Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1923922 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4410 Dátum: 2011. Január 01. - 11:32:09 »

Üdv  Wave ! Mint Zöldfülű pl. én 4kg felettinek nézném ! Remélem beérek és akkor piros fülű leszek  Röhög Röhög Röhög
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4411 Dátum: 2011. Január 01. - 18:28:46 »

BÚÉK minden vadásznak !!!

Szarvas Benő  Emelem
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4412 Dátum: 2011. Január 01. - 19:31:06 »

Szia Jani.
Szép év záró vadászat és kiváló ki lövés.Igazán mutatós trófea.
A súly kb 3,5kg 4 év.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #4413 Dátum: 2011. Január 01. - 19:52:43 »

Gratulálok a szép bikához és a kilövéshez! Mázlista  Kacsint !

A talált trófeáról: jelenleg dunsztolódik, a szabadba töltött hónapok eléggé megviselték a csontot, nem fehéredik, hanem sárga. De holnap lekerül a zacsi, még egyszer lemérem és közlöm a "hivatalos" véleményt is.
 Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
oregszabo
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 121



« Új üzenet #4414 Dátum: 2011. Január 01. - 21:20:26 »

Gratulálok a szép bikához és a kilövéshez! Mázlista  Kacsint !

A talált trófeáról: jelenleg dunsztolódik, a szabadba töltött hónapok eléggé megviselték a csontot, nem fehéredik, hanem sárga. De holnap lekerül a zacsi, még egyszer lemérem és közlöm a "hivatalos" véleményt is.
 Emelem
Azt már dunsztolhatod...5-6 hat napig kellett volna áztatni főzés, előtt, nem másnap már alágyújtani. Nem csak a "zacsi" a lényeg Tasli
Naplózva
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #4415 Dátum: 2011. Január 01. - 21:28:14 »

Volt áztatva, igaz, hogy nem öt-hat napig csak egyig. Nem másnap lett alágyújtva, hanem pénteken, (hétfőn találtam), addig a pincében volt. Nem én csináltam a műveletet, sajnos nem vagyok elég tapasztalt, eddig csak 3 suta, egy róka és egy vadmacska koponyáját főztem, csak ők nem kaptak peroxidot, sem áztatást (azokat is találtam). Az viszont fura, hogy azok száradás után kifehéredtek. No nem szikrázó fehérre, de olyan kis pofásra (a volt gimim biológia termében kaptak helyet).
 Mindig tanul az ember! Majd veszek egy még egy akkora fazekat, amibe belefér a nagy koponya is - ha azt befogom ami van, többé nincs 25 liter kocsonya   Rííí
 Fejbever KAP
 Emelem
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4416 Dátum: 2011. Január 01. - 21:51:00 »

Mindig tanul az ember! Majd veszek egy még egy akkora fazekat, amibe belefér a nagy koponya is

Szia! Ha van rá módod, akkor üstben főzzed, akkor nem lesz gond a szagokkal sem a házban...
 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Virágkoszorú
Erdőkerülő
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477



WWW
« Új üzenet #4417 Dátum: 2011. Január 01. - 22:03:56 »

Rendben, bár a pincében főzném, ott legfeljebb a kutyám lakik jól az "illatokkal", meg hessegethetem a macskákat az ablakból  Vigyorog
Köszönöm a tippet!
Naplózva

"Az emberek többsége beszél az állatokhoz, de csak kevesen értik, mit is mondanak."
svferi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1265



« Új üzenet #4418 Dátum: 2011. Január 02. - 09:19:12 »

Üdvözletem!
Erről a bikáról mi a véleményetek?







 Emelem
Naplózva

" Nemcsak a jó pap, de a jó vadász is holtig tanul..."
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4419 Dátum: 2011. Január 02. - 10:05:16 »

Szia Feri.
Nem vagyok nagy szarvas szakértő de meg próbálkozom vele.
Szerintem a kora kb 10 év a súly 8kg körül.
Érdekes a bal száron a szemág tűzése ,ha jól látom páros 12.
A rózsa igen jól ül már a koponyán a szár a közép ágig vastagszik. Szerintem érett agancs.
Nem tudom meg ítélni már azt,hogy jövőre a hármas koronábol lenne e 4 es,de elég rövidek a korona ágak.
Szerintem jó kilövés.
Üdv:HSanyi
Naplózva
Dobba
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 418



« Új üzenet #4420 Dátum: 2011. Január 02. - 10:27:27 »

Hello.

Szerintem olyan 6,5-7kg között van, tipikus középhegységi bika. Lőttem ezzel megegyező bikát dunántúlon és 8 kg lett, de amit a mátrában lőttem mindenki 10 kg-ra mondta, és "csak" 8,5 kg lett

Üdv.:Dobba
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4421 Dátum: 2011. Január 02. - 11:00:20 »

Üdvözletem!
Erről a bikáról mi a véleményetek?


 Emelem
Kedves SVFERI!
Nagy szükségem lenne képanyagom bővítése céljából ezekre a képekre,de a php-t nem lehet képként lementeni,csak a jpg-t tudom használni.Ünnepek idején találtam külföldi anyagokat,többszáz képekkel,azokat megnyitottam új lapon és akkor használhatók lettek,de ezeket akkor sem jeleníti meg a gépem.Az előző képek is php-k, így később fájó szívvel törölnöm kellett.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 02. - 12:32:15 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4422 Dátum: 2011. Január 02. - 11:21:05 »

De ugye nem azt akarod mondani,hogy a két agancspár egy bikáé!
Az nem furcsa,hogy van egy ember,csak az az ember furcsa,akinek nem  csak elképzelése van arról,hogy hogyan fejlődik egy agancs és az emberek megtévesztési szándéka nélkül mer felvállalni adott esetben,(mint az alábbi),olyan véleményt,hogy a képen látható két páros agancs nem egy bikáé.Eszembe sem jutott,hogy Téged,vagy bárki mást azért,mert más a véleménye,idiótának tartsak.Bár pályám során volt néhány kollégáról ilyen véleményem,de véleményemmel nem voltam egyedül.

Nem egy bikáé, de szerintem azért picit elhamarkodott volt az a kijelentésed, egy fotó alapján, hogy még csak rokoni kapcsolatban sincsenek egymással. Aztán, hogy fejlődőképes, kímélendő ezzel is egyetérthetünk…

Abszolút nem akarok személyeskedni, meg különben is megmondtam már, hogy maximális tiszteletem az irányodba, ezt komolyan gondolom, mondom. Viszont: Az számomra abszurd és elfogadhatatlan, hogy mikor itt a fórumon állítottam valamit, (vagy Forsterh) mindenre azt mondtad, hogy nem úgy van, meg az nem lehetséges! (Olvass vissza!) Például mikor felvezettem egy itteni bikát, agancsait, trófeáját mutatva folyton azt éreztetted velem, (velünk) hogy nem értünk hozzá, hülyék vagyunk, mert ilyen egyszerűen nem létezhet. Azt mondod, mi az eddig könyvekben leírt szabály szerint bírálunk egy agancsot. Pedig szó sincs erről. Pont ellenkezőleg, mert azzal kezdtem a bemutatót, hogy egy egyedi, és érdekes dolgot szeretnék megmutatni... Te végig cáfoltál, és végig úgy érveltél, hogy ez lehetetlenség, ilyen nincs, meg a tűzési pont nem változhat, nem csúszkálhatnak az ágak. Pedig hidd el, én biztos vagyok benne, hogy ez nem jó szemlélet, megközelítés a részedről. Mert igenis előfordulnak kivételes esetek a természet a gímszarvas az agancsaival kapcsolatban,  produkál olyan dolgokat, amik a megszokottól eltérőek lehetnek. Ezt bekell látni, mert ha nem, ha megrögzötten csakis a saját tapasztalataid, a saját meggyőződésedre támaszkodsz, ha más tapasztalatait, véleményeit nem mérlegeled, nem fogadod el, kidobod a kukába, ezáltal hiteltelenné válhatsz, és félre vezethetsz másokat is.

Készítettem utoljára, egy összefoglalót arról a bikáról és úgy gondolom, hogy ez egy meggyőző bizonyíték lehet bárki számára, hogy igenis egy jégág "vándorolhat, meg csúszkálhat" egy szarvasagancson. (de korona ágakkal is előfordulhat). Az agancs növekedésével, vastagodásával, fejlődésével változnak az ágak mindenféle szempontból. Persze egy állat agancsait akkor is fellehet ismerni, ha hosszabb, vagy rövidebb lesz idővel és ezáltal az ágak tűzési pontjai is változni látszanak… különleges esetekben nem csak úgy látszanak meg is változnak. Lehet külső mechanikus sérülés hatására is, de okozhatja bármi más ami hatással lehet a bika életére (heresérülés, agancstősérülés, mérgezési tünetek, betegség, drasztikus időjárási változás, stresszes külső behatások, például egy elhibázott lövés, autógázolás, kerítésbe, hurokba  gabalyodás, az élőhely megváltozása fakitermelés….stb) 

A lényeg, arra kérlek, hogy hidd el, léteznek olyan dolgok, amiket te még nem tapasztaltál, de attól azok még léteznek, mások tapasztalták, látták, érezték, átélték!




Egy már kitárgyalt másik tűzési pont vándorlás, és a hullott agancs a képen látható bikáé ez 100%!

A vita részemről lezárva...  Emelem




Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4423 Dátum: 2011. Január 02. - 11:25:51 »

Kedves SVFERI!
Nagy szükségem lenne képanyagom bővítése céljából ezekre a képekre,de a php-t nem lehet képként lementeni,csak a jpg-t tudom használni.Ünnepek idején találtam külföldi anyagokat,többszáz képekkel,azokat megnyitottam új lapon és akkor használhatók lettek,de ezeket akkor sem jeleníti meg a gépem.Az előző képek is php-k, így később fájó szívvel törölnöm kellett.

Jobb egér gomb a file-ra, átnevezés és áttudod írni a kiterjesztést php- ról jpg-re. Ha nem működik a géped nem engedi átnevezni, akkor szólj és leírom, mit kell beállítani a gépeden...  Emelem
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4424 Dátum: 2011. Január 02. - 11:28:32 »

Üdvözletem!
Erről a bikáról mi a véleményetek?

 Emelem

4kg körüli szárak... Koronában visszarakott is lehet... Fogazatot, koponyát kellene látni...
Naplózva

" There is good out there "
Oldalak: 1 ... 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 [295] 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: