb külső oldalát. Sokszor már menet közben kinyílik ily módon a hasfal, kilóg a bélés. A szarvas megáll, a bika még szembe is fordult, amikor kimerült. Forgatják a farkasok, de folyamatosan a fara felől támadják,  ekkor már próbálják a csánkot és inakat roncsolni. Csak a legvégén, esetleg már csak a hasra, oldalára lefekvő vad torkát veszik munkába. Farkastól még olyan lábbal hasfalfelnyitós dolgot nem láttam, vagy hallottam.
Nem vagyok egy Werner Freund, de szerintem nem járok messze a valóságtól. Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #4580 Dátum: 2011. Január 21. - 21:20:52 »

Nem kell ahoz leopárd, a hiúz is igy dolgozik az özön.


Üdv                     Gyuri
Naplózva

Don´t eat yellow snow
csontmetsző
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3311


Vadász-Csontmetsző


WWW
« Új üzenet #4581 Dátum: 2011. Január 21. - 22:01:26 »

Igen mert macskaféle, ahogyan említettem is... Wave
Naplózva

" Majd ha a kép előtt állva szinte érzed a disznó szagát, akkor lesz jó a kép! "
- Csergezán Pál -
feketeerdö
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1967



« Új üzenet #4582 Dátum: 2011. Január 21. - 22:11:38 »

És otthonos Magyar és Német-honban Nyihi
Naplózva

Don´t eat yellow snow
kalcsob
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 667



« Új üzenet #4583 Dátum: 2011. Január 24. - 08:02:55 »


Alkalomadtán a segédanyagot Karl barátommal feltetem,

Szervusz!
Ha időtök engedi, légy szíves tegyétek fel azt az anyagot! Kíváncsian várom!
 Emelem
Naplózva

Üdv: Bence
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4584 Dátum: 2011. Január 24. - 13:00:35 »

Nálam ez a két kép van .
kalcsobé:

wildhegeré:

Régebben, a  "forsterh - wildheger" páros ( Vigyorog) között volt egy laza kardozás a "Moschbach - Mosbach ( 2000m szintkülönbség ), az "Uraltig" ( a középág fejlődési menete - más fauna, más ősök ), meg "morbid dolog, egy mai szarvasba belelátni egy kihalt ősszarvast" .  Vigyorog
Ettől függetlenül, én nagyon jónak tartom "kalcsob" meglátását !!!
Wildheger meg majd a többit mondja, ha akarja... Ördög
Üdv !
 Emelem
Naplózva
remw4
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 22


« Új üzenet #4585 Dátum: 2011. Január 24. - 20:01:58 »

Ha jól emlékszem, ezt nevezik atavizmusnak. Szerintem egyáltalán nem morbid dolog, előfordulhat.
Naplózva
Silvestris
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 734



« Új üzenet #4586 Dátum: 2011. Január 25. - 11:59:49 »

"a vezér nyakbacsimpaszkodva a hátsó láb karmaival  igyekszik kinyitni a hasfalat"

Oda koncentráltam.
 Igaz például a leopárdra ez , de farkasra? A kajtatásban folyamatosan koptatott, vissza nem húzható karmok aligha alkalmasak a megkapaszkodásra, felhasításra....szerintem. (A törött szemfogak pedig a további vadászpályafutást pecsételik meg, hiszen a bika nyakán igen vastag a bőr és igen jól izmolt, harcban edzett. Legalábbis ahhoz erős, hogy előkészítés nélkül ott támadják, odacsimpaszkodjanak, mielőtt kimerült és legyengült a tulajdonos...)
A farkasok egymást váltva űzik szervezett formában a vadat végkimerülésig, közben kommunikálnak, olyan mint egy hadművelet. Aki közvetlen utoléri a szarvast, odacsíp, próbál rácsimpaszkodni. A futás, kimerültség és a vérveszteség lassítja, állítja meg a szarvast. A nyomában pedig cserélődnek az üldözők. A lágyék, és hasa alj bőre elég vékony és erekkel átszőtt ahhoz, hogy azt támadják és ne a comb külső oldalát. Sokszor már menet közben kinyílik ily módon a hasfal, kilóg a bélés. A szarvas megáll, a bika még szembe is fordult, amikor kimerült. Forgatják a farkasok, de folyamatosan a fara felől támadják,  ekkor már próbálják a csánkot és inakat roncsolni. Csak a legvégén, esetleg már csak a hasra, oldalára lefekvő vad torkát veszik munkába. Farkastól még olyan lábbal hasfalfelnyitós dolgot nem láttam, vagy hallottam.
Nem vagyok egy Werner Freund, de szerintem nem járok messze a valóságtól. Wave

Szerintem is képtelenség, amit Wildheger állít. Egyrészt mert a hátsó láb körmei erre alkalmatlanok, csúszásgátlást szolgálnak, másrészt mégha a csípőjét fel is tudná támasztani a koma, akkor is gyenge erre a lába és a szarvas bőre túl vastag ehhez. A farkas vadászatának eszköze a foga és azt tudja is jól használni. Többnyire falkában vadászik, felesleges kockázat lenne bevállalnia ilyen csimpaszkodós mutatványokat, amikor ésszel is megoldható a kérdés a társak segítségével.

A magányos kivert egyedek pedig úgyis könnyebb prédát választanak, valami kutyát, birkát vagy kecskét, nem állnak le birkózni egyedül egy egészséges erős szarvasbikával, nem is tudnának átlag körülmények között eljutni odáig.
Naplózva

Erdő az én templomom...
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4587 Dátum: 2011. Január 25. - 13:26:09 »

Szerintem is képtelenség, amit Wildheger állít.  felesleges kockázat lenne bevállalnia ilyen csimpaszkodós mutatványokat,
Ördög Vigyorog
Attól függ, hogy melyik atavisztikus, domináns, alvógén tör elő benne...! Nagyon cseles ám !!!





Üdv !  Wave Emelem
Naplózva
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4588 Dátum: 2011. Január 29. - 12:53:23 »

Wildheger küldte .
"Építési vállalkozó ."
Naplózva
Németh Lajos
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9997



« Új üzenet #4589 Dátum: 2011. Január 29. - 20:28:14 »

Most azon spekulál, hogy egymás mellé, vagy egymás fölé rakja a kockákat.
Falat építsen, vagy flasztert?
Naplózva

Vagy láng csap az ódon, vad vármegye-házra,
Vagy itt ül a lelkünk tovább leigázva.  /Ady/
Oldalak: 1 ... 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 [306] 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: