Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921840 alkalommal)
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4200 Dátum: 2010. December 02. - 14:31:43 »

Üdv Elaccc !  http://www.mr1-kossuth.hu/archivum/hungaricum-lehet-a-magyar-gim-es-damszarvas-.html 

Nem kell általánosítani "" meg sóvárogjunk utána, meg kétségbeesésünkben, "irigységünkben" leköpködjük "" Az én véleményem 
szerint / reménykedem , hogy jól látom  Igen / ilyen műanyag bikát talán a hazai vadászok 1 % -a szeretne .  Wave
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #4201 Dátum: 2010. December 02. - 14:53:44 »

Nem hiszem hogy a "felturbózott" bikák után sóvárgunk és ájuldozunk, úgy érzem, hogy Te nem tudsz ezek bűvköréből kilépni Elacc. A többség a természetes állományok minőségéért aggódik, -joggal-, de ennek nem az új-zélandi módszer a megoldása!
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4202 Dátum: 2010. December 02. - 14:54:09 »

 
  Wave Érdemes elolvasni . http://www.mno.hu/portal/751416
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4203 Dátum: 2010. December 02. - 16:23:41 »

Üdv Elaccc !  http://www.mr1-kossuth.hu/archivum/hungaricum-lehet-a-magyar-gim-es-damszarvas-.html 

Nem kell általánosítani "" meg sóvárogjunk utána, meg kétségbeesésünkben, "irigységünkben" leköpködjük "" Az én véleményem 
szerint / reménykedem , hogy jól látom  Igen / ilyen műanyag bikát talán a hazai vadászok 1 % -a szeretne .  Wave

Tényleg nem bántásból mondom, de mióta én ezen a fórumon aktív vagyok még egyetlen mondatomat sem értettél meg, pedig már soxor szégyenlem magam annyira szájbarágósan leírom, hogy én mit szeretnék, hogy azt szeretném, ha a világranglistás bikáink megmaradjanak, gyarapodjanak esetleg erősödjenek, mind súlyban, mind ágszámban... Most visszamutathatnék bármelyik irományomra, hogy olvasd el és légyszíves értelmezd, de nem teszem, mert sajnos nincs értelme, ha eddig nem értetted ezután sem fogod. A Te 3kg-os gyilkos bikádról szóló álmaid én tiszteletben tartom, és én is biztos vagyok abban, hogy a magyarországi (de a külföldi sem!) vadászok 99%-a nem azt tartja élete céljának amit Te, (hogy annyit érjen el halála napjáig), hogy meglőhessen, egy 4 éves gyilkos bikát!
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4204 Dátum: 2010. December 02. - 16:35:22 »

Nem hiszem hogy a "felturbózott" bikák után sóvárgunk és ájuldozunk, úgy érzem, hogy Te nem tudsz ezek bűvköréből kilépni Elacc. A többség a természetes állományok minőségéért aggódik, -joggal-, de ennek nem az új-zélandi módszer a megoldása!

"Nem hiszem hogy a "felturbózott" bikák után sóvárgunk és ájuldozunk"

Csakha bármilyen vadászfórumon, vagy bármilyen gyűlésen résztveszel, állandóan erről hallasz, és csak azt hallod hogy ócsmárolják, szidják, bántják azokat a  bikákat. Akkor minek foglalkoznak vele, ha tényleg annyira visszataszítóak? és nem piacképesek? Te honnan tudsz róluk, egyáltalán hogy léteznek, ha Te nem élsz a bűvkörükben?

"de ennek nem az új-zélandi módszer a megoldása"

Hát akkor halljuk, mi a megoldás? Én mondtam már párat... Várom a javaslatokat! Talán a mínuszpontos bikák lövése, büntetés nélkül? Mert erről is hallani nagyon sokat újzéland mellett!
Naplózva

" There is good out there "
Kama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3606


« Új üzenet #4205 Dátum: 2010. December 02. - 16:42:33 »

"Nem hiszem hogy a "felturbózott" bikák után sóvárgunk és ájuldozunk"

Csakha bármilyen vadászfórumon, vagy bármilyen gyűlésen résztveszel, állandóan erről hallasz, és csak azt hallod hogy ócsmárolják, szidják, bántják azokat a  bikákat. Akkor minek foglalkoznak vele, ha tényleg annyira visszataszítóak? és nem piacképesek? Te honnan tudsz róluk, egyáltalán hogy léteznek, ha Te nem élsz a bűvkörükben?

Ja-ja.
A való világot meg a mónika sót se nézte soha senki...  Nyihi
Naplózva

"Hiszen ha csak úgy egyszerre agyon lehetne lőni mindent, venne-e puskát a kezébe valamirevaló ember?"
(Zsindely Ferenc)
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4206 Dátum: 2010. December 02. - 17:02:54 »

Tényleg nem bántásból mondom, de mióta én ezen a fórumon aktív vagyok még egyetlen mondatomat sem értettél meg, pedig már soxor szégyenlem magam annyira szájbarágósan leírom, hogy én mit szeretnék, hogy azt szeretném, ha a világranglistás bikáink megmaradjanak, gyarapodjanak esetleg erősödjenek, mind súlyban, mind ágszámban... Most visszamutathatnék bármelyik irományomra, hogy olvasd el és légyszíves értelmezd, de nem teszem, mert sajnos nincs értelme, ha eddig nem értetted ezután sem fogod. A Te 3kg-os gyilkos bikádról szóló álmaid én tiszteletben tartom, és én is biztos vagyok abban, hogy a magyarországi (de a külföldi sem!) vadászok 99%-a nem azt tartja élete céljának amit Te, (hogy annyit érjen el halála napjáig), hogy meglőhessen, egy 4 éves gyilkos bikát!

Nézd meg az általad feltett, 1991-ben lőtt bikákat, mennyi belőle a minuszos, s mennyi kapott azt a bírálaton?

Ezzel a 99 %-al nem biztos, hogy találtál, sok vadásznak nem a nagy, hanem a különleges, abnormális bika a vágya (nekem is), ez nem azt jelenti, hogy ez irányba selejtezzünk, de pl. egy "normál" villás vagy koronás bikára nem teszem rá a szálkeresztett, mellékesen a bakkal is így vagyok.

Amúgy szerinted, ha ezeket a feltúrbózott bikákat "kiereszted" szabad területre, megvonod tőle a tuningot, milyen lesz? Egy félig végrehajtott bakkisérletről már írtam, ha emlékszel rá.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4207 Dátum: 2010. December 02. - 17:12:45 »

Nem hiszem hogy a "felturbózott" bikák után sóvárgunk és ájuldozunk, úgy érzem, hogy Te nem tudsz ezek bűvköréből kilépni Elacc. A többség a természetes állományok minőségéért aggódik, -joggal-, de ennek nem az új-zélandi módszer a megoldása!

Én ezeknek a bűvköréből nem tudok kilépni, és nem is akarok, még akkor sem ha ezért a mostani vadásztársadalom elítél! :











Naplózva

" There is good out there "
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #4208 Dátum: 2010. December 02. - 17:16:55 »

"Nem hiszem hogy a "felturbózott" bikák után sóvárgunk és ájuldozunk"

Csakha bármilyen vadászfórumon, vagy bármilyen gyűlésen résztveszel, állandóan erről hallasz, és csak azt hallod hogy ócsmárolják, szidják, bántják azokat a  bikákat. Akkor minek foglalkoznak vele, ha tényleg annyira visszataszítóak? és nem piacképesek? Te honnan tudsz róluk, egyáltalán hogy léteznek, ha Te nem élsz a bűvkörükben?

"de ennek nem az új-zélandi módszer a megoldása"

Hát akkor halljuk, mi a megoldás? Én mondtam már párat... Várom a javaslatokat! Talán a mínuszpontos bikák lövése, büntetés nélkül? Mert erről is hallani nagyon sokat újzéland mellett!
Látod Te sem érted meg amiről mi írunk, ugyanis a mesterséges, feltápozott bikák bármilyen elismerése az általad is féltett, magyar természetes állományok leértékelődését eredményezi, ez okozza a magyar szarvas "halálát". Nem véletlenül küzdünk a ranglistákon a mesterséges trófeák elkülönítéséért!
Naplózva
hivatásos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 86


« Új üzenet #4209 Dátum: 2010. December 02. - 17:21:30 »

Ezek a csodálatos trófeák nem tápok és manipulációk eredményei, pont ezeket féltjük. (Két bika elejtésénél én is jelen voltam.)
Naplózva
Lacus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3936



« Új üzenet #4210 Dátum: 2010. December 02. - 17:25:38 »

Tisztelt Elaccc ! Most nem arról van szó én mit szeretnék vagy mi tetszik nekem ! Ha vissza olvasol azt is írtam ,
hogy kímélni kellene az állomány törzsét kitevő bikákat . Kivenni csak a gyilkos , deformált agancsú és az öreg vissza rakott / az öreg pedig legalább 12 éves / bika jöhetne számításba ! Még a jól fizető vendégnek is , pl minimum 6-7 évig ! Akkor megint lesz VB. , de legalábbis azt megközelítő Kárpát-medencei Gímszarvas bikánk . Ráadásul természetes környezetben élő  Igen
Naplózva

Üdv Lacus.

/ " Ifjaik majdnem mindennap vadászaton voltak; ezért aztán attól az időtől fogva mindmostanáig a magyarok jobb vadászok is, mint a többi nemzetek.  "  / Anonymus
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4211 Dátum: 2010. December 02. - 17:27:04 »

Nézd meg az általad feltett, 1991-ben lőtt bikákat, mennyi belőle a minuszos, s mennyi kapott azt a bírálaton?

Ezzel a 99 %-al nem biztos, hogy találtál, sok vadásznak nem a nagy, hanem a különleges, abnormális bika a vágya (nekem is), ez nem azt jelenti, hogy ez irányba selejtezzünk, de pl. egy "normál" villás vagy koronás bikára nem teszem rá a szálkeresztett, mellékesen a bakkal is így vagyok.

Amúgy szerinted, ha ezeket a feltúrbózott bikákat "kiereszted" szabad területre, megvonod tőle a tuningot, milyen lesz? Egy félig végrehajtott bakkisérletről már írtam, ha emlékszel rá.

Akkoriban elismerték, hogy mínuszos, és elszámoltak minden bikával, nem tűnt el nyomtalanul! , a másik, jelentkezzen az aki ezekre a bikákra rámondta volna akkoriban, hogy minuszos ha élőben látja!:  

"különleges, abnormális bika a vágya (nekem is)"  Kérdés: De ha lenne rá lehetőséged, és megtehetnéd, meglőtted volna-e a szentpéterföldei világrekordot? Vagy amit imént felraktam második fotóként a püspökszilágyi bikát? Mert az szerintem abnormális mindkettő...

"amúgy szerinted, ha ezeket a feltúrbózott bikákat "kiereszted" szabad területre, megvonod tőle a tuningot, milyen lesz? Egy félig végrehajtott bakkisérletről már írtam, ha emlékszel rá."

 A puding próbája az evés... és még mindig jobb ezt próbálgatni, mint semmit nem tenni, vagy a rengeteg mínuszost (golyóérett híján) kiszedni...



Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #4212 Dátum: 2010. December 02. - 17:36:22 »

Látod Te sem érted meg amiről mi írunk, ugyanis a mesterséges, feltápozott bikák bármilyen elismerése az általad is féltett, magyar természetes állományok leértékelődését eredményezi, ez okozza a magyar szarvas "halálát". Nem véletlenül küzdünk a ranglistákon a mesterséges trófeák elkülönítéséért!

"ez okozza a magyar szarvas "halálát""

A Magyar szarvas halálát nem az okozza, hanem a mostani áldatlan állapot!  Mi már a 80-as 90-es évek színvonalától is fényévekre járunk, (ezt szajkózom) és nem az újzélandi bikák tehetnek róla! De ezt már kitárgyaltuk párszor, nézz vissza az irományaimban légyszíves... (ha érdekel...)  Emelem

Naplózva

" There is good out there "
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #4213 Dátum: 2010. December 02. - 17:38:06 »

Én ezeknek a bűvköréből nem tudok kilépni, és nem is akarok, még akkor sem ha ezért a mostani vadásztársadalom elítél! :

Ezért nem ítél el senki, de Te se azt, akinek nem ez az álma. Tudod, sokan úgy vagyunk mint az emlékeztes mondásban, a magyar naranccsal kapcsolatban, igaz, hogy kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a miénk.

"Akkoriban elismerték, hogy mínuszos, és elszámoltak minden bikával, nem tűnt el nyomtalanul! , a másik, jelentkezzen az aki ezekre a bikákra rámondta volna akkoriban, hogy minuszos ha élőben látja!: "

Te ezt el is hiszed? Had ne soroljam az ellenpéldákat. Hát igen pl. a 9 éves, 10.53 kg-os páratlan 16-os bikát mindenki golyóérettnek nézné.

"De ha lenne rá lehetőséged, és megtehetnéd, meglőtted volna-e a szentpéterföldei világrekordot? Vagy amit imént felraktam második fotóként a püspökszilágyi bikát? Mert az szerintem abnormális mindkettő..."

Nem, nem lőttem volna meg, trófeás vadból csak olyan "hozok" terítékre, amit utána is örömmel nézek a falon.

"A puding próbája az evés... és még mindig jobb ezt próbálgatni, mint semmit nem tenni, vagy a rengeteg mínuszost (golyóérett híján) kiszedni..."

A próbához nem kell kiengedni a kertből, csak a tápot és hasonlót megvonni, s csak annyi és olyan táplálékot biztosítani, amit különben is megtalál egy átlagos élőhelyen, meglátod a különbséget.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
zsolt68
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1542



« Új üzenet #4214 Dátum: 2010. December 02. - 17:50:50 »

A puding próbája az evés... és még mindig jobb ezt próbálgatni, mint semmit nem tenni, vagy a rengeteg mínuszost (golyóérett híján) kiszedni...

A pudingé igen, de a gyilkos galócáé nem! Nem kell mindenbe, minden áron eszelősen fejest ugrani. Próbáld elvenni a szemed elől a csövet, és meglátni, hogy az elmúlt évtizedekben nem csak a hozzáállás, hanem az élőhelyi, gazdasági, érdekeltségi körülmények is alaposan megváltoztak. Hogy csak az elsőt említsem (élőhely), gyakorlatilag a felére redukálódott.
Naplózva

Gondolkodom, tehát vagyok. De ha nem gondolkodom, sokkal jobban vagyok. Mosolyog
Oldalak: 1 ... 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 [281] 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: