Oldalak: 1 ... 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... 933   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Szarvasbika  (Megtekintve 1921723 alkalommal)
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3855 Dátum: 2010. Október 30. - 14:42:48 »

Nemrég akadtam rá a neten erre a filmre:
A magyar erdők királya
Akit érdekel, itt letöltheti:
http://hotfile.com/dl/57660860/24d46f5/A.magyar.erdok.kiralya.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/57673451/4307c8a/A.magyar.erdok.kiralya.part2.rar.html
A kicsomagolásához jelszó kell. Privátban elküldöm aki kéri.

De ahol ezt a linket találtam, ott van még 27 vadászfilm.
Akinek kell elküldöm privátban.

Üdv. Jöhet nekem is a jelszó...
Naplózva

" There is good out there "
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #3856 Dátum: 2010. Október 30. - 15:27:12 »

Nemrég akadtam rá a neten erre a filmre:
A magyar erdők királya

Akit érdekel, itt letöltheti:
http://hotfile.com/dl/57660860/24d46f5/A.magyar.erdok.kiralya.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/57673451/4307c8a/A.magyar.erdok.kiralya.part2.rar.html
A kicsomagolásához jelszó kell. Privátban elküldöm aki kéri.

De ahol ezt a linket találtam, ott van még 27 vadászfilm.
Akinek kell elküldöm privátban.
Szia Gaucho!
Szeretnék én is egy jelszót kérni.
Köszönöm.
Naplózva
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3857 Dátum: 2010. Október 30. - 16:25:42 »

A domesztikált szarvas tenyésztésének három fő célja a : hús- és bőrtermelés, barkás agancs-export, trófea termelés . Az ország jelentős bevételi forrása . Annyira, hogy a parlamentjük törvényileg is szabályozta a technológia védelmét ! Más országok szarvastenyésztőivel nem korlátozza az együttműködést, de a technológiacserét igen .
 Emelem

Mezőgazdasági ország vagyunk és az élelmiszer szemetet importáljuk...  Rííí Aztán a Karapancsai világrekord bika innen származik, a világranglistán szereplő gyönyörű trófeák, mind lelkiismeretes magyar vadászemberek eredményei... akkor minek nekünk az ottani technológia? Bár abszolút nem látok rá, az ebben rejlő nehézségekre, meg nem is tudom, hogy akarja-e ezt valaki, de ha egy kisebb ország gazdaságát ez élteti, akkor nekünk is megkell csinálni, (ne a szürke marhát erőltessük) hagy jöjjenek a kulák amcsik helikopterrel vadászni... Aztán még úgyis lenne villás meg 6kg-os kapitális örök 12-es errefelé a hegyvidéken, ha valaki erre vágyik...  Ördög
Naplózva

" There is good out there "
elaccc
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2817



« Új üzenet #3858 Dátum: 2010. Október 30. - 18:17:44 »

A domesztikált szarvas tenyésztésének három fő célja a : hús- és bőrtermelés, barkás agancs-export, trófea termelés . Az ország jelentős bevételi forrása . Annyira, hogy a parlamentjük törvényileg is szabályozta a technológia védelmét ! Más országok szarvastenyésztőivel nem korlátozza az együttműködést, de a technológiacserét igen .
 Emelem

Mégcsak annyit: Bocs hogy ironizálok picit, de ha azt nézem, hogy az én környezetemben (Eger, Pétervására, Tarnalelesz, Mátraballa, Vécs)a 80-as évek végén, 90-es évek elején mért trófeasúlyok átlaga 8-9kg körül mozgott, az ágszámok is 16 körül mozogtak, és az elmúlt 15-20 évben az akkor újonnan alakult vadásztársaságok harácsolásának, a mértéktelen trófeaéhes kilövéseknek, dilettáns vadászok tevékenykedésének (lopást nem írok...csak halkan megjegyzem... Stoel) köszönhetően az állomány 5-6kg trófeasúlyra és 10-12 ágszámra gyengült, akkor ezt fordítva is ugyanúgy ellehet érni. Vagyis ha állandóan csak a beteg, sérült, "selejt", a villás, gyilkos és gyengébb koronás egyedek volnának célkeresztben, kitudja milyen látványos trófeagyarapodást érhetnénk el... Sajnos ezt nem tudjuk, mert ezt még nem próbáltuk, (bár a mostani gazdasági helyzet nem is engedné.../ az előzőekben leírtak miatt/...) de egy biztos a 70-80-as években kipróbálták és bevált... Pedig nem kellett hozzá más csak hatalmas lelkesedés, szakértelem, önmérséklet, és a természet a szarvasok mérhetetlen szeretete, az állatok iránti maximális tisztelet...

Naplózva

" There is good out there "
Karácsony Károly
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3842



« Új üzenet #3859 Dátum: 2010. Október 30. - 19:06:20 »

Az Európai Szarvastenyésztők Szövetségének Magyarország is tagja. 1998 nyarán, a 4. Szarvasbiológiai Világkongresszust a nemzetközi szövetség Kaposváron tartotta .
Üdv  Emelem
Karl

A másodikhoz:
Vagyunk itt néhányan, akik pont ezt csináltuk és pont akkor...! Aztán az új generációs vezetés módszeresen kiszorított bennünket, hogy majd ők megmutatják...! Hát íme az eredmény !!! Néhány szigetszerű terület kivételével, nem csak a Te környezetedben, hanem az egész országban ilyen silány a szarvasgazdálkodás . Az államiban is, a társaságiban is !
 Emelem
Naplózva
Kovi Ádi
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 993



« Új üzenet #3860 Dátum: 2010. Október 30. - 19:52:40 »

Andorka!  Emelem Emelem
Naplózva

A vadászat - "Ősi örökség ez, amit egyik ember örököl, a másik nem..." (Fekete István)
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3861 Dátum: 2010. Október 30. - 20:50:02 »

Félreértettél, ha személy szerint a gyakorlatot jelenleg is végző vadászra asszociáltál... az egész a gímet kezelő rendszer rossz, amely a koronaképzésben az ágak számának a mértéktelen gyarapítását preferálja, ez egyáltalán nem egy természetközeli gazdálkodási elvárást valósít meg és szembe megy egy vadfajnak a természetben a túléléssel, a természetes kiválasztódással és az örökítéssel szemben elvárható genetikai tulajdonságainak erősítésével, vagyis ez egy degenerációs késztetése a szarvasnak, egy antiszelekció éppen a genetikailag értékesebb egyedek ellen irányul....
Nálunk is volt 24-es trófeával 12 kg-os trófeasúllyal szarvasbika, amely életében egyszer sem borított, mert egyszerűen alkalmatlan volt a bőgési harc lefolytatására, így zárta ki a természet az ilyen tipusú degerenációt, nagyon helyesen az örökítés lehetőségéből. Azt viszont elmondanám, hogy a napokban szóba került pusztakovácsi (gyótai ) bika bőgésben 25 tarvaddal járt és nem félt akkor mikor valamelyiket is meg kellett simogatnia....de akkor sem, ha meg kellett védenie a háremét.... Na ez a különbség és ezért rossz ez a karácsonyfa -formára hajtó jelenlegi selejtezési metodika..... és hogy ez így van az azt bizonyítja, hogy bizony a legmagasabb szakmai szinteken is bizony csak ugatják ezt a témát....
Na én ezt így gondolom, de teljesen tisztában vagyok vele, hogy kishazánkban talán egyedül vagyok aki ezt így látja.....
Kérem a Moderátorokat,törlési szándékukkal várjanak Forsterh Mester reakciójáig!Ha Ő kéri a törlést,tegyétek meg!
Nézetjavító és nem offoló szándékkal leírok egy tanmesét.
Egyszer a Vadászó Erdész és az Erdész-vadász vitatkoztak(beszélgettek) a gím agancsról:
"V E"-a jégág nem főág,az ember a nagyobb trófea érdekében vitte bele az agancsba.Nem természetes a jégág,sőt farkasos helyen kimondottan hátrányos a bikának,mert nem tud úgy védekezni jégágas aganccsal,mint jégág nélkülivel.
"E-V"-a vapitinek mindenkor van jégága,pedig ha valahol van farkas,akkor a vapiti élőhelyen van!
A tanmese után "V E" elismerte "E-V" igazságát.
Ezek után értékeljük át az előzőkben az "ágas-bogas" agancsokról írottakat,hátha mégsem voltunk régebben olyan hülyék,hogy a szarvastenyésztésben kontraszelekciót végeztünk!
Karl már megírta a mellettem szóló véleményét(lehet,hogy csak a barátságunk befolyásolta a véleményformálását,de talán inkább az óriási tapasztalata!
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3862 Dátum: 2010. Október 30. - 20:53:14 »

Derűs estét!

Egy kicsit frissiteném a topik látogatottságát a közelmúltban a Szentpéterföldén rendezett trófabemutatón készült fotók feltöltésével....Azt a címet adnám, hogy trófeák és hölgyek... az előbbiek eléggé csapnivalóak voltak az utóbbiakat pedig döntsétek el ti....






Üdv. forsterh
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 31. - 13:25:24 írta Pyrus » Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3863 Dátum: 2010. Október 30. - 21:06:49 »

Kérem a Moderátorokat,törlési szándékukkal várjanak Forsterh Mester reakciójáig!Ha Ő kéri a törlést,tegyétek meg!
Nézetjavító és nem offoló szándékkal leírok egy tanmesét.
Egyszer a Vadászó Erdész és az Erdész-vadász vitatkoztak(beszélgettek) a gím agancsról:
"V E"-a jégág nem főág,az ember a nagyobb trófea érdekében vitte bele az agancsba.Nem természetes a jégág,sőt farkasos helyen kimondottan hátrányos a bikának,mert nem tud úgy védekezni jégágas aganccsal,mint jégág nélkülivel.
"E-V"-a vapitinek mindenkor van jégága,pedig ha valahol van farkas,akkor a vapiti élőhelyen van!
A tanmese után "V E" elismerte "E-V" igazságát.
Ezek után értékeljük át az előzőkben az "ágas-bogas" agancsokról írottakat,hátha mégsem voltunk régebben olyan hülyék,hogy a szarvastenyésztésben kontraszelekciót végeztünk!
Karl már megírta a mellettem szóló véleményét(lehet,hogy csak a barátságunk befolyásolta a véleményformálását,de talán inkább az óriási tapasztalata!

Volt egy olyan gondolatom, hogy Te is elő fogsz kerülni és lám nem is csalódtam..... Kacsint
Nos akkor az embernek semmi ráhatása nem volt a jégág kialakulására, mert az a következőképpen jött létre....mondjuk Európában... és nagyon sajnálom, hogy a wapiti olyan messze esik innen, hogy talán el is felejtheted....egyébként pedig a jégágas elméleteddel nyitott kapukat döntgetsz csak nézd meg jól az ábrát...

 Mind addig amíg komoly nagyragadozói jelenlét volt a jégágát megőrízte a gím, aztán amikor lehetett lazítani inkább a koronában erősített, de csak mértékkel.....mert ez már a fajon belüli természetes kiválasztódás és örökítés érdekében történt...
Egyébként pedig javaslom, hogy saját hozzászólásaidat töröltesd az enyémet pedig hagyjad békén, mert nem a törlés a megoldás, ha az általam leírtak számodra kínai.....

 
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 31. - 13:24:32 írta Pyrus » Naplózva
Hergó
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 190


« Új üzenet #3864 Dátum: 2010. Október 30. - 21:08:56 »

Nocsak a soproni Vadgazdahallgató lányok!  Ördög Igen
Naplózva
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3865 Dátum: 2010. Október 30. - 21:33:37 »

Nos annyiban igaza van Wildhegernek, hogy mégis meg kell kérnem a Moderátor urat, hogy ahol duplán tettem fel képet vagy ábrát ott legyen szives az egyiket törölni.... Köszönettel és üdvözlettel forsterh Wave
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3866 Dátum: 2010. Október 30. - 22:02:50 »

Kérem a Moderátorokat,törlési szándékukkal várjanak Forsterh Mester reakciójáig!Ha Ő kéri a törlést,tegyétek meg!
Nézetjavító és nem offoló szándékkal leírok egy tanmesét.
Egyszer a Vadászó Erdész és az Erdész-vadász vitatkoztak(beszélgettek) a gím agancsról:
"V E"-a jégág nem főág,az ember a nagyobb trófea érdekében vitte bele az agancsba.Nem természetes a jégág,sőt farkasos helyen kimondottan hátrányos a bikának,mert nem tud úgy védekezni jégágas aganccsal,mint jégág nélkülivel.
"E-V"-a vapitinek mindenkor van jégága,pedig ha valahol van farkas,akkor a vapiti élőhelyen van!
A tanmese után "V E" elismerte "E-V" igazságát.
Ezek után értékeljük át az előzőkben az "ágas-bogas" agancsokról írottakat,hátha mégsem voltunk régebben olyan hülyék,hogy a szarvastenyésztésben kontraszelekciót végeztünk!
Karl már megírta a mellettem szóló véleményét(lehet,hogy csak a barátságunk befolyásolta a véleményformálását,de talán inkább az óriási tapasztalata!
Kedves Forsterh!
Kezdek aggódni!Ha ennyire félreérted amit írok,talán jobb lesz hallgatnom!
A törlést az én hozzászólásomra gondoltam.Karl érdekes módon értette,gyanítom,hogy Te is,csak elterelő hadműveletet hajtottál végre azzal,hogy engem lepirítottál.
Az ábrákon rajzolt agancsok nem genetikai fejlődést mutató sor,hanem abban a korban azon a helyen előforduló típusokat mutató hiányos sor!
Ismételten írom és kérlek figyelmesen olvasd el!
Bármennyire ért az ember az állattenyésztéshez,nem tudja a koronásodást genetikailag befolyásolni,főleg holmi lövöldöző kiválogatással.
De hogy a múltból példát hozzak a tudatos szelekcióra:dr Galamb Gábor a lábodi vadászterület  felfejlesztéséért a világ legmagasabb kitüntetését kapta és mindenki ámulattal nézte,figyelte az ott terítékre került bikákat és trófeáikat!
Pedig Ő pontosan úgy cselekedett ahogy kellett és amiről Te most próbálsz negatívan nyilatkozni!(koronásítás)
Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
forsterh
Vendég
« Új üzenet #3867 Dátum: 2010. Október 30. - 22:10:11 »

Figyelj Wildheger! Én is kaptam miniszteri kitüntetést az átkosban kétszer is, de egyszer sem az erdészeti teljesítményemért, bár ez volt az oklevélre írva, hanem legelőször nálam ebédelt a mezőgazdasági miniszter....Sült hízott kacsa, köret, vörösborral locsolva és késő estébe nyúlt.... wazze hagyjál engem békén, hogy ki miért mit kapott....
Naplózva
Mitulátbáti
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 122


« Új üzenet #3868 Dátum: 2010. Október 30. - 22:11:25 »

Nemrég akadtam rá a neten erre a filmre:
A magyar erdők királya

Akit érdekel, itt letöltheti:
http://hotfile.com/dl/57660860/24d46f5/A.magyar.erdok.kiralya.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/57673451/4307c8a/A.magyar.erdok.kiralya.part2.rar.html
A kicsomagolásához jelszó kell. Privátban elküldöm aki kéri.

De ahol ezt a linket találtam, ott van még 27 vadászfilm.
Akinek kell elküldöm privátban.
Jó estét!
Szeretném én is elkérni a jelszót,ha lehetséges.
Köszönöm!

Üdv. Wave
Naplózva
wildheger
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1734


« Új üzenet #3869 Dátum: 2010. Október 30. - 23:30:09 »

Volt egy olyan gondolatom, hogy Te is elő fogsz kerülni és lám nem is csalódtam..... Kacsint
Nos akkor az embernek semmi ráhatása nem volt a jégág kialakulására, mert az a következőképpen jött létre....mondjuk Európában... és nagyon sajnálom, hogy a wapiti olyan messze esik innen, hogy talán el is felejtheted....egyébként pedig a jégágas elméleteddel nyitott kapukat döntgetsz csak nézd meg jól az ábrát...

 Mind addig amíg komoly nagyragadozói jelenlét volt a jégágát megőrízte a gím, aztán amikor lehetett lazítani inkább a koronában erősített, de csak mértékkel.....mert ez már a fajon belüli természetes kiválasztódás és örökítés érdekében történt...
Egyébként pedig javaslom, hogy saját hozzászólásaidat töröltesd az enyémet pedig hagyjad békén, mert nem a törlés a megoldás, ha az általam leírtak számodra kínai.....
"Cervus acoronatus von Moschbach"
Cervus von Mosbach!
Az acoronatus nem szembevillás.
Mosch-inkább berg,mert mecsetszerűen hegyes hegyet neveztek el moschberg-nek.
Mosbach- musthoz hasonlóan zavaros vízű patak elnevezése.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Október 31. - 13:27:10 írta Pyrus » Naplózva

A világ gyakrabban jutalmazza az érdem látszatát mint magát az érdemet...
(La Rochefoucauld)
Oldalak: 1 ... 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 [258] 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 ... 933   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: