Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jagdterrier Mindörökké!  (Megtekintve 102134 alkalommal)
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #240 Dátum: 2013. Március 25. - 18:53:46 »

Ha akkor nem megy le, amikor van lenn valaki, az baj.

Ha a kontrollkutya talál abban, amit a tied lakatlannak jelez, az már gond.

 Igen  Taps
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #241 Dátum: 2013. Március 25. - 20:43:52 »


Saci nem tudok válaszolni a leveledre, mert tele van a postafiókod.  Vállat von
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #242 Dátum: 2013. December 09. - 15:32:30 »




Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #243 Dátum: 2013. December 09. - 15:53:39 »





Mit lehet tudni a harcosról?
Naplózva
Sárkány
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 40


« Új üzenet #244 Dátum: 2013. December 09. - 18:37:42 »

Mit lehet tudni a harcosról?


Ő a Borzvári July, kotorékra használom, kb.35-36 cm marmagas, stabil, jó idegrendszerű, kitartó munkakutya.


Üdv.
Naplózva
laci1992
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #245 Dátum: 2015. Január 04. - 19:36:34 »

Ő itt Buksi 8 hónapos Jagdterrier már 2 hajtáson is volt mindkettőn szépen felkutatta a vaddisznókat. Mosolyog



 
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #246 Dátum: 2015. Január 04. - 20:37:33 »

Szép kutyád van !

De én a régi iskola híve vagyok , hiszem és vallom , hogy ilyen fiatal kutyákat hajtásba vinni hiba . MInt ahogyan azzal sem értek egyet , hogy 20-30 kutya is van némelyik hajtásban , de 15 minimum . Pedig csak 5-6 kellene de az jó , kitanult és rutinos . Mert sokszor megüt a guta amikor a disznó körül annyi kutya van -teljesen megörülve - , hogy nem lehet lőni , vagy egy két disznó után elmegy az összes , a jobb fajta rövidesen vissza tér de a legtöbje már délelőt kiesik a hajtásból . 2008 v.9-ben volt Baktakék környékén egy hajtás egy 120 kg körüli kan sebezve beseggel a kökénybe a hajtás 25 kutyájából 14 ölt v. nyomorított meg mire agyon tudták lőni . Javaslom mindenkinek a PATAY/BEREHSZÁSZI  "Vadásztűznél " c könyvét v. a Dícsértessék a Bakony c. Fucsh művet , nem én találom ki már előttem leírták tőllem nagyobb és okosabb vadászemberek . Én a drótos tacsi / jagd keverékre esküszöm , de a puli v. pumi / jagd keverékek is nagyon jók . Remélem kisbarátod sokáig fog veled vadászni . Foglalkozz vele sokat és ne kényeztesd el , egy karosszékben fekvő jagi (remélem csak alkalmi szoba lakó) szőre sohasem lessz olyan ellenálló mint egy udvaros kutyáé .

Üdv az OGRE
Naplózva
Stefi
Vendég
« Új üzenet #247 Dátum: 2015. Január 04. - 22:23:58 »

Szép kutyád van !
 egy karosszékben fekvő jagi (remélem csak alkalmi szoba lakó) szőre sohasem lessz olyan ellenálló mint egy udvaros kutyáé .

Üdv az OGRE


Micsoda spártai szemlélet !   Röhög
Naplózva
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #248 Dátum: 2015. Január 05. - 11:52:21 »

Szép kutyád van !

De én a régi iskola híve vagyok , hiszem és vallom , hogy ilyen fiatal kutyákat hajtásba vinni hiba . MInt ahogyan azzal sem értek egyet , hogy 20-30 kutya is van némelyik hajtásban , de 15 minimum . Pedig csak 5-6 kellene de az jó , kitanult és rutinos . Mert sokszor megüt a guta amikor a disznó körül annyi kutya van -teljesen megörülve - , hogy nem lehet lőni , vagy egy két disznó után elmegy az összes , a jobb fajta rövidesen vissza tér de a legtöbje már délelőt kiesik a hajtásból . 2008 v.9-ben volt Baktakék környékén egy hajtás egy 120 kg körüli kan sebezve beseggel a kökénybe a hajtás 25 kutyájából 14 ölt v. nyomorított meg mire agyon tudták lőni . Javaslom mindenkinek a PATAY/BEREHSZÁSZI  "Vadásztűznél " c könyvét v. a Dícsértessék a Bakony c. Fucsh művet , nem én találom ki már előttem leírták tőllem nagyobb és okosabb vadászemberek . Én a drótos tacsi / jagd keverékre esküszöm , de a puli v. pumi / jagd keverékek is nagyon jók . Remélem kisbarátod sokáig fog veled vadászni . Foglalkozz vele sokat és ne kényeztesd el , egy karosszékben fekvő jagi (remélem csak alkalmi szoba lakó) szőre sohasem lessz olyan ellenálló mint egy udvaros kutyáé .

Üdv az OGRE

Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
molnarzoli75
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 427


« Új üzenet #249 Dátum: 2015. Január 05. - 13:47:17 »



Na akkor mégesgszer. Mosolyog) A kan, vagy a szuka fajtája mindegy a jo tulajdonságok szempontjából? Nem vagyok egy kinológus. Mosolyog
Naplózva

A vadászfegyvered ne gyilkossá, hanem a természetet tisztelő, a vadat szerető és védelmező bátor, edzett, de melegszívű, nemes lelkű emberré neveljen.
laci1992
Rügy
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Új üzenet #250 Dátum: 2015. Január 05. - 15:37:57 »

"De én a régi iskola híve vagyok , hiszem és vallom , hogy ilyen fiatal kutyákat hajtásba vinni hiba . MInt ahogyan azzal sem értek egyet , hogy 20-30 kutya is van némelyik hajtásban , de 15 minimum . Pedig csak 5-6 kellene de az jó , kitanult és rutinos ."


Igazad van afelől,hogy fiatal kutyákat vinni hiba és sajnos van olyan is hogy fiatal korában rossz élmény éri a kutyát,és ez kihat a további éveire is. szerencsére nálam ilyen eddig nem fordult elő és olyan kutyákkal mehet akiknek már jópár hajtás van a hátuk mögött tehát tanulhat. A sok rutintalan kutya sem jó ahogy mondod. Elég lenne pár darab igazán jó kutya, ami nem olyan hogy ha disznót lát sosem látjuk többé.
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #251 Dátum: 2015. Január 05. - 22:01:57 »


Na akkor mégesgszer. Mosolyog) A kan, vagy a szuka fajtája mindegy a jo tulajdonságok szempontjából? Nem vagyok egy kinológus. Mosolyog

A kutyáknál a kan dominál , de a jó szuka elengedhetetlen . Az meg , hogy melyik keverékből lessz jó kutya vagy melyik párosítás a nyerő azt nehéz előre megmondani .  A sok kölyök közül lehet , hogy csak egy lessz jó . Szerintem a fajta az csak egy jó alap , az  a fontosabb miként nevelünk belőle és milyen kutyát . Volt egy jó páros (két kan ) Attila és Athos , Attila az echte köpcös viszonylag hosszú szőrü fekete német vonalas , Athos 1/8 részt Welsh terrier ezért kevésbé fekete sokkal rajzosabb rövidebb de sprődebb szőrü és magas kutya volt . Attila volt az őrület , Athos az ész , nem haverkodtak senkivel sem Athos volt a főnök . Ketten nagyon dúrvák voltak a hajtások szünetében meg kellet fogni őket mert nagyon verekedősek voltak és össze dolgoztak , viszont hajtani disznót és csak disznót azt nagyon tudtak . A hajtásból szinte sohasem mentek ki és minta szerűen terelték a vissza törőket . Békés nyugdíjjasként Attila 10 , Athos 12 évesen pusztult el , pontosabban elkellet altatni . Mivel ő hozzájuk hasonló kutyákat találni nem lehet v. nagyon nehéz és időm sincs már rá ezért már nem "JAGDOZOK" .


Üdv az OGRE
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #252 Dátum: 2015. Január 06. - 05:30:07 »

Ez az Attila nem egy szerb vérrvonalú kutya volt? 
Naplózva
forester73
Vendég
« Új üzenet #253 Dátum: 2015. Január 06. - 06:34:04 »

Nem volt törzskönyve de akár az is lehetett.
Naplózva
dobbasszus
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1767



« Új üzenet #254 Dátum: 2015. Január 09. - 10:19:50 »

A mindenit a kis ördögöknek. Azt hiszem rendes körülmények közt nem mennének nyugdíjba. Vagy kiokosodtak volna....
Naplózva

,,Körülállják valamennyien, mustrálják, dícsérik, gyászolják. Mert gyász ez, bár vidám gyász. Győzelmesen örvendenek rajta, mert öröm is egyben. De valami furcsa szomorkás öröm. Szép. Akár hiszik, akár nem: szeretet.,, Zs.F.
Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: