Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585903 alkalommal)
Voldi
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 9530


Piros betűs nagyokos...


« Új üzenet #1110 Dátum: 2010. Július 05. - 11:48:59 »

Rossz helyen érdeklődsz! Hansit keresd ez ügyben!  Ördög

A múltkor is egy páncélvonatot hozott.
Naplózva

-Voldi, ritka rusnya vagy alsógatyában...
-Levegyem?

-"Ha mindenki úgy tesz, ahogy tenni köll, akkor minden úgy lösz, ahogy lenni köll!"
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #1111 Dátum: 2010. Július 05. - 19:59:44 »


 Üdv Mindenkinek ! Szeretnék érdeklődni az állandó lakcim vidéki a tartózkodási és tárolási hely bp-i . Miképpen lehet megoldani ,hogy pesten intézzem az ügyeket pl. megyszerzési eng.igénylés, fegyver eladás bejelentés ,stb . Ne kelljen minden alkalommal utazgatni . Wave

Lacus!
Pofonegyszerű, jelentkezz át állandóra bp-re!  Stoel
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1112 Dátum: 2010. Július 08. - 00:47:14 »

Lacus!
Pofonegyszerű, jelentkezz át állandóra bp-re!  Stoel

Csak így.
Ugyanebben a cipőben járok, ráadásul nő az ügyintézési idő, mert az állandó lakhely kapitánysága felkéri a tárolási hely kapitányságát, hogy kocogjanak már ki hozzám szekrénynézőbe..

Ha szögletes, gurítsuk...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #1113 Dátum: 2010. Július 09. - 09:46:42 »

2004. évi CXL. törvény
a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól

Ügyintézési határidő
33. § (1) A határozatot, az eljárást megszüntető végzést, valamint a másodfokú döntést hozó hatóságnak az első fokú döntést megsemmisítő és új eljárásra utasító végzését az (5) bekezdésben meghatározott időponttól számított huszonkét munkanapon belül kell meghozni és gondoskodni a döntés közléséről. Ennél rövidebb határidőt bármely jogszabály, hosszabbat pedig törvény vagy kormányrendelet állapíthat meg. Ha e törvény valamely eljárási cselekmény teljesítésének határidejéről nem rendelkezik, a hatóság haladéktalanul, de legkésőbb öt munkanapon belül gondoskodik arról, hogy az eljárási cselekményt teljesítse.

(3) Az ügyintézési határidőbe nem számít be:
a) a hatásköri vagy illetékességi vita egyeztetésének, valamint az eljáró hatóság kijelölésének időtartama,
b) a jogsegélyeljárás időtartama, továbbá a 36. § (2) bekezdése alapján adatnak a nyilvántartásból történő beszerzéséhez szükséges idő,
c) a hiánypótlásra, illetve a tényállás tisztázásához szükséges adatok közlésére irányuló felhívástól az annak teljesítéséig terjedő idő,
d) a szakhatóság eljárásának időtartama,
e) az eljárás felfüggesztésének időtartama,
f) a 70. § (1) bekezdésében szabályozott eljárás időtartama,
g) a hatóság működését legalább egy teljes napra ellehetetlenítő üzemzavar vagy más elháríthatatlan esemény időtartama,
h) a kérelem, a döntés és egyéb irat fordításához szükséges idő,
i) az ügygondnok kirendelésére irányuló eljárás időtartama,
j) a szakértői vélemény elkészítésének időtartama,
k) a hatósági megkeresés vagy a döntés postára adásának napjától annak kézbesítéséig terjedő időtartam, valamint a hirdetményi, továbbá a kézbesítési meghatalmazott és a kézbesítési ügygondnok útján történő közlés időtartama.

Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #1114 Dátum: 2010. Július 10. - 22:40:36 »

Csak így.
Ugyanebben a cipőben járok, ráadásul nő az ügyintézési idő, mert az állandó lakhely kapitánysága felkéri a tárolási hely kapitányságát, hogy kocogjanak már ki hozzám szekrénynézőbe..

Ha szögletes, gurítsuk...

 Effendi
Ja. Nekem Nyíregyháza-Vác viszonlyatban kellett ezt rendezni. Új fegyver vásárlás miatt 4 alkalommal kellett a Nyíregyházi rendőrségre menni ( ez mind egy-egy szabadnap, és nettó 500 km autózás). Aznap mikor mentem a vásárlási engedélyért, megjött az elmlékeztető a megújításról, ami ugyanekkora hercehurca... Na AKKOR jelentettem át az állandó lakcímem... :-) így reggel munka előtt beugrom, és intézem. Volt már hogy be akarták vonni a fegyvert, mert egyszerűen nem tudtunk időpontot egyeztetni a tárolási hely ellenőrzésére. (Szóltak, mikor jönnek, szabi kivesz, hazautaz, nemjönnek. Másnap beállítottak. Aztán ezt még egyszer eljátszották. Nagy nehezen aztán sikerült összehozni, de már heveny levelezésben voltunk...)
Szóval nem egyszerű.
Állítólag most egszerűsítenek az eljáráson. Legalábbis ezt mondták a rendőrségen...


Naplózva
Fkorei
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1178


« Új üzenet #1115 Dátum: 2010. Július 11. - 19:08:09 »

Ja. Nekem Nyíregyháza-Vác viszonlyatban kellett ezt rendezni. Új fegyver vásárlás miatt 4 alkalommal kellett a Nyíregyházi rendőrségre menni ( ez mind egy-egy szabadnap, és nettó 500 km autózás). Aznap mikor mentem a vásárlási engedélyért, megjött az elmlékeztető a megújításról, ami ugyanekkora hercehurca... Na AKKOR jelentettem át az állandó lakcímem... :-) így reggel munka előtt beugrom, és intézem. Volt már hogy be akarták vonni a fegyvert, mert egyszerűen nem tudtunk időpontot egyeztetni a tárolási hely ellenőrzésére. (Szóltak, mikor jönnek, szabi kivesz, hazautaz, nemjönnek. Másnap beállítottak. Aztán ezt még egyszer eljátszották. Nagy nehezen aztán sikerült összehozni, de már heveny levelezésben voltunk...)
Szóval nem egyszerű.
Állítólag most egszerűsítenek az eljáráson. Legalábbis ezt mondták a rendőrségen...




Ugyan ezt játszom én is Mosolyog
De a fegyverek Bp-en vannak, viszont az állandó még Nyíregyházán. Igaz hogy haza kell utazni a vásárlásiért, de legalább itt nincs nagy sor az ig.renden Mosolyog
Naplózva
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #1116 Dátum: 2010. Július 12. - 12:58:44 »

Ugyan ezt játszom én is Mosolyog
De a fegyverek Bp-en vannak, viszont az állandó még Nyíregyházán. Igaz hogy haza kell utazni a vásárlásiért, de legalább itt nincs nagy sor az ig.renden Mosolyog
Naja. A nagy körzeteknél a sorbanállás benne a pakliban. Vác ideális ilyen szempontból, még igazán ügyfélfogadási idő sincs. Megkérdik mikor szeretnék menni. :-)
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #1117 Dátum: 2010. Július 12. - 14:05:23 »

Naja. A nagy körzeteknél a sorbanállás benne a pakliban. Vác ideális ilyen szempontból, még igazán ügyfélfogadási idő sincs. Megkérdik mikor szeretnék menni. :-)


Erre jön még, amit már egyszer leírtam, hogy négy rendőr (2 szakközepes+ 2 éber)mellett én töltöm ki a jegyzőkönyvet, mert Dezsőke megkérdezi,hogy nem tudom-e, hogy mi az a "cal"?

Jól van az, így kerek a világ...

 Effendi
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
atg
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 160


« Új üzenet #1118 Dátum: 2010. Július 13. - 22:29:04 »

Erre jön még, amit már egyszer leírtam, hogy négy rendőr (2 szakközepes+ 2 éber)mellett én töltöm ki a jegyzőkönyvet, mert Dezsőke megkérdezi,hogy nem tudom-e, hogy mi az a "cal"?

Jól van az, így kerek a világ...

 Effendi
Nem jó az ha túl sokat tudnak. CSak azt nem értem hogy lóghat pisztoly így  az oldalukon....
Naplózva
vadaszgabi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1119 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 13:36:56 »

Szép napot!Azt szeretném megkérdezni,hogy nagyvad vadászat során,ha vendéggel megyek vadászni,hány darab azonosító szükséges?Itt volt már régebben arról szó,hogy valakit megbüntettek mert egy azonosító volt és ketten voltak vadászni.Előre is köszönöm!
Naplózva
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1120 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 13:41:44 »

Szép napot!Azt szeretném megkérdezni,hogy nagyvad vadászat során,ha vendéggel megyek vadászni,hány darab azonosító szükséges?Itt volt már régebben arról szó,hogy valakit megbüntettek mert egy azonosító volt és ketten voltak vadászni.Előre is köszönöm!
Amennyiben te is vadászol akkor kettő, ha kísérő vagy puska nélkül, akkor egy.
Nagyvad vadászatánál kötelező az azonosító.
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
vadaszgabi
Liget
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Új üzenet #1121 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 13:43:29 »

Köszönöm a választ!
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #1122 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 13:55:12 »

 Vtv. 64. § (1) A vadász
a) a vadászjegyet vagy a vadászati engedélyt (a továbbiakban együtt: engedély),
b) az egyéni lőjegyzéket,
c) az e törvényben írt vadfaj vadászata esetén az azonosítójelet, továbbá
d) a vadászlőfegyver-tartási engedélyt, vagy ragadozó madárral való vadászatra jogosító engedélyt, vagy a vadászíjtartási engedélyt
a vadászat alkalmával köteles állandóan magánál tartani, és azt a jogosult, a hivatásos vadász, a vadászati hatóság, a rendőri szerv, valamint a természetvédelmi hatóság felhívására bemutatni.
(2) Aki az (1) bekezdésben felsorolt dokumentumok bármelyikének hiányában vadászik, azt az ellenőrzésre jogosult személy a vadászatból azonnali hatállyal kizárja.
   
Ha ellenőrzésnél nincs, az 3 hónaptól 5 évig tartó eltiltással is járhat.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Horrido
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7949


Generalbakter


« Új üzenet #1123 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 14:00:58 »

Vtv. 64. § (1) A vadász
a) a vadászjegyet vagy a vadászati engedélyt (a továbbiakban együtt: engedély),
b) az egyéni lőjegyzéket,
c) az e törvényben írt vadfaj vadászata esetén az azonosítójelet, továbbá
d) a vadászlőfegyver-tartási engedélyt, vagy ragadozó madárral való vadászatra jogosító engedélyt, vagy a vadászíjtartási engedélyt
a vadászat alkalmával köteles állandóan magánál tartani, és azt a jogosult, a hivatásos vadász, a vadászati hatóság, a rendőri szerv, valamint a természetvédelmi hatóság felhívására bemutatni.
(2) Aki az (1) bekezdésben felsorolt dokumentumok bármelyikének hiányában vadászik, azt az ellenőrzésre jogosult személy a vadászatból azonnali hatállyal kizárja.
   
Ha ellenőrzésnél nincs, az 3 hónaptól 5 évig tartó eltiltással is járhat.

 Emelem

Így igaz!
A rutinosabbja, no meg aki ismeri a törvényt (sajnos rettenetesen kevesen) ellenőrzéskor azt mondja rókára vadászik... Kacsint
Naplózva


A jó vasutasnak még a hetedik szomszédja is hülye...
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1124 Dátum: 2010. Augusztus 03. - 14:04:08 »

Azért ha jól belegondolunk ez is a nagy magyar baromságok egyike. Társas vadászaton elég ha a vadászatvezetőnél van, és közel sem kell annyi, mint ahány vadász van. Ha kísérőként megyek fegyverrel -mert ugye fegyver nélkül nem vadász a vadász- és csak egy elejthető vadról van szó, akkor is kettő kell.
Azért nagyon kíváncsi lennék, aki ezt kitalálta mivel indokolná!
Vagy mi van akkor, ha a kísérő csak rókára viszi a golyóst? Vállat von
De ez a többi agyatlanság mellett, már csak a csomó keresése a kákán!  Mosolyog
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Oldalak: 1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 [75] 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: