Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 585915 alkalommal)
hunted99
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59



« Új üzenet #2070 Dátum: 2012. December 28. - 13:28:49 »

Köszönüöm a választ!

Akkor akár megvétel után már vadászhatom is vele este?!  Táncol
Naplózva

"Ne halat adj a szegénynek, hanem tanítsd meg hálót szőni,
hogy tudjon halat fogni!"
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2071 Dátum: 2013. Január 05. - 17:10:49 »

Üdv. Azt szeretném kérdezni,hogy nekem sörétes fegyverre van engedélyem,golyósom még 1 sincs bejegyezve,kölcsön kérhetek-e golyós fegyvert? Vadászat céljából,kölcsönadási papírral?
Naplózva

davidde
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2072 Dátum: 2013. Január 05. - 17:14:38 »

Nem.
Vagyis kölcsönkérhetsz, de elég bátor aki oda is adja.  Kacsint
Naplózva
davidde
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 244



« Új üzenet #2073 Dátum: 2013. Január 05. - 17:18:00 »

Nem.
Vagyis kölcsönkérhetsz, de elég bátor aki oda is adja.  Kacsint
Köszönöm.  Emelem Rííí
Naplózva

davidde
oceanwave
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1647



« Új üzenet #2074 Dátum: 2013. Január 05. - 19:46:26 »

Nem.
Vagyis kölcsönkérhetsz, de elég bátor aki oda is adja.  Kacsint

Nekem meg apámnak úgy rákenték a yardok a pecsétet az átadásira sörétes és golyós fegyverre is mint a huzat. Pedig sörétes nincs is az ő nevén és ezzel a kékek is tisztában voltak.  Fejvakarás  Vállat von
Naplózva

„Hallgass meg engem, édes jó Istenem!
Lám odaadtad angyaltársaimnak a jóságot, meg a szeretetet meg a békességet,
de ők bizony nem érnek velök semmit, amíg az emberek szíve zárva marad.
Add nekem az erdőket, és én majd megnyitom velök az emberek szívét!”
CID
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3274



« Új üzenet #2075 Dátum: 2013. Január 05. - 19:50:03 »

 Okos
Naplózva
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2076 Dátum: 2013. Január 05. - 22:00:39 »

Meg tudnátok mondani, melyik jogszabály rendelkezik arról, hogy a nem fizető tagot hányszor kell felszólítani mielőtt törölni lehet a tagok közül?
Különösképpen kíváncsi lennék arra, hogy mi van azzal, aki át sem veszi a felszólításokat?
 
Naplózva
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #2077 Dátum: 2013. Január 05. - 22:02:46 »

Meg tudnátok mondani, melyik jogszabály rendelkezik arról, hogy a nem fizető tagot hányszor kell felszólítani mielőtt törölni lehet a tagok közül?
Különösképpen kíváncsi lennék arra, hogy mi van azzal, aki át sem veszi a felszólításokat?
 

A Vadásztársaság Alapszabálya.
Kétszer ki kell küldeni tértivevénnyel, és ha egyszer sem veszi át, akkor kézbesítettnek kell tekinteni.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
dama
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2661


« Új üzenet #2078 Dátum: 2013. Január 06. - 10:31:48 »

A Vadásztársaság Alapszabálya.
Kétszer ki kell küldeni tértivevénnyel, és ha egyszer sem veszi át, akkor kézbesítettnek kell tekinteni.

Így igaz! Emelem
Naplózva

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki mint ami nincs áram alatt,
csak más a fogása!
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2079 Dátum: 2013. Január 06. - 15:01:27 »

A Vadásztársaság Alapszabálya.
Kétszer ki kell küldeni tértivevénnyel, és ha egyszer sem veszi át, akkor kézbesítettnek kell tekinteni.
Na, pontosan arra lennék kíváncsi, hogy a kétszeri kiküldés hol szerepel, mert az Alapszabályunkban biztosan nem.
Az alapszabályban csak annyi szerepel, hogy ha  a póthatáridőre sem fizeti be, akkor törölni kell.
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2080 Dátum: 2013. Január 06. - 15:17:09 »

Kétszer ki kell küldeni tértivevénnyel, és ha egyszer sem veszi át, akkor kézbesítettnek kell tekinteni.

Véletlenül sem szeretnék belekotyogni, de ha az általános kézbesítési vélelem a gondolat tárgya, akkor egyszer kell postán felszólítást küldeni. Postás kartárs fogja kétszer megkísérelni a küldemény kézbesítését, melyet ha másodszor is "nem kereste" jelleggel, lógó orral visz vissza a postára, akkor a második kísérletet követő 5. munkanapon kell kézbesítettnek tekinteni a küldeményt.

Kétségtelen: alapszabály előírhatja, hogy kétszer ballagjunk mi a postára, de ez tulajdonképpen felesleges. Én még azt is mondanám, hogy sokszor felszólítani is felesleges. A kedves vadásztárs, ha az Alapszabályt elfogadta és abban benne van a tagdíjfizetés kötelezettsége (mondjuk pontos határidővel) akkor felszólítás nélkül lehet pörölni, kizárni.

 Emelem
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Soma
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1531


« Új üzenet #2081 Dátum: 2013. Január 06. - 15:18:14 »

Na, pontosan arra lennék kíváncsi, hogy a kétszeri kiküldés hol szerepel, mert az Alapszabályunkban biztosan nem.
Az alapszabályban csak annyi szerepel, hogy ha  a póthatáridőre sem fizeti be, akkor törölni kell.

Utána nézek, mert ezt csak a gyakorlatból tudom, hogy egyéb hivatalos ügyekben /APEH, bíróság, stb./ így van, tehát gondolom, hohy valahol le is van ez írva.
Ha az Alapszabályotokban nem szerepel, hogy írásban fel kell szólítani a tagot a befizetésre, de meg van adva póthatáridő, akkor annak letelte után törölni lehet a tagnyilvántartásból.
Naplózva

Ha fogalmad sincs, merre mész, minden út oda vezet.
Fomec
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1029


« Új üzenet #2082 Dátum: 2013. Január 06. - 19:57:06 »

Azt hiszem nem voltam egyértelmű. Bocsánat. Az Alapszabályban természetesen szerepel, hogy idézem:A Vadásztársaság tagja az 1.) bekezdésben foglaltakon túlmenően köteles:
c.)   A közgyűlés által megállapított tagdíjat esedékességkor – taggyűlési határozatnak, döntésnek megfelelően előre, negyedéves bontásban – megfizetni. Amennyiben a tagdíjfizetési kötelezettségének az írásbeli felszólításban kitűzött póthatáridőben sem tesz eleget, úgy az Intézőbizottság törli a tagot a nyilvántartásból.

Tehát az én problémám az, hogy az a kedves tagtárs, akinek kiküldtem a sima levelet a csekkel, nem fizette be a tagdíjat. Ezután kapta a tértivevényes levelet, felszólítást póthatáridővel, amit a posta több mint 2 hét után visszaküldött: a címzett nem kereste jelöléssel. Egyesek szerint újra kellene levelet küldenem, de erre vonatkozó szabályt, jogszabályt senki nem tudott citálni. Nos ezért kértem a segítségeteket, hátha valaki már találkozott ezzel a problémával.  Emelem   
Naplózva
Rzoli
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1600



« Új üzenet #2083 Dátum: 2013. Január 06. - 20:08:26 »

Azt hiszem nem voltam egyértelmű. Bocsánat. Az Alapszabályban természetesen szerepel, hogy idézem:A Vadásztársaság tagja az 1.) bekezdésben foglaltakon túlmenően köteles:
c.)   A közgyűlés által megállapított tagdíjat esedékességkor – taggyűlési határozatnak, döntésnek megfelelően előre, negyedéves bontásban – megfizetni. Amennyiben a tagdíjfizetési kötelezettségének az írásbeli felszólításban kitűzött póthatáridőben sem tesz eleget, úgy az Intézőbizottság törli a tagot a nyilvántartásból.

Tehát az én problémám az, hogy az a kedves tagtárs, akinek kiküldtem a sima levelet a csekkel, nem fizette be a tagdíjat. Ezután kapta a tértivevényes levelet, felszólítást póthatáridővel, amit a posta több mint 2 hét után visszaküldött: a címzett nem kereste jelöléssel. Egyesek szerint újra kellene levelet küldenem, de erre vonatkozó szabályt, jogszabályt senki nem tudott citálni. Nos ezért kértem a segítségeteket, hátha valaki már találkozott ezzel a problémával.  Emelem   

Szia !
Gondolom a tagnak meg van a telefonszáma .
Ti ismeritek , hogy milyen ember .
Közbejöhet baleset kórház , külföldi út munka stb...
Szóval ez egy érdekes probléma .
Naplózva
nagysas
Globális moderátor
Vadász
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4147


TSP


« Új üzenet #2084 Dátum: 2013. Január 06. - 20:53:22 »

Azt hiszem nem voltam egyértelmű. Bocsánat. Az Alapszabályban természetesen szerepel, hogy idézem:A Vadásztársaság tagja az 1.) bekezdésben foglaltakon túlmenően köteles:
c.)   A közgyűlés által megállapított tagdíjat esedékességkor – taggyűlési határozatnak, döntésnek megfelelően előre, negyedéves bontásban – megfizetni. Amennyiben a tagdíjfizetési kötelezettségének az írásbeli felszólításban kitűzött póthatáridőben sem tesz eleget, úgy az Intézőbizottság törli a tagot a nyilvántartásból.

Tehát az én problémám az, hogy az a kedves tagtárs, akinek kiküldtem a sima levelet a csekkel, nem fizette be a tagdíjat. Ezután kapta a tértivevényes levelet, felszólítást póthatáridővel, amit a posta több mint 2 hét után visszaküldött: a címzett nem kereste jelöléssel. Egyesek szerint újra kellene levelet küldenem, de erre vonatkozó szabályt, jogszabályt senki nem tudott citálni. Nos ezért kértem a segítségeteket, hátha valaki már találkozott ezzel a problémával.  Emelem   


Nem kell.  Le kell számolni a póthatáridőt és ha lejárt, akkor az esedékesség is beáll. (következményeivel együtt.) Az alapja a postatörvény, de minden épkézláb eljárási jogszabály is ugyanezt tartalmazza.  Wave
Naplózva

Ó Sunny... a tyúkok előtt mindig legyen víz!!
在我赤裸的身上牺牲一只山羊
Oldalak: 1 ... 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 [139] 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: