Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 365   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Jogszabályok  (Megtekintve 586732 alkalommal)
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1245 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 13:54:39 »

Wetzlar, S.Fox
De a homokba dugott fej sem az. Tasli

És akkor vagy homokba kell dugni a fejet, vagy általánosítani kel???
Gondolkozz mielőtt írsz, és a tasliosztogatást hagyd meg az haverjaidnak...
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1246 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 14:01:35 »

Szia Sanyooo! Emelem

Nagyon nem hiszem, hogy ez lenne az igazi ok!  Azért ma sem kevesebb vadat látni a kertek végében. (legfeljebb  a városok közvetlen szomszédságában)
Sokkal inkább máshol van a kutya elásva!
Az elmúlt pár évben volt szerencsém? több tucat állást kereső vadőrrel beszélgetni állásinterjún. Hát siralmas volt.  Nem akarom itt részletezni, mert csak vitát generálnék, de azt hiszem itt alapvető hozzáállási, ismereti, és morális problémák vannak.
Persze nem lehet itt sem általánosítani, és főleg nem szabad   kialakítani egységes véleményt.
Induljál csak ki ebből a fórumból. Hányan regisztráltak itt hallgatók akik egy két agyament hozzászólás után kimaradtak. Mert ugye azt mondanom sem kell, hogy azok a hivatásos vadászok (bár én jobb szeretem a vadőr kifejezést)  akik veszik a fáradságot, hogy bármilyen fórumon megosszák tapasztalataikat, tudásukat nem tekinthetők az átlag.

Szia Attila!  Emelem

Mondanék egy ellenpéldát.
Egykori csoporttársam, vadász vadtenyésztő középiskolát végzett, Csongrádon, utána vadgazdaként vegzett ő is. (GATE)
Elment egy elég jó hírű békési társasághoz, ahol fővadászt kerestek.
Ez az én cimborám már akkor vadásztatott, a faterja volt a vadászmester, amit utána átvett tőle jópár évig, szóval nagy tapasztalatú vadász volt, ezt ki lehet jelenteni, ráadásul vadászmesterként irányított is beosztottakat.

Elment a "meghallgatásra".
Már gyanús volt, hogy egy bizonyos XY fiának megérkezéséig nem kezdenek neki.
XY fia késett vagy fél órát, sőt még ki kellett menni érte a vasútállomásra, vagy buszmegállóba már nem tudom pontosan.
Megérkezett, mindenkit meghallgattak - meglehetősen "kényszer" módon - és micsoda furcsaság a slendrián XY fia lett a fővadász, aki nulla tapasztalattal rendelkezett.

Ez ugye ma MO-on így megy, protekció nélkül pofa laposba.
Igazából a VT vezetősége volt az aki elmehetett volna a büdös picsáb@, mert elrángatták a "pályázókat" az ország másik feléből teljesen feleslegesen.

Ez a másik oldal.

 Mosolyog
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1247 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 14:08:52 »

Itt a lényeg!
Ma nálunk a lényeg az, hogy legyen pár rokonod magas beosztásba, menj el egy főiskolára vagy egyetemre, nézünk neked valami jó kis helyet!
Aztán, hogy bármelyik szakmunkás többet tud mint te valaha fogsz, az nem számít! A lényeg, hogy te elvégezted a magas iskolát, és máris főnök vagy!
ELSZOMORÍTÓ!
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1248 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 15:16:09 »

Szia Roli! Emelem

Gondolom neked pont nem kell bizonygatni, hogy mit jelent a protekció! Talán találkozol is vele minden nap! Röhög

Persze amit leírtál igaz, és sajnos egyenlőre nem  látszik e tekintetben sem a fény az alagút végén.
Van ilyen, és olyan példa is ezer. Azért arra kíváncsi lennék, a te ismeretségi körödben, mondjuk 100 vadőrből hányat alkalmaznál szívesen  saját területeden?
 Wave


Szervusz Turizotya! Emelem

Szerintem nem itt a lényeg!
Én azt vallom, mindenki aki megteheti igen is tanuljon annyit amennyit saját képességei, és helyzete megenged. A mai világban még egy szakmunkástól is elvárható, hogy jól képzett, folyamatosan kövesse az "újat" esetleg nyelvet tudó jó szakember legyen. Az, hogy ki hogyan tudja hasznosítani a tanultakat az más kérdés. Azt én sem tudom eldönteni, hogy kell e ennyi felsőfokú végzettségű ember, főleg a vadászat terén?

Aztán had mondjak el még egy gondolatot (amiért lehet követ szórni rám) ami már régóta b...sza a csőrömet.
(Az, hogy a jelenlegi vadászati-vadásztársasági forma jó e, vagy nem abba most ne menjünk bele. Nekem is van elkézelésema vadászat átszervezése terén, és az homlokegyenest más a mostanival.)
A vadásztársaságok (akár milyen működési formában vannak) jelenleg munkáltatói a hivatásos vadászoknak. Mint munkáltató meghatározza az elvárásait, és diktálja a feltételeket. Sehol (mondom sehol) nem tapasztalok annyi mocskolódást, kritikát mint éppen a vadászatban. Szinte minden alkalmazott arról sír, hogy olyanok dirigálnak nekik akiknek semmilyen vadászati végzettségük nincs. Szeretném megkérdezni, ugyan hány alkalmazott meri bírálni a vállalkozó főnökét, vagy alkalmazóját ilyen stílusban mint éppen itt. Szeretném én látni azt az embert aki az egyébként nyolc általánost végzett, juhászból lett nagyvállalkozó munkaadójának azt mondja, hogy nekem ne dirigáljon, mert itt én vagyok a szakember. Amíg egy területen egy heti vadászat alatt nem találkozok a vadőrrel, nem érdekli hol mit lődöznek addig itt mással van a gond.
De tőled is megkérdezem: Hány évfolyamtársadat alkalmaznád nyugodt szívvel egy saját tulajdonú vadászterületeden?

 Wave

Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1249 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 15:30:26 »

Roland

Te mint Vadőr dolgozol? Igen?  Azt is látod, hogy mi megy mostanság a Vadőr címszó alatt oktatás néven?
Olyan szakembereket dobtak félre és minősítettek alkalmatlannak sok esetben, akiktől lehetett volna MUNKÁT és EREDMÉNYT látni. Nem nyálverést, meg magamutogatást, és arcoskodást, miközben a vadásztatáshoz, a vadgazdálkodáshoz, és az egész vadőri munkához közük sincs.

Akkor most ki általánosít? És ki az aki nem látja, hogy mi folyik itt?  Figyelmes olvasás
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1250 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 15:36:07 »

Oktatókat, vagy hallgatókat?
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1251 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 16:14:35 »

Az utóbbiakkal van gond, és sajnos nem kevés Attila.

Itt Eger környékén is van pár olyan borzalmasan nagyszájú beképzelt, és a vadásztatáshoz, vadgazdálkodáshoz, vadőri teendőkhöz fikarcnyit is alig konyító fiatal "csillagharcos" aki azt hiszi annyi a dolga, hogy puskával a kézben mindenkivel kötekszik, mindenkit elzavar a területről, és atyaúristennek érzi magát, sőt némelyik addig merészkedik, hogy szabályosan megtiltja a vadászoknak, hogy ezt, vagy azt a bakot, bikát, disznót kilője bármennyire is jogosult rá az illető, mert azt Ő saját magának tartogatja. Grill Érdekes az ilyen vadőr, aki a saját érdekeit a Vt érdekei elé helyezi.
Naplózva
Steve
Vendég
« Új üzenet #1252 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 16:19:52 »

Az utóbbiakkal van gond, és sajnos nem kevés Attila.

Itt Eger környékén is van pár olyan borzalmasan nagyszájú beképzelt, és a vadásztatáshoz, vadgazdálkodáshoz, vadőri teendőkhöz fikarcnyit is alig konyító fiatal "csillagharcos" aki azt hiszi annyi a dolga, hogy puskával a kézben mindenkivel kötekszik, mindenkit elzavar a területről, és atyaúristennek érzi magát, sőt némelyik addig merészkedik, hogy szabályosan megtiltja a vadászoknak, hogy ezt, vagy azt a bakot, bikát, disznót kilője bármennyire is jogosult rá az illető, mert azt Ő saját magának tartogatja. Grill Érdekes az ilyen vadőr, aki a saját érdekeit a Vt érdekei elé helyezi.

Ha hagyják neki...... Fejvakarás
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1253 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 16:25:55 »

Egy kettőnek eléggé kifelé áll a szekere rúdja, pedig tudja, hogy ha így csinálja nemsoká  útilapu lesz.  De van amék még csak nem is sejti.
Naplózva
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1254 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 16:29:29 »

Szia Attila!

Végül is valamilyen szinten egyetértek Veled! Csak tudod nekem nem azzal van bajom, ha valakinek megvan a magához való esze és a szakmájának szenteli az életét, és ezért igyekszik magát folyamatosan képezni! Esetleg elmegy főiskolára, egyetemre, azért mert már amaga szintjén elért mindent, és szeretné további fejleszteni tudását! Ez egy szép dolog! Az viszont nem, hogy hamar gyorsan minden szükséges felsőfokú végzettséget elvégzünk, mert a nem tudom én milyen rokonunk betol minket az iskolánknak megfelelő beosztásba! Bár lehet hogy nem is értünk ahoz amiről iskolánk van, de majd mi fogjuk oktatni azokat akiktől tanulnunk kéne!
Én mint sportvadász tengetem életem, de mondhatom a Vadőr ismerőseim 90%-át bátran alkalmaznám a saját vadászterületemen!
Csak egy példa: mikor vadásztanfolyamra jártam, volt nálunk egy srác, szintén vadőr volt a faterja. Beszélgettünk mindenféléről, elmondta, hogy egyetemre jár, mert felsőfokú vadász végzettséget szeretne szerezni! Aztán elő jött a szó a vadászat külömböző formájáról, mikor is elmondta, hogy ő például lesre nem szokott menni, mert unatkozik ott, cserkelni pedig azért nem szeret mert az fárasztó és általában eredménytelen! Ő csak a hajtásokat szereti, mert ott lehet puffogtatni!
Na, és ő akar lenni a jövő nemzedék vadászvezetője! És kit fog vezetni, ha ki sem jár, és nem ismeri a területet, a vadállományt, meg egyáltalán nem is érdekli! Majd ő fogja megmondani a vadőrnek, hogy mit csináljon? Nem, itt is arról van szó, hogy majd a gyerek elvégzi az oskolát, és apu ismeretsége által (aki tudomásom szerint jó szakember) főnök lesz belőle!
Na itt kezdődnek a gondok!
 Emelem
Naplózva
Árvai István
Vendég
« Új üzenet #1255 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 16:33:11 »

 IgenÉs milyen igazat írtál Zoli. Wave
Naplózva
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1256 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 17:10:36 »

Szerencsés ember vagy Zotya!
Én 25 %--ot sem mertem volna mondani.
Arra kíváncsi lennék, hányan végeznek évente, hányan helyezkednek el a szakmában, és mondjuk három év múlva még hányan dolgoznak benne?
Az igazsághoz azért az is hozzá tartozik, hogy itt leginkább  a szélsőségekről beszélünk, de természetesen vannak nagyon jól felkészült, és igen becsülettel dolgozó hivatásosok is. Csak egyre kevesebbről hallani. Annál többet a követelődző, elégedetlen, -Uram bocsá-zsebre dolgozó hivatásosról. Persze a negatív dolgoknak nagyobb a hírértéke!

Ezért haragszok egy kicsit az itt fent lévő, véleményem szerint igen jó szakmai tudással rendelkező Vadőr (volt, vagy jelenleg is az) fórumtársakra, mert keveset írnak a szakmáról, munkájukról, sikereikről, kudarcaikról! Pedig jó néhányuknak még az "akikre büszkék vagyunk" topikban is ott lenne a helye!
 Wave
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
Erdojaro (Molnár Attila)
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14843



« Új üzenet #1257 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 17:13:48 »

Pista!

Néha fogalmazhatnál egyértelműbben is!

Nem tudom miben adsz Zolinak igazat?  A 90 %-ban, mert akkor ellentétbe kerülsz saját magaddal, vagy abban az egy felhozott példában ami pedig azért szintén nem általános! Vállat von
Naplózva

A Vadászat olyan mint a NŐ!  Minél több időt töltesz vele, annál jobban rájössz, hogy nem tudsz róla semmit!
turizotya
Vadász
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 479


« Új üzenet #1258 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 17:57:46 »

Szerencsés ember vagy Zotya!
Én 25 %--ot sem mertem volna mondani.
Arra kíváncsi lennék, hányan végeznek évente, hányan helyezkednek el a szakmában, és mondjuk három év múlva még hányan dolgoznak benne?
Az igazsághoz azért az is hozzá tartozik, hogy itt leginkább  a szélsőségekről beszélünk, de természetesen vannak nagyon jól felkészült, és igen becsülettel dolgozó hivatásosok is. Csak egyre kevesebbről hallani. Annál többet a követelődző, elégedetlen, -Uram bocsá-zsebre dolgozó hivatásosról. Persze a negatív dolgoknak nagyobb a hírértéke!

Ezért haragszok egy kicsit az itt fent lévő, véleményem szerint igen jó szakmai tudással rendelkező Vadőr (volt, vagy jelenleg is az) fórumtársakra, mert keveset írnak a szakmáról, munkájukról, sikereikről, kudarcaikról! Pedig jó néhányuknak még az "akikre büszkék vagyunk" topikban is ott lenne a helye!
 Wave



Attila azért a 90%-ot úgy értsd, hogy közülük a legkevesebb is 15 éve a pályán van!
A 10%-ba vannak azok akikről Te írtál, de férfiasan megvallom velük nem foglalkozom! Inkább figyelem a maradék 90-et és tanulok tőlük tovább!

 Wave
Naplózva
wetzlar
Vendég
« Új üzenet #1259 Dátum: 2011. Augusztus 05. - 18:07:05 »

Akkor most ki általánosít? És ki az aki nem látja, hogy mi folyik itt?  Figyelmes olvasás

Nem vadőrként dolgozom, mert nem akarok éhen halni.
Amikor végeztem 16, azaz tizenhat önéletrajzot adtam be, de mégsem jött be.
Te általánosítottál, szerintem ez egyértelmű mindenki számára.

Attila!

Való igaz, hogy nem tudom hány olyan vadőrt ismerek, akire mondjuk rá merném bízni a területemet...de a környékünkön nincs is felsőfokú végzettségű, mind közép, vagy az alatti...de innen sem tudnék 100%-os lelki nyugalommal választani.
Viszont van olyan csoporttársam - tudom mekkora eretnekség, de felsőfokú végzettsége van - akire most azonnal rábíznám - ha lenne - saját területem.
Viszont van egy kettő távoli vadőr barátom, akik középfokú végzettségűek és őket is zokszó nélkül alkalmaznám.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 [84] 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 ... 365   Fel
  Nyomtatás  
 
Ugrás: