Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 93   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Orosz sörétesek  (Megtekintve 271813 alkalommal)
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #585 Dátum: 2012. Október 03. - 14:27:23 »

1. Nem osztom az észt.
2. Tényleg elnézést, mert soha nem hallottam volna, hogy egy "típusú" puska létezzen sörétes és golyós kivitelben is.
3. Név nélkül: kultúráltan, de legalább is kultúráltabban is el lehet mondani, ha valaki téved. Én meg azt mondom, ha valaki régi motoros, akkor is legyen benne annyi, hogy nem úgy "beszél", mintha a passzátszél az ő bizonyes nemes felében eredezne.


Üdv;
Dani
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #586 Dátum: 2012. Október 03. - 14:30:31 »

1. Nem osztom az észt.
2. Tényleg elnézést, mert soha nem hallottam volna, hogy egy "típusú" puska létezzen sörétes és golyós kivitelben is.
3. Név nélkül: kultúráltan, de legalább is kultúráltabban is el lehet mondani, ha valaki téved. Én meg azt mondom, ha valaki régi motoros, akkor is legyen benne annyi, hogy nem úgy "beszél", mintha a passzátszél az ő bizonyes nemes felében eredezne.


Üdv;
Dani

Szerintem meg az lett volna a helyes viselkedés a részedről, ha az 1. és a 3. pontot kihagytad volna.
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #587 Dátum: 2012. Október 03. - 15:23:38 »

Szerintem meg az lett volna a helyes viselkedés a részedről, ha az 1. és a 3. pontot kihagytad volna.

OK, rendben, maradjunk a 2. pontnál.

"Tényleg elnézést, mert soha nem hallottam volna, hogy egy "típusú" puska létezzen sörétes és golyós kivitelben is."

Nem vitázni szeretnék, hanem tanulni.

Üdv;
Dani
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #588 Dátum: 2012. Október 03. - 15:32:59 »

OK, rendben, maradjunk a 2. pontnál.

"Tényleg elnézést, mert soha nem hallottam volna, hogy egy "típusú" puska létezzen sörétes és golyós kivitelben is."

Nem vitázni szeretnék, hanem tanulni.

Üdv;
Dani

Oké!

Szóval:
IZS (vagy IZH) 18 MH: billenőcsövű golyós fegyver, amelyet több (valós és mesebeli  Ördög ) kaliberben gyártják.
IZS 18: egycsövű sörétes
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #589 Dátum: 2012. Október 03. - 15:38:42 »

Oké!

Szóval:
IZS (vagy IZH) 18 MH: billenőcsövű golyós fegyver, amelyet több (valós és mesebeli  Ördög ) kaliberben gyártják.
IZS 18: egycsövű sörétes

Mentségemere szolgáljon, hogy mielőtt írtam korábban, megnéztem a neten. Beírtam a típust és az első 10-15 találat a golyóst hozta fel. Többet meg nem néztem. Mosolyog
Így utólag már látom, hogy az az MH típus volt. Én csak így ismertem.  :Mosolyog




Üdv;
Dani
Naplózva
Balkóbátya
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 11253


Lábonlőtt Akác törzsfőnök


« Új üzenet #590 Dátum: 2012. Október 03. - 16:21:31 »

Mentségemere szolgáljon, hogy mielőtt írtam korábban, megnéztem a neten. Beírtam a típust és az első 10-15 találat a golyóst hozta fel. Többet meg nem néztem. Mosolyog
Így utólag már látom, hogy az az MH típus volt. Én csak így ismertem.  :Mosolyog




Üdv;
Dani
Google-ban keresve pont a 10. a sörétes. Okos Röhög
Naplózva

„ Ha el tudnánk adni a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe nekünk kerültek: milliomosok lennénk. ”

Abigail Van Buren
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #591 Dátum: 2012. Október 03. - 18:18:40 »

OFF
Most és utoljára; elnézést a figyelmetlenségemért és a helytelen beírásért. Igen szeretném már ezt a részt lezárni.
ON

Egybillentyűs IZS 27-est tervezek venni, de többektől hallottam, hogy a sorrendváltóval szokott gond lenni. A kétbillentyűset javasolták inkább. Mennyire gyakori ez a hiba, illetve mennyire bonyolult, költséges a jelenség elhárítása?


Üdv;
Dani
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #592 Dátum: 2012. Október 03. - 18:51:46 »


Egybillentyűs IZS 27-est tervezek venni, de többektől hallottam, hogy a sorrendváltóval szokott gond lenni.
Üdv;
Dani

7 éve használok egy egybillentyűs Izst, soha nem volt gond a sorrendváltójával. A lőterünkön egybillentyűs Izs az egyik lőtérpuska az pedig kap hideget meleget, még sincs soha gond vele.

Marhára érdekel a "többektől hallottam", és a "sorrendváltóval szokott gond lenni" eredetét. Főleg a szituácíóra gondolok. Mert az előfordul, hogy egy puska elromlik, az Izs is, meg más is, de, hogy ez szokott lenni, na olyat még nem hallottam az Izs sorrendváltójára!

De halljuk a szituációt, amikor ez gyakran előfordult. Vadászat közben? Korongozás közben?

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #593 Dátum: 2012. Október 03. - 20:05:08 »

Marhára érdekel a "többektől hallottam", és a "sorrendváltóval szokott gond lenni" eredetét.

Én is pár hónapja voltam fegyver keresésben, én is ZS27-est nézegettem és nekem is úgy rémlik, itt a fórumon olvastam hogy az egybillenytyűsök sorrendváltójával gond szokott lenni. Aztán volt olyan is, aki azt írta hogy nem. Meg nem mondom hol, melyik hozzászólásokban, de szerintem Oerdescu is innét "merítette" ilyen irányú információit! Emelem
Nekem végül is két billentyűs lett...   Vadász
Naplózva
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #594 Dátum: 2012. Október 03. - 20:07:06 »

Én is pár hónapja voltam fegyver keresésben, én is ZS27-est nézegettem és nekem is úgy rémlik, itt a fórumon olvastam hogy az egybillenytyűsök sorrendváltójával gond szokott lenni. Aztán volt olyan is, aki azt írta hogy nem. Meg nem mondom hol, melyik hozzászólásokban, de szerintem Oerdescu is innét "merítette" ilyen irányú információit! Emelem
Nekem végül is két billentyűs lett...   Vadász

Mármint IZS-27-est...
Naplózva
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #595 Dátum: 2012. Október 03. - 20:11:34 »

Én is pár hónapja voltam fegyver keresésben, én is ZS27-est nézegettem és nekem is úgy rémlik, itt a fórumon olvastam hogy az egybillenytyűsök sorrendváltójával gond szokott lenni.

Linkeld már be a hozzászólást, mert sem én, de a kereső sem találja a sorrendváltó hibát.

A "sorrendváltó" szóra összesen 8 találat van, de egyikben sem hangzik el, hogy hiba lenne, pláne, hogy szokott mindez lenni. Márpedig, ha leíródott a sorrendváltó szó, a kereső megtalálja....

Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
sakraf84
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 237


« Új üzenet #596 Dátum: 2012. Október 03. - 21:19:14 »

Az IZS 27 egy igen megbízható puska, anno lőtéren én is ilyennel gyakoroltam. Azt hiszem a FÉG sorrendváltójára panaszkodnak egyes fórumokon. 

Üdv: Viktor
Naplózva

"...a vadászat... elsősorban erdőt jelent... Fát jelent és vadvirágot, gombát és szamócát, iszalagot és tüskét, kígyót és békát, hajnalt és napszálltát, esőt és havat, deret és harmatot, napsütést és égzörgést, hársfavirág szagát és harkálycsőr berregését... És szabadságot jelent és - magányt!..."
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #597 Dátum: 2012. Október 03. - 21:30:06 »

Az IZS 27 egy igen megbízható puska, anno lőtéren én is ilyennel gyakoroltam. Azt hiszem a FÉG sorrendváltójára panaszkodnak egyes fórumokon. 

Üdv: Viktor

Nekem azzal sem volt gondom 1971 óta!
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Archer
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 50


« Új üzenet #598 Dátum: 2012. Október 03. - 22:26:51 »

Linkeld már be a hozzászólást, mert sem én, de a kereső sem találja a sorrendváltó hibát.
Nem találom itt én sem, lehet máshol olvastam.  He? Amit lehetett "áttúrtam" én is a neten mikor keresgéltem e témában, ezért is írtam, hogy "úgy rémlik", itt olvastam.
De az biztos, hogy olvastam erről én is valahol. Ami nem jelenti azt, hogy ez így is van, csak jeleztem, hogy Oerdescu mellett én is hallottam erről.    Emelem
Naplózva
Oerdescu
Vendég
« Új üzenet #599 Dátum: 2012. Október 04. - 07:55:45 »

7 éve használok egy egybillentyűs Izst, soha nem volt gond a sorrendváltójával. A lőterünkön egybillentyűs Izs az egyik lőtérpuska az pedig kap hideget meleget, még sincs soha gond vele.

Marhára érdekel a "többektől hallottam", és a "sorrendváltóval szokott gond lenni" eredetét. Főleg a szituácíóra gondolok. Mert az előfordul, hogy egy puska elromlik, az Izs is, meg más is, de, hogy ez szokott lenni, na olyat még nem hallottam az Izs sorrendváltójára!

De halljuk a szituációt, amikor ez gyakran előfordult. Vadászat közben? Korongozás közben?

Akkor lássuk:

1. A lőtérvezető idősebb vadász mondta, amikor beszélgettünk a lőtéren is használatos IZS 27-esről. Mondtam, hogy én is ilyet gondoltam magamnak és ekkor említette, hogy előfordul a sorrendváltó hibája, mert valami lemez-alkatrész túl vékony benne. (?)  Vállat von
2. Tegnap bementem egy fegyverkerekedésbe és ott szintén egy idősebb vadász említette a sorrendváltó hibáját.

Azt viszont egybehangzóan (egymástól függetlenül) mondták, hogy "túl finom" a mechanikája. Nem tudom mit jelent ez pontosabban, csak ennyit mondtak, ismereteim szűkében pedig nem tudtam alaposabban utána kérdezni. A fegyverkereskedő azt is mondta, hogy a hiba előfordulásakor mindkét csövet elsütheti egyszerre a fegyver.

Egyébként én örülök neki, hogy azt írjátok ez nem jellemző hiba. Ezt a típust szeretném megvenni és hamarosan erre lehetőségem is lesz.



Üdv;
Dani
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... 93   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: