Oldalak: 1 ... 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 [283] 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921760 alkalommal)
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4230 Dátum: 2010. December 02. - 20:15:33 »

"Mecseki EFAG Sellye 14,6 kg  296,17 CIC.p 12 éves"  Figyelmes olvasás

 Fejvakarás Akkor hogy hogy nem világrekord!

Ördög Ez nekem is egyből feltűnt. Még neten gyorsan utána is néztem, nem-e valamit rosszul tudok. Ördög De nem. Ördög
Bár én nem értek hozzá, a többihez viszonyítva, olyan 246,17 CIC.p lehet. De ez csak tipp. Vállat von

Elaccc! Én, személy szerint nagyon köszönöm, hogy ilyen sok, régi újságcikket raksz fel ide! Szerintem egyáltalán nem gond, hogy a múlttal is foglalkozunk itt ebben a topicban, bár lehet, hogy megfontolandó lenne egy "A magyar gím múltja" vagy valami hasonló című topic (Voldi figyelmébe! Kacsint ) Szivesen olvasom, nézegetem ezeket a régi cikkeket, mert olyan időkről tudósítanak, amikor én még nem is léteztem ezen a világon, vagy még csak pelenkás koromban örültem az élet apró örömeinek. Vigyorog  Személy szerint örülnék további ilyen cikkeknek, mert érdekel a vadászat múltja, és nem csak és kizárólag Gimszarvas témában, hanem bármi más témában is! Akinek vannak érdekesebb cikkjei, szerintem bátran ossza meg velünk, valószínűleg rajtam kívül mást is érdekelne! Elaccc! Csak így tovább! Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
S.Fox
Vendég
« Új üzenet #4231 Dátum: 2010. December 02. - 21:06:03 »

Elacc, továbbra ai azt tanácsolom, hogy vedd a a múltbalátó rózsaszín szemüveged, és a szarvas téma mellett mélyedj el az összefüggések, rokontudományok vizsgálatában!
A hazai szarvas genetikai örökségét nem 10-20, de még 100-500 év sem fogja megváltoztatni. Az, hogy megjelenni, kifejlődni látjuk-e, valóban gazdálkodás, szemlélet kérdése. De az általad javasolt "minden áron", mesterséges megoldás, beavatkozás jóvátehetetlen károkat okozhat!!!!

 Igen Igen Igen
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #4232 Dátum: 2010. December 02. - 21:24:46 »

Akkoriban elismerték, hogy mínuszos, és elszámoltak minden bikával, nem tűnt el nyomtalanul! ,
...

elaccc!

Ezt ki mesélte neked?  Nyihi
Naplózva
BErik
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1812



« Új üzenet #4233 Dátum: 2010. December 02. - 21:30:22 »

Halljam a megoldásaid!!! Vagy törődjünk bele, fogjuk mindent mindig mindenre, (élőhely, gazdasági helyzet) és üljünk nyugodtan, majd lesz valami? A mínuszpont nem megoldás mindenre, csak a probléma kb 50% -nak!!! a megoldására, mert a rengeteg kiskapu, meg a szankciók nélküli ejnyebejnye, meg baráti "összesúgás" iszonyat káros!

Nem!
Ne törődjünk bele, tegyünk ellene.
Van megoldás (lenne), csak ez a vadászokat leszámítva, senkinek nem érdeke.

Szerintem a szankciók nélküli ejnyebejnyétől sokkal károsabb a "táposbika program".
Naplózva

"Amit csinálunk, ahhoz érteni kell. Amit mondunk, abban hinni kell. És akivel beszélünk -akit tanítunk- azt egyrészt szeretni kell, másrészt komolyan kell venni." Sz.L.
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4234 Dátum: 2010. December 03. - 08:58:17 »

elaccc!

Ezt ki mesélte neked?  Nyihi

Nekem azt szokták mesélni ami mostvan! Az pedig az, hogy megtalálnak egy-egy nagy agancsot, (érmes bikáét) aztán egyszerűen eltűnik a bika, nem hallasz róla semmit! Nem is egy esetről hallottam már! De te erről nem hallottál még igaz-e?

Ha akkoriban meg elis tünt egy-kettő, volt miből eltűnni, de most már nem nagyon van, mert 90 után felgyorsult az ufo látogatások száma...
Naplózva

" There is good out there "
S.Peti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6027



« Új üzenet #4235 Dátum: 2010. December 03. - 08:59:25 »

Emlékeztek a szezám-pogácsás korszakra?
Naplózva

...forrókezű fiatal vadásztárs...
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4236 Dátum: 2010. December 03. - 09:11:27 »

Nem!
Ne törődjünk bele, tegyünk ellene.
Van megoldás (lenne), csak ez a vadászokat leszámítva, senkinek nem érdeke.

Szerintem a szankciók nélküli ejnyebejnyétől sokkal károsabb a "táposbika program".

Én felvetettem egy alternatívát!  (éppen arra panaszkodtok, hogy csökken a szarvasok élettere, és mindent elkerít az erdészet, az autópálya, úgyhogy a felvetésem nem hiszem, hogy rossz irányú! Legalábbis ami a gazdasági fellendülés részét illeti a kerti bikákkal kapcsolatban. ////Mondjuk, hogy a kerti trófea a tápos bika, nem kívánatos.../// bár nekem az is gyanús, hogy itt egyáltalán csak tápozásról van szó, ez nem ilyen egyszerű!!!)
Hát nagy szakszerűséggel ti azt mondtátok ez káros! Biztosan tapasztalatból mondjátok!!!??? Ok elfogadom, dobjuk ki a gondolatmenetem... Akkor merre induljunk? Várom a profi vadgazdálkodási ötleteket! Vagy elég annyi, hogy nyugodjunk bele, itt végképp tönkre fog menni a gímszarvasállomány? Ide írjátok: « Új üzenet #197 Dátum: 2010. November 13. - 09:48:23 »
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4237 Dátum: 2010. December 03. - 09:27:36 »

Gyönyörű bika valóban! Szép lenne ha hasonlóak esnének a hegyvidékeken évente!

Szerintetek kész volt ez a bika? Valóban megvan 12 éves? Nem pont erről az ujjbegyszerű ágvégekről beszéltetek a múltkor, mint a még fejlődőképes bika egyik ismérve?

is...





Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4238 Dátum: 2010. December 03. - 11:41:06 »

Egyébként ha kicsit átolvassátok az erdőtörvény új szankcióit az erdőfelújítások vadkárosítása terén, mindjárt látni fogjátok, hogy mi adja a második tőrdöfést a mezőgazdaság után a szarvasállománynak. Úgy járunk mint a németek és nem kell tovább vitáznunk. (ne legyen igazam...)

Maximálisan egyetértünk én ezt sem vitattam soha amit írsz, hogy ezek is fontos tényezők a gímállomány elgyengülésében. Én a többi tőrdöfésről beszélek, a rossz, a szakmailag megalapozatlan törvények, (mínuszpont) a szakmai dilettantizmus, (a nem megfelelő állománybecslés, a rosszul becsült trófeasúlyok), a vadász etika hiánya, a vadászati hagyományok háttérbe szorulása, a vadászat iránti szenvedély, az állatok iránti tisztelet, az emberi tisztesség és becsület hiánya... (Tisztelet a kivételnek!!!) Ezeken pedig tudnánk változtatni, de főleg a most induló vadásztársadalomnak kell ezeket helyre rakni, /az ő figyelmüket szeretném felhívni (a múlttal példálózva,) a morális etikai problémákra/ és higgyétek el sokat léphetnénk előre, ha minden visszatérne a régi kerékvágásba ezen a téren, és a vadásztársadalom megbecsülése is helyre állna. Nekem is nagyon sok vadász barátom van és nekem is rosszul esik hallani, mikor egy gazdának, vagy egy civilnek vadkára keletkezik és a vadászokat szidja! De azért szidja, mert a földjétől 50 méterre van egy földút közepén szóró létesítve, hogy becsalja a vadat... (ismerős?) Hol a vadgazdálkodás? Azt hiszitek ezeket a hibákat a civilek nem látják?  Ezen kell változtatni! Szóval visszatérve a szarvasbikára, higgyétek el nagyon sérülékeny, nagyon vigyázni kellene rá!!! Errefelé sajnos nem vigyáztak, nem ezt tapasztalom, és ha felvetődik a probléma az élőhely a hibás, meg az erdőgazdaság, hurkolókra, rapsicokra fognak mindent... ezért mutattam a régi trófeákat!  Úgy gondolom ezeket itt kell megbeszélni egy vadászfórumon...
Naplózva

" There is good out there "
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #4239 Dátum: 2010. December 04. - 15:54:34 »

Üdv Mindenkinek!
Az alábbi linken megjelenő oldalon található egy "Cserháti csodaszarvas" névre keresztelt bika fotója.
Tud erről valaki bővebbet?
http://vadaszlap.hu/magazin/index.php?option=com_content&task=view&id=2546&Itemid=2

Vadászüdv!
Naplózva
pnorbi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1948

Majdnem vadász


« Új üzenet #4240 Dátum: 2010. December 04. - 18:01:05 »

Üdv Mindenkinek!
Az alábbi linken megjelenő oldalon található egy "Cserháti csodaszarvas" névre keresztelt bika fotója.
Tud erről valaki bővebbet?
http://vadaszlap.hu/magazin/index.php?option=com_content&task=view&id=2546&Itemid=2

Vadászüdv!
Hallottam róla annak idején, de többet nemigen tudok róla, mint ami itt le van írva.
Akad minden évben néhány ilyen nagy durranás itt a Cserhátban.
Például egy tavalyi: http://www.vadaszat.net/hirek/2009/eletbika%2B.htm
 Emelem
Naplózva

Rohantok széles országútakon.
Én a hegyek ösvényeit szerettem.
Szépségek mellett futtok el vakon,
de ormok fényesedtek meg felettem.

                                 Áprily Lajos
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #4241 Dátum: 2010. December 05. - 07:59:41 »

Ez meg egy vértesi csodaszarvas !  Emelem
Naplózva
Deer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 277


WWW
« Új üzenet #4242 Dátum: 2010. December 05. - 08:31:43 »

Ez meg egy vértesi csodaszarvas !  Emelem


Hát szarvasnak szarvas. Az biztos.
 
Naplózva
Hegedűs Sándor
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1467


« Új üzenet #4243 Dátum: 2010. December 05. - 09:25:24 »

Ez meg egy vértesi csodaszarvas !  Emelem


Szervusz Karcsi Bátyám!
Szarvasnak szarvas de véletlenül Szika ?Elég havas de a szörzet színe kicsit más.
Üdv:HSanyi
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #4244 Dátum: 2010. December 05. - 12:06:15 »

Szervusz Karcsi Bátyám!
Szarvasnak szarvas de véletlenül Szika ?Elég havas de a szörzet színe kicsit más.
Üdv:HSanyi
Még csakl véletlenül sem szika!
Tessék tanulmányozni a szikára jellemző elágazási formákat!
A szikának nincs ilyen szürke színe és nem kerti bika!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 [283] 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: