Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585922 alkalommal)
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2130 Dátum: 2013. Február 17. - 13:43:22 »

.. a sertéstelep nem lőtér.. ááááá  Tasli ...tényleg! Szomorú ezért nem lehet sportlövészeti tevékenységre használni.. viszont a vadásztevékenységben is van olyan (ha jól tévedek), hogy kártevőirtás ?!
Tehát, ha vadászfegyverként lenne bejegyezve a légfegyver, akkor már lehetne végezni hivatalosan is kártevőirtást. De ez csak ezekszerint álom (ahogy írtad) egyenlőre  Rííí
Üdv: Pista


Nem. Vadászati tevékenységet alapvetően csak olyan területen folytathatsz, ami része a vadászterületnek. Sertéstelep vélhetően belterület, ergo nem része a vadászterületnek. (létezik engedély belterületen történő vadászatra is, egyedi esetekben, de elég macerás megszerezni...)

Más: nem tudom hogy a régi FÉG légpuskáknak mennyi az energiája, de patkány elejtésére bőven elegendő. Szvsz erre nem kell 16J-os vagy még erősebb.

Réges- régen egy távoli galaxisban... volt Bonyhádon egy szeméttelep, ahol zárás után az éjjeliőr egy üveg sör/fő áron szabad bejárást engedélyezett. Ott olyan patkányháborúk voltak, hogy ha 3-4 fő nem lőtt egy este vagy 500 db-ot, akkor azt mondták hogy ma elég gyenge nap volt.   Persze ezt csak úgy hallottam, vagy a TV-ben láttam, nem is tudom már, lehet csak álmodtam...  Kacsint Nyihi
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2131 Dátum: 2013. Február 17. - 13:49:26 »

Szerintem ha egy sertéstelepre valakit beengednek, onnantól azt csinál amit akar, a kutya nem fog szólni hozzá.

Így van, ennek az egésznek az lehet a megoldása, hogy vesz az ember egy engedély nélkül tartható légfegyvert, bemegy a sertéstelepre (vagy bármilyen belterületen levő zárt területre)  és ott patkányirtást végez. A patkányirtás nem vadászat, mert a patkány nincs a vadászható fajok listáján, és nem is sporttevékenység, és egyáltalán, tudtommal semmilyen engedélyhez nincs kötve. Kár ezt túlbonyolítani, ha a tulaj megengedi, akkor szerintem sem kell hozzá semmi egyéb.
Naplózva
Eb
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1989



« Új üzenet #2132 Dátum: 2013. Február 17. - 15:31:38 »

ha a tulaj megengedi,

Még fizet is érte.
Különben a patkány nagyon bírja a lövést. Most a hétvégén egy disznótelepet tisztítottak a barátaim. Volt olyan kilós vörös, ami 8 lövéssel még szalad, sőt orrba harapta a kutyát.
Naplózva
Sabbati
Igazhitű Effendi és Birodalmi Tasliosztogató
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4799



« Új üzenet #2133 Dátum: 2013. Február 17. - 15:54:02 »

"elküldte az átadáshoz, ill. az eladáshoz "

Police.hu-ról letölthető mindenféle segédlet. Emelem

Nyomtatványoknál megtalálható.

Drága TAL, legalább méltányoljuk már a gesztust, nem?
Eddig ez sem volt, csak elhajtottak a halál kékeres f..ra, ha nem volt jó valami.
Naplózva

"Ihre besondere Stärke ist die Praxis."
sab
Vendég
« Új üzenet #2134 Dátum: 2013. Február 18. - 07:51:44 »

Szia Sanyi!!!  Wave
Tehát: ..tartási engedélybe csakis sportfegyverként kerülhet,..mivel nem tűzfegyver.. ?!?! Akkor ez lenne a kizáró tényező!  Tasli na akkor beleásom magam ez irányba.
(.. a "sárgán" ha kérdezik, jó lenne valami konkrétumot mutatni..)
Köszönöm válaszod! Legyen szépnapod!

Egyszerű a történet, mert ezzel a kérdéssel nem a fegyvertörvény foglalkozik, tehát abban keresgélni felesleges.

Vadászati törvény egyértelműen leírja a vadászati eszközök tárházát, és ha a közt nincs ( mert nincs), akkor azzal nem lehet, mi több nem szabad vadászati tevékenységet folytatni. Emelem
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2135 Dátum: 2013. Február 18. - 08:35:12 »

Egyszerű a történet, mert ezzel a kérdéssel nem a fegyvertörvény foglalkozik, tehát abban keresgélni felesleges.
Vadászati törvény egyértelműen leírja a vadászati eszközök tárházát, és ha a közt nincs ( mert nincs), akkor azzal nem lehet, mi több nem szabad vadászati tevékenységet folytatni. Emelem
Szia TAL!
Nos pont ez a gondom tegnap óta! Mosolyog
A vadászati törvényt bújtam és nem találtam konkrétumot. Te tudod a legjobban, hogy törvényeink "tiltó" törvények, vagyis -minden szabad, ami nem tilos!
Csinálok egy összeállítást erről, de ezt be kell másolnom most előre:
A vadászat rendje
69. § (1) Vadászni csak a törvény által nem tiltott módon és csak a vadászat rendjének megfelelően lehet.

71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:
(nincs légfegyver említés)

(2)154 A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
(nincs légfegyver említés)

... folyt köv, mert van még ilyen érdekesség a vadászati törvényben..
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2136 Dátum: 2013. Február 18. - 08:48:36 »

Drága TAL, legalább méltányoljuk már a gesztust, nem?
Eddig ez sem volt, csak elhajtottak a halál kékeres f..ra, ha nem volt jó valami.

Rendőrhatóság részéről gesztus ? Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Van, de ritka eset.

Jobban élnek a jogszabály adta lehetőséggel, és önmaguktól csak azt teszik meg amire a jogszabály nekik előírást tartalmaz.

Ugye nem kell példákat felhoznom, mikor csak egy emberséges telefonhívás elegendő lett volna az ügyintéző részéről, hogy ember, le fog járni a tartási engedélyed, annak meghosszabbítását kezdeményezni kellene.

Nem, nem ezt tették , ha nem küldték a határozatot, hogy nem tett eleget, ezért bevonjuk a tartási engedélyét.

És még sorolhatnám, az olyan pld-at is, mikor jogsértéseket még határozatba is képesek foglalni, és csodálkoznak mikor visszaüt a gumibot.

Én azt gondolom és azt is vallom, hogy az igazgatásrendészet fegyverügyekért felelős részlegét át kell ügyintézésileg adni az okmányirodáknak.

Tehát, meg kell szüntetni.

Jó pár jogsértő rendőrhatósági határozat van a tulajdonomban, mikor a hatóság kárt, anyagi és erkölcsi kárt okozott, vagy szeretett volna okozni a delikvensnek, és ez számomra nagyon felháborító.

Ezért is van "furcsa" véleményem a hatóság munkájáról.

De, hogy korrekt legyek, van olyan közeli ismerős ig.rendes, aki a másik (vadász) féltekén kezdte az ügyintézést, abban a szakmában is korrekt volt, és most mint ig.rendes végzi munkáját, és abban is meg maradt annak aminek megismertem.

Jogszabályokat betartva, de nem szemellenzővel, ha nem emberséggel végzi a napi munkáját. Igen Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2137 Dátum: 2013. Február 18. - 08:54:43 »

Szia TAL!
Nos pont ez a gondom tegnap óta! Mosolyog
A vadászati törvényt bújtam és nem találtam konkrétumot. Te tudod a legjobban, hogy törvényeink "tiltó" törvények, vagyis -minden szabad, ami nem tilos!
Csinálok egy összeállítást erről, de ezt be kell másolnom most előre:
A vadászat rendje
69. § (1) Vadászni csak a törvény által nem tiltott módon és csak a vadászat rendjének megfelelően lehet.

71. § (1) A vadászat rendje megsértésének minősül az alábbi vadászat:
(nincs légfegyver említés)

(2)154 A vadászat rendje megsértésének minősül továbbá az alábbi eszközökkel történő vadászat:
(nincs légfegyver említés)

... folyt köv, mert van még ilyen érdekesség a vadászati törvényben..

Üdv !

"IV. Fejezet
A VADÁSZAT
Általános szabályok

56.§ (1) Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral és engedélyezett módon vadász által történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység. "

Röviden értelmezve, az aláhúzott rész szerint ami a törvényben nincs engedélyezve, azzal nem lehet, nem szabad vadászni.

Tehát ebben az esetben nem áll meg a nem tilos, akkor szabad feltételezés.

"A vadász

59.§ Vadász az a személy lehet, aki rendelkezik:
a) vadászjeggyel vagy vadászati engedéllyel;
b) az illetékes rendőrhatóság által kiállott vadászlőfegyver-tartási engedéllyel;
c) a ragadozó madárral vadászó vadász esetén a természetvédelmi hatóság által ragadozó madár tartására kiadott engedéllyel;
d) a vadászíjjal vadászó vadász esetében az illetékes rendőrhatósági vadászíjtartási engedéllyel. "


"Vadászati eszközök "

Nem sorolom, megtalálható az engedélyezett eszközök felsorolása.

Hogy a ZU-2-es légvédelmi gépágyú nem szerepel, mint tűzfegyver a felsorolásban, az nem azt jelenti, hogy nincs tiltva, akkor szabad. Kacsint Vigyorog
Naplózva
jan
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2626



« Új üzenet #2138 Dátum: 2013. Február 18. - 19:50:45 »

Gondolkodtam ezen, hogy egy zárt telepen, 7,5J-os légpuskával történő patkány irtáshoz vajon milyen jogszabály passzol.

Az biztos hogy a vadászati törvény nem, és az engedélyköteles fegyverekre vonatkozó előírások sem. Sporttevékenységek közé sem sorolható, szerintem ez egy teljesen szabályozatlan dolog.    Vállat von
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2139 Dátum: 2013. Február 18. - 20:22:57 »

Gondolkodtam ezen, hogy egy zárt telepen, 7,5J-os légpuskával történő patkány irtáshoz vajon milyen jogszabály passzol.
Az biztos hogy a vadászati törvény nem, és az engedélyköteles fegyverekre vonatkozó előírások sem. Sporttevékenységek közé sem sorolható, szerintem ez egy teljesen szabályozatlan dolog.    Vállat von
Sajnos van egy jogszabály rá Szomorú mégpedig:
253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
39. §

(4) A kizárólag 7,5 joule vagy annál kisebb csőtorkolati energiájú tűzfegyver, festéklövő fegyver, légfegyver lőtéren
(pincelőtéren, szobai lőtéren), céllövöldében, bekerített magánterületen, a fegyver használatára vonatkozó biztonsági előírások
betartása mellett, kizárólag sportlövészetre vagy céllövészetre használható.
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2140 Dátum: 2013. Február 18. - 23:39:09 »

56.§ (1) Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral és engedélyezett módon vadász által történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység. "
Röviden értelmezve, az aláhúzott rész szerint ami a törvényben nincs engedélyezve, azzal nem lehet, nem szabad vadászni.
Tehát ebben az esetben nem áll meg a nem tilos, akkor szabad feltételezés.
"Vadászati eszközök "
Nem sorolom, megtalálható az engedélyezett eszközök felsorolása.

Igen jogos amit írsz...de.. megnéztem a "vadászati eszközök" felsorolását, íme (rövidítve):
- vadászfegyver, vadászíj, háló, altató és bénító fegyver, vadászkutya
ENNYI és nem több szerepel a leírásban!!!
Akkor tehát az a sok golyós és sörétes fegyver típus az mind egy (1) fogalomba található, mégpedig a "vadászlőfegyver"-ben !!
(halkan megjegyzem, hogy a vadászmadarak nincsenek is itt felsorolva, tehát lehet nem is lehet velük vadászni??  Ördög  vagy vagy ők is vadászlőfegyvernek minősülnek?? Kacsint )

.. lentebb viszont található a "Tiltott vadászati eszközök" tárháza melyben szintén nem szerepel a légfegyver (és a vadászmadár sem)!

Arra az elgondolásra jutottam, hogy a vadászlőfegyver leírását kell megtalálni, megtalálnom, hiszen ebben kell lenni a (már említett sok-sok golyós és sörétes fegyver típusnak)
Nem_találtam_ilyen_listát_vagy_leírást!  Figyelmes olvasás

Ha elfogadjuk, hogy a (törvény szerint is) lőfegyver "az a légfegyver, amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető ki" és ha
elfogadjuk (miért ne tennénk), hogy az a vadászlőfegyver (mivel nincs erről konkrét lista), amit a gyártó és a forgalmazó annak ad el (!!), akkor milyen jogszabályrészre, paragrafusra való hivatkozással tagadhatná meg a fegyverügy,
a pl. Angliában vadászlégfegyvernek gyártott és úgy is forgalmazott 30-35 J-s vadászlégfegyverek, vadászlőfegyvernek való bejegyzését itthon ???  Taps
 
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2141 Dátum: 2013. Február 19. - 07:40:08 »

Igen jogos amit írsz...de.. megnéztem a "vadászati eszközök" felsorolását, íme (rövidítve):
- vadászfegyver, vadászíj, háló, altató és bénító fegyver, vadászkutya
ENNYI és nem több szerepel a leírásban!!!
Akkor tehát az a sok golyós és sörétes fegyver típus az mind egy (1) fogalomba található, mégpedig a "vadászlőfegyver"-ben !!
(halkan megjegyzem, hogy a vadászmadarak nincsenek is itt felsorolva, tehát lehet nem is lehet velük vadászni??  Ördög  vagy vagy ők is vadászlőfegyvernek minősülnek?? Kacsint )

.. lentebb viszont található a "Tiltott vadászati eszközök" tárháza melyben szintén nem szerepel a légfegyver (és a vadászmadár sem)!

Arra az elgondolásra jutottam, hogy a vadászlőfegyver leírását kell megtalálni, megtalálnom, hiszen ebben kell lenni a (már említett sok-sok golyós és sörétes fegyver típusnak)
Nem_találtam_ilyen_listát_vagy_leírást!  Figyelmes olvasás

Ha elfogadjuk, hogy a (törvény szerint is) lőfegyver "az a légfegyver, amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető ki" és ha
elfogadjuk (miért ne tennénk), hogy az a vadászlőfegyver (mivel nincs erről konkrét lista), amit a gyártó és a forgalmazó annak ad el (!!), akkor milyen jogszabályrészre, paragrafusra való hivatkozással tagadhatná meg a fegyverügy,
a pl. Angliában vadászlégfegyvernek gyártott és úgy is forgalmazott 30-35 J-s vadászlégfegyverek, vadászlőfegyvernek való bejegyzését itthon ???  Taps
 


Én nem is tudom, hogy hol keresgéled a törvényeket, mert eddig nem sikerült azokat megtalálnod. :Mosolyog

"Vadászati eszközök

67.§ (1) Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni.
(2) Gímszarvast, dámszarvast, muflont, vaddisznót és őzet kizárólag 222,7 newton húzóerőt meghaladó vadászíjjal és arra alkalmas vadászvesszővel szabad elejteni.
(3) Vadat csak az e célra szolgáló hálóval, élvefogó csapdával, befogó karámmal, valamint altató-, bénítólövedékes fegyver használatával lehet elfogni.
(4) Altató-, bénítólövedékes fegyvert csak a vadászati hatóság előzetes engedélyével, erre képesített vadász használhat. "


"IV. Fejezet
A VADÁSZAT
Általános szabályok

56.§ (1) Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral és engedélyezett módon vadász által történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység. "


Tehát fel van sorolva sok minden, csak a helyét kell megtalálni, de a google mindenki barátja. Emelem
Naplózva
sab
Vendég
« Új üzenet #2142 Dátum: 2013. Február 19. - 07:45:22 »


Én nem is tudom, hogy hol keresgéled a törvényeket, mert eddig nem sikerült azokat megtalálnod. :Mosolyog

"Vadászati eszközök

67.§ (1) Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni.
(2) Gímszarvast, dámszarvast, muflont, vaddisznót és őzet kizárólag 222,7 newton húzóerőt meghaladó vadászíjjal és arra alkalmas vadászvesszővel szabad elejteni.
(3) Vadat csak az e célra szolgáló hálóval, élvefogó csapdával, befogó karámmal, valamint altató-, bénítólövedékes fegyver használatával lehet elfogni.
(4) Altató-, bénítólövedékes fegyvert csak a vadászati hatóság előzetes engedélyével, erre képesített vadász használhat. "


"IV. Fejezet
A VADÁSZAT
Általános szabályok

56.§ (1) Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral és engedélyezett módon vadász által történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység. "


Tehát fel van sorolva sok minden, csak a helyét kell megtalálni, de a google mindenki barátja. Emelem

Ja és a lőfegyver és a tűzfegyver fogalmát is meg kell nézni és akkor értelmezhető lesz a történet. Emelem


"Lőfegyver: a tűzfegyver, valamint az a légfegyver, amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető ki; (2004. évi XXIV. törvény alapján)

tűzfegyver: olyan, a törvény mellékletének „A”, „B”, „C” vagy „D” kategóriájában meghatározott eszköz, amelyből a kiterjedő forró gáz tolóereje által meghajtott szilárd anyagú lövedék lőhető ki, kivéve, ha



Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2143 Dátum: 2013. Február 19. - 08:02:35 »

Én nem is tudom, hogy hol keresgéled a törvényeket, mert eddig nem sikerült azokat megtalálnod. :Mosolyog
"Vadászati eszközök
67.§ (1) Vadat csak vadászati célra engedélyezett - legalább negyvenöt centiméter csőhosszúságú - vadászlőfegyverrel lehet elejteni.
....
Általános szabályok
56.§ (1) Vadászat a vadnak az e törvényben engedélyezett eszközzel, vagy ragadozó madárral és engedélyezett módon vadász által történő elejtésére, vagy elfogására irányuló tevékenység. "

Tehát fel van sorolva sok minden, csak a helyét kell megtalálni, de a google mindenki barátja. Emelem
Üdv!
Te írtad tegnap, hogy
"Vadászati eszközök "
Nem sorolom, megtalálható az engedélyezett eszközök felsorolása.
Én csupán leírtam amire hivatkoztál (igaz bikkfanyelven, de ugyan arról beszélünk)" . megnéztem a "vadászati eszközök" felsorolását, íme (rövidítve):
- vadászlőfegyver, vadászíj, háló, altató és bénító fegyver, vadászkutya
"
És Arra szerettem volna még rámutatni, hogy sok minden, ami nincs az általad említett "Vadászati eszközök " között, máshol még lehet.(.ragadozó madár)

A lényeg, hogy pl. a sörétes puska sincs felsorolva, csak mint vadászlőfegyver van említve !!
A kérdés marad:
Miért ne lehetne egy Vadászlőfegyver célú fegyvert (a vadászlégfegyvert) vadászlőfegyverként bejegyezni, amit még a tiltó és kizáró paragrafusi részek sem elleneznek ??

Kérlek ne írd (megint), hogy mert nincs felsorolva, mert erről beszélek (és te is), hogy a Vadászlőfegyver kategóriába vannak a Vadászlőfegyverek!  OOO
Naplózva
F.István
Erdő
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 20


« Új üzenet #2144 Dátum: 2013. Február 19. - 08:17:55 »

Ja és a lőfegyver és a tűzfegyver fogalmát is meg kell nézni és akkor értelmezhető lesz a történet. Emelem
"Lőfegyver: a tűzfegyver, valamint az a légfegyver, amelyből 7,5 joule-nál nagyobb csőtorkolati energiájú, szilárd anyagú lövedék lőhető ki; (2004. évi XXIV. törvény alapján)
tűzfegyver: olyan, a törvény mellékletének „A”, „B”, „C” vagy „D” kategóriájában meghatározott eszköz, amelyből a kiterjedő forró gáz tolóereje által meghajtott szilárd anyagú lövedék lőhető ki, kivéve, ha

Megnéztem a tűzfegyver fogalmát is (hiszen az alapoktól és a szavak jelentésével kezdtem)! Mosolyog de feleslegesen, mert a(z általad is beidézett) vadásztörvény és részei nem_tesz_említést_tűzfegyverről_csak_lőfegyverről és vadászlőfegyverről!
...és abban most már megegyezhetnénk, hogy egy vadászlégfegyver (30-35 J-s) bizony lefedi a lőfegyver és a vadászlőfegyver kategóriákat!

De lehet ezt abba kellene itt hagynom  Nem szól szám, mert tegnap tényleg csak ennek a kibogozására kértem tőletek segítséget és nem szeretném türelmeteket ennyire igénybe venni!  Tasli
További szépnapot mindenkinek!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 [143] 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: