Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585912 alkalommal)
sab
Vendég
« Új üzenet #2325 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 10:10:05 »

Szia sab!
A történet idén januárban váltott vadászjegyet de februárban ki kellett mennie külföldre ezért eladta fegyvereit és visszaadta a fegyvertartásiát.
Viszont nem jött össze a meló most haza jött és vadászni szeretne.
Hát ennyi a történet.
És most nem tudtam neki segíteni hogy hogyan működik ezért kértem segítséget.
Köszönöm hogy segítesz. Emelem

Ebben az esetben le kellett volna adnia a vadászjegyét, mert vadász lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezett, és nem a két kivétel egyikével.

Ebben az esetben mivel nincs jelenleg fegyvertartási engedélye, sajnos mindent elölről kell kezdeni, mint egy olyan kezdő esetében, aki csak vadászvizsgával rendelkezik.

Tehát, psziho, e.ü. fegyvertartási engedély kérelem, tárolóhely kialakítása, stb. Emelem
Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2326 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 11:51:40 »

Ebben az esetben le kellett volna adnia a vadászjegyét, mert vadász lőfegyvertartási engedéllyel rendelkezett, és nem a két kivétel egyikével.

Ebben az esetben mivel nincs jelenleg fegyvertartási engedélye, sajnos mindent elölről kell kezdeni, mint egy olyan kezdő esetében, aki csak vadászvizsgával rendelkezik.

Tehát, psziho, e.ü. fegyvertartási engedély kérelem, tárolóhely kialakítása, stb. Emelem
Leadni a vadászjegyet??szerintem ilyen a világon nincs..
Ugyanis amíg nincs vadászjegyed addig nem is kaphatsz fegyvertartásit.
Viszont vadászjegyet válthatsz szerintem fegyvertartási nélkül Emelem
Naplózva
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #2327 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 12:04:56 »


Viszont vadászjegyet válthatsz szerintem fegyvertartási nélkül Emelem

Szerintem is.

Ha valaki elkezd vadászni, akkor megcsinálja a vadászvizsgát, kiváltja a vadászjegyet, aztán megy a rendőrségre a fegyvert intézni.
Vagyis ha kicsengeti valaki az éves díjat, kiadják a kamaránál a vadászjegyet.

Csaba által idézet jogszabályban sincs olyan feltétel, ami gátolná a vadászjegy kiadását.

De javítsatok ki, ha tévedek.
Naplózva
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2328 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 12:08:58 »

Szerintem is.

Ha valaki elkezd vadászni, akkor megcsinálja a vadászvizsgát, kiváltja a vadászjegyet, aztán megy a rendőrségre a fegyvert intézni.
Vagyis ki kicsengeti valaki az éves díjat, kiadják a kamaránál a vadászjegyet.

Csaba által idézet jogszabályban sincs olyan feltétel, ami gátolná a vadászjegy kiadását.

De javítsatok ki, ha tévedek.
Szervusz Pyrus!
Közben beszéltem én is a kamaránál.
A vadászjegye érvényes és jövöre is válthat még akkor is ha egy darab fegyvere sincs.Sajnos az orvosi herce hurcát meg a rendőrséges dolgot természetesen végig kell járnia.
Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásodat!! Emelem
Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2329 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 13:08:39 »

Ez a passzus már kissé megbonyolítja a helyzetet:

Vtv.59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;

Vagyis lőfegyveres vadász esetében kell a fegyvertartási engedély is hozzá.

Egyben megkövetem a törvényalkotót, mert az előbb hülyeséget írtam Ördög
Egy korábban elmentett 96-os LV-ből másoltam és abban még benne volt az ominózus vadászíjtartási engedély.
A jelenleg hatályosban viszont már nincsen!!!! Taps Táncol Igen

Érdemes mindenkinek átböngésznie, ha van rá szabad félórája, mert akadhatnak benne új dolgok is Kacsint
Itt megtalálható a 2013.09.14-től hatályos verzió:
http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=26880.247166
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2330 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 13:44:14 »

Ez a passzus már kissé megbonyolítja a helyzetet:

Vtv.59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;

Vagyis lőfegyveres vadász esetében kell a fegyvertartási engedély is hozzá.

Egyben megkövetem a törvényalkotót, mert az előbb hülyeséget írtam Ördög
Egy korábban elmentett 96-os LV-ből másoltam és abban még benne volt az ominózus vadászíjtartási engedély.
A jelenleg hatályosban viszont már nincsen!!!! Taps Táncol Igen


Érdemes mindenkinek átböngésznie, ha van rá szabad félórája, mert akadhatnak benne új dolgok is Kacsint
Itt megtalálható a 2013.09.14-től hatályos verzió:
http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=26880.247166


Szia Csaba!
Az teljesen világos hogy fegyveres embernek kell fegyvertartási engedély.Ez mióta világ a világ igy van.
Azt beszéltük hogy a vadászjegyet ami most is érvényes erre az idényre jövöre is ki lehet váltani sőt utána is még ha az illető nem is vesz fegyvert.
Szerintem igy van.Sab szerint mikor leadta a cimbim a fegyvertartásiát és eladta a fegyvereket akkor le kellett volna adnia a vadászjegyet.
De szerintem ilyen nincs.Akkor van jelentősége a vadászjegynek mikot mész fegyver vásárlási szándékodat bejelenteni mert oda kell az érvényes vadászjegy.
Szóval ha levizsgáztál és váltottál vadászjegyet azt minden évben kiválthatod a kamaránál még akkor is ha nincs fegyvered.Ha jól tudom
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 30. - 13:55:25 írta Pyrus » Naplózva
galoscsabus
Vadász
*****
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 6369


vadász


« Új üzenet #2331 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 15:08:19 »

Szóval ha levizsgáztál és váltottál vadászjegyet azt minden évben kiválthatod a kamaránál még akkor is ha nincs fegyvered.Ha jól tudom
Szia!
Ha szó szerint értelmezzük a törvényt, akkor nem jól tudod, mert a:
 "b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;"
Azt jelenti, hogy csak abban az esetben nem kell a fegyvertartási engedély, ha más, igazolt módon vadászik valaki.
Pl. nekem megvan az íjász kiegészítő vizsgám, ezért adnak vadászjegyet akkor is, ha nincs fegyvertartásim (ugyan az is van, de mondjuk, hogy nincs Vigyorog ).
Ha bemegy f@szikám, hogy jöttem a vadászjegyért, de nem tud felmutatni sem íjászvizsgát, sem vadászmadár tartási engedélyt, akkor bukta van a köbön. Wave
Naplózva

Vadász vagyok...így egyszerűen.
Pyrus
Globális moderátor
Vadász
*
Elérhető Elérhető

Hozzászólások: 4589



« Új üzenet #2332 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 15:21:53 »

Szia!
Ha szó szerint értelmezzük a törvényt, akkor nem jól tudod, mert a:
 "b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;"
Azt jelenti, hogy csak abban az esetben nem kell a fegyvertartási engedély, ha más, igazolt módon vadászik valaki.
Pl. nekem megvan az íjász kiegészítő vizsgám, ezért adnak vadászjegyet akkor is, ha nincs fegyvertartásim (ugyan az is van, de mondjuk, hogy nincs Vigyorog ).
Ha bemegy f@szikám, hogy jöttem a vadászjegyért, de nem tud felmutatni sem íjászvizsgát, sem vadászmadár tartási engedélyt, akkor bukta van a köbön. Wave

Én máshogy értelmezem.
Jsz. szerint vadász az a a személy, aki rendelkezik vadászjeggyel és fegyvertartási engedéllyel.
Neked szvsz. attól még lehet vadászjegyed fegyvertartási nélkül, de így a jsz. szerint nem minősülsz vadásznak.

Szerintem mindenki hívja fel a kamaráját és kérdezze meg, hogy adnak-e vadászjegyet fegyvertartási nélkül.
Fogadjunk, adnak.
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2333 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 17:49:50 »

Én máshogy értelmezem.
Jsz. szerint vadász az a a személy, aki rendelkezik vadászjeggyel és fegyvertartási engedéllyel.
Neked szvsz. attól még lehet vadászjegyed fegyvertartási nélkül, de így a jsz. szerint nem minősülsz vadásznak.

Szerintem mindenki hívja fel a kamaráját és kérdezze meg, hogy adnak-e vadászjegyet fegyvertartási nélkül.
Fogadjunk, adnak.

"Szerintem mindenki hívja fel a kamaráját és kérdezze meg, hogy adnak-e vadászjegyet fegyvertartási nélkül.
Fogadjunk, adnak."


Nem vagyok benne biztos, főleg, hogy van nálunk pld. van együttműködési szerződés a hatóság és a kamara közt, miszerint tájékoztatják egymást, ha valakinek bevonták, vagy leadta valamiét.

" "b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;""

Na már most, ha nincs vadász lőfegyvertartási engedélye ( kivételeket tudjuk), akkor hiába van érvényes vadászjegye, se átengedni, se átadni nem lehet neki lőfegyvert vadászati célra.

"Vtv.59. § Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) vadászlőfegyverrel vadászó vadász esetén, vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;"


Tehát, egyik feltétel hiánya esetén nem vadászhat, és ha nem vadász, akkor nem lehet érvényes vadászjegye sem.

( gondolom én Mosolyog :Mosolyog Emelem
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2334 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 18:22:34 »

Én máshogy értelmezem.
Jsz. szerint vadász az a a személy, aki rendelkezik vadászjeggyel és fegyvertartási engedéllyel.
Neked szvsz. attól még lehet vadászjegyed fegyvertartási nélkül, de így a jsz. szerint nem minősülsz vadásznak.

Szerintem mindenki hívja fel a kamaráját és kérdezze meg, hogy adnak-e vadászjegyet fegyvertartási nélkül.
Fogadjunk, adnak.
Igen
Ez így van, hiszen ha valaki vadászfegyvert szeretne venni, akkor először leteszi a komplett vadászvizsgát. Ezután kiváltja a vadászjegyét. Aztán, ha egy nap után, vagy 3 hónap után tud, vagy szeretne fegyvert venni, akkor jön a fegyver megszerzési engedély, meg a pszihomókus, aztán ha megvehette, csak akkor kap fegyvertartásit. Az viszont igaz, hogy vadászjegy nélkül nincs fegyvertartási.
Naplózva
Bobakos
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1117


« Új üzenet #2335 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 18:27:20 »

Kedves Tal!

Én szinte mindig igazat szoktam adni neked, mikor olvasom a hozzászólásaid, de ez most a szinte esete.  Mosolyog

Simán válthatsz vadászjegyet akkor is, ha nincs tartásid.
Miért?
Leginkább azért, mert ha nem adnának vadászjegyet amíg nincs tartásid; máris a 22-es csapdájában érezhetnéd magad.
Amíg nincs vadászjegy, nincs tartási.
És ha nincs tartási, nincs vadászjegy.


Egyébként a jogosítványodat is megújítják akkor is ha nincs autód. (Jó-jó tudom, az autóvezetés átadható akkor is ha nincs a neveden másik,
kategóriájában megegyező autó.)

De azért remélem érted mire gondolok.

Naplózva

Itt van egy süldő.....   ...  jó lesz ez kannak is!
nagyi 571027
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 390


« Új üzenet #2336 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 19:01:03 »

Miközben olvasom az alábbi hozzászólásokat, feltettem magamnak néhány kérdést:

- Kötelezi-e bármi jogszabály a vadászjeggyel rendelkező személyt, hogy vásároljon valamiféle lő, vagy egyéb fegyvert.
- Kötelező e a vadászjeggyel rendelkező személynek állatot ölni?
- Lehet azt az embert vadásznak nevezni, aki a vadászat "lövés részét" nem kívánja gyakorolni, ellenben minden más ehhez kapcsolatos tevékenységet szívesen folytat.
- Csak a lövéssel végződő vadászatot nevezzük vadászatnak?

Lehet, hogy buta kérdések, úgyhogy  Stoel


Naplózva

"Hajnal" csak hat betű papíron; jelentőségét csak az tudja, aki ismeri, aki nemcsak szemével látta, hanem lelkével megérezte, aki elmerült a virradás természeti csodájában, aki áhítatosan nézte a keletről jövő rózsás derengést és megérezte a végtelenséget és az örökkévalóságot.
Nadler Herbert
pati
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2904


« Új üzenet #2337 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 19:20:00 »

- Kötelezi-e bármi jogszabály a vadászjeggyel rendelkező személyt, hogy vásároljon valamiféle lő, vagy egyéb fegyvert.
- Kötelező e a vadászjeggyel rendelkező személynek állatot ölni?
- Lehet azt az embert vadásznak nevezni, aki a vadászat "lövés részét" nem kívánja gyakorolni, ellenben minden más ehhez kapcsolatos tevékenységet szívesen folytat.
- Csak a lövéssel végződő vadászatot nevezzük vadászatnak?

Nem.

Nem, és szerintem egy idézőjelet kihagytál ("állatot ölni").

Igen.

Nem.
Naplózva

"A vadász legbiztosabb fegyvere a türelem."
Üdv: pati
Robixx
Vendég
« Új üzenet #2338 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 19:36:41 »

Szia Bobakos!! Emelem
Az utolsó mondat nekem nem világos.Pont ezt beszéljük.
De lehet én nem értem a gondolkodásod már most elnézést kérek érte.Szóval hogy érted ha nincs tartásid nincs vadászjegy?
Ha levizsgáztál rögtön kiválthatod még akkor is ha 1,2,3, év múlva akarsz fegyvert venni...szerintem
Naplózva
Cheyenne
Vendég
« Új üzenet #2339 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 19:46:14 »

Miközben olvasom az alábbi hozzászólásokat, feltettem magamnak néhány kérdést:

Nem.

Nem, és szerintem egy idézőjelet kihagytál ("állatot ölni").

Igen.

Nem.

pati!  Tasli

..Ezt a figyelmes olvasás miatt kaptad!..  Röhög ..      Emelem
Naplózva
Oldalak: 1 ... 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 [156] 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: