Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586716 alkalommal)
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2880 Dátum: 2015. Május 15. - 14:18:01 »

Ne csúsztass.
A törvényben ez olvasható:
A vadász
Vtv. 59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) az illetékes rendőrhatóság által kiállított vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;

Ebből valamiért "kifelejtetted" a vastagon szedett részt.
Másrészt ha az egyik tagállamban nem kapsz fegyvertartásit olyasvalamiért, ami a másik tagállamban nem kizáró ok, akkor a másik tagállamban megkapod, de az elsőben nagyon helyesen nem használhatod az így megszerzett fegyvert.

Na ez a csúsztatás.
DE akkor nem is olvastad végig... Wave
Az íjász meg nem vadász?

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2881 Dátum: 2015. Május 15. - 14:29:29 »

Nem arról volt szó, hogy a fegyverútlevél nem érvényes. Arról, hogy a vadászat személyi feltételeinek nem felel meg a delikvens a vadászjegy kiadása tekintetében.
Az szerinted rendben van, hogy valakinek van egy német vagy szlovák fegyverútlevélbe bejegyzett öntöltő golyósa amit az adott államban bejegyeznek vadászfegyvernek, és ezzel jár ki itthon vadászni?

AKKOR HOGY A BÁNATBA KAPOTT VADÁSZJEGYET? Ha nem felel meg a feltételeknek?
A másik: Öntöltő golyós vadászfegyver több EU-s országban használható.
            Magyarországon NEM.
            Amelyik országban vadászni akarsz, annak az előírásairól Neked kell tájékozódnod, mert "A törvény nem ismerése nem mentesít a felelősségre vonás alól."

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2882 Dátum: 2015. Május 15. - 14:45:05 »

Na ez a csúsztatás.
DE akkor nem is olvastad végig... Wave
Az íjász meg nem vadász?

 Emelem
Én csúsztattam? Bemásoltam a törvényt bazdmeg...
Az íjászoknál pont ebből voltak problémák, ha követted volna az eseményeket, tisztában lennél vele. De most nem róluk van szó, ámbár azok között is van egy rakás szarházi aki azért lett "íjász" mert bevonták a fegyvertartásiját.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2883 Dátum: 2015. Május 15. - 14:52:43 »

AKKOR HOGY A BÁNATBA KAPOTT VADÁSZJEGYET? Ha nem felel meg a feltételeknek?
A másik: Öntöltő golyós vadászfegyver több EU-s országban használható.
            Magyarországon NEM.
            Amelyik országban vadászni akarsz, annak az előírásairól Neked kell tájékozódnod, mert "A törvény nem ismerése nem mentesít a felelősségre vonás alól."

 Emelem
A vadászvendég, aki fegyverútlevéllel hozza a vasait, kap egy vendégvadászatra jogosító vadászati engedélyt, nem ugyanazt,mint a te vadászjegyed(ha van egyáltalán).
Az öntöltővel kapcsolatban ne a közhelyszótárt lapozgasd, nem érdekel. Arra akartam rávilagítani, hogy a Te logikád alapján simán kimászkálhatna a delikvens egy ilyen fegyverrel mert "senki nem nézi", hiányzik az a kontroll ami egy vendégvadásznál a vadásztató részéről(és felelősségére) megvan.
Úgy gondolom, hogy semmi nem indokolja, hogy egy magyarországon élő magyar állampolgár külföldön kiadott fegyverútlevélbe bejegyzett fegyverekkel vadásszon, hacsak nem azzal van az illetőnek gondja, hogy nálunk nem lehet fegyvertartásija vagy legalábbis az általa használni kívánt fegyverre nem. Ebben az esetben meg nagyon helyes, ha nem kap vadászjegyet.
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2884 Dátum: 2015. Május 15. - 15:00:21 »

Én csúsztattam? Bemásoltam a törvényt bazdmeg...
Az íjászoknál pont ebből voltak problémák, ha követted volna az eseményeket, tisztában lennél vele. De most nem róluk van szó, ámbár azok között is van egy rakás szarházi aki azért lett "íjász" mert bevonták a fegyvertartásiját.

Érdekes a felháborodásod... Én is csak a törvényt idézgetem... Wave
Azért nem akarsz párbajozni, ugye?
Egyébként inkább legyen íjász mint rabsic.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2885 Dátum: 2015. Május 15. - 15:21:47 »

A vadászvendég, aki fegyverútlevéllel hozza a vasait, kap egy vendégvadászatra jogosító vadászati engedélyt, nem ugyanazt,mint a te vadászjegyed(ha van egyáltalán).
Az öntöltővel kapcsolatban ne a közhelyszótárt lapozgasd, nem érdekel. Arra akartam rávilagítani, hogy a Te logikád alapján simán kimászkálhatna a delikvens egy ilyen fegyverrel mert "senki nem nézi", hiányzik az a kontroll ami egy vendégvadásznál a vadásztató részéről(és felelősségére) megvan.
Úgy gondolom, hogy semmi nem indokolja, hogy egy magyarországon élő magyar állampolgár külföldön kiadott fegyverútlevélbe bejegyzett fegyverekkel vadásszon, hacsak nem azzal van az illetőnek gondja, hogy nálunk nem lehet fegyvertartásija vagy legalábbis az általa használni kívánt fegyverre nem. Ebben az esetben meg nagyon helyes, ha nem kap vadászjegyet.
Nna, én sem láttam a Te vadászjegyed, bocs...
Közhelyszótár helyett akkor pontosítsunk:
A tv. 71. § (2) bekezdése szerint: a vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
a) önműködő (automata) és öntöltő (félautomata) golyós lőfegyver.
...
Aki tiltott vadászati eszközzel vagy módon vadászik, az bűncselekményt követ el (Btk. 266/B. § állatkínzás bűntette), melynek büntetőjogi szankciója van, míg aki a vadászat rendjét megsérti, azt a vadászati hatóság vadvédelmi bírság megfizetésére kötelezheti. Ebből következik, hogy minden olyan lőfegyver vásárlása, tartása engedélyezhető, ami nem minősül tiltott vadászati eszköznek.
A vadászat rendjének megsértése viszont csak hazánkban hatályos szabályokat tartalmazza és ettől még lehet a vadásznak öntöltő, huzagolt csövű, hosszú lőfegyvere (csak azért sem írtam le, hogy golyós puska), hiszen külföldi (még EU-n belül is) vadászatra sok országban használható.
A vadászat rendjének megsértéséhez a rendőrhatóságnak semmi köze nincs, ugyanis ez egy olyan speciális közigazgatási szabály, amiben a vadászati hatóság az illetékes. Ezzel együtt nem árt tudni, hogy akit vadvédelmi bírság megfizetésére köteleztek, azt a vadászati hatóság
3 hónaptól 5 évig terjedő időtartamra a vadászatból kizárhatja (nem kap vadászjegyet vagy vadászati engedélyt). Egy év kizárás után az állami vadászvizsgát meg kell ismételni (kivéve a szakképesítéssel rendelkezőknek).

Az én "logikám" ez. Aki nem tartja be a törvényt, mindegy honnan jött, vállalja a következményeket.
Ez már nagyban emberfüggő. Mert ugye lopni se szabad...
Sajnálom, ha rossz tapasztalataid vannak, én nem tehetek róla, de pl. a vadásztató felelőssége is hogy a vendég mivel vadászik s volt már nem egy példa rá hogy szemet húnytak...

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2886 Dátum: 2015. Május 15. - 15:28:05 »

Egyébként érdekességként azért elmondanám, hogy a jelen szabályozás szerint a magyar vadásznak is lehet öntöltő golyós vadászfegyvere.
Az más kérdés, hogy Magyarországon nem vadászhat vele.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
huszlavika
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2791



« Új üzenet #2887 Dátum: 2015. Május 15. - 18:53:34 »

Egyébként érdekességként azért elmondanám, hogy a jelen szabályozás szerint a magyar vadásznak is lehet öntöltő golyós vadászfegyvere.
Az más kérdés, hogy Magyarországon nem vadászhat vele.

 Emelem

Ez egy nagyon érdekes vélemény........, mert amikor közeg hölgy közölte, hogy hat (6!) éve szabály ellenesen birtokolok egy öntöltő golyós vadászfegyvert (egy indultak még kategóriájú .22-es Lakefield), és van 30 napom, hogy átalakíttassam ismétlőre, vagy mondhatok búcsút a barna könyvecskémnek, elég buta képet vághattam...... csak akkor enyhült meg, amikor finoman utaltam rá, hogy átlag évente egy-másfélszer megfordultam náluk, minden alkalommal betolva a kis ablakon a barnakönyvet, és mértisnemteccettek hamarabb ezért szólni, akkor adott még egy 30 napot, hogy végre nagy nehezen elajándékozhassam egy sportklubnak (jelképes buttó 1 HUF vételi áron sikerült eladnom).
Szóval erről, amit írsz, nem nagyon tudtak ottan a Teve uccába, pedig elég erősen - fegyver ismeretben elég jártas jogász barátaim bevonásával - körbe jártam a kérdést, a kiskaput keresve.....
Én is égre-földre esküdöztem, hogy nem vadászni van, csak a sebességmérő működésének ellenőrzésére........ hát nem nagyon hatotta meg a szervet ez ügyben a kisdobocsbecsszóm! Vigyorog
 Emelem
Naplózva
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #2888 Dátum: 2015. Május 15. - 19:58:44 »

Ne csúsztass.
A törvényben ez olvasható:
A vadász
Vtv. 59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) az illetékes rendőrhatóság által kiállított vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;

Ebből valamiért "kifelejtetted" a vastagon szedett részt.
Másrészt ha az egyik tagállamban nem kapsz fegyvertartásit olyasvalamiért, ami a másik tagállamban nem kizáró ok, akkor a másik tagállamban megkapod, de az elsőben nagyon helyesen nem használhatod az így megszerzett fegyvert.

Nem akartam a vitátokba részt venni, de az illetékes rendőrhatóság a lakóhely szerinti hatóság, ami ha külföldön van akkor?
Vadászvizsgát meg tehet bárki aki Magyarul le tud vizsgázni.
Tehát minden feltételnek megfelel.

 
Naplózva
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2889 Dátum: 2015. Május 15. - 20:44:58 »

Nem akartam a vitátokba részt venni, de az illetékes rendőrhatóság a lakóhely szerinti hatóság, ami ha külföldön van akkor?
Vadászvizsgát meg tehet bárki aki Magyarul le tud vizsgázni.
Tehát minden feltételnek megfelel.

 
Az alap felvetés az volt, hogy egy magyarországon élő, magyar állampolgár akinek van egy alibi lakhelye külföldön. Mint a szlovák rendszámosoknak vagy a német hajóleveleseknek.
Gondolom, az állandó lakcíme szerinti illetékes rendőrhatóságról van szó, illetve a jogszabály születésekor még nem volt divat kamukülföldinek lenni így nem tértek külön ki rá.
Eddig sem néztük jó szemmel, ha valaki a jogszabályi kibúvókat részletezi a fórumon-mert az ilyen ember a többi, vadászattal kapcsolatos jogszabályt is a saját szája íze szerint értelmezi/tartja be-de az meg pláne túlzás, ha valaki még reklamál is miatta... Arról nem is beszélve, hogy "sajátos" jogértelmezésével félrevezetheti a többi fórumozót.


Tényleg, Tonyfiú, miért is nem jó a barátodnak a magyar fegyvertartási?
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 15. - 21:41:10 írta Németh Lajos » Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
7,62
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 298


« Új üzenet #2890 Dátum: 2015. Május 16. - 02:04:31 »

Kedves Vadásztársak!
Lehet, itt a fórumon sok mindent írogatni, jogszabályokat bemásolni, és úgy néz ki a hozzászólás mintha igaz volna.
De a gyerek fekvése egy kicsit más, ha ténylegesen úgy nézzük, ahogy le is vagyon írva.
Vadász vizsga. Jelen szabályozás szerint csak Magyarországon, magyar nyelven kell vadászvizsgát tenni. Így ki lehet váltani a Magyar vadászjegyet. A külföldön letett vizsgával, meghívás esetén csak vadászati engedély adható ki.

Más! Fegyvertartási engedély. Tony sok mindent írt, és még jogszabályokat is mellékelt volt, amikor hiányosan és volt, hogy teljesen, de a magyarázatához csak egy kiragadott szakaszt vett.

Nevezetesen: Nem magyar fegyvertartási engedéllyel rendelkező személy, de magyar vadászjeggyel simán vadászhat, úgy ha betartja az egyéb szabályokat.
Pl. nem lehet öntöltő golyós vadászfegyverrel Mó.-on vadászni (Vtv. tiltja). Be sem hozhatná csak külön Rendőrhatósági engedéllyel. Sőt az öntöltő sörétes vadászpuskát („B” kat.) is csak így hozhatja be!
253/2004. korm. Rend.
48. § (1) A vadászlőfegyver, valamint a sportlőfegyver jogszerű tartását az e rendelet alapján kiadott fegyvertartási engedéllyel nem rendelkező személy a lakóhelye szerinti államban kiadott fegyvertartási engedéllyel, tűzfegyver esetén európai lőfegyvertartási engedéllyel igazolhatja. A „B” kategóriájú, vadászatra szolgáló tűzfegyver, valamint a 7,5 joule csőtorkolati energia feletti légfegyver behozatalához és tartásához a vadászat, illetve a sportverseny helye szerint illetékes rendőrkapitányság engedélye is szükséges.

És csak ez után lehet figyelembe venni a (2) bekezdést!

(2)140 Az a személy, aki európai lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezik, jogosult az abba bejegyzett „C” és „D” kategóriába tartozó tűzfegyverét, a hozzá tartozó lőszerrel együtt vadászatra, a Magyarországon jogszerűen tartható sportlőfegyverét sportlövő versenyre behozni, kivinni, illetve az ország területén átszállítani.

Tehát a magyaroknak is kell engedélyt kérni, ha „B” kat. fegyverrel akarnak külföldre menni!

Szerintem nem igen kérnek Rendőrhatósági engedélyt, és az Igrendesek sincsenek tisztába a jogszabályokkal. Bár volt már rá pl. 2008 vagy 09-ben is sörétlövéses balesetet (8napon belüli) okozott olasz vadász, öntöltő fegyverrel, ami nem volt lebutítva és nem volt Rend. engedélye, az ügyészség pedig szóvá tette. Balesetért pénzbírság +lőfegyverrel, lőszerrel visszaélés, - felfüggesztett szab. vesztés.

Az pedig, hogy egyesek úgy vélik, lehet jogszerűen magyar fegyvertartásiba öntöltő golyós lőfegyver vadászati célra, az téved! Ez nem zárja ki, hogy nincs ilyen beírva!
253/2004. Korm. Rend.
24. §62 Vadászatra lőfegyver tartása annak a személynek engedélyezhető, aki a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról szóló 1996. évi LV. törvényben (a továbbiakban: Vtv.) a vadászati tevékenység gyakorlásához meghatározott személyi feltételeinek megfelel. Vadásznak a Vtv.-ben nem tiltott lőfegyver tartása engedélyezhető.

Egyenlőre ennyi, bocsánat a hosszú hozzászólásért.
Naplózva

Vadászüdvözlettel: Varga Károly
Boar
Adminisztrátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 16606



« Új üzenet #2891 Dátum: 2015. Május 16. - 09:18:33 »



Egyenlőre ennyi, bocsánat a hosszú hozzászólásért.

Gyakrabban is írhatnál ilyen hosszú hozzászólásokat! Muszáj mindig provokálnunk? Vigyorog
 Emelem
Naplózva

Lassan lépked a fűben
a vak zenészek kara.
Mondjátok emberek,
ez már Európa?
Kocsa
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 55


« Új üzenet #2892 Dátum: 2015. Május 16. - 09:24:36 »

Az alap felvetés az volt, hogy egy magyarországon élő, magyar állampolgár akinek van egy alibi lakhelye külföldön. Mint a szlovák rendszámosoknak vagy a német hajóleveleseknek.
Gondolom, az állandó lakcíme szerinti illetékes rendőrhatóságról van szó, illetve a jogszabály születésekor még nem volt divat kamukülföldinek lenni így nem tértek külön ki rá.
Eddig sem néztük jó szemmel, ha valaki a jogszabályi kibúvókat részletezi a fórumon-mert az ilyen ember a többi, vadászattal kapcsolatos jogszabályt is a saját szája íze szerint értelmezi/tartja be-de az meg pláne túlzás, ha valaki még reklamál is miatta... Arról nem is beszélve, hogy "sajátos" jogértelmezésével félrevezetheti a többi fórumozót.


Tényleg, Tonyfiú, miért is nem jó a barátodnak a magyar fegyvertartási?

Ha figyelembe vesszük azt, hogy a magyar anyanyelvűek Magyar állampolgárságot szerezhetnek (Erdély, Vajdaság, Felvidék stb), ezek után kell egy "kamu" lakcím, levizsgázik kap vadászjegyet.
A fegyvertartásihoz kell lakcím, ezzel nem akarja terhelni a befogadóját ezért használja a Román, Horvát, Szlovák, Szlovén, Osztrák stb. fegyvertartásiját (EU-s útlevélel).
Szerintem ez így törvényes, természetesen minden egyébb törvény betart.
Naplózva
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2893 Dátum: 2015. Május 16. - 09:50:32 »

Ha figyelembe vesszük azt, hogy a magyar anyanyelvűek Magyar állampolgárságot szerezhetnek (Erdély, Vajdaság, Felvidék stb), ezek után kell egy "kamu" lakcím, levizsgázik kap vadászjegyet.
A fegyvertartásihoz kell lakcím, ezzel nem akarja terhelni a befogadóját ezért használja a Román, Horvát, Szlovák, Szlovén, Osztrák stb. fegyvertartásiját (EU-s útlevélel).
Szerintem ez így törvényes, természetesen minden egyébb törvény betart.

Nos én is kb. erről beszéltem, csak megpróbáltam az idevágó jogszabályokkal alátámasztva...
Egyébként pl. az is tévedés, hogy csak magyarul tehetsz vadászvizsgát magyarországon, ugyanis az Unió munkanyelvei közül bármelyiken tehetsz, ez is egy EU-s előírás, illetve jogod van tolmácshoz.

 Emelem
Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Tony
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1569



« Új üzenet #2894 Dátum: 2015. Május 16. - 10:14:39 »

Az alap felvetés az volt, hogy egy magyarországon élő, magyar állampolgár akinek van egy alibi lakhelye külföldön. Mint a szlovák rendszámosoknak vagy a német hajóleveleseknek.
Gondolom, az állandó lakcíme szerinti illetékes rendőrhatóságról van szó, illetve a jogszabály születésekor még nem volt divat kamukülföldinek lenni így nem tértek külön ki rá.
Eddig sem néztük jó szemmel, ha valaki a jogszabályi kibúvókat részletezi a fórumon-mert az ilyen ember a többi, vadászattal kapcsolatos jogszabályt is a saját szája íze szerint értelmezi/tartja be-de az meg pláne túlzás, ha valaki még reklamál is miatta... Arról nem is beszélve, hogy "sajátos" jogértelmezésével félrevezetheti a többi fórumozót.


Tényleg, Tonyfiú, miért is nem jó a barátodnak a magyar fegyvertartási?

Ha külföldön dolgozik valaki akkor pl. az Osztrák vagy a Német állam meg is követeli!!! a kinti papírokat. Értem ezalatt a jogosítványt, személyit, lakcímkártyát. Sőt egy idő után a magyar rendszámot is le kell cserélned.
Ez jogilag itt is működik, a Natosokkal is lecseréltették pár éve az összes okmányt és rendszámot...
EZEK NEM JOGSZABÁLYI KIBÚVÓK hanem magyarországon érvényes jogszabályok. Ha betartom az kibúvó?  Vállat von
Csak példa volt egy esetre mikor a hatóság nem törődve a törvénnyel hoz egy ellentétes határozatot.  Fejvakarás Jah, nekik nem kell betartani, mert a hülye állampolgár csak kibúvott...  Vállat von
A szlovák rendszámosok rossz példa, mert állítom hogy a 90%-ának semmi köze nincsen ahhoz az országhoz... Egyszerűen csak odamész a megfelelő /akár Magyar/ kereskedőhöz és papíron Te csak bérled az autót, semmilyen "kamulakcím" nem kell hozzá. Ezt már minden gyerek tudja. Meg a rendőrök is.
Sajnálom, hogy néhányan így értelmezik a fejlődést, szerinted kibúvó, szerintünk a világ kitárulása.
Sokaknak sokat kell még dolgoznia hogy itt a fejekben megváltozzanak a dolgok, nem hiába mondják hogy 80évvel vagyunk lemaradva... Szerintem többel.

 Emelem
Arról meg, hogy mindig vannak ügyeskedők és kiskapukat kihasználók nem tehetünk mert mindig is voltak és lesznek.

Naplózva

"Az erdő az én templomom."
Oldalak: 1 ... 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: